Додаток 1

Додаток № 1 до Плану реагування на НС

АНАЛІТИЧНА ДОВІДКА

про результати аналізу небезпеки у

Київському професійному енергетичному коледжу

Основним завданням організації ЦЗ у коледжу є своєчасне реагування щодо запобігання і реагування на надзвичайну ситуацію, на реальну її загрозу і виникнення є збереження життя і здоров'я людей, мінімізація матеріальних втрат. З цією метою вживаються дієві заходи для захисту освітнього закладу, місць постійного перебування людей, вирішення питань розосередження або термінової евакуації учасників освітнього процесу і працівників коледжу з території, на яку можуть бути поширені небезпечні фактори ураження прогнозованої надзвичайної ситуації техногенного або природного характеру.

Підставою для практичного виконання (введення в дію) основних заходів ЦЗ є умови загрози або виникнення пожеж, катастроф техногенного, соціального та екологічного походження, природні стихійного лиха, які мають місцевий або об’єктовий рівень надзвичайної ситуації.

Використовуючи всі сили і засоби цивільного захисту колектив структурного підрозділу організовує роботу щодо запобігання надзвичайних ситуацій техногенного, екологічного та природного характеру і реагує у разі їх виникнення з метою захисту здобувачів освіти і працівників освітнього закладу, зменшення матеріальних витрат, а за сутністю діяльності виховує в учасників освітнього процесу морально-психологічні якості свідомого і обов’язкового виконання правил і норм безпечної поведінки в повсякденному житті і в умовах надзвичайних ситуацій, навчає їх грамотним діям в заходах цивільного захисту, безпеки життєдіяльності, захисту здоров’я і життя дітей.

Білицька вулиця – вулиця у Подільському районі міста Києва, пролягає від вулиць Вишгородської та Кирилівської до Північно-Сирецької вулиці. Будівля Київського професійного енергетичного коледжу розташована за адресою: вул. Білицька, 38 Б. Перед ліцеєм на відстані 250 м. пролягає автомобільна дорога, по якій можуть транспортуватися небезпечні вантажі.

Приміщення Київського професійного енергетичного коледжу – архітектурний комплекс, який складається з чотирьох поверхової цегляної будівлі з перекриттям із залізобетонних плит. Покрівля даху – плити перекриття та м’яка покрівля. Загальна площа закладу складає 2,52 га. Площа ліцею – 3330,9 м2. Площа учнівського гуртожитку – 1243,6 м2. Висота центрального корпусу коледжу  –15 метрів. До центрального входу коледжу , приєднаний суспільно побутовий блок, який складається з двох поверхів висотою – 9 метрів. Направляючись по праву сторону центрального входу через коридор довжиною – 6 метрів, висотою – 4 метри потрапляємо в чотирьох поверховий блок теоретичних знань, висотою – 15 метрів. Виробничий блок має два поверхи висотою – 8 метрів. Він з’єднаний з суспільно побутовим блоком та блоком теоретичних знань коридором довжиною – 7 метрів та висотою – 4 метри. Учнівський гуртожиток складається з п’яти поверхової цегляної будівлі з перекриттям із залізобетонних плит. Покрівля даху – плити перекриття та м’яка покрівля. Висота будівлі – 20 метрів.

Ступінь вогнестійкості – 3 класу.

Ймовірні надзвичайні ситуації, що можуть виникнути на території, де розташований освітній заклад, з урахуванням фізико-географічних особливостей, аналізу довголітніх спостережень за епідеміологічною, метеорологічною обстановкою, наявності близько розташованих потенційно-небезпечних об’єктів, в зону ураження яких потрапляють учасники освітнього процесу коледжу , а саме:

Вплив на територію розташування закладу у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру можливий у наслідок:

У Київському професійному енергетичному коледжу, відповідно до циклограми, розробляються документи, що регламентують проведення заходів ЦЗ. Організація діяльності освітнього закладу з питань цивільного закладу здійснюється відповідно до реалізації планів.

У коледжу встановлена автоматична пожежна сигналізація (АПС). Системи оповіщення відповідає сучасному розвитку комп’ютерних технологій та відкриває більші можливості в процесі оповіщення.

Відповідно до планування, в освітньому закладі проводяться заходи реагування на надзвичайні ситуації. У зв’язку з тим, що в даний час на території України ведено воєнний стан, штабом ЦЗ коледжу було прийнято рішення відпрацьовувати порядок дій при надзвичайній ситуації воєнного характеру. А саме: алгоритм дій при виникненні надзвичайних ситуацій; дії персоналу щодо забезпечення безпечної та швидкої евакуації людей на випадок пожежі (НС) в приміщеннях будівель Київського професійного енергетичного коледжу ; алгоритм дій за сигналами оповіщення «Увага всім», «Повітряна тривога» та інше.

Перед початком 2022-2023 навчального року та з метою активізації роботи з питань безпеки життєдіяльності у коледжу  було проведено перевірку наявних засобів пожежогасіння, перевірено плани евакуації, проведено перевірку приміщень, у яких будуть проводитися масові заходи, забезпечено їх необхідними засобами пожежогасіння в установленому порядку. Крім цього, у вересні 2022 року проведено інструктажі та додаткові заняття з метою ознайомлення здобувачів освіти із правилами техніки безпеки під час дистанційного навчання, зроблено відповідні записи в журналах інструктажів та класних журналах.

Адміністрацією коледжу проводиться роз’яснювальна робота та надаються рекомендації батькам та учасникам освітнього процесу з питань особистої і колективної безпеки, створення сприятливих умов для збереження спокою та порядку, попередження травматизму здобувачів освіти та працівників КПЕК.

Проводиться роз’яснювальна робота з учасниками освітнього процесу щодо дій при виникненні надзвичайних ситуацій (надзвичайні ситуації воєнного характеру, терористичної загрози, виявлення підозрілих предметів та осіб, поведінка яких викликає підозру). У коледжу оформлено куточки безпеки життєдіяльності: «Правила дорожнього руху», «Правила поведінки на воді», «Протипожежна безпека», «Надзвичайні ситуації», «Цивільний захист».

Проте кількість засобів індивідуального захисту (протигазів, респіраторів) є мінімальною і не може забезпечити потреби освітнього закладу.

 

 

Відповідальна особа з питань ЦЗ                                      Роман ПОЛІЩУК