Загальноосвітніх дисциплін

База ресурсів umity.in.ua - це своєрідний бібліографічний покажчик з матеріалами до уроків, який полегшує щоденну роботу педагога - підготовку до занять. 

Тут містяться добірки ресурсів (відео, дидактичні матеріали, інструменти тощо) з різних джерел за класами, предметами й темами згідно чинних програм. Перегляд повністю безкоштовний. Готуючись до наступної теми, починайте з Бази ресурсів, бо тут багато чого є й ви заощаджуватимете свій час. 

Біологія та екологія

Екодія - центр екологічних ініціатив, громадська організація, яка об’єднує експертів та активістів навколо ідеї збереження довкілля через вплив на прийняття рішень. 

Методичний портал | Інтернет-ресурси для вчителів біології

http://biology.civicua.org/  Всеукраїнська Асоціація вчителів біології

http://my.science.ua/directory/biology/ Український біологічний сайт

http://biology.org.ua/ Український білогічний сайт

https://redbook-ua.org/ Сайт Червоної книги України

http://nature.land.kiev.ua/ Портал Природа створений з метою зібрати в одному місці та довести до широкого кола громадськості інформацію щодо природних об’єктів та флори і фауни України. Зокрема і про рідкісні, і ті, що потребують допомоги види тварин, рослин і рослинних угруповань. На даний час портал містить наступні сайти: 

Географія

Методичний портал | Інтернет-ресурси для вчителів географії

http://geografica.net.ua/ - Географіка. Географічний портал

http://www.geograf.com.ua/  - На сторінках сайту висвітлюються основні поняття суспільної та фізичної географії України та світу, географії населення, природних ресурсів, подані результати наукових здобутків вітчизняних та світових учених.

https://geoknigi.com/  - Пізнавальний сайт "Географія"

https://igu.org.ua/uk - Інститут географії. Національна академія наук України

Інститут географії НАН України

https://windyty.com – неймовірно яскрава інтерактивна візуалізація потоків вітру, температури, тиску, опадів і морських течій в режимі реального часу на всій земній кулі. Можна подивитися, як в Атлантичному океані народжуються шторми, або на течія Гольфстрім.Крім Windyty.

http://www.ventusky.com - ви зможете оцінити величину снігового покриву. 

https://earth.nullschool.net - сервіс дозволить також оцінити рівні забруднення пилом і хімічними сполуками. Як повинен виглядати атлас в XXI столітті? 

http://dsl.richmond.edu/panorama - University of Richmond створює інтерактивний атлас історичної географії США. Замість пасивного вивчення сторінок атласу користувачі можуть переміщатися в часі та просторі, взаємодіяти з вбудованими в атлас слайдерами та діаграмами, а також просто насолоджуватися неймовірною красою візуалізації даних. Впевнені, що наявність таких атласів в сучасних школах збільшило б інтерес учнів до географії.

 http://visual.ly/ - Інтерактивний сервіс дозволить вам "пробурити свердловину на іншу сторону Землі".

Секрети Чорного моря - питання й відповіді про екосистему Чорного моря.

Іноземна мова

Методичний портал | Інтернет-ресурси для вчителів іноземних мов

MES English – безкоштовні готові матеріали для вчителя — наочності, роздаткові матеріали, сертифікати, проекти, відео, ігри.

ESL Galaxy – безкоштовні роздаткові матеріали, які можна роздрукувати, вправи для дітей, ігри та online-вправи з граматики, лексики та вимови, відео матеріали.

TeachingEnglish – велика кількість країнознавчого матеріалу, культура, освіта, життя британців.

LearnEnglish – методи і способи викладання англійської мови, пісні, вірші, ігри, оповідання, граматика, усні теми та ін.

Изучаем английский – на сайті розміщено вправи та ігри на різні лексичні та граматичні теми.

PuzzleEnglish – безкоштовін відеоролики для навчання аудіюванню та читанню.

