Безпека в Інтернеті

Форми інтернет-насилля

(Джерело: https://school-library3.blogspot.com/p/blog-page_5.html ) 

Кібербулінг (англ. cyber-bullying) — це   найчастіше підлітковий вірту­альний терор. Назва походить від англійського слова bull — бик, яке , має подібні значення: агресивно нападати, задирати, чіплятися, провокувати, ятрити, дошкуляти, тероризувати. У нашій мові найближчий аналог — сленговий вираз «бикувати». Кібербулінг ще перекладають — кіберзалякування.

Тролінг (від англ. trolling) — розміщення в інтернеті (на форумах, у гру­пах новин Usenet, у вікі-проектах тощо) провокаційних повідомлень для того, щоб спровокувати конфлікти між учасниками, образи, війну коментарів, марнослів'я тощо. Тролінг визнано грубим порушенням ме­режевого етикету (нетикету). Особу, яка займається тролінгом, назива­ють тролем.

Флеймінг — улюблений метод «трол ів» у мережі; обтн короткими емоційними репліками між користувачами здебільшого в коментарях. Іноді перетворюється на тривалий конфлікт (holy war — священна війна). На перший погляд флеймінг — боротьба між рівними, але за певних умов вона може перетворитися на нерівноправний психологічний терор.

Хепіслепінг (Happy Slapping — щасливе ляскання, радісне побиття) — назва походить від випадків в англійському метро, де одні підлітки ’ били перехожих, а інші — записували це на камеру мобільного теле­фону. Сьогодні цю назву закріплено за будь-якими відеороликами із записами реальних сцен насильства. Такі ролики розміщують в Інтер­неті, де їх можуть переглядати тисячі людей без згоди жертви. Розпо­чавшись як жарт, хепіслепінг може завершитися трагічно: 18-річного Трістона Крістмаса побила група хлопців, які знімали це на відео для Інтернету, а коли він помирав на підлозі від удару головою, убивця та спостерігачі далі розважалися на вечірці.

права дітей в цифровому середовищі.pdf
буклет_кібербулінг.pdf

Дотримуйся правил:

 1.    Пароль до твоїх акаунтів та профілів повинен бути складним. Періодично змінюй його. І в жодному разі не передавай іншим.

2.    Не поспішай, не виплескуй свій негатив у кіберпростір. Завтра ти перестанеш ображатись, а написане залишиться.

3.    Не думай, що інтернет збереже твою анонімність. Інтернет – публічний простір, дії в ньому залишаються в історії. Усе таємне стає явним. Стався до інших так, як хочеш, щоб ставилися до тебе.

4.    Поважай факти. Треба вміти зберегти підтвердження факту кібербулінгу. Якщо тебе щось неприємно вразило, зачепило, засмутило – збережи й порадься з тими, кому довіряєш.

5.    Не бійся блокувати або вийти з групи. Можливо, у неприємних ситуаціях варто тимчасово відключити певні номери або навіть змінити власний.

6.    Щоб видалити або заблокувати шкідливу для тебе інформацію, ти можеш звернутись до служб підтримки сайтів.

7.    Ігноруй з розумом. Поодинокі напади краще ігнорувати, але на постійні потрібно реагувати. З’явилися погрози життю або здоров’ю – не мовчи.


КІБЕРПОЛІІЦІЯ

https://cyberpolice.gov.ua/

Джерела інформації:

 1.     КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ ЩОДО ТЕМИ АНТИБУЛІНГУ 

 2.     Рада Європи захищає права дітей

 https://www.coe.int/en/web/children. (Буклет «Дізнайся про свої права в цифровому середовищі»)

 3. Доброчесність онлайн 

 4.     Кампанія проти булінгу  -  https://www.bullyingstop.org.ua/.

 5.     ПРОТИДІЯ БУЛІНГУhttps://mon.gov.ua/ua/tag/protidiya-bulingu.