Для вчителів закладів середньої овіти

Каразінський університет є одним із лідерів європейської системі вищої освіти! Він має потужну кадрову, науково–педагогічну, методичну та ресурсну бази для забезпечення освітнього процесу на курсах підвищення кваліфікації для педагогів закладів системи загальної середньої, професійно–технічної та фахової передвищої освіти, що надають загальну середню освіту!

Із 2019 року освітня діяльність у сфері післядипломної освіти (з підвищення кваліфікації) в Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна ліцензована Міністерством освіти і науки України (наказ від 15.05.2019 року № 509–л «Про ліцензування освітньої діяльності»).

В університеті здійснюється підвищення кваліфікації педагогічних працівників та управлінських кадрів закладів освіти за 30–ма робочими освітніми програмами (робочими освітніми напрямами).

Наявні такі інституційні форми навчання (підвищення кваліфікації):

Формат навчання:

Кількість годин – диверсифікована (30–ть годин, 1 кредит; 60–т годин, 2 кредити; 90–то годин, 3 кредити; 120–ть годин, 4 кредити; 150–т годин, 5 кредитів; 180–т годин, 6 кредитів).

Вартість навчання – залежно від обраною слухачами курсів підвищення кваліфікації кількістю годин та кредитів відповідно. Орієнтовно від 850 грн до 2000 грн.

АДРЕСА ТА РЕКВІЗИТИ СТОРІН:

ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ В. Н. КАРАЗІНА

м-н СВОБОДИ, 4, м. ХАРКІВ, 61022.

Одержувач: Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна

МФО 820172 Державна казначейська служба України

Код за ЄДРПОУ 02071205

Розрахунковий рахунок UA138201720313201003201001533

Результат навчання – свідоцтво про підвищення кваліфікації встановленого зразка згідно з вимогами пункту 13 Порядку проведення підвищення кваліфікації педагогічних і науково–педагогічних працівників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня

2019 р. № 800, зі змінами у редакції від 27.12.2019 № 1133, наказу Міністерства освіти і науки України від 19.01.2016 № 34 «Про документи про підвищення кваліфікації».

Реєстрація на курси підвищення кваліфікації відбуваються через ГУГЛ–форму:

https://forms.gle/fsWbjVtr5QqYrgTa8 

 

Ознайомитися з робочими програмами можна за посиланням

У канікулярний час для педагогів закладів освіти проводяться різноманітні спеціальні тематичні профільні курси та тематичні профільні школи з предметів і тем загальним обсягом 15–ть годин (0,5 кредиту) та 30–ть годин (1 кредит).

Освітній процес забезпечують висококваліфіковані кадри 14–ти факультетів, кафедри фізичного виховання та спорту, відповідних центрів Каразінського університету та базових закладів загальної середньої освіти м. Харкова, Комунального закладу «Харківський міський ресурсний інклюзивний центр» Харківської міської ради. З них:

Професор, доктор наук – 4 особи.

Доцент, доктор наук – 5 осіб.

Доцент, кандидат наук – 39 осіб.

Викладач – 18 осіб.

Унікальна ресурсна база для практикоорієнтованого освітнього процесу для слухачів курсів підвищення кваліфікації – вчителів–предметників, викладачів–предметників, управлінських кадрів закладів освіти: ЛандауЦентр, Центральна наукова бібліотека, Віварій, Музей природи, Ботанічний сад, Науково–дослідний інститут астрономії, Науково–дослідний інститут хімії, Музей археології, Музей історії, Художня галерея імені Г. Семирадського, Центр краєзнавства імені академіка П. Тронька, Єрміловцентр, науково–дослідницькі лабораторії біологічного, фізичного, хімічного факультетів, лінгафонні кабінети факультету іноземних мов.

Створена та працює інформаційно–комунікаційна платформа «Каразінський освітній форум».

Контактна особа, яка відповідає за курси підвищення кваліфікації в Центрі післядипломної освіти Інституту ПО та З(Д)Н Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна – , контактний телефон 057 707 51 81.

Директор Центру післядипломної освіти – ТАТАРИНОВ Михайло Вікторович, 050 400 45 87.


Математика

Спеціальність «Освітні, педагогічні науки» (математика)

 

Галузь «Освіта / Педагогіка»

 

Програма передбачає підвищення кваліфікації для вчителів і викладачів освітніх закладів з математики та математичних дисциплін. Зокрема, йдеться про підвищення кваліфікації задля підготовки фахівців для роботи в умовах реалізації Концепції «Нової української школи», нових модельних програм із предмета та профільного навчання у класах старшої школи.