ESLprintables – безкоштовні роздаткові ресурси для всіх чотирьох видів діяльності, які можна роздрукувати.

http://osvita.ua/languages/46386/ 10 безкоштовних ресурсів для вивчення англійської мови

https://naurok.com.ua/post/onlayn-resursi-dlya-vivchennya-angliysko-movi Он-лайн ресурси для вивчення англійської мови

Інформатика

 Періодичні видання:

Відкрите освітнє е-середовище сучасного університету – електронне наукове фахове видання. Проблематикою журналу є сприяє поширенню передових наукових ідей у галузі педагогічних наук з метою висвітлення новітніх інформаційно-комунікаційних технологій для освітньої діяльності.

Інженерні та освітні технології – електронний фаховий науково-практичний журнал публікує після рецензування, редагування та перевірки на оригінальність статті, які містять результати досліджень з питань розвитку науки, освіти і виробництва, впровадження нових результатів фундаментальних і прикладних досліджень у галузі технічних, природничих, гуманітарних та педагогічних наук.

Інформатика в школі – практичний журнал для вчителя інформатики.

Інформаційні технології і засоби навчання – інструмент для оприлюднення, розповсюдження та використання суб’єктами освітнього процесу (учні, студенти, вчителі, викладачі, керівники освітніх закладів, батьки) науково-методичного доробку Національної академії педагогічних наук України.

Кібернетика та обчислювальна техніка – мультидисциплінарний науковий журнал, який публікує оригінальні результати досліджень у наступних областях: Інформатика та інформаційні технології; Інтелектуальне керування та системи; Медична та біологічна кібернетика.

Кібернетика та системний аналіз – міжнародний науково-теоретичний журнал публікує оригінальні та оглядові статті, проблемні та дискусійні матеріали, звіти конференцій та нарад з питань кібернетики і системного аналізу, бібліографічні огляди, рецензії на монографії; інформує читачів про найновіші досягнення вітчизняної та зарубіжної кібернетики.

Комп'ютер у школі та сім'ї – тематика журналу — висвітлення змісту та методики викладання інформатики у школі, використання інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховному процесі та в сім’ї.

 ІТ-книга. Традиційні та електронні підручники з інформаційних технологій 

 Методичний портал | Інтернет-ресурси для вчителів інформатики 

 Форум інформатиків України 

 Сайт “Інформатика” 

 E-olimp – інтернет-портал організаційно-методичного забезпечення дистанційних олімпіад з програмування для обдарованої молоді навчальних закладів України 

 TestProvider – онлайн ресурс для перевірки рівня знань з програмування та інформаційних технологій. 

Проект IT Junior 

Інтерактивний підручник з інформатики 

Дистанційне навчання інформатики 

Інтерактивні вправи learningapps 

Онлайн-тестування “Майстер-тест” 

Динамічні презентації Prezi 

Онлайнові інструменти STEM. НМЛ інформаційно технологічної освіти. КОІППО ім. В.Сухомлинського 

Блог НМЛ інформаційно-технологічної освіти. КОІППО ім. В.Сухомлинського 

Математика

Методичний портал | Інтернет-ресурси для вчителів математики

http://formula.co.ua/  - Математика. Логіка. Інтелект. На цьому сайті ви зможете навчитися вирішувати математичні завдання, освоїти різні методи рішень, закріпити пройдений матеріал. Для цього на сайті є все необхідне. Головною, відмінною від решти математичних сайтів, рисою даного є он-лайн сервіси для вирішення завдань (наприклад, розв’язання квадратного рівняння, знаходження гіпотенузи і катетів прямокутного трикутника і т.п.). Вони дозволяють без зайвих зусиль, просто ввівши відомі параметри, одним натиском кнопки обчислити шукане значення.

 «Математичні етюди» – сайт, який розроблений спеціально для школярів. На ньому представлені спеціально розроблені серії коротких відео-фрагментів, що виконані з використанням тривимірної комп’ютерної графіки. Вони візуалізують сенс математичних моделей і супроводжуються відповідним текстовим роз'ясненням.

