Положення про евакуацію учасників освітнього процесу КПЕК

ПОЛОЖЕННЯ

про евакуацію учасників освітнього процесу

Комунального закладу професійної (професійно-технічної) освіти "Київський професійний енергетичний коледж"

1.     Планування та здійснення заходів евакуації з Київського професійного енергетичного коледжу.

1.1. Залежно від обстановки, що склалася під час надзвичайної ситуації, у Київському професійному енергетичному коледжу може проводиться обов’язкова, загальна або часткова евакуація учасників освітнього процесу, тимчасового або безповоротного характеру.

1.2. Обов’язковій евакуації підлягають учасники освітнього процесу у разі виникнення надзвичайної ситуації, або її загрози.

1.3. Евакуація матеріальних і культурних цінностей проводиться у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій, за наявності часу на її проведення і відсутності здобувачів освіти.

1.4. Перелік, обсяги та черговість проведення евакуації матеріальних і культурних цінностей визначаються органами державної влади.

1.5. Загальній евакуації підлягають працівники та учасники освітнього процесу у разі виникнення надзвичайної ситуації. Для проведення загальної евакуації в залучаються наявні транспортні засоби ліцею, а в разі виникнення безпосередньої загрози життю або здоров’ю здобувачів освіти – додатково транспортні засоби суб’єктів господарювання та громадян.

1.6. Часткова евакуація населення проводиться на підставі рішення органів місцевого самоврядування або посадової особи, яка має повноваження щодо прийняття такого рішення і проводиться з використанням транспортних засобів у відповідності з графіком їх руху.

2. Організація проведення евакуації і підготовка місця для розміщення працівників та здобувачів освіти ліцею, їх життєзабезпечення, а також зберігання матеріальних і культурних цінностей покладаються на директора Київського професійного енергетичного коледжу.

2.1. Рішення про проведення евакуації приймають на:

регіональному рівні – обласна держадміністрація;

місцевому рівні – районні, держадміністрації, відповідні органи місцевого самоврядування;

на об’єктовому рівні – керівник освітнього закладу.

2.2. У невідкладних випадках, зокрема у разі безпосередньої загрози життю та здоров’ю здобувачів освіти, рішення про проведення екстреної евакуації працівників та учасників освітнього процесу приймає керівник робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, а за його відсутності – керівник аварійно рятувальної служби, який першим прибув у зону надзвичайної ситуації та має повноваження для прийняття таких рішень.

2.3. Проведення евакуації забезпечується шляхом:

створення тимчасових органів з евакуації у Київському професійному енергетичному коледжі;

розроблення плану евакуації освітнього закладу;

визначення безпечних місць, придатних для розміщення евакуйованого населення та матеріальних і культурних цінностей;

організацією оповіщення про початок евакуації;

організацією управління евакуацією;

життєзабезпеченню в місцях його безпечного розміщення.

3. Органи з евакуації, їх функції та завдання

3.1. Для планування, підготовки та проведення евакуації утворюються тимчасові органи з евакуації. До тимчасових органів з евакуації належать:

комісії з питань евакуації;

збірний пункт евакуації;

приймальні пункти евакуації.

3.2. Комісія з питань евакуації (далі – Комісія) є тимчасовим робочим органом Київського професійного енергетичного коледжу.

3.3. Евакуаційна комісія у своїй роботі керується законодавчими та нормативно-правовими актами України з питань захисту населення у надзвичайних ситуаціях мирного часу і в умовах особливого періоду, розпорядженням управління закладів вищої освіти, професійної освіти та прогнозування цільових програм Департаменту освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) і цим Положенням.

3.4. Голова комісії з питань евакуації та її персональний склад призначається наказом директора коледжу.

3.5. Комісія з питань евакуації Київського професійного енергетичного коледжу відповідає за:

планування евакуаційних заходів;

підготовку працівників та учасників освітнього процесу до проведення заходів з евакуації;

здійснення контролю за порядком проведення евакуаційних заходів, прийманням і розміщенням евакуйованих працівників та учасників освітнього процесу, матеріальних і культурних цінностей.

3.6. Контроль за роботою органів з евакуації у Київському професійному енергетичному коледжу здійснюється керівником освітнього закладу.