За результатами навчання слухач, який засвоїв програму, повинен оновити, доповнити, розширити професійні (фахові) компетентності, визначені чинним законодавством України про освіту.


Хімія

Спеціальність «Освітні, педагогічні науки» (хімія)

 

Галузь «Освіта / Педагогіка»

 

Програма передбачає підвищення кваліфікації для вчителів і викладачів освітніх закладів з хімії. Йдеться про підвищення кваліфікації вчителів і викладачів хімії. А також, ознайомлення їх із сучасним станом розвитку хімічної науки, досягненнями та відкриттями у цій сфері. Під час підвищення кваліфікації, особлива увага приділяється модернізації компетентності слухачів щодо методики якісного навчання здобувачів освіти відповідного рівня хімії. Під час курсу вчителі та викладачів хімії отримують адресну науково–методичну та практичну допомогу щодо якісної підготовки їх учнів до участі в інтелектуальних змаганнях (олімпіадах, турнірах, конкурсах, захистах робіт Малої академії наук України).

За результатами навчання слухач, який засвоїв програму, повинен оновити, доповнити, розширити професійні (фахові) компетентності, визначені чинним законодавством України про освіту.


Історія

Спеціальність «Освітні, педагогічні науки» (історія)

 

Галузь «Освіта / Педагогіка»

 

Програма передбачає підвищення кваліфікації для вчителів і викладачів освітніх закладів з історії та має на меті забезпечити якість навчання вчителів і викладачів історії, у тому числі історії України, всесвітньої історії, закладів освіти під час проходження ними підвищення кваліфікації в умовах модернізації власної професійної компетентності та підготовки до чергової / позачергової атестації. Особлива увага під час курсу приділяється ознайомленню слухачів із сучасним станом розвитку історичної науки та історичних дисциплін, досягненнями та відкриттями у них. Після проходження курсу вчителі та викладачі модернізують власні предметні компетентності та методики навчання, а також, набувають практичних навичок із якісної  підготовки їх учнів до участі в інтелектуальних змаганнях (олімпіадах, турнірах, конкурсах, захистах робіт Малої академії наук України), національного мультипредметного тесту.


Фізика

Спеціальність «Освітні, педагогічні науки» (фізика, фізика і астрономія)

 

Галузь «Освіта / Педагогіка»

 

Програма передбачає підвищення кваліфікації для вчителів і викладачів освітніх закладів з фізики, фізики і астрономії. За результатами навчання вчителі та викладачі оновлюють, доповнюють, розширюють  професійні (фахові) компетентності, визначені чинним законодавством України про освіту. Модернізують власну професійну компетентність та проходять підготовку до чергової / позачергової атестації. Під час курсу слухачі знайомляться з сучасним станом розвитку фізичної науки та фізико–математичних дисциплін, досягненнями, відкриттями у них. Метою курсу є модернізація предметних компетентностей слухачів щодо методики якісного навчання здобувачів освіти відповідного рівня фізики і астрономії. Також окрема увага приділяється набуттю практичних навичок викладачами і вчителями щодо якісної підготовки їх учнів до участі в різноманітних інтелектуальних змаганнях. 


Географія

Спеціальність «Освітні, педагогічні науки» (географія)

 

Галузь «Освіта / Педагогіка»

 

Програма передбачає підвищення кваліфікації для вчителів і викладачів освітніх закладів з географії. За результатами навчання вчителі та викладачі оновлюють, доповнюють, розширюють  професійні (фахові) компетентності, визначені чинним законодавством України про освіту. Модернізують власну професійну компетентність та проходять підготовку до чергової / позачергової атестації. Під час курсу слухачі знайомляться з сучасним станом розвитку географії, у тому числі географії України, досягненнями, відкриттями у цій галузі.  Метою курсу є модернізація предметних компетентностей слухачів щодо методики якісного навчання здобувачів освіти відповідного рівня з географії. Також окрема увага приділяється набуттю практичних навичок викладачами і вчителями щодо якісної підготовки їх учнів до участі в різноманітних інтелектуальних змаганнях. 