Numberphile – відомий  міжнародний проект, на меті якого є популяризація математичних знань широкому загалу. Долучаються до створення відеосюжетів видатні математики з усього світу, у цікавий спосіб розповідаючи про застосування математичних принципів мислення у повсякденному житті.

Mathway – світовий лідер серед програм для вирішення математичних завдань різнорівневих ступенів складності з покроковим поясненням обчислень на кожному з етапів.

«BBC. Математика. Музика простих чисел» – добірка пізнавальних фільмів, присвячених найвеличнішим загадкам математики, над розгадкою яких працювали видатні уми світу. 

Українська мова та література

http://led-koippo.edukit.kr.ua/ukrainsjka_mova_ta_literatura/ НМЛ гуманітарно-естетичних дисциплін. КОІППО ім. В.Сухомлинського

https://ukrainskamova.com/ Офіційний сайт української мови

Методичний портал | Інтернет-ресурси для вчителів української мови та літератури

http://lcorp.ulif.org.ua/dictua/ Словники Україн он-лайн

http://urccyl.com.ua/zolotyi-spysok-vid-ukrainy/ Центр дослідження літератури для дітей та юнацтва

http://ippo.kubg.edu.ua/ekspres-uroky Експрес-уроки української мови О.Авраменка

http://www.mova.info/ Лінгвістичний портал MOVA.info

http://mova.kreschatic.kiev.ua/  Уроки державної мови

http://nepravylno-pravylno.wikidot.com/ Неправильно - правильно. Довідник з українського слововживання М.Волощак

http://ponomariv-kultura-slova.wikidot.com/ Олександр Пономарів. Культура слова: мовностилістичні поради 

http://chak-chy-pravylno-my-hovorymo.wikidot.com/ Посібник Євгенії Чак "Чи правильно ми говоримо?"

Фізична активність, здоров'я і спорт

Фізична активність, здоров'я і спорт - проблематика журналу – висвітлення наукових здобутків у галузі підготовки спортсменів, фізичного виховання, фізичної активності різних верств населення, зміцнення здоров’я засобами фізичної культури, фізичної реабілітації і туризму.


Фізика та астрономія

http://www.fizika.net.ua/index.php Сайт учителів фізики. Методичні матеріали для уроків

Методичний портал | Інтернет-ресурси для вчителів фізики

http://bestpfusik.blogspot.com/ Просто фізика. Задачі з фізики, астрономії

http://bestpfusik.blogspot.com/p/blog-page_18.html Фізика. Довідник

http://bestpfusik.blogspot.com/p/blog-page_28.html Астрономія. Довідник

Lab4Physics – це освітня програма, яку було створено спеціально для школярів та вчителів фізики. Її використання дозволяє застосовувати планшети і смартфони як лабораторні інструменти. Завдяки цьому під час уроку можна провести значну кількість експериментів без спеціального обладнання.

Mini Gear – YouTube-канал, на якому зібрані демонстрації того, як власноруч з підручних матеріалів створити моделі різноманітних механізмів, пристроїв та приладів.

Minutephysics – освітній проект, на YouTube-каналі якого за допомогою прийому скрайбінгу просто та зрозуміло розповідається про складні фізичні процеси і явища.

GetAClass – це безкоштовний освітній ресурс, де сформований Банк коротких пізнавальних відео з дослідами, перегляд яких дозволяє з легкістю опанувати складну науку фізику.

Thang010146 – YouTube-канал, на якому представлено понад 500 відеодемонстрацій роботи різноманітних механізмів з коротким письмовим поясненням сенсу процесу, який відтворюється.

Хімія

Методичний портал | Інтернет-ресурси для вчителів хімії

http://www.alhimik.ru/ Алхимик. Помічник, лоцман у морі хімічних речовин та явищ

Школа хімії  На сайті ви знайдете корисну інформацію, цікаві факти, відеоколекції, різні за тематикою та складністю задачі, історії з життя хіміків – все те, що допоможе вам зануритись в дивовижний світ хімії. 

Перелік веб-сайтів, що допоможуть Вам поглибити знання з хімії