БІБЛІОТЕКА 

ВСП "Кропивницький інженерний фаховий коледж ЦНТУ"

 НОВИНИ БІБЛІОТЕКИ

Публікація:  23. 04. 2024

Кожного року 22 квітня відзначається Міжнародний день Землі – свято природи, яке нагадує про важливість збереження нашої планети та її ресурсів, це прекрасний час згадати, як важлива наша планета та наша роль у її збереженні.

Бібліотека — ідеальне місце, щоб надихнути людей на дії та розділити знання про екологічну свідомість.

Пропонуємо ознайомитися з книгами, які допоможуть дізнатися більше про екологію та способи збереження навколишнього середовища:

Нехай цей день буде нагадуванням про важливість піклування про нашу планету та її майбутнє.

Давайте разом робити нашу планету краще!

Публікація:  22. 04. 2024

До Дня довкілля, яке відзначається в Україні щорічно в третю суботу квітня, бібліотекарі Кропивницького інженерного фахового коледжу провели слайд-бесіду «Бережи природу для людського роду!» для студентів групи С22.

В бібліотеці нашого коледжу на протязі 2023-2024 навчального року проводився збір використаних елементів живлення.

За цей період силами студентів та працівників коледжу було зібрано 56 кг використаних батарейок.


Публікація:  21. 03. 2024

У березні поточного року до бібліотеки ВСП «Кропивницький інженерний фаховий коледж ЦНТУ» безкоштовно надійшло унікальне видання: антологія «ЦЕ ВОЮЄ ВОНА».

 

 Видання цієї книги стало можливим завдяки співпраці видавництва «Видавництво» та громадської організації «Жіночий ветеранський рух»

за підтримки Швеції та Національного Демократичного Інституту (НДІ).

 

Книжка «Це воює вона» присвячена сміливим жінкам, які стали на захист України. 25 текстів, 25 ілюстрацій, 25 героїнь — кулеметниць, морпіхів, бойових медикинь, аеророзвідниць, водійок БМП, громадських діячок. Спільна робота 50 авторів та авторок, ілюстраторів та ілюстраторок над невигаданими історіями захисниць, що роблять можливе і неможливе для перемоги України, долають стереотипи та перешкоди і торують шлях для людей із військовим покликанням.

 

Викладачі, співробітники та студенти нашого закладу освіти щиро дякують названим організаціям за чудовий подарунок та співпрацю.

 

#цевоюєвона

 

https://www.instagram.com/p/C4xvDzot8Vq/?utm_source=ig_web_copy_link

 

https://t.me/vstupvspkifkcntu

Публікація:  27. 12. 2023

У Обласній універсальній науковій бібліотеці

ім. Д. І. Чижевського відбулося засідання

Краєзнавчої студії. 

Присвятили засідання унікальному навчальному закладу – Єлисаветградському земському реальному училищу, в чиїх стінах сьогодні працює ВСП "Кропивницький інженерний фаховий коледж Центральноукраїнського національного технічного університету".

Відвідали цей захід студенти групи Т23.

https://library.kr.ua/news/zruchylzv/


Ситуація на автошляхах України протягом останніх десятиріч істотно змінилась і продовжує інтенсивно змінюватись. Життя йде вперед, і сьогодні для безпечного автомобільного руху вже недостатньо знати лише теоретичні положення Правил дорожнього руху (ПДР). Викладачі автошкіл і водії дедалі більше усвідомлюють потребу в підвищенні к у л ь т у р и  в о д і я , що є основою додержання цих Правил. Оволодіння культурою водіння значно зменшить кількість дорожньо- транспортних пригод, поліпшить морально-психологічний стан учасників дорожнього руху, а також підвищить рівень загальної національної культури.

Антикультура дорожнього руху набула такого характеру, що почала негативно впливати на загальну національну культуру, адже всі ми — і водії, і пішоходи є учасниками дорожнього руху. Тому слід сформувати інтерес до проблеми культури водіння.

В рамках Глобального тижня безпеки  дорожнього руху (17 - 21.05.2023р.), з метою вирішення цієї проблеми, бібліотека коледжу пропонує для ознайомлення підручник:

Виходець О. М., Кизилова Е. О., Слобяк 3. Ю. Культура та етика водіння, який має розділи: 

Електронна версія підручника тут

Публікація:  08. 05. 2023

Сьогодні, 8 травня - День памʼяті та примирення.


З часів Другої світової війни всі казали "ніколи знову", але, на жаль, це не спрацювало. І зараз фашизм підняв голову у рф, хоча сліпе російське суспільство цього вперто не бачить. Прозріння буде дуже болісним, але воно неминуче. 


Український народ вже долав нацизм, здолає і рашизм! Пам'ятаємо і переможемо! 

Публікація:  05. 05. 2023

„Вони прийдуть до тебе, вступлять до твоєї хати, обіцятимуть тобі різні вольності, і одного тобі не дадуть — право самостійно володіти твоєю землею, великою Україною. А пізнаєш ти їх лише по тому, що вони будуть говорити до тебе не твоєю, а московською мовою.“

5 травня минає 123 роки з дня народження Юрія Липи, одного із ідеологів українського націоналізму, громадського діяча, письменника, лікаря, автора української геополітичної концепції, а ще — одного із засновників нового напряму української медичної науки — фітотерапії.


У пантеоні визначних теоретиків українського державотворення Юрій Липа - одна з найяскравіших зірок.  Борець за Незалежність України, по звірячому замордований московсько-радянськими окупантами у 1944 на Львівщині.

Після переїзду влітку 1943 року до Яворова (тепер Львівська область) був одним з активних учасників українського руху Опору. Працюючи як лікар, Липа організував підпільні курси з підготовки медичних кадрів для Української Повстанської Армії, готував тексти листівок та відозв до населення і німецьких солдатів.


Сьогодні його геополітичні міркування, зокрема стосовно розподілу Росії та Чорноморської доктрини, здобули нове звучання. І можливо, вони ще стануть пророчими: майже сто років тому Липа передбачав, що Росія (тоді — вже СРСР), пройшла першу фазу розпаду, за якою неодмінно настане друга. 


Публікація:  04. 05. 2023

Вчора, 03.05.2023р. до Кропивницького інженерного фахового коледжу ЦНТУ завітали шановані гості – колишній випускник нашого закладу, у минулому професор кафедри «Технологія машино­будування» ЦНТУ Олег Дем’янович Криськов та американський інженер-електрик Білл Томсон.  Вони зустрілися зі студентами технічних спеціальностей у читальній залі коледжу.

Мета  заходу: популяризація американської сучасної технічної літератури серед студентів.

В результаті зустрічі до бібліотеки коледжу було передано книги з металознавства, механіки та верстатобудування.

Публікація:  01. 05. 2023

Олександр Потебня

(1835-1891)

Український мовознавець, філософ, фольклорист, етнограф, літературознавець, педагог, громадський діяч, доктор філології, професор.

Олександр розробив концепцію зв‘язку мови та психології, а також культури і способу життя. Він започаткував психологічний напрям мовознавства, довів взаємозв‘язок мовного та національного питань. 

Мовознавець був проти денаціоналізації. Він вважав, що національна асиміляція тотожна душевному розкладу. Розчинення однієї нації в іншій збіднює людство загалом, веде до дезорганізації суспільства та деградації особистості.

Потебня працював професором Харківського університету і лідером харківської школи мовознавства.

Він був також редактором та видавцем творів письменників  Гулака-Артемовського, Г. Квітки-Основ’яненка та І.Манжури. Переклав «Одіссею» Гомера українською мовою, а серед найвідоміших його наукових праць був коментар до «Слова о полку Ігоревім».


«Без мови всі українські бажання збудовані на піску»


Публікація:  19. 04. 2023

Юрій Горліс-Горський/Юрій Городянин-Лісовський

 (1898-1946)

 Український військовий і громадський діяч, старшина Армії УНР, розвідник, письменник

Учасник Першої світової війни. В роки Національної революції був хорунжим Богданівського полку Запорізької дивізії, до якого вступив у віці 20 років. Обравши псевдо «Залізняк», Юрій став осавулом 1-го куреня полку гайдамаків і одним з найближчих помічників курінного Івана Петренка та Головного отамана Василя Чучупаки. Згодом став зв'язковим уряду УНР та почав підпільну роботу – під псевдонімом «Горський» – спочатку у Києві, а потім на Поділлі.

У жовтні 1932 році видавництво «Літопис Червоної Калини» надрукувало статтю Горліс-Горського «Холодний Яр». 

Першою книжкою, яку вдалося видати вже наступного, 1933 року, була «Ave dictator!». У 1934 році видано повість «Отаман Хмара».

Тоді ж Горліс-Горський оголосив, що припиняє журнальну публікацію твору «Холодний Яр говорить». Наприкінці року накладом сотника Івана Зуба вийшло перше книжкове видання, вже під назвою "Холодний Яр".» - твір виняткової сили, прочитавши який, людина навряд чи зможе залишитися тією самою. Холодний Яр — це одна з найяскравіших сторінок визвольної боротьби в Україні. Це живий приклад, як невеликі числом, але сильні духом можуть успішно боротися з незрівнянно сильнішим ворогом. Книга розповідає про збройну боротьбу за Українську державу під жовто-блакитним прапором УНР та чорним прапором Холодного Яру, на якому було написано: «Воля України – або смерть!»
Події відбуваються на теренах сучасних Черкаської, Кіровоградської та Вінницької областей, у Києві, Полтаві й на території тодішньої Польщі.

Восени 1935 року виходять спогади Горліса-Горського «Червоний чортополох (Червона армія в світлі дійсності)». 1937 року побачила світ друга частина «Холодного Яру» у «Дешевій книжці». Вона мала у Галичині величезний успіх, особливо серед молоді.

 В 1939 році Юрій зі зброєю в руках разом з товаришами, колишніми вояками Армії УНР пішов на «голос Карпатської України». У січні 1940 року в Фінляндії створив загін із полонених українців для боротьби з Червоною армією у радянсько-фінській війні. Подорож до Суомі він відобразив у двох статтях «Фінляндія» та «Подорожні зиґзаґи».

Пізніше Юрій розгорнув активну політичну діяльність. Разом з Іваном Багряним, Борисом Левицьким, Романом Паладійчуком та іншими він заснував Українську революційно-демократичну партію (УРДП) та часопис «Українські вісті».


Публікація:  20. 01. 2023

Відкритий волейбольний турнір

24 Березня у ВСП ” Кропивницький інженерний фаховий коледж ЦНТУ” Відбувся відкритий волейбольний турнір серед юнаків та дівчат коледжу.

До участі в цьому заході долучилися чотири команди.

Кожна з них показала свій рівень майстерності, фізичної підготовки та вміння згуртовано працювати.

У результаті напружених та цікавих волейбольних поєдинків визначено переможців:

І місце- С-22

ІІ місце-М-22

ІІІ місце розділили команди ІЄ-22 та А-22

#ВСП_Кропивницький_інженерний_фаховий_коледж_ЦНТУ

#ВСП_КІФК_ЦНТУ