Практичний психолог

Масалова Тетяна Іванівна

 

Життєве кредо: Ніколи не зупинятися на досягнутому, бо життя – це рух. Потрібно завжди йти вперед!

 

Професійне кредо: 

Кожна людина унікальна, неповторна.

Ми прийшли на цю планету для того,

щоб виразити себе, а не для того,

щоб стати схожим на когось.

 

Проблемна тема: «Розвиток толерантної особистості як основа формування гармонійного індивіда».

У Гімназії № 102 пройшов тиждень психології, який приурочений до Всеукраїнського дня психолога.

Пройшли заходи для підтримки ментального здоров'я учасників навчального процесу.

Здобувачі освіти 4-Б класу познайомилися з живописом Клари Жерар. Спробували відтворити кольори її картин.

Здобувачі освіти 3-А класу привіталися та побажали один одному хорошого настрою. 

Познайомилися з видами булінгу та розіграли ситуації булінгу.

Дізналися, які учасники булінгу бувають.

У 1 класі діти працювали "Мій настрій"

Дізналися, які причини можуть змінити настрій.

Що це таке емоція? Що це таке настрій?

Захід пройшов весело, цікаво і корисно

У 2-А класі пройшло заняття з елементами тренінгу  "Іскорки доброти". Діти намалювали свої портрети, дізналися, що вони всі різні, що добром віддячують добро.

У 5-А класі пройшов тренінг "Емоції та почуття"

24 квітня у гімназії пройшов семінар-практикум з інклюзивного навчання директорів шкіл. На якому була проведена гра "Командний напис". У грі учасники показали лідерські, комунікативні, організаторські та командні навички. 

Психологічна година для педагогів гімназії

Захід пройшов в укритті. Для педагогів були проведені ресурсні вправи для збереження ментального здоров'я. Девіз, якого: "Психологічно здоровий, бадьорий, емоційно-стабільний вчитель, то і учні будуть психологічно здорові".

психологічна година 24.01.24

Тренінг для педагогів гімназії " Як подолати емоційні "гойдалки"?"

Narrative Creative Writing Skills English Presentation in Charcoal Colourful Fun Style

Толерантність – це повага, сприйняття та розуміння багатого різноманіття культур нашого світу, форм самовираження та самовиявлення людської особистості. Формуванню толерантності сприяють знання, відкритість, спілкування та свобода думки, совісті й переконань. Також толерантність – це єдність у різноманітті, те, що переходу від війни до культури миру. Для громадян це передусім активна позиція, що формується на основі визнання універсальних прав та основних свобод людини.

 

ПСИХОЛОГІЧНА СЛУЖБА ЗАКЛАДУ

- сприяє формуванню особистісних якостей, розвитку психічних процесів учнів школи;

- проводить психодіагностику та корекційно-розвивальну роботу серед школярів, батьків, педагогів;

- допомагає в створенні комфортного психологічного клімату для здійснення освітньо-виховного процесу

Психолог нашої школи проводить консультації для дітей та батьків у вирішенні питань:

1. Підвищення рівня розвитку пізнавальних психічних процесів (сприймання, пам’ять, уява, мислення, увага).

2. Вивчення та формування особистісних якостей, ціннісних орієнтирів, розвиток обдарованості дитини, підвищення самооцінки.

3. Розвиток комунікативних та організаторських (лідерських) здібностей учнів.

4. Допомога у професійному самовизначеності старшокласників.

5. Профілактика та корекція поведінкових порушень в учнів.

6. Просвітницька робота серед учнів, батьків по формуванню навичок здорового способу життя.

Завдання практичного психолога ґрунтуються на основі посадових обов’язків психолога школи та вимог навчального закладу:

Вище зазначенні завдання реалізовуються такими напрямками роботи як:

Слід відмітити, що успішність вирішення важливих проблем навчально-виховного процесу, пов’язаних із недисциплінованістю, важковиховуваністю, неуспішністю, не встиганням, дезадаптацією учнів, залежить від єдності зусиль 4-ох сторін:


Психолог - друг і порадник, чи ...?


У кожному навчальному закладі нашого міста є посада практичного психолога. Багатьом здається, що бути психологом дуже легко, у інших виникає питання: для чого вони взагалі потрібні в школах. Одні думають, що якщо звернутися до психолога, то це значить визнати себе чи свою дитину психічно нездоровою. Інші, навпаки, з задоволенням ідуть до психолога з надією, що той «зробить що-небудь» і швидко справиться з проблемою. А як же насправді? Психолог, психіатр – спільний корінь «психо» об’єднує ці слова і викликає занепокоєння в душах багатьох людей. Отже,

Психіатр– це спеціаліст, що займається безпосередньо психічними захворюваннями, лікар, який працює з патологіями. Він може ставити діагноз і назначати медикаментозне лікування. Психолог такого права не має.


Психолог– це не лікар. Він володіє такими основними методами як консультування та тренінги (саме на них як дорослі, так і діти оволодівають основними навичками, вчаться розуміти причину проблеми та складних ситуацій і виходити з них).


Специфіка роботи практичного психолога полягає в тому, що вимірюється не кількісними показниками (скільки дітей обстежено, зі скількома проведена індивідуальна робота тощо), а якісними – тобто ті перетворення, які відбуваються в людині під впливом діяльності психолога.

Діяльність психолога досить різноманітна, адже він має справу не тільки з дітьми різного віку, а і з їх батьками, що мають різний статус, освіту тощо та педагогічними працівниками. Причому кожна людина з якою працює психолог індивідуальна, унікальна, володіє тільки їй властивими рисами і якостями особистості.

Перша зустріч дитини і її батьків з психологом відбувається з перших днів перебування дитини в школі. Зміна звичайної, домашньої обстановки на шкільні стіни – це досить сильний стрес для дитини. Тому завдання батьків, вчителів та психолога створити всі умови для того, щоб процес адаптації пройшов якомога легше для дитини. З цією метою практичним психологом проводяться консультації для батьків дитини та її вчителів. А будь-яка консультація включає в себе і діагностику. Для вивчення рівня адаптації дитини до школи психологом підбираються різні методи вивчення особистості дитини. Тоді в залежності від результатів надаються рекомендації батькам та вчителям щодо обстежуваної дитини. А з дитиною проводяться різні ігри та вправи, що сприяють швидкому входженню її в дитячий колектив і знижують рівень її тривожності.