In dit tripverslag treffen jullie hopelijk iets meer praktische info aan dan in het gemiddelde tripverslag, wij willen graag iedereen van harte aanraden om informatie als exacte in en uitstappen, waterstanden en wildwater niveaus duidelijk toe te voegen aan toekomstige tripverslagen. Als je nog toevoegingen hebt geef het dan vooral door.
https://kleinekajakabenteuer.wordpress.com/berichte/sauerland/
Veel leesplezier,
Thomas en Chiel
Gevaren: wildwaterbaan Holidu
Waterstand: 130
Instap/Uitstap: Freiheitstraße 3, 58119 Hagen, Duitsland (51.35155886805621, 7.567417703784137)
Niveau Inschatting: 2
Oeverondersteuning: perfect/ zeer gemakkeloj
Beginners condities: vissen in vlalkwater
Bijzonderheden: baantje
Wij zijn deze dag niet meegeweest voor details lees de nieuwsstroom
Naam: Die Ruckasherberge Am Rothaarsteig
Contact: henrichs@rucksackherberge.de / +49 2723 740846 / LINK
Adres: Talstraße 48, 57399 Kirchhundem, Duitsland
Opmerkingen: max 26 man (volgens de advertentie mogelijk kan je er meer mensen in proppen))
Sfeervolle herberg, Sauna is zeker de moeite waard. Pas wel op als mensen aan het douchen zijn, voordat je het weet moet Ron de eigenaar bellen en vragen naar de ‘stupfenkaste’. Goed uitgeruste keuken, whiskey en bier is niet van tevoren aanwezig, maar als je het 35e bestuur op vrijdag boodschappen laat doen en het 34e op zaterdag heb je mogelijk erg veel Perlenbacher, erg veel whiskey en erg weinig kidneybonen in je wraps.
Locatie van harte aan te raden.
Gevaren: Ruhr (let op anders dan de Rür)
Waterstand: 107 (dalend), op peil Meschede
Instap: 51°21'16.8"N 8°29'07.9"E
Uitstap: 51°20'56.7"N 8°16'25.1"E
Niveau Inschatting: 2
Aantal keer omdragen: 4 voor de meeste mensen
Bijzonderheden: Redelijk aantal dammen en kopen, bank support wisselend, nooit ontoegankelijk, maar wegen waren soms verder weg. Traject is 18 km langer en als dit gevaren wordt in de winter is dit vermoedelijk te lang, zeker als mensen gaan zwemmen in de eerste paar kilometer.
Deze dag krijgt u mee vanuit het perspectief van de scoutgroep en het aantal keren dat zij hebben moeten omdragen: eerste keer omdragen was een rivierbrede boom met daarvoor een mooi stuk zigzaggen tussen driekwart rivier brede bomen door, les die u hieruit kunt leren: kijk vast 100 meter vooruit als je toch al bent uitgestapt.
Tweede keer omdragen was een dam waarvan de scout groep dacht dat deze teveel clubboot slijtage op zou leveren, dit viel wel mee, les die u hieruit mogelijk kunt leren: als een stuw sowieso bevaarbaar maar mogelijk wat ondiep is, vindt dan iemand die niet zo veel om het plastic van zijn boot geeft. Derde keer was een ‘onbevaarbare’ stuw, les die u hieruit kan leren: zorg ervoor dat u achter Martijn vaart zodat als een stuw toch bevaarbaar en mogelijk leuk is Martijn dit vast een keer voor u heeft gedaan.
De vierde en laatste keer omdragen was voor een lange stuw die praktisch droog stond en waar iets teveel koper uit stak, les die u hieruit kan leren: een sloot aan de zijkant kan een leukere en makkelijkere manier van botentransport verlenen dan je schouder.
Nog wat perspectief vanuit de 1e vaargroep.
Bij Harmonicavaren is het belangrijk zo snel mogelijk weer in te stappen na uit gestapt te zijn. Er hoeft maar 1 iemand op de kant te blijven om op de andere groep te wachten terwijl de rest alvast instapt, zo kan het hele harmonica stuk wat sneller gaan. (Zondag ging dit al beter)
Gescout: Veischede
Waterstand: 137 (dalend), op peil Kichkenbach
Instap: 51°04'40.1"N 7°57'14.7"E
Uitstap: onbekend
Niveau Inschatting: minstens een passage 3 zodra deze bevaarbaar is
Beginners condities: onduidelijk
Andere tripverslagen: https://kleinekajakabenteuer.wordpress.com/2017/03/02/tour-der-woche-26/
Bijzonderheden: Wij vermoeden dat deze enkel staat wanneer de Kichkenbach stijgende is bij een peil hoger dan 120 cm op de Kickenbach.