Англійська мова

Спеціальність «Освітні, педагогічні науки» (мова і література (англійська))

 

Галузь «Освіта / Педагогіка»

 

Програма передбачає підвищення кваліфікації для вчителів і викладачів освітніх закладів з англійської мови. За результатами навчання вчителі та викладачі оновлюють, доповнюють, розширюють  професійні (фахові) компетентності, визначені чинним законодавством України про освіту. Модернізують власну професійну компетентність та проходять підготовку до чергової / позачергової атестації. Під час курсу слухачі знайомляться з сучасним станом розвитку англійської філології, досягненнями та відкриттями у цій сфері. Метою курсу є модернізація предметних компетентностей слухачів щодо методики якісного навчання здобувачів освіти відповідного рівня з англійської мови. Також окрема увага приділяється набуттю практичних навичок викладачами і вчителями щодо якісної підготовки їх учнів до участі в різноманітних інтелектуальних змаганнях. 


Зарубіжна література

Спеціальність «Освітні, педагогічні науки» (зарубіжна література та слов'янська філологія)

 

Галузь «Освіта / Педагогіка»

 

Програма передбачає підвищення кваліфікації для вчителів і викладачів освітніх закладів з зарубіжної літератури та слов’янської філології. За результатами навчання вчителі та викладачі оновлюють, доповнюють, розширюють  професійні (фахові) компетентності, визначені чинним законодавством України про освіту. Модернізують власну професійну компетентність та проходять підготовку до чергової / позачергової атестації. Під час курсу слухачі знайомляться з сучасним станом розвитку зарубіжної літератури та слов’янської філології, досягненнями та відкриттями у цій сфері. Метою курсу є модернізація предметних компетентностей слухачів щодо методики якісного навчання здобувачів освіти відповідного рівня з зарубіжної літератури та слов’янської філології. Також, окрема увага приділяється набуттю практичних навичок викладачами і вчителями щодо якісної підготовки їх учнів до участі в різноманітних інтелектуальних змаганнях. 


Початкова школа

Спеціальність «Освітні, педагогічні науки» (початкова школа (1-4 класи))

 

Галузь «Освіта / Педагогіка»

 

Програма передбачає підвищення кваліфікації вчителів (1-4 класів). Йдеться про визначення змісту, особливостей, нормативно–правового, науково–методичного та психолого–педагогічного забезпечення освітнього процесу на курсах підвищення кваліфікації для вчителів початкової школи (1-4 класи) закладів освіти в Центрі післядипломної освіти Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна. Метою курсу є модернізація предметних компетентностей слухачів щодо методики якісного навчання здобувачів освіти відповідного рівня, а також, надання  адресної науково-методичної та практичної допомоги вчителям початкової школи (1-4 класи) в умовах сучасних реформ, змін, викликів і загроз для покращення навчального процесу у початковій школі.

Вихователі ЗДО

Спеціальність «Освітні, педагогічні науки» (дошкільна освіта (вихователі; вихователі-методисти; керівники музичні; інструктори з фізичної культури))

 

Галузь «Освіта / Педагогіка»

 

Програма передбачає підвищення кваліфікації  вихователів, вихователів–методистів; керівників музичних; інструкторів з фізичної культури закладів освіти. Модернізація їх власної професійної компетентності та підготовки до чергової / позачергової атестації. Підвищення кваліфікації відбувається з метою  

визначення змісту, особливостей, нормативно–правового, науково–методичного та психолого–педагогічного забезпечення освітнього процесу на курсах підвищення кваліфікації для вихователів, вихователів–методистів; керівників музичних; інструкторів з фізичної культури закладів освіти в Центрі післядипломної освіти Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна в умовах реалізації завдань Концепції «Нової української школи».

За результатами навчання слухач, який засвоїв програму, повинен оновити, доповнити, розширити професійні (фахові) компетентності, визначені чинним законодавством України про освіту.

 


Основи здоров'я

Спеціальність «Освітні, педагогічні науки»  (предмет «Основи здоров'я»)

 

Галузь «Освіта / Педагогіка»

 

Програма передбачає підвищення кваліфікації вчителів і викладачів предмету «Основи здоров’я».  За результатами навчання вчителі та викладачі оновлюють, доповнюють, розширюють  професійні (фахові) компетентності, визначені чинним законодавством України про освіту. Модернізують власну професійну компетентність та проходять підготовку до чергової / позачергової атестації. Під час курсу слухачі знайомляться з сучасним станом розвитку   здоров’язбережувальної галузі, досягненнями, відкриттями у ній. Також, окрема увага приділяється набуттю практичних навичок викладачами і вчителями щодо якісної підготовки їх учнів до участі в різноманітних змаганнях. 


Фізична культура

Спеціальність  «Освітні, педагогічні науки» (фізична культура)

 

Галузь «Освіта / Педагогіка»

 

Програма передбачає підвищення кваліфікації вчителів і викладачів предмету «Фізична культура». За результатами навчання вчителі та викладачі оновлюють, доповнюють, розширюють  професійні (фахові) компетентності, визначені чинним законодавством України про освіту. Модернізують власну професійну компетентність та проходять підготовку до чергової / позачергової атестації. Під час курсу слухачі знайомляться з сучасними тенденціями, спрямованими на розвиток спортивного виховання. Поглиблюють знання зі спортивного виховання, як основи зміцнення фізичного здоров'я людини.


Захист України

Спеціальність  «Освітні, педагогічні науки» (предмет «Захист України»)

 

Галузь «Освіта / Педагогіка»

 

Програма передбачає підвищення кваліфікації вчителів і викладачів з предмету «Захист України». За результатами навчання вчителі та викладачі оновлюють, доповнюють, розширюють  професійні (фахові) компетентності, визначені чинним законодавством України про освіту. Модернізують власну професійну компетентність та проходять підготовку до чергової / позачергової атестації. Під час курсу слухачі знайомляться з аспектами патріотичного виховання молоді,   спрямованими на розвиток громадянського суспільства, зміцнення української державності, суверенітету, національної єдності та ідентичності. За результатами навчання слухач, який засвоїв програму, повинен оновити, доповнити, розширити професійні (фахові) компетентності, визначені чинним законодавством України про освіту.


Психологія

Спеціальність  «Освітні, педагогічні науки» (Психологія. Психолог. Практичний психолог)

 

Галузь «Освіта / Педагогіка»

 

Програма передбачає підвищення кваліфікації психологів, практичних психологів закладів освіти під час проходження ними підвищення кваліфікації в умовах модернізації власної професійної компетентності та підготовки до чергової / позачергової атестації. Метою курсу є створення умов для інтеграції професійних та особистісних якостей психологів, практичних психологів, їх чітку орієнтацію на професійну діяльність. Поглиблення раніше набутих знань, щодо сучасного наукового розвитку соціальної педагогіки та педагогічної психології. Формування готовності психологів, практичних психологів до постійного підвищення власного професійного рівня, потреби в актуалізації і реалізації наявного особистого потенціалу, здатності самостійно набувати нові знання та уміння й розвивати, у подальшому, власні професійні компетентності.


Українська мова і література

Спеціальність  «Освітні, педагогічні науки» (Українська мова і література)

 

Галузь «Освіта / Педагогіка»

 

Програма передбачає підвищення кваліфікації вчителів і викладачів закладів освіти з української мови і літератури під час проходження ними підвищення кваліфікації в умовах модернізації власної професійної компетентності та підготовки до чергової / позачергової атестації. Метою курсу є створення умов для інтеграції професійних та особистісних якостей викладачів і вчителів, засвоєння ними сучасних тенденцій в українській мові та літературі, ознайомлення з досягненнями у цій галузі. За результатами навчання вчителі та викладачі оновлюють, доповнюють, розширюють  професійні (фахові) компетентності, визначені чинним законодавством України про освіту.


Біологія і екологія

Спеціальність  «Освітні, педагогічні науки» (біологія і екологія)

 

Галузь «Освіта / Педагогіка»

 

Програма передбачає підвищення кваліфікації вчителів і викладачів закладів освіти з біології і екології під час проходження ними підвищення кваліфікації в умовах модернізації власної професійної компетентності та підготовки до чергової / позачергової атестації. Під час курсу вчителі та викладачів біології  та екології отримують адресну науково–методичну та практичну допомогу.

За результатами навчання слухач, який засвоїв програму, повинен оновити, доповнити, розширити професійні (фахові) компетентності, визначені чинним законодавством України про освіту.


