Юрченко Тетяна Михайлівна

Юрченко Тетяна Михайлівна,

вчитель інформатики філії №1 комунального закладу "Гайворонський ліцей №2" Гайворонської міської ОТГ

Назва цифрового освітнього середовища:

Flippity

Сервіс створення середовища:

https://www.flippity.net

Опис моделі цифрового середовища:

Для сучасного вчителя на сьогоднішній день є велика кількість різноманітних платформ, онлайн тренажерів, генераторів вправ, які дозволяють швидко і якісно підготуватися та провести урок.

Flippity – зручний веб-сервіс, який дає можливість на основі вбудованих шаблонів створювати різномантні вправи. Ці матеріали зберігаються на Google диску, завдяки чому вони можуть бути доступними в любий час для використання.

Сервіс flippity.net містить більше 20 шаблонів для створення ігрових навчальних програм («Кросворди», «Тренажер пам’яті», «Випадковий вибір», «Своя гра», «Індикатор прогресу», «Флеш-карти» та інші). На основі цих шаблонів вчитель з будь-якого предмету може швидко підготувати електронні матеріали для занять.

Для створення власних дидактичних матеріалів потрібно вибрати шаблон, переглянути демонстраційний приклад, ознайомитися з інструкцією та відповідно з нею виконати вказані кроки.

Алгоритм роботи в середовищі:


https://drive.google.com/open?id=1ckIEqU7RAoLpig091Vlee8PCaXa1n1ax

Опис можливостей організації групової роботи:

За допомогою сервіса Flippity можна організувати роботу в групах. Наприклад, за допомогою інструмента «Випадковий вибір» можна швидко розподілити дітей на групи з будь-якою кількістю. За допомогою інструмента «Вікторина швидкості» можна провести ігрове шоу з питаннями різної складності та підрахунком балів. На одному гаджеті або комп’ютері кілька учнів можуть з захопленням грати у настільну гру(аналог гри з кубиком), при цьому виграє той, хто дасть правильні відповіді та перший завершить гру.

Опис можливостей середовища для здійснення освітньої діяльності:

Сервіс flippity.net може використовуватися на усіх етапах навчання. Так, за допомогою інструмент «Випадковий вибір» можна швидко розподілити учнів на групи з будь-якою кількістю учнів або будь-якою кількістю груп, а також довірити комп’ютеру вибрати учня, що викликається до дошки. Використання таких інструментів як «Кросворд», «Флеш-карти», «Тренажер пам’яті», «Інтерактивна шкала часу» та інших допоможе більш ефективному запам’ятовуванню термінів, слів, понять, назв, дат тощо. При узагальненні будь-якої теми стане в нагоді вікторина «Своя гра». Відстежити успіхи кожного учня можна за допомогою «Індикатора прогресу».

Отже, можливості сервісу flippity.net допоможуть вчителям оптимізувати навчальний процес та його результати завдяки комплексу корисних інструментів. Кожне заняття з використанням цього сервісу вчитель може зробити цікавим, захоплюючим та ефективним.

Приклади використання:

https://drive.google.com/open?id=1EmPGgRgEYbHVVWiOk-M-elXTXyd8IT3Q

Корисні посилання та бібліографія:

https://www.flippity.net/

Концепція нової української школи. URL: http://mon.gov.ua/activity/education/zagalna-serednya/ua-sch-2016/konczepcziya.html.

Формування та розвиток ІКТ-компетентності педагогів. [Електронний ресурс].– Режим доступу http://wiki.ciit.zp.ua/index.php/

Формування_та_розвиток_ІКТкомпетентності_педагогів.

Клюєва К. О., Рикова Л. Л. Використання сервісу Flippity для підвищення навчальної мотивації.

https://fitu.kubg.edu.ua/images/stories/Departments/kitmd /Internet_conf_17.05.18/s1/1_Kliuieva_Rykova.pdf.