Поради для 

батьків

Епіграф нашого звернення будуть слова великого Каменяра Івана Яковича Франка:  

 "Книга - морська глибина:

Хто в них пірне аж до дна,

Той, хоч і труду мав досить,

Давнії перлини виносить" 

Побажання:


      Батьки виховують дітей особистим прикладом. Тому:
  •  Вдома повинні бути власні книги й у дорослих, і у дітей;
  •  Збирайте не рідкісні книги, а потрібні, необхідні, цікаві Вам і Вашим дітям.
      Вдумайтеся у ці слова:
    «На землі існує три головні цінності, три чуда:
    хліб, щоб народ завжди був здоровий і сильний;
    жінка, щоб не обривалася нитка життя;
    книга, щоб не обривався зв'язок часів.»

     Було б надзвичайно добре, щоб одне з чудес – книга, зайняла в кожній родині чільне місце.  

 Поради батькам:


Давайте задумаємося, зробити книжку другом дітей і своїм помічником у вихованні. Це довга й  копітка справа, отже, щоб досягти успіху, доведеться діяти терпляче і вдумливо. З чого почати? Найперше, ознайомитися зі змістом багатьох дитячих книжок. Це допоможе краще зрозуміти дитячий світ, порівняти свою дитину з ровесниками. Книжки для молодших школярів купують, як правило, дорослі. Раджу перш ніж придбати дитині книжку, перегляньте її самі, прочитайте анотацію одразу визначити, про що книжка, кому вона адресована, як оформлена. Якщо дитина починає щойно читати, намагайтеся купувати тоненькі книжки з великими малюнками. Виховуючи в дитині читача, дбайте, щоб з малку в неї створювався читацький досвід. Добираючи книжки дітям, треба добре знати дитячу літературу, її виховні можливості.  


Як привчити малюка до читання  


Чи можна зацікавити?
      Не підганяючи, не вдаючись, до примусу. Добирати літературу треба таку, від якої малюкові справді буде важко відірватися – ту, що відповідає його вікові та вподобанням. Книгам має нести щось нове, невідоме раніше. А читання (спочатку разом із мамою чи татом) приносить радість.  Можна вдатися до хитрощів, запропонувавши: «Я читатиму майже всю сторінку, а ти лише перший чи останній рядок» або «Я митиму підлогу, а ти читатимеш уголос для нас обох». Дитина вчитиметься читати швидше їй це буде цікаво. І звичка читати поступово закріпиться.
Які книжки і в якому віці?

         У дитячому віці варто давати маляті книжки-гармошки – із твердими обкладинками чи й сторінками. Коли дитина вчиться говорити, вона називає й переповідає побачене. Й одразу потрібно привчати до акуратності. Щоб згодом не перейматися через зіпсований том із повного зібрання творів улюбленого автора. Дошкільнята полюбляють казки, віршики, які легко вивчити напам’ять, а потім «читати», водячи пальцем по рядках. У перших класах цікавість до книжки подекуди спадає: надто багато нових вражень. Заохотити дитину можна новинками. Саме зараз вирішується: віддаватиме дитина перевагу телевізору чи книжці. Згодом дитину приваблюватимуть розповіді про однолітків, тварин, якісь пригоди. Ми маємо впливати на формування смаків та інтересів. У цьому допоможе книга. Якщо й потому зацікавленість книгою не виникає, час втрачено. Але не безнадійно. Потрібно влаштовувати при дитині дискусії щодо прочитаного; «випадково» залишати свою книгу розкритою на найцікавішому місці; уважно вислухати дитину, коли вона переповідає прочитане, пробудити в цій читацький інтерес. «Ковтання» не зашкодить ? Не потрібно докоряти дитині за потяг до книжки, не просити бібліотекаря обмежувати надто ревного читача. Просто чіткіше спрямувати його інтереси. Деякі підлітки «ковтають» усе, що потрапить на очі. Отож потрібно подбати, аби «під рукою» було саме те, що треба. А потім разом обговорити прочитане. 

Корисні ресурси для читання та слухання книжок:

Корисне для батьків про навчання


Найкращий інтерактивний урок. Канал з матеріалами для батьків дітей молодшої школи.  Містить цікаві та легкі завдання та пізнавальну інформацію яка допоможе відволікти дітей з користю. Лише 5-10 хвилин і дитина може зменшити стрес, дізнатись щось нове, та згадати математику в цікавій формі. Викладачі України створюють цей контент для дітей що тимчасово не мають доступу до освіти, та для батьків що прагнуть розвивати дітей і мають хоч якийсь доступ до інтернету. 

Цікаві та легкі для сприйняття мікро матеріали

✅“Не важкі” для завантаження та відображення 

✅ Відповідають актуальній освітній програмі

Розвивашки дітям 1-4 кл.