Педагог-організатор

Спеціальність  «Освітні, педагогічні науки» (педагог-організатор закладу освіти)

 

Галузь «Освіта / Педагогіка»

 

Програма передбачає визначення змісту, особливостей, нормативно–правового, науково–методичного та психолого–педагогічного забезпечення освітнього процесу на курсах підвищення кваліфікації для педагогів–організаторів закладів освіти в Центрі післядипломної освіти Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна в умовах реалізації завдань Концепції «Нової української школи», компетентісного підходу, організаційного та змістового супроводу освітнього й виховного процесів зі здобувачами освіти відповідного рівня, роботи з їх батьками, представниками територіальної громади, громадськими організаціями тощо. Під час підвищення кваліфікації головною метою є забезпечити якість навчання педагогів–організаторів закладів освіти під час проходження ними підвищення кваліфікації в умовах модернізації власної професійної компетентності та підготовки до чергової / позачергової атестації. Ознайомити з сучасним станом змістової організації виховного процесу із учнями та їх батьками. Надати адресну науково–методичну та практичну допомогу педагогам–організаторам. За результатами навчання слухач, який засвоїв програму, повинен оновити, доповнити, розширити професійні (фахові) компетентності, визначені чинним законодавством України про освіту.


Бібліотекар

Спеціальність  «Освітні, педагогічні науки» (бібліотекар, бібліотекар закладу освіти)

 

Галузь «Освіта / Педагогіка»

 

Основною метою курсу з підвищення кваліфікації бібліотекарів є забезпечення якості навчання бібліотекарів закладів системи освіти під час проходження ними підвищення власної професійної компетентності та підготовки до чергової / позачергової атестації. Ознайомлення слухачів із сучасним станом розвитку бібліотечної справи та досягненнями у цій галузі. Модернізація професійних компетентностей та предметної компетентності бібліотекарів щодо методики обслуговування здобувачів освіти у бібліотеках як ресурсно–інформаційних центрах закладів освіти. За результатами навчання слухач, який засвоїв програму, повинен оновити, доповнити, розширити професійні (фахові) компетентності, визначені чинним законодавством України про освіту та про бібліотечну справу.


Природознавство та природничі дисципліни (курси)

Спеціальність  «Освітні, педагогічні науки» (природознавство та природничі дисципліни (курси))

 

Галузь «Освіта / Педагогіка»

 

Метою курсу з природознавства та природничих дисциплін є забезпечення якості навчання вчителів і викладачів природознавства закладів освіти під час проходження ними підвищення кваліфікації в умовах модернізації власної професійної компетентності та підготовки до чергової / позачергової атестації. Ознайомлення з сучасним станом розвитку природничої науки та природничих дисциплін, досягненнями, відкриттями у цих сферах. Модернізація  предметних компетентностей слухачів щодо методики якісного навчання здобувачів освіти відповідного рівня природознавства. Надання адресної науково–методичної та практичної допомоги педагогам природознавства щодо якісної підготовки їх учнів до участі в інтелектуальних змаганнях,  а також складанні національного мультипредметного тесту. За результатами навчання слухач, який засвоїв програму, повинен оновити, доповнити, розширити професійні (фахові) компетентності, визначені чинним законодавством України про освіту.


Керівник гуртка

Спеціальність  «Освітні, педагогічні науки» (керівник гуртка закладу освіти)

 

Галузь «Освіта / Педагогіка»


Під час підвищення кваліфікації керівників гуртків різного профілю закладів освіти  в умовах модернізації власної професійної компетентності та підготовки до чергової / позачергової атестації проводиться ознайомлення з сучасним станом розвитку гурткової роботи в світі та в Україні. Проводиться модернізація предметних (відповідно до профілю гуртка) та професійних компетентностей слухачів щодо методики якісної організації гурткової роботи. Надається адресна науково–методична та практична допомогу керівникам гуртків різного профілю закладів освіти. За результатами навчання слухач, який засвоїв програму, повинен оновити, доповнити, розширити професійні (фахові) компетентності, визначені чинним законодавством України про освіту.


Музичне мистецтво та інтегрований курс «Мистецтво»

Спеціальність  «Освітні, педагогічні науки» (музичне мистецтво та інтегрований курс «Мистецтво»)

 

Галузь «Освіта / Педагогіка»

 

Метою курсу є забезпечення якості навчання вчителів музичного мистецтва та інтегрованого курсу «Мистецтво» закладів освіти під час проходження ними підвищення кваліфікації в умовах модернізації власної професійної компетентності та підготовки до чергової або позачергової атестації. Слухачі курсу мають модернізувати предметні компетентності щодо методики якісного навчання здобувачів освіти відповідного рівня. Курс дозволяє надати адресну науково–методичну та практичну допомогу педагогам музичного мистецтва та інтегрованого курсу «Мистецтво» закладів освіти щодо якісної підготовки їх учнів в умовах сучасних реформ, змін, викликів і загроз. За результатами навчання слухач, який засвоїв програму, повинен оновити, доповнити, розширити професійні (фахові) компетентності, визначені чинним законодавством України про освіту.