Gevaren: Lenne
Waterstand: 137 (dalend), op peil Kichkenbach
Instap: 51°08'50.6"N 8°16'43.9"E
Uitstap: 51.11865905820542, 8.169661571825864 / Fasanenweg 57368 Lennestadt Duitsland
Niveau Inschatting: 2 (3)
Een keer veiligheiduitgezet (had twee keer moeten zijn)
Beginners condities: Op tijd uit kunnen stappen in keerwaters en stuwen kunnen varen
Banksupport: erg goed, (bijna) continu 1 weg langszij en 1 kant met weiland om vooruit te kunnen scouten
Aantal keer omdragen: 2.
Bijzonderheden: Ramvol met (leuke) stuwen. Meeste daarvan bevaarbaar. Voor meer details zie volgende alinea. Trajectlengte van ongeveer 10km was zeer geschikt voor deze dag
Scout perspectief
Om dit stuk voor iedereen veilig te varen is het belangrijk dat de scoutgroep bij elke drop goed kijkt hoe deze eruit ziet. Dan blijken deze veelal goed te doen te zijn waardoor de rest niet hoeft uit te stappen.
Er zit echter 1 nare getrapte wals in dit traject. Toen wij deze voeren hadden wij hier geen veiligheid op uit gezet, een goed lijntje had achteraf zeker gemogen. Beide walsen, direct na elkaar waren bij deze waterstand opzich prima te varen, goed boofen en/of hard door peddelen voldoen in de meeste gevallen. Mocht je echter de scherpste boot van de dag hebben en niet van goed advies verzien worden kan dit mis gaan. Rustig blijven en dapper doorzwemmen voorkomen dan echter alle serieuze problemen.
PS: Duitse vvv’s hebben prima openbaar toiletten en deze zijn aanwezig bij de instap van de Rühr en de uitstap van de Lenne.
Groetjes, Thomas en Chiel
Een jojo-beleid is tegenwoordig helemaal in, zo ook bij het Ardennenweekend. Gaan we nu wel of niet op vrijdag varen en met wie. In eerste instantie leken alle boten niet mee te kunnen, maar toen was daar Hugo met zijn camper, onze redder in nood. Op vrijdag kon er toch gevaren worden, en kwa ervaring kwam het ook allemaal net goed uit, alleen toen was er een bepaald persoon die een meeting vergeten was... Dan maar een wat makkelijkere rivier varen, na veel wikken en wegen zou uiteindelijk toch de Lenne gevaren worden.
De groep had er zin in, de boten werden binnen mum van tijd opgebonden. Nou ja, nadat Hugo een tijd boven op een ladertje met een boot op zijn nek had gebalanceerd. Nou ja, op de auto van Mick zijn de boten misschien iets te snel opgebonden... In totaal moest er 6 keer gestopt worden om diverse redenen... In het begin hadden we nog hoop dat we Hugo met zijn camper nog zouden inhalen, maar na 3 keer stoppen verdween die hoop ook snel. Helaas zouden we dus geen tijd meer hebben om de Lenne te varen...
Maar gelukkig zit er aan het einde van de Lenne Holibu, wat natuurlijk ook een goede optie is om te gaan varen. Dus ja snel omkleden dan maar, want tegen de tijd dat we aangekwamen waren en de auto van Hugo klaar was met tanken hadden we nog maar 2 uur om te varen, voordat we al moesten stoppen om de sleutels optijd op te kunnen halen.
Dus ja, wat doe je dan? Dan begin je met surfen in de bovenste golf natuurlijk. En dan leer je ook een aantal nuttige dingetjes, zoals het feit dat als je met een Diesel je neusje iets te ver in de golf steekt dat je dan niet omgaat. Maar ook leer je dan dat je nog moet werken aan je roertje en dat het invaren van de golf niet altijd helemaal lekker gaat, maar hier zat ook gedurende de dag verbetering in. Verder zie je het bestuur (althans, de afgevaardigden die mee waren) dan king of the wave spelen en loop je een beetje samen in de golf te surfen.
Verder is er natuurlijk ook nog in een aantal walsjes geklooid en een paar keerwaters gevaren. Dit ging op zich allemaal best prima, totdat ik iets deed naar aanwijzing van onze voorzitter. Toen was ik gelijk nat (en ja, het water is koud). Dus als je voorzitter iets aanraadt om te doen, wees voorzichtig ;). Voor de rest heb ik nog meer in walsjes geklooit en nog meer koud water geproeft.
Onze penno vondt het leuk om een loopje vanaf de kant te proberen, wat mooi face-down eindigde... Iets met andere soorten boten en zo. En toen, was er een mooie botenrace om de dag af te sluiten, want ja de twee uur waren al weer om... Ik vaarde een beetje achterop, want ja, einde van de dag enzo, en zag hoe Jochem and Rick vliegtuig samen mooi in een keerwater wisten te parkeren. Hier was natuurlijk niet meer tegenop te varen, dus volgens geheel iedereens verwachting won Meike...
