Бібліотека ліцею

Мова - це найголовніша ознака нації. Активні читачі бібліотеки ліцею до Міжнародного дня рідної мови створили постер за книгою " Говори українською, бо живеш на своїй землі!" Ліцеїсти ще раз підтвердили, що вважають рідну мову  сучасною,  багатою, розвиненою європейською мовою. І будуть завжди пам'ятати, що народ творить мову, а мова формує націю.💙💛

А чи знаєте ви що таке чарівний кашкетик, де знаходиться долина равликів і які таємниці охороняє стара черешня? Про все це та ще багато чого цікавого розкажуть книги письменниці Галини Рибачук- Прач. Зустріч з чудовим автором дитячих книг відбулась у ліцеї  18 ЛМР. Молодші читачі уважно слухали історії створення літературних творів вінницької письменниці.

29 січня в нашому національному календарі - День жалоби. Крути... 300 юнаків проти 10000 більшовиків. Вони сподівались заступити своїми тілами Україну. І полягли всі... Інформ- досьє "Подвиг молодої України" у 9 - Г класі ліцею 18 ЛМР провели вчителька історії Рабешко Л.М., бібліотекарка ліцею Андрієвська В.О. та завідувачка бібліотеки- філії 44 ЛМБ Чайкіна О.С. Схилімо свої голови перед світлою пам'яттю тих молодих лицарів далекого 1918 року і молімося за тих захисників, які й сьогодні боронять  незалежність нашої Батьківщини.

Читання - це найкраща навичка, яку слід прищепити дітям. Національний тиждень читання у ліцеї був насичений різними зустрічами з найактивнішими читачами, які пропонували улюблені книги своїм друзям і молодшим ліцеїстам. Бібліоквест" Що можна знайти у бібліотеці?" стимулював дітей до пошуку цікавої інфорамції та розвитку читання.

Місячник шкільних бібліотек "Вірю в майбутнє твоє, Україно" у ліцеї # 18ЛМР розпочався із зустрічі з відомою львівською письменницею Наталею Гурницькою. Учні 10-б класу разом з учителькою української мови та літератури Бойчук Л.І. та бібліотекарем Андрієвською В.О. дізналися про історію створення українського бестселеру "Мелодія кави в тональності кардамону".  Драматична історія кохання польського шляхтича та українки тісно переплелася з історичними подіями у Львові. Цікава розповідь про книгу спонукала багатьох учнів ще раз прочитати цей роман і його продовження.

Пізнавальна інформаційна перерва "Великий педагог і великий письменник" , присвячена 105 річниці від дня народження Василя Сухомлинського, пройшла з користувачами шкільної бібліотеки ліцею № 18 ЛМР. Ліцеїсти познайомились з різномаїттям казок і оповідань українського педагога та письменника.

Невеличкий екскурс 🤩в історію УПА здійснили учні 9-Б класу ліцею на респект-таймі "Роман Шухевич: політик-реаліст, підприємець, батько" (До дня народження генерала УПА). Ліцеїсти 🙄позайомилися з життєвою долею одного з найяскравіших представників української нації, розвіяли міфи і фейки про життя і боротьбу Р. Шухевича та інших героїв УПА 💙💛 

Що ви знаєте про людей, чиїми іменами названі вулиці, на яких ви живете?

Учні 10-А класу ліцею здійснили пізнавальний 🧐променад вулицею Симона Петлюри з істориком Ольгою Ігнатенко "Чужий серед своїх" (до Дня народження С. Петлюри)


📚А чи знаєте ви, як народжується оповідання повість чи роман? 🙄Звідки беруться ідеї й чи справді  існують Музи? 🗝🗝Секретами своєї творчості поділився з учнями 5-Б класу львівський письменник Василь Прухницький на творчій зустрічі💕.

Щоб добре знати рідну мову, треба її вчити змалку і в школі й поза школою, з книжок і від людей.

Хто вміє шанувати свого батька й матір, той зрозуміє, яку пошану повинен він мати й до рідної мови.

21 лютого читачі бібліотеки ліцею  відзначили День мови, створивши яскравий лепбук "Серце нації б'ється у слові".

Свої улюблені вірші про мову та школярі не тільки читали вголос, але й записали на імпровізованих "сердечках", виразивши цим свою повагу і любов до рідного слова.

💗Життя людства - це історія вічної боротьби добра і зла. Ось і тепер відважним захисникам💪 нашої 💙💛 доводиться боротися зі злом, російською агресією, щоб ми могли жити у вільній демократичній щасливій державі. Пам'яті героїв🙏, що загинули за незалежність України та мужнім воїнам - захисникам української держави присвячена виставка в бібліотеці ліцею.

👐Інформаційна мозаїка" Ми - різні, ми - рівні" 3-4 клас. Кожен з нас - особливий, і варто поважати як свою, так і чужу унікальність. Разом з 4 класниками ми говорили, що не має значення говорить людина словами чи показує картинки, ходить ногами чи пересувається на кріслі колісному, читає книгу очима чи пальцями, чує музику чи здогадується про неї. Книга Катерини Бабкіної розповідає про такого особливого хлопчика, якому дуже повезло з друзями, які підтримають завжди і всюди. А ще ця книга не звичайна,а чарівна: у ній є сторінки, зображення на яких оживають...

14лютого наші ліцеїсти обмінювались не тільки "валентинками" , але й дарували книги в бібліотеку. Бо саме книга є найкращим джерелом добрих емоцій, світлих почуттів та хорошого настрою!

Насправді щедрим і добрим став сьогоднішній день для бібліотеки ліцею №18 ЛМР. Подаровані учнями нові книги українських та зарубіжних письменників поповнив полиці нашої бібліотеки. Саме так реалізована у ліцеї  освітянська ініціатива "Щедрий Вівторок"



Василь Стефаник - великий син великого народу, поет сумної долі і водночас співець надії. Короткі, як спалах блискавки, психологічно сильні і неперевершені в досконалості оповідання полонять драматизмом і правдивістю. Невеличка літературна поличка знайомить читачів

ліцею #18ЛМР з творчістю письменника.

З Днем народження, Львове!

Серед великих світочів духу одне з найперших місць належить геніальному синові України Тарасові Шевченку. Поезії Кобзаря народжені, щоб не вмирати ніколи. Через часові відстані ми ще ясніше бачимо життєвий і творчий подвиг цієї людини, відкриваємо унікальність його всебічно обдарованої особистості, ще повніше осягаємо неперехідне значення творчості поета,співучих і грізних його віршів, в яких і сьогодні все дихає життям, вільнолюбством, правдою, захоплює летом думки, глибиною і красою людського почуття. Книжкова інсталяція, при свячена річниці з  Дня  народження Т.Г.Шевченка, розкриває багатогранний талант Великого Кобзаря.