Zespół 

Kasia teraz

prof. Katarzyna Jednoróg 

Jestem neuropsychologiem i neurobiologiem, od 2019 roku kieruję Pracownią Neurobiologii Procesów Językowych w Instytucie Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego Polskiej Akademii Nauk. Prowadzę badania na pograniczu psychologii i neuronauk, koncentrując się na neurobiologicznym podłożu szerokiego spektrum procesów językowych w typowym i nietypowym rozwoju. W tym celu wykorzystuje nieinwazyjne metody obrazowania mózgu. W moich projektach uczestniczyło już ponad 600 dzieci w wieku od 5 do 15 lat, w tym dzieci niewidome, z opóźnionym rozwojem mowy czy z dysleksją rozwojową. Ponad 200 dzieci uczestniczyło w badaniach podłużnych trwających nawet 4 lata. Wraz z Zespołem staramy się zawsze dbać o dobre samopoczucie dziecka oraz o miłą i angażującą formę spotkań. W wolnym czasie lubię pływać na kitesurfingu, jeździć na rowerze, ćwiczyć jogę i głaskać swoje koty.



Kasia w wieku 5 lat

Ania teraz

dr Anna Banaszkiewicz

Jestem absolwentką studiów psychologicznych na Uniwersytecie Warszawskim. W Pracowni Neurobiologii Procesów Językowych pracuję od 2023 roku, natomiast z Instytutem jestem związana od roku 2013 - najpierw, podczas studiów magisterskich, realizowałam kilkuletni staż pod opieką prof. Jednoróg w projektach poświęconych dysleksji rozwojowej u dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Następnie, jako doktorantka w Pracowni Obrazowania Mózgu badałam, w jaki sposób osoby słyszące oraz Głuche przetwarzają język migowy. 

Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyłam również w czasach działalności harcerskiej - byłam m.in. drużynową gromady zuchowej i wychowawczynią kolonijną. Czas wolny lubię spędzać słuchając muzyki lub na łonie natury - wspinając się, jeżdżąc na rowerze i chodząc po górach. 



Ania w wieku 3 lat

Ania teraz

mgr Anna Redeł 

Od 2023 roku jestem doktorantką w Pracowni Neurobiologii Procesów Językowych - zajmuję się badaniem rozwoju mózgu i języka u osób neuroróżnorodnych. Ukończyłam psychologię ze specjalnością z neurokognitywistyki na warszawskim Uniwersytecie SWPS. Interesuję się neuronauką społeczną i pracą z osobami neuroróżnorodnymi - przed rozpoczęciem pracy w projekcie byłam również wolontariuszką w fundacji na rzecz osób w spektrum autyzmu. Lubię czytać książki i uwielbiam zwierzęta, obecnie opiekuję się dwoma kotami. 




Ania w wieku 8 lat

Karolina teraz

mgr Karolina Zielińska 

W naszym projekcie jestem na stanowisku doktorantki. W 2023 roku ukończyłam Uniwersytet Warszawski na kierunku psychologia ze specjalizacją neuropsychologia kliniczna. Zrealizowałam także program biologii ze specjalizacją biologia komórki i organizmu z uprawnieniami pedagogicznymi. Szczególnie interesuje mnie neuropsychologia dziecięca, zwłaszcza neuroróżnorodność oraz rozwój językowy. Poza nauką uwielbiam czytać książki, tańczyć i jeździć na rolkach. Działam także w Związku Harcerstwa Polskiego.




Karolina w wieku 5 lat

Hania teraz

mgr Hanna Górecka

Ukończyłam Uniwersytet SWPS na kierunku psychologia ze specjalizacją neurokognitywistyka. Od 2021 jestem zatrudniona w Pracowni Neurobiologii Procesów Językowych, gdzie na początku zajmowałam się przeprowadzaniem badań fMRI z udziałem dzieci. W 2023 zostałam tu doktorantką. Poza godzinami pracy zajmuję się garncarstwem i ceramiką, gdzie robię miski i rzeźbię figurki zwierząt. Wolny czas lubię spędzać chodząc na spacery z moim pupilem -mam pieska który wabi się Edzio. 




Hania w wieku 3 lat

Ania teraz

Anna Szukało

Jestem studentką psychologii na Akademii Pedagogiki Specjalnej, interesuję się psychologią kliniczną oraz neuropsychologią dzieci. W Pracowni Neurobiologii Procesów Językowych pracuję od 2022 roku, gdzie zdobywam doświadczenie przy badaniach z użyciem EEG oraz fMRI. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyłam będąc wychowawcą na obozach sportowych oraz pomagając w prowadzeniu zajęć z jazdy konnej. Wolny czas uwielbiam spędzać otoczona przyrodą, najlepiej w górach lub w towarzystwie zwierząt - mam swojego kotka Lilę. 

Ania w wieku 5 lat

Konsultanci

Prof. dr. hab. Ewa Haman 

Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego

Prof. dr hab. Małgorzata Lipowska

Wydział Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego

Prof. Ewa Pisula

Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego