Стажування викладачів ЗФПО та ЗВО

Організація, особливості проведення та результативність проведення стажування педагогічних та науково–педагогічних працівників закладів фахової передвищої освіти та закладів вищої освіти в Центрі післядипломної освіти Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна

 

Згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 15 травня 2019 року № 509–л «Про ліцензування освітньої діяльності» в Центрі післядипломної освіти Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна створено необхідні оптимальні організаційно–правові, науково–методичні, дидактичні, психолого–педагогічні умови для якісного проходження стажування різними категоріями педагогічних та науково–педагогічних працівників закладів фахової передвищої освіти та закладів вищої освіти.

Реєстрація потенційних стажистів–слухачів в Центрі післядипломної освіти Каразінського університету здійснюється за цим посиланням:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdg3DC3bNC4ZcL3JvWktyaaZi2tyGNnDb7jjACNSacX1WjE0g/viewform

 

Стажування є обов’язковою складовою системи забезпечення якості освіти.

Стажування є одним з основних видів підвищення кваліфікації педагогічних та науково–педагогічних працівників закладів освіти різних типів. Пункт 2 статті 59 «Професійний розвиток та підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників» чинного Закону України «Про освіту» нормативно визначає стажування як один із видів підвищення кваліфікації.

Пункт 6 статті 18 «Освіта дорослих» чинного Закону України «Про освіту» визначає стажування, як одну з форм післядипломної освіти, а саме: «набуття особою практичного досвіду виконання завдань та обов’язків у певній професійній діяльності або галузі знань».

Стажування є складовою частиною післядипломної освіти та належить до освіти дорослих.

Проходження педагогічними та науково–педагогічними працівниками закладів фахової передвищої та закладів вищої освіти в Центрі післядипломної освіти Каразінського університету є важливою складовою їхнього безперервного професійного розвитку.

Стажисти в Каразінському університеті є здобувачами неформальної освіти за різними її видами та формами.

Індивідуальна освітня траєкторія стажистів Центру післядипломної освіти Каразінського університету реалізується через низку конкретних заходів їхнього індивідуальної програми стажування.

Особливістю стажування в Центрі післядипломної освіти Каразінського університету є якість освітнього процесу для слухачів, його практична орієнтованість та результативність. Стажування слухачів базується на принципах свободи у виборі видів, форм і термінів стажування, освітньої програми, дотримання академічної свободи та доброчесності, логічного поєднання теоретичних та наукових засад із практикою, інтеграції з ринком праці, а також інтеграції у європейський та міжнародний освітній та науковий простори, сприяння навчанню впродовж життя.

Стажування педагогічних та науково–педагогічних працівників закладів фахової передвищої освіти та закладів вищої освіти в Центрі післядипломної освіти Каразінського університету ефективно сприяє їх всебічному розвитку як фахівців відповідних сучасних та класичних галузей науки, позитивно впливає на подальшу інноваційну реалізацію їхніх професійних, фахових та педагогічних методик, інтелектуальних і творчих здібностей, модернізує низку важливих компетентностей, у тому числі цифрову, управлінську, комунікаційну, медійну, інклюзивну, мовленнєву, які викладачі коледжів, університетів, академій впроваджують в освітньому процесі зі здобувачами відповідного рівня освіти, у науково–методичній та дидактичній діяльності, що вони здійснюють у своїй повсякденній практичній діяльності.

Стажування викладачів з інших закладів фахової передвищої освіти та закладів вищої освіти на відповідних профільних кафедрах факультетів та навчально–наукових інститутів Каразінського університету дозволяє слухачам динамічно комбінувати раніше набуті знання з новими, що отримані під час навчання, суттєво модернізувати уміння та навички необхідні для професійної діяльності як фахівців, систематизувати різні способи мислення, поглядів, цінностей, необхідні для роботи зі здобувачами освіти відповідного рівня, творчо розвивати власні індивідуальні особисті педагогічні, методичні та інші виробничі практикоорієнтовані якості в умовах сучасних освітніх викликів, загроз та втрат.


Чинні нормативно–правові документи, що визначають сутність та змістову складову процесу стажування:


Вартість освітніх послуг зі стажування одного слухача за відповідною кількістю годин та кредитів становить (з 01 січня 2024 року):


АДРЕСА ТА РЕКВІЗИТИ СТОРІН:

Місцезнаходження:

ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ В. Н. КАРАЗІНА, 61022, м. Харків, м–н Свободи, б. 4

тел. +38(057) 705–12–40

e–mail univer@karazin.ua

IBAN UA138201720313201003201001533

в ДКСУ м. Київ

Код ЄДРПОУ 02071205

ІПН 020712020303

 

Контактні особи та засоби зв’язку з актуальних питань стажування в Каразінському університеті: 

    Графік прийому відвідувачів – щоденно з 10:00 до 17:00.

Наша адреса: кабінет № 6–43, Центр післядипломної освіти, Головний корпус університету, майдан Свободи, 4, м. Харків.