Білей Аліна Олександрівна

Білей Аліна Олександрівна,

вчитель фізики Глодоської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Глодоської сільської ради Новоукраїнського району Кіровоградської області

Назва цифрового освітнього середовища:

Lab4Physics: мобільний додаток для відтворення експериментів

Сервіс створення середовища:

https://lab4u.co/en/home/

Опис моделі цифрового середовища:

Lab4Physics – це освітня програма, яку використовують для проведення фізичних досліджень. Особливістю цього додатку є те, що поряд з закладеними в програмі вимірювальними датчиками, є можливість використовувати власний мобільний телефон учня як лабораторний інструмент (наприклад, об’єктом дослідження може бути смартфон як тіло, що рухається вздовж похилої площини). Завдяки цьому можна проводити велику кількість експериментів не маючи спеціального фізичного обладнання. Такі експерименти не лише дають можливість учням відкривати і краще розуміти фізичні явища та процеси, але й заохочують ставити запитання і створювати власні варіанти експериментів, що сприяє розвитку мислення учнів та допомагає учням зрозуміти, що вивчення фізики як науки є цікавою діяльністю.

Алгоритм роботи в середовищі:

https://drive.google.com/open?id=1NLiB_SSqDoBmTtRwPCrxzgQStQpuHwJd

Опис можливостей організації групової роботи:

Після введення програми з раніше вивченої теми в комп'ютер перший учень обговорює виведену на дисплей дозу інформації. При цьому перед ним ставиться завдання сформулювати відомі закони з вивченої теми, дати означення основних понять, про які йде мова, аналізуючи формули чи явище. Інші учні виправляють допущені помилки, доповнюють або пропонують свої формулювання. При повному незнанні чи майже повному незнанні коментують інші учні. Коли програма переглянута і прокоментована, її знову повертають на початок і "екзаменують" (опитують по прокоментованому) тих учнів, які не встигають при вивченні теми по черзі. Якщо ж програма включає титри, то бажано організувати учнів відповідати на запитання партнерів по групі.

Опис можливостей середовища для здійснення освітньої діяльності:

Як показав мій власний досвід, використання електронних інструментів для організації співпраці на уроках фізики значно підвищує зацікавлення учнів цим предметом і дозволяє провести сучасний урок на якісно новий рівень: використовувати різні форми навчання та види діяльності в межах одного уроку; впроваджувати в навчальний процес сучасні технології; розширювати можливості ілюстративного супроводу уроку; підвищувати статус вчителя; ефективно організовувати контроль знань, вмінь та навичок учнів.

Ця програма дає можливість самопідготовки учня до виконання лабораторних досліджень:

скорочення часу для підготовки до виконання лабораторних робіт.

формування орієнтовних основ діяльності при виконання лабораторних досліджень.

самоконтроль результатів діяльності в процесі підготовки і виконання лабораторних досліджень.

надання можливостей отримання інформації про фізичний процес і про кількісні значення фізичних величин, що його характеризують (характер їх зміни) – відеофрагменти.

безпосередня участь учня в процесі виконання лабораторного дослідження – інтерактивні моделі лабораторних робіт.

Приклади використання:

https://drive.google.com/open?id=1QEs14alxAT_7m4YMal5kDJuPu4SOXFCK

Корисні посилання та бібліографія:

Google, Opera, Вікіпедія