3.7. Голова Комісії з питань евакуації Київського професійного енергетичного коледжу до 25 листопада поточного року інформує управлінням закладів вищої освіти, професійної освіти та прогнозування цільових програм Департаменту освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про стан планування евакуації, навчання працівників та учасників освітнього процесу діям під час проведення евакуації, здійснення контролю за підготовкою транспортних засобів до евакуації, організацію ведення обліку, оповіщення про початок евакуації.

4. Пункти евакуації учасників освітнього процесу коледжу

4.1. Збірний пункт евакуації призначений для збору і реєстрації працівників та здобувачів освіти коледжу, організації їх вивезення (виведення) у безпечне місце.

4.2. Приймальний евакуаційний пункт розгортається для приймання, ведення обліку евакуйованих працівників та учасників освітнього процесу, матеріальних і культурних цінностей та відправлення їх до місць постійного (тимчасового) розміщення (збереження) у безпечних місцях.

4.3. Збірні пункти евакуації та приймальні пункти евакуації забезпечуються зв’язком з комісією з питань евакуації Подільського району м. Києва.

4.4. Час на розгортання і підготовку до роботи тимчасових органів з евакуації усіх рівнів не повинен перевищувати чотирьох годин з моменту отримання рішення про проведення евакуації.

5. Планування евакуації учасників освітнього процесу Київського професійного енергетичного коледжу

5.1. План евакуації учасників освітнього процесу розробляється комісією з питань евакуації, підписується її головою, затверджується керівником коледжу, та погоджується органом, на території якого планується розміщення евакуйованого населення.

5.2. Списки працівників і здобувачів освіти, які підлягають евакуації, складаються у трьох примірниках, один з яких залишається в голови Комісії з питань евакуації, другий – після уточнення списків надсилається на збірний пункт евакуації, третій – на приймальний пункт евакуації. Такі списки

коригуються щороку.

6. Порядок проведення евакуації у Київському професійному енергетичному коледжу

6.1. Комісія з питань евакуації освітнього закладу:

організовує оповіщення та ведення обліку,

уточнює дані про транспортні засоби, строк їх подання, організовує оповіщення та ведення обліку працівників та здобувачів освіти, маршрути і порядок руху;

подає необхідну інформацію комісії з питань евакуації, утвореній органом місцевого самоврядування, на території якого планується розмістити евакуйованих працівників та здобувачів освіти коледжу;

забезпечує зустріч та розміщення учасників освітнього процесу у безпечному місці та організовує їх інформаційне забезпечення.

6.2. Збірні пункти евакуації уточнюють чисельність евакуйованого населення, порядок його відправлення, організовують їх збір та ведення обліку, здійснюють посадку учасників освітнього процесу на транспортні засоби, формують піші і транспортні колони, інформують комісії з питань евакуації про відправлення учасників освітнього процесу, організовують надання медичної допомоги евакуйованому населенню та охорону громадського порядку.

6.3. Евакуація особового складу збірних пунктів евакуації організовується після завершення евакуації учасників освітнього процесу на підставі рішення органу, що утворив такі органи.

6.4. Приймальні пункти евакуації організовують у безпечному місці підготовку пунктів висадки, уточнюють кількість учасників освітнього процесу, що прибуло, і порядок подачі транспортних

засобів для його вивезення із зазначених пунктів евакуації до пунктів розміщення, організовують надання медичної допомоги евакуйованому населенню та охорону громадського порядку.

7. Розміщення евакуйованих учасників освітнього процесу

7.1. Евакуація працівників та здобувачів освіти ліцею проводиться у безпечні місця, визначені органом, який приймає рішення про проведення евакуації.

7.2. Порядок розміщення евакуйованих визначається органом місцевого самоврядування, на території якого планується розміщувати евакуйованих учасників освітнього процесу коледжу.

8. У Київському професійному енергетичному коледжі розробляється план евакуації на випадок пожежі, який затверджується керівником освітнього закладу.

8.1. План евакуації визначає дії персоналу, щодо забезпечення швидкої та безпечної евакуації учасників освітнього процесу у відповідності до якого не рідше одного разу на півроку мають проводитись практичні тренування.

8.2. Перше тренування проводиться на початку навчального року у вересні-жовтні, друге – під час проведення «Дня цивільного захисту» з елементами пожежогасіння.

8.3. План евакуації розробляється в залежності від ризиків, які враховують особливість будови коледжу, наявність поблизу закладу потенційно-небезпечних об’єктів.

 

 

Голова евакуаційної комісії                                                                  Олександр ЗАЛІЗНЯК