Образотворче мистецтво та інтегрований курс «Мистецтво»

Спеціальність  «Освітні, педагогічні науки» (образотворче мистецтво та інтегрований курс «Мистецтво»)

 

Галузь «Освіта / Педагогіка»

 

Курс з підвищення кваліфікації передбачає забезпечення якості  навчання вчителів образотворчого мистецтва та інтегрованого курсу «Мистецтво» закладів освіти під час проходження ними підвищення кваліфікації в умовах модернізації власної професійної компетентності та підготовки до чергової / позачергової атестації. Курс спрямований на модернізацію предметних компетентностей слухачів щодо методики якісного навчання здобувачів освіти відповідного рівня. Слухачам надається адресна науково–методична та практична допомога педагогам образотворчого мистецтва та інтегрованого курсу «Мистецтво» закладів освіти щодо якісної підготовки їх учнів в умовах сучасних реформ, змін, викликів і загроз. За результатами навчання слухач, який засвоїв програму, повинен оновити, доповнити, розширити професійні (фахові) компетентності, визначені чинним законодавством України про освіту.


Інтегрований курс STEM-освіта

Спеціальність  «Освітні, педагогічні науки» (інтегрований курс STEM-освіта)

 

Галузь «Освіта / Педагогіка»

 

Під час підвищення кваліфікації забезпечується навчання вчителів і викладачів закладів освіти в умовах модернізації власної професійної компетентності за програмами «STEM–освіта»та «STEАM–освіта». Головна мета курсу — ознайомити слухачів з сучасним станом розвитку природничих, математичної та фізико–математичної наук, технологій за системою «кейс», інженерії, мистецької галузі. Під час проходження курсу з підвищення кваліфікації слухачі мають модернізувати предметні компетентності  щодо методики особливостей навчання здобувачів освіти відповідного рівня з зазначених вище курсів. Під час навчання надається адресна науково–методична та практична допомога педагогам з питань створення інноваційних проєктів і кейсів. За результатами навчання слухач, який засвоїв програму, повинен оновити, доповнити, розширити професійні (фахові) компетентності, визначені чинним законодавством України про освіту.


Основи інклюзивної освіти

Спеціальність «Освітні, педагогічні науки» (основи інклюзивної освіти)

 

Галузь «Освіта / Педагогіка»

 

Курс передбачає забезпечення якості навчання вчителів, викладачів, асистентів учителів, асистентів учнів, класних керівників закладів освіти під час проходження ними підвищення кваліфікації в умовах модернізації власної професійної та інклюзивної компетентностей й підготовки до чергової / позачергової атестації. Метою курсу є ознайомлення з сучасним станом розвитку інклюзивної освіти та методики роботи з учнями та дітьми з особливими освітніми потребами, а також, модернізація інклюзивних компетентностей слухачів щодо методики навчання, виховання та реабілітації (реабілітації) здобувачів освіти з особливими освітніми потребами відповідного рівня в умовах дистанційного навчання. Під час проходження курсу надається адресна науково–методична та практична допомога вчителям, викладачам, асистентам учителів, асистентам учнів, класним керівникам закладів освіти у роботі з дітьми та учнями з особливими освітніми потребами. За результатами навчання слухач, який засвоїв програму, повинен оновити, доповнити, розширити професійні (фахові) компетентності, визначені чинним законодавством України про освіту.


Директор закладу дошкільної освіти

Спеціальність  «Освітні, педагогічні науки» (директор закладу дошкільної освіти)

 

Галузь «Освіта / Педагогіка»

 

Курсом підвищення кваліфікації для директорів закладів дошкільної освіти передбачено забезпечення якості навчання управлінських кадрів (менеджерів освіти), зокрема директорів (завідувачів) закладів дошкільної освіти, під час проходження ними підвищення кваліфікації в умовах модернізації власної управлінської та професійної компетентностей. Також, передбачається ознайомлення з сучасним станом розвитку андрагогічної науки та едукології дошкільної освіти, особливостями застосування наукових знань для планування, організації та забезпечення управлінського процесу в закладі дошкільної освіти. Мета курсу є модернізувати компетентності слухачів щодо використання інноваційних технологій в управлінській та контрольно–аналітичній (експертній) діяльності для розвитку закладу дошкільної освіти, виховання дошкільнят та роботи з педагогічним колективом. А також, надати адресну науково–методичну та практичну допомогу учасникам підвищення кваліфікації з питань діловодства, спостереженням за станом виховного процесу у закладі дошкільної освіти, створення якісного освітнього середовища. За результатами навчання слухач, який засвоїв програму, повинен оновити, доповнити, розширити професійні (фахові) компетентності, визначені чинним законодавством України про освіту.


