Академічна мобільність, неформальна та інформальна освіта

Організація, забезпечення та реалізація освітнього процесу у фаховому коледжі здійснюється у формальній та/або неформальній освіті. Щодо формальної освіти дивіться розділ Організація освітнього процесу.

Неформальна освіта є освітою, що здобувається, як правило, за освітніми програмами та не передбачає присудження визнаних державою освітніх кваліфікацій за рівнями освіти, але може завершуватися присвоєнням професійних та/або присудженням часткових освітніх кваліфікацій. Неформальна освіта у фаховому коледжі – це освіта інституціолізована, цілеспрямована та спланована освітнім закладом або іншою організацією чи установою, проте не передбачає чітко визначеної структурної послідовності освітніх компонент і може бути різною за тривалістю та інтенсивністю, є додатковою, альтернативною та/або доповнювальною до формальної освіти.

Метою неформальної освіти у фаховому коледжі є забезпечення права осіб будь-якого віку на навчання впродовж життя задля набуття, розвитку та підтримки компетентностей, що потрібні для оптимальної професійної й особистісної самореалізації у сучасному швидкозмінному світі.

Формами неформальної освіти є: очні та/або дистанційні курси особистісного саморозвитку та підвищення кваліфікації, семінари, конференції, творчі групи, тренінги, майстер-класи, майстерні, вебінари, інші освітні ініціативи, спрямовані на розвиток додаткових умінь та навичок (комп’ютерні та мовні курси, творчі студії тощо).

Здобувачі освіти з питань організації, забезпечення та реалізації неформальної освіти можуть звертатися до завідувачів відділень фахового коледжу.

Інформальна освіта (самоосвіта) є освітою, що передбачає самоорганізоване здобуття особою певних компетентностей, зокрема під час повсякденної діяльності, пов’язаної з професійною, громадською або іншою діяльністю, родиною чи дозвіллям. Така навчальна діяльність не обов’язково цілеспрямована та структурована, не фіксується документально, але сприяє розширенню професійних знань та умінь і є однією з ключових компетентностей особистості. Інформальна освіта не обмежується часовими рамками, не обов’язково має системний характер, не має вікових, професійних чи інтелектуальних обмежень щодо учасників.

Метою інформальної освіти є перетворення людиною культурного та освітнього потенціалу суспільства у дієві чинники свого розвитку, формування позиції критичного ставлення до себе та результатів своєї діяльності. 

Інформальна освіта (самоосвіта) у фаховому коледжі – це освіта, яка передбачає самоорганізоване здобуття особою певних компетентностей, зокрема під час повсякденної діяльності, пов’язаної з професійною, громадською або іншою діяльністю, родиною чи дозвіллям.

Інформальна освіта (самоорганізована освіта, самоосвіта, навчання виходячи з досвіду та через досвід) у фаховому коледжі – це індивідуальна пізнавальна діяльність людини, цілеспрямована і спланована, але не інституціоналізована, не структурована ні за програмними цілями, ні за тривалістю і здебільшого не передбачає сертифікації.

Інформальна освіта у фаховому коледжі реалізується за рахунок власної активності особистості в навколишньому культурно-освітньому середовищі, виходячи з чого, формами інформальної освіти можна визначити: самоосвіту, читання, цілеспрямоване спілкування, перегляд кінофільмів, телепередач, відвідування гуртків, театрів, музеїв, інших установ культури, подорожі, екскурсії тощо.

Здобувачі освіти з питань організації, забезпечення та реалізації інформальної освіти можуть звертатися до завідувачів відділень фахового коледжу.

Академічна мобільність є можливістю здобувачів освіти навчатися, стажуватися чи проводити наукову або освітню діяльність в іншому закладі освіти на території України чи поза її межами. Ключовими аспектами академічної мобільності у фаховому коледжі є надання права на участь у програмах академічної мобільності усім здобувачам освіти, чітке визначення видів та форм академічної мобільності, закріплення принципу перезарахування отриманих кредитів на основі Європейської кредитно-трансферної системи (ЄКТС), зокрема шляхом порівняння змісту навчальних програм, а не назв курсів, збереження місця навчання та стипендії для студентів, котрі беруть участь у програмах академічної мобільності.

У фаховому коледжі право на академічну мобільність може бути реалізоване на підставі:

Здобувачі освіти з питань організації, забезпечення та реалізації академічної мобільності можуть звертатися до відповідальних працівників фахового коледжу, а саме:

Правила визнання у вищій та фаховій передвищій освіті результатів навчання, здобутих шляхом неформальної та/або інформальної освіти

Правила визнання неформальної та інформальної освіти.pdf

Правила визнання результатів навчання отриманих в інших закладах освіти, у тому числі під час академічної мобільності здобувачів освіти

Правила визнання результ з інших закладів АМ.pdf

Договір про співробітництво щодо реалізації програми академічної мобільності між закладами фахової передвищої освіти

Договір про академічну мобільність.pdf