Дистанційне навчання

Шановні батьки та учні нашого закладу! 

У період запровадження в країні воєнного стану наш заклад працює з використанням технологій дистанційного навчання, а саме, навчання здійснюється

  у середовищі Google Workspace for Education. 


Уроки під час дистанційного навчання будуть проводитися згідно з чинним розкладом.

Учителі самостійно визначають режим проведення навчальних занять (синхронний – у режимі реального часу через додаток Google Meet) або асинхронний – у зручний для учнів та вчителя час — на платформі Google ClassRoom).


Положення про дистанційне навчання 

У 2022/2023 навчальному році питання належної організації освітнього процесу за дистанційною формою, зокрема, у сфері загальної середньої освіти,  залишаються актуальним серед сучасних освітніх викликів, спричинених введенням 24.02.2022 воєнного стану в Україні та продовженням до 20.05.2023 дії карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19). 

Нормативне забезпечення

Організація дистанційного навчання у сфері загальної середньої освіти регулюється:

·   Законом України «Про освіту»;

·   Законом України «Про повну загальну середню освіту»;

·Законом України від 28 квітня 2022 року № 7325 «Про внесення змін до деяких законів України в сфері освіти щодо врегулювання окремих питань освітньої діяльності в умовах воєнного стану»;

·Указом Президента України від 16 березня 2022 року № 143 «Про загальнонаціональну хвилину мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України»;

· постановою Головного державного санітарного лікаря України від 06 вересня 2021 року № 10 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19)»;

·   наказом Міністерства освіти і науки України від 08 вересня 2020 року № 1115 «Деякі питання організації дистанційного навчання»;

·  наказом Міністерства освіти і науки України від 01 жовтня 2012 року № 1060 «Про затвердження Положення про електронні освітні ресурси»;

·   наказом Міністерства освіти і науки України від 28 березня 2022 року № 274 «Про деякі питання організації здобуття загальної середньої освіти та освітнього процесу в умовах воєнного стану в Україні»;

·    наказом Міністерства охорони здоров’я України від 25 вересня 2020 року № 2205 «Про затвердження Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти»;

·   листом Міністерства освіти і науки України від 19 серпня 2022 року № 1/9530-22 «Щодо організації освітнього процесу та викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти».


Наказ МОЗ України “Про підтвердження Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти” 

Наказом МОЗ від 01.08.2022 р. № 1371 внесено зміни до​ Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти, затвердженого наказом МОЗ від 25.09.2020 р. № 2205 (далі — Регламент № 2205).

 Для закладів загальної середньої освіти зміни такі:

1) визначено, що в умовах воєнного стану, для учнів, які, перебуваючи за кордоном, здобувають освіту в другу зміну, початок занять повинен бути не пізніше 16.00.

В умовах воєнного стану для учнів 1–4 класів, які здобувають освіту, перебуваючи за кордоном, допускається організація дистанційної форми навчання в другу зміну.

Відповідні зміни внесено до п. 1 підрозділу «Вимоги до організації освітнього процесу» Регламенту № 2205;

2) визначено, що в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації іншого характеру безперервна тривалість навчальних занять при організації дистанційного навчання в синхронному форматі не повинна перевищувати для учнів:

1–2 класів — 2 навчальних занять по 30 хвилин або 3 — по 20 хвилин;

3–4 класів — 2 навчальних занять по 45 хвилин або 3 — по 30 хвилин, або 4 — по 20 хвилин;

5–6 класів — 2 навчальних занять по 45 хвилин або 3 — по 35 хвилин, або 4 — по 25 хвилин;

7–9 класів — 2 навчальних занять по 45 хвилин або 3 — по 40 хвилин, або 4 — по 30 хвилин, або 5 — по 25 хвилин;

10–11 класів — 3 навчальних занять по 45 хвилин або 4 — по 35 хвилин, або 5 — по 30 хвилин, або 6 — по 25 хвилин.

Це передбачено новим п. 10 підрозділу «Вимоги до організації роботи з технічними засобами навчання» Регламенту № 2205.


Усі навчальні матеріали, завдання до уроків, посилання на відео-уроки, інструкції щодо формату проведення уроку, завдання для самостійної роботи та терміни їх виконання будуть надаватися вчителями учням 1-11-х класів — на освітній платформі Google ClassRoom.

Облік навчальних досягнень учнів 5-11 класів проводиться на платформах Google ClassRoom та Нові Знання https://nz.ua/, доступ до яких мають усі  учні і батьки закладу.