Директор закладу загальної середньої освіти

Спеціальність  «Освітні, педагогічні науки» (директор закладу загальної середньої освіти)

 

Галузь «Освіта / Педагогіка»

 

Курсом передбачено забезпечення якості навчання управлінських кадрів (менеджерів освіти), зокрема директорів (керівників) закладів загальної середньої освіти, під час проходження ними підвищення кваліфікації в умовах модернізації власної управлінської та професійної компетентностей. Ознайомлення з сучасним станом розвитку андрагогічної науки та науковими засадами освіти дорослих, особливостями застосування наукових знань для планування, організації та забезпечення управлінського процесу в закладі освіти. Курс спрямований на модернізацію компетентності слухачів щодо використання інноваційних технологій в управлінській та контрольно–аналітичній (експертній) діяльності для розвитку закладу освіти. Використання практичних вправ на підставі «Абетки директора». Під час підвищення кваліфікації надається адресна науково–методична та практична допомога учасникам підвищення кваліфікації з питань ведення ділової документації, спостереженням за станом освітнього та виховного процесів у закладі освіти, створення якісного освітнього середовища, з  використанням складових інституційного аудиту, запобіганням «вигоряння» педагогічного колективу. За результатами навчання слухач, який засвоїв програму, повинен оновити, доповнити, розширити професійні (фахові) компетентності, визначені чинним законодавством України про освіту.


Управлінські кадри (заступник директора закладу загальної середньої освіти)

Спеціальність  «Освітні, педагогічні науки» (управлінські кадри (заступник директора закладу загальної середньої освіти)

 

Галузь «Освіта / Педагогіка»

 

Курс має на меті забезпечити якість навчання управлінських кадрів (заступників директорів (керівників) закладів загальної середньої освіти), під час проходження ними підвищення кваліфікації в умовах модернізації власної організаційної, методичної, управлінської та професійної компетентностей. Під час підвищення кваліфікації слухачі проходять процес ознайомлення з сучасним станом розвитку та науковими засадами андрагогічної науки, особливостями творчого використання наукових знань для планування, організації, проведення якісного освітнього, виховного, методичного та організаційного процесів у закладі освіти. Курс забезпечує модернізацію компетентності слухачів щодо ефективної роботи з електронною діловою документацією, контролем (експертизою) за станом освітнього, виховного та методичного процесів, роботою з педагогічними працівниками закладу освіти. Під час навчання використовуються практичні вправи на підставі «Абетки директора» (у частині відповідних повноважень) та надається адресна науково–методична та практична допомога учасникам підвищення кваліфікації з актуальних питань організації, проведення, корегування та покращення якості освітнього, виховного та методичного процесів у закладі освіти, створення якісного освітнього середовища.

 За результатами навчання слухач, який засвоїв програму, повинен оновити, доповнити, розширити професійні (фахові) компетентності, визначені чинним законодавством України про освіту.


Позашкільна освіта

Спеціальність  «Освітні, педагогічні науки» (позашкільна освіта)

 

Галузь «Освіта / Педагогіка»

 

Курс має за мету забезпечити якість навчання керівників закладів позашкільної освіти різного типу, завідувачів відділами та методистів закладів позашкільної освіти відповідного типу під час проходження ними підвищення кваліфікації в умовах модернізації власної професійної, фахової та профільної компетентностей, підготовки до чергової / позачергової атестації. Курс призначений для ознайомлення слухачів з сучасним станом розвитку позашкільної освіти в світі, в Європі взагалі та в Україні зокрема. Мета курсу модернізувати управлінські компетентності керівників (директорів) закладів позашкільної освіти в умовах змін в організації та проведенні організаційно–масових заходів зі здобувачами освіти різних типів позашкільних заходів, а також, оновити професійні та фахові компетентності завідувачів і методистів закладів позашкільної освіти відповідно до різних типів, щодо методики якісної організації індивідуальної та гурткової роботи у віддаленому форматі. Слухачам курсу надається адресна науково–методична та практична допомога. За результатами навчання слухач, який засвоїв програму, повинен оновити, доповнити, розширити професійні (фахові) компетентності, визначені чинним законодавством України про освіту.


