Круглий стіл та зустріч зі стейкхолдерами: 

21 вересня 2023 року

Вітання від віце-президента асоціації "Аеропорти України" Франчука Олександра Григоровича 

Програма круглого столу

21 вересня 2023 року (у форматі он-лайн) відбулася зустріч зі стейкхолдерами кафедри екології у форматі Круглого столу за участі представників авіатранспортних підприємств, фахівців з питань сталого розвитку авіації, представників НАУ та ЗВО-партнерів з метою обговорення перспектив розвитку екологічної освіти для авіації. Даний захід було організовано в межах виконання на кафедрі екології та цивільної та промислової безпеки ФЕБІТ міжкафедрального проекту «Європейська інтеграція екологічних стандартів для цивільної авіації в контексті сталого розвитку» N°621138-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-MODULE (2020-2023) за підтримки Програми Єразмус + Європейського Союзу.  

Відкриваючи Круглий стіл, віце-президент Асоціації "Аеропорти України" цивільної авіації, Франчук Олександра Григорович, у своїй доповіді акцентував увагу на сучасних екологічних викликах, що постають перед аеропортами України та необхідності врахування їх при підготовці екологів для авіаційної галузі.

 У презентації проекту ESASD керівник Черняк Л.М., зазначила основні переваги та здобутки для студентів, які є слухачами модулю «Європейська інтеграція екологічних стандартів для цивільної авіації в контексті сталого розвитку» (розробленого командою проекту ESASD), що викладається із застосуванням Європейських підходів та рекомендованої практики ICAO для регулювання впливу авіапідприємств на довкілля  та досягнення цілей Сталого розвитку цивільної авіації.

Гаранти ОПП «Екологія та охорона навколишнього середовища» спеціальності 101 Екологія Радомська М.М. та Павлюх Л.І. представили учасникам зібрання діючу програму підготовки фахівців-екологів та звернули увагу на освітні компоненти, які містять авіаційну складову у змістовному наповненні навчання. Гарантами було відмічено необхідність постійного удосконалення освітньо-професійних програм з метою врахування сучасної ситуації та вимог роботодавців авіатранспортного сектору. В ході дискусії стейкхолдери позитивно оцінили структуру програми підготовки та зазначили, що авіаційна складова відображена достатньо широко, як у основній частині ОПП, та і у вибірковій.

Також під час зустрічі учасниками було проаналізовано відповідність переліку нормативно-правової бази (відповідно до навчальних програм дисциплін), що вивчають студенти, сучасним нормативним документами, що регламентують діяльність аеропортів.

За результатами обговорення було сформульовано необхідність, враховуючи Євроінтеграційні процеси нашої країни, акцентування уваги при підготовці на різницю у вимогах національних та європейських стандартів з екологічної безпеки. З окресленням перспектив гармонізації національних стандартів з європейськими (на прикладі шуму та емісії).