У разі виникнення запитань, у першу чергу, ви можете звернутись до вашого класного керівника - вашого порадника та помічника.


Корисні посилання для дистанційного навчання

Портал ДІЯ – Цифрова освіта. Національна онлайн-платформа для розвитку цифрової грамотності

ВШО – Всеукраїнська школа онлайн

Онлайн-інструменти для дистанційного навчання

35 інструментів для дистанційного навчання – добірка НУШ

Для вчителів створили онлайн-курс про стратегії та технології проведення уроків у дистанційному та змішаному форматах - https://osvitoria.media/news/dlya-vchyteliv-stvoryly-onlajn-kurs-pro-strategiyi-ta-tehnologiyi-provedennya-urokiv-u-dystantsijnomu-ta-zmishanomu-formatah/?fbclid=IwAR2QI12DMOq_BlhEX3EKUoIHzqm1mYoh9DrIOSzduP6uk2p2BTN5KNAv0Gc 


Пам’ятка для учнів та батьків під час дистанційного навчання 


Учням:

1. Треба розуміти, що це не час для відпочинку. Тому режим дня має залишатись таким, як і в навчальний період.

2. Важливо мати чітко визначені робочі години для виконання завдань онлайн, щоб час за комп’ютером «не розмивався».

3. Важливо, аби ця робота відбувалася спринтами — проміжками у 20-25 хвилин із перервами на чай, перекус або активний відпочинок.

4. Виконуйте завдання своєчасно, не відкладайте на «потім». 

5. Слідкуйте за новою інформацією.

6. Не завантажуйте систему зайвими повідомленнями.

7. Допомагайте однокласникам знайти потрібну інформацію із завданнями.


Батькам:

1. Бути дуже терплячими і обережними до себе і своїх дітей.

2. День не має перетворюватись на суцільне виконання домашніх завдань. Школа – це не все життя дитини, особливо зараз. Діти і без того відчувають себе незрозуміло за що покараними, і нам важливо, аби школа не асоціювалась із додатковим покаранням.

3. У дитини, яка вчиться вдома, має бути окрема територія. Навіть якщо в неї немає своєї кімнати, можна символічно позначити невелику частину мотузкою на підлозі, зробити парканчик з іграшок або коробок – що завгодно.

4. Треба слідкувати, щоб дитина будь-якого віку робила перерви – і краще, якщо ми зупинимо її трохи раніше, ніж вона втомиться. Маленькі втомлюються за 10-15 хвилин, підлітки – десь за півгодини. 

5. Відчиняйте вікна, провітрюйте, дбайте про свіже повітря під час навчання дитини. Чим менше повітря, тим гірші результати навчання.

6. Допомогти структурувати підхід до навчання. Буквально скласти з дитиною план: ти починаєш робити оце, потім – це. Також – розбивати велике завдання на маленькі частини. Це стосується всіх дітей.

7. Маємо пам’ятати, що в дитини, як у кожної людини, є інерція. Коли маленька дитина грається, а їй треба сідати за уроки – тут допоможе обумовлений час або дзвоник будильника, який кличе до навчання. Або ми говоримо: “За 10 хвилин сідаємо за уроки”. Так ми виявляємо повагу до своєї дитини як до людини. Зрозуміло, що це складно, адже багато батьків сьогодні також живуть у режимі дефіциту сил. Найлегший спосіб зекономити сили – примус. Але це програшний спосіб.


Зараз непростий час і випробування для всіх – тож зичимо

 сил батькам, дітям і вчителям.


Для дітей початкової школи, як і для вчителів, цей навчальний рік сповнений викликів. Аби легше було їх долати, ГС «Освіторія» спільно з партнерами створили безплатний мобільний застосунок «Вивчаю – не чекаю» для інтерактивного навчання у початковій школі. Його можна завантажити на App Store та Google Play.


Розробники врахували не тільки нові вимоги воєнного часу, а й вікові особливості дітей, аби навчання із застосунком було максимально цікавим та ефективним. 


Що варто знати про «Вивчаю – не чекаю»: 

🔸 застосунок містить відео, яскраву анімацію та мініігри для закріплення вивченого матеріалу

🔸 навчальний контент розроблений кращими українськими вчителями та методистами

🔸 матеріали відповідають державним стандартам НУШ

🔸 застосунок містить уроки з основних шкільних предметів — математики та читання