Практична підготовка

Практична підготовка є однією з форм організації освітнього процесу та обов’язкова складова освітньо-професійних програм, що їх реалізує фаховий коледж. Практична підготовка спрямована на завершення формування набутих компетентностей та отримання досвіду їх застосовування, оволодіння сучасними формами організації праці, обладнанням, пристроями і технологіями відповідно до спеціальності, ознайомлення з умовами провадження професійної діяльності.

Зміст та завдання практичної підготовки визначаються в програмах практик на підставі нормативного змісту підготовки здобувачів освіти, сформульованого у термінах результатів навчання в стандартах освіти (за наявності), та/або розробниками освітньо-професійної програми. Перелік усіх видів практик для кожної освітньо-професійної програми, їх форми, тривалість і строки проведення визначаються в навчальних планах. Зміст і послідовність практик визначається програмою практики, яка розробляється відповідною цикловою комісією (кафедрою) згідно з навчальним планом. Одним із завдань практичної підготовки може бути оволодіння здобувачами фахової передвищої освіти спорідненою робітничою професією.

За результатами виробничої або переддипломної практики, практичної підготовки в цілому здобувачу фахової передвищої освіти присвоюються повна або часткова професійна кваліфікація відповідно до законодавства. Здобувачі освіти, які працюють відповідно до фаху, звільняються від проходження окремих практик із зарахуванням відповідних кредитів ЄКТС та проведенням контрольних заходів в порядку, визначеному фаховим коледжем.

Здобувачу освіти, який не виконав програму практики, крім переддипломної практики, або за результатами такої практики отримав негативну оцінку, надається право на проходження цієї практики повторно після виконання умов визначених фаховим коледжем.

На час практичної підготовки здобувачам освіти забезпечуються робочі місця, безпечні та нешкідливі умови праці відповідно до програм і угод між фаховим коледжем та підприємствами, установами, організаціями, що надають місця для проходження практичної підготовки. Під час практичної підготовки забороняється використовувати працю здобувачів освіти для цілей, не передбачених програмою практики.

Особи, які здобувають освіту у фаховому коледжі, можуть проходити практичну підготовку шляхом навчання на робочому місці у процесі виконання посадових обов’язків. Фаховий коледж може визнавати результати навчання, здобуті під час трудової діяльності здобувача за професіями та/або на посадах, визначених освітньо-професійною програмою. Здобувачі освіти з дозволу відповідальних циклових комісій можуть самостійно підбирати для себе місце проходження практики і пропонувати його для використання.

На цей час практична підготовка здійснюється на загальних базах практики та спеціальних базах, визначених для окремої спеціальності:

017 Фізична культура і спорт (наразі практична підготовка не здійснюється);

071 Облік і оподаткування (ТзОВ "ВОЛБУД", ТОВ "Казкова оселя", Фермерське господарство "Агросвіт-ВД", ПАТ "ТЕРЕМНО ХЛІБ". ТзОВ "РІШЕС", ТзОВ "СЛАТОН", ТОВ Волинський автоцентр "Камазм", ПП "Профбудтранс", СГПП "Дружба", ПП "Профбудтранс",ТзОВ "Дукат", ТОВ "Дмитрук-Фудз", ТзОВ "ВОЛБУД", ПП "АЛЬФАМОНОЛІТБУД", ТзОВ "Волиньхолдінг", Військова частина А 2466, Санаторій матері і дитини "Пролісок");

072 Фінанси, банківська справа та страхування (ТОВ "Волинське агентство нерухомості", ОЩАДБАНК, ПриватБанк, ТОВ КОНТИНІУМ ТРЕЙД, ТОВ КЛЕВЕР СТОРС);

076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність (ТОВ КОНТИНІУМ ТРЕЙД (гіпермаркет ТАМ-ТАМ), ТзОВ ″Комфорт-Плюс″, ПАТ ″Нова лінія″, ″ЕПІЦЕНТР К″, ТОВ КЛЕВЕР СТОРС (Мережа магазинів ″Сім 23″));

081 Право (органи судової влади (Господарський суд Волинської області, Волинський апеляційний суд, Волинський окружний адміністративний суд, Луцький міськрайонний суд Волинської області, Рівненський міський суд Рівненської області); органи нотаріату (державні нотаріальні контори, державні нотаріуси, приватні нотаріуси); адвокатські об’єднання (АО "Правовий стандарт", АО "Преміум сервіс"), адвокатські бюро (АБ "Олександр Носков і Партнери"), адвокати (Кондратішина В.В., Спас Ю.О., Овсієнко С.А., Глечук О.П., Пастухова Н.В.); Рада приватних виконавців Волинської області; державні органи та органи місцевого самоврядування (Луцький відділ надання безоплатної правової допомоги Північно-Західного управління надання безоплатної правової допомоги Західного регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Головне управління Державної казначейської служби України у Волинській області, Головне управління Пенсійного фонду України, Турійський відділ ДРАЦС у Ковельському районі); підприємства, установи та організації (ТОВ "Вартіс", ТОВ "Волинь-зерно-продукт", ПАТ "Гнідавський цукровий завод"))

У 2024 році на базі фахового коледжу було відкрито навчально-виробничу лабораторію "Юридична клініка ФКТБП ВНУ імені Лесі Українки", де студенти мають можливість набути первинного досвіду практичної діяльності у сфері права.);

126 Інформаційні системи та технології (наразі практична підготовка не здійснюється);

181 Харчові технології та 241 Готельно-ресторанна справа (НВК "Їдальня Фахового коледжу", Рекреаційний комплекс "Рестпарк", Рекреаційний комплекс "Срібні лелеки", Кафе "Карабас Барабас", Ресторан "Прага", Кафе "Околиця",, Кафе–бар "МІ 100",  Кафе–бар "Гусар", Мережа ресторанів "Базілік").

2024_Порядок_ПП.pdf