Саченко Євгеній Георгійович

Саченко Євгеній Георгійович,

вчитель історії комунального закладу "Завадівська гімназія Міської ради міста Кропивницького"

Назва цифрового освітнього середовища:

ОНЛАЙН-СЕРВІС ДЛЯ СТВОРЕННЯ ІНФОГРАФІКИ PIKTOCHART

Сервіс створення середовища:

PIKTOCHART

Опис моделі цифрового середовища:

Інфографіку називають мовою візуальних символів. Нині вона стала дуже модною у використанні. Її суть влучно пояснює у своїх роботах професор Едвард Тафті, який спеціалізується на інформаційному дизайні. Він зазначає: по-перше, для того щоб візуалізувати дані, треба їх мати. Наприклад, це може бути певна статистика або показники. А, по-друге, треба дати користувачу можливість між собою ці дані порівняти. Це і буде найкраща візуалізація.

Людина може не знати мови, не чути голосу, не бачити відеоряду, але коли бачить картинку — розуміє, що хотів сказати автор. У такому випадку ще наскельні малюнки були своєрідною інфографікою. Сфер застосування інфографіки — досить багато. Окрім навчання це картографія, реклама, журналістика, аналітика, статистика.

Інфографіка — це, переважно, зображення. Вона не має містити багато пояснювальних текстів, більше — картинок. Діти дуже гарно працюють з проектами інфографіки, тож доречно давати їм завдання такого типу.

Інфографіку можна створити за допомогою програмного забезпечення для редагування ілюстрацій, такого, як Adobe Illustrator, Inkscape, CorelDraw, Corel Designer, Corel Painter, Adobe Photoshop, Gimp та ін. Але необов’язково володіти дизайнерськими здібностями, щоб створити свій приклад інфографіки. Існують також прості безкоштовні програмні засоби.

Алгоритм роботи в середовищі:

https://drive.google.com/open?id=1A96Hxy8ZQaU6S-EkFSTpqRo0NiRyuKcB

Опис можливостей організації групової роботи:

Можна дати учням картинку з інфографікою, а завдання полягатиме в тому, щоб виділити звідти основні поняття. Доречно при цьому розподілити ролі між учнями. Наприклад, вони роздивляються інфографіку, а потім отримують певні ролі (князь, боярин, дружинник і т.д.).

Далі розповідають про інформацію, яку дізналися з певного зображення від імені свого персонажа. Тобто це аналіз за ролями, перевтілення себе в героя.

Опис можливостей середовища для здійснення освітньої діяльності:

Доречно дати дітям завдання створити конспект з використанням інфографіки. У такому випадку вчитель спочатку пояснює принципи (як це може виглядати), а учень слухає урок і замальовує.

Ще один метод — створення інфографіки за текстом, коли учні після прочитання вчаться виділяти головне та аналізувати ці дані.

Або ж зворотний варіант, який можна використовувати для домашнього завдання: на основі вже існуючої інфографіки створити власний текст. Тобто використати дані з інфографіки для розповіді про певне явище, наприклад історію об’єднання українських земель.

Більш складний варіант — доручити учням проект з використанням інфографіки, створеної в графічному редакторі. Наприклад, за темою «Професії майбутнього».

Приклади використання:

https://drive.google.com/open?id=1Wx7zKKPBgpUhwM1ZrRZRcpwTOdNNANo-

Корисні посилання та бібліографія:

https://www.pedrada.com.ua/article/1303-qqq-17-m5-22-05-2020-suchasniy-zasb-samoosvti-ta-navchannya-nfografka

https://sites.google.com/a/lyceum2.cv.ua/metodicnij-navigator/infografika

https://osvitoria.media/experience/yak-navchyty-uchniv-pratsyuvaty-z-infografikoyu-na-urokah/

Робоча сторінка https://create.piktochart.com/dashboard#