Nadat alle boten weer opgebonden waren, reden we zonder al te veel problemen naar het huisje. Ondertussen was ik bij Hugo en Meike in de Camper gestapt, want Jochem had contact met de eigenaar van de accomodatie gehad. De camper op Zomerbanden zonder Abs was wel een klein beetje sketchy op het laatste bergweggetje, toen er uitgeweken moest worden voor een vrachtwagen. Maar met een beetje wheelspin kwam dit gelukkig goed. De dag werd afgesloten met een aantal pizza's, waar veels te lang op gewacht moest worden... Al met al was het dus zeker een hele geslaagde dag!!!
Groetjes, Rick
In Februari was het zover, Okawa ging naar de Ardennen! Ofja de Ardennen, de laatste keer dat ik op de kaart keek lag de Ardennen niet in Duitsland... Maar goed dat mocht de pret niet bederven. Het was immers pas de derde keer dat ik buiten het zwembad in de boot zou stappen en dat vond ik zelf al heel wat. Met de juiste voorbereiding, veel thermokleren, handwarmers en een thermoskan vol met thee ging ik met volle moed mee op pad. Hoe dichter we bij de bestemming kwamen, hoe meer ik me realiseerde dat het dit weekend wel eens goed koud kon worden. De berm werd namelijk steeds witter en de weg steeds gladder. Desalniettemin, zat de sfeer er bij iedereen in.
Na een goede nacht in ons prachtige verblijf, gingen we (vol) energie naar de instap. Daar aangekomen kregen we een korte uitleg over het stuk wat we die dag zouden varen en eerlijk gezegd het enige wat in mijn hoofd bleef hangen waren de woorden ‘Volume bak’. Terwijl ik mijn boot in stapte bleven deze woorden in mijn hoofd echoën. Lichtelijk gespannen voer ik achter de rest aan en ik kreeg al snel in de gaten waarom deze rivier zo genoemd werd. De keerwaters waren erg klein en op sommige stukken nauwelijks aanwezig. Net als mijn herinnering hoe je zulke keerwaters moest varen. Binnen 10 min konden ze namelijk een boot uit het water vissen, omdat ik even was vergeten welke kant je moet opkanten als je keerwaters vaart. In mijn natte pak vervolgde ik de tocht.
Onderweg kwamen we allerlei obstakels tegen, zoals een pomp in de rivier, bomen en verschillende dammen. Gelukkig hadden we een top scout team, die ons hier moeiteloos langs heeft geloosd. Verder konden we genieten van een paar koeien in de weide die helemaal wild werden van Loek zijn geloei. Al met al, was het leven erg mooi en waren we flink aan het genieten op het water. Helaas, begon de kou er op een moment in te hakken en moest ik de tocht vroeg tijdig staken. Gelukkig, kan je dan op je mede-okawanen vertrouwen, die er alles aan doen om je zo snel mogelijk weer op temperatuur te krijgen 😊.
Het was een unieke ervaring, die me geleerd heeft welke kant je moet op kanten als je keerwaters vaart en dat er niet zoiets bestaat als teveel thermoskleren.
Groetjes, Yasmine
Op zondag mocht ik samen met Randor, Loek en Thomas als scoutgroep als eerste de Lenne Op. De Lenne Is een vrij smalle rivier, lekker veel bomen dus! Volgens verwachting kwamen we ook heel wat dammetjes tegen! Gelukkig waren de meeste scoutbaar vanaf boven, en bleek bijna alles bevaarbaar en glijbaanvormig. We konden hier lekker doorvaren dus!
Na een uurtje vaarde Randor een dam af die toch iets complexer bleek, omdat hij twee niveaus had. Toch maar even uitstappen dus! Nadat groep 2 zonder problemen afvaarde, ging ik er ook voor! Helaas bleef ik in de wals steken tot ik/de wals besloot dat het tijd werd om een frisse duik te nemen. Na 5 koprollen stroomde ik door naar het tweede niveau, waar Martijn me gelukkig met zijn boot de tweede wals uit kon trekken. Ik (en 5 minuten later ook mijn boot) kwamen er gelukkig ongeschonden uit, maar dit was natuurlijk wel een goede les voor de volgende keer.
Dit soort dammetjes lijken simpel, maar houden wel heel goed vast, niet onderschatten dus! Ook is een goede boofslag geen overbodige luxe. Verder kunnen werplijntjes ook geen kwaad. Daar hebben we de rest van het tripje dus ook beter op gelet, en dit verliep dan ook allemaal soepel! We kwamen nog wat hogere dammetjes tegen voordat we bij de ook wel uitdagende uitstapplaats aankwamen en na het bootjes opbinden weer richting Eindhoven vertrokken.
Groetjes, Meike