Інформатика

Спеціальність  «Освітні, педагогічні науки» (інформатика)

 

Галузь «Освіта / Педагогіка»

 

Під час підвищення кваліфікації вчителів і викладачів інформатики (інформаційно–комунікаційних технологій) закладів освіти проводиться  модернізація власної професійної компетентності та підготовки до чергової / позачергової атестації. Метою курсу є ознайомлення слухачів з сучасним станом розвитку інформатичної науки та інформаційно–комунікаційних дисциплін, досягненнями, відкриттями у них. Курс спрямований на модернізацію предметних компетентностей слухачів щодо методики якісного навчання здобувачів освіти відповідного рівня інформатики, а також, на надання адресної науково–методичної та практичної допомоги педагогам інформатики (інформаційно–комунікаційних технологій) щодо якісної підготовки їх учнів до участі в інтелектуальних змаганнях. За результатами навчання слухач, який засвоїв програму, повинен оновити, доповнити, розширити професійні (фахові) компетентності, визначені чинним законодавством України про освіту.


Технології; трудове навчання

Спеціальність  «Освітні, педагогічні науки» (технології; трудове навчання)

 

Галузь «Освіта / Педагогіка»

 

Курс передбачає забезпечення якості навчання вчителів і викладачів технологій (трудового навчання) закладів освіти під час проходження ними підвищення кваліфікації в умовах модернізації власної професійної компетентності та підготовки до чергової / позачергової атестації. Під час підвищення кваліфікації слухачі будуть ознайомлені  з сучасним станом розвитку технологій та трудового навчання, досягненнями, відкриттями у них. Метою курсу є модернізація предметних компетентностей слухачів щодо методики якісного навчання здобувачів освіти відповідного рівня технологій. Педагогам трудового навчання надається адресна науково–методична та практична допомога. За результатами навчання слухач, який засвоїв програму, повинен оновити, доповнити, розширити професійні (фахові) компетентності, визначені чинним законодавством України про освіту.


Соціальна робота у закладі освіти. Соціальний педагог

Спеціальність  «Освітні, педагогічні науки» (Соціальна робота у закладі освіти. Соціальний педагог)

 

Галузь «Освіта / Педагогіка»

 

Курс передбачає забезпечення якості навчання соціальних педагогів закладів освіти під час проходження ними підвищення кваліфікації в умовах модернізації власної професійної компетентності та підготовки до чергової / позачергової атестації. Під час проходження курсу створюються умови для інтеграції професійних та особистісних якостей соціального педагога, їх чітку орієнтацію на професійну діяльність. Метою курсу є поглиблення раніше набутих знань про сучасний науковий стан розвитку соціальної педагогіки та педагогічної психології, формування готовності соціальних педагогів до постійного підвищення власного професійного рівня, потреби в актуалізації і реалізації наявного особистого потенціалу, здатності самостійно набувати нові знання та уміння й розвивати, у подальшому, власні професійні компетентності.

За результатами навчання слухач, який засвоїв програму, повинен оновити, доповнити, розширити професійні (фахові) компетентності, визначені чинним законодавством України про освіту.


Учителі-логопеди та учителі-дефектологи

Спеціальність  «Освітні, педагогічні науки» (учителі-логопеди та учителі-дефектологи)

 

Галузь «Освіта / Педагогіка»

 

Курс спрямований на забезпечення якості навчання учителів–логопедів та учителів–дефектологів закладів освіти під час проходження ними підвищення кваліфікації в умовах модернізації власної професійної та фахової компетентностей, підготовки до чергової / позачергової атестації. Метою курсу є ознайомлення слухачів з базовими засадами сучасного стану розвитку сурдопедагогіки, олігофренопедагогіки, логопедії, тифлопедагогіки та ортопедагогіки, а також, забезпечення слухачів курсу підвищення кваліфікації методиками роботи з учнями та дітьми з особливими освітніми потребами. Курс також спрямований на модернізацію фахових компетентностей слухачів щодо методики реабілітації та абілітації здобувачів освіти з особливими освітніми потребами відповідного рівня в умовах дистанційного навчання за різними нозологіями. Учителям–логопедам та учителям–дефектологам закладів освіти надається адресна науково–методична та практична допомога у роботі з дітьми та учнями з особливими освітніми потребами за відповідними нозологіями. За результатами навчання слухач, який засвоїв програму, повинен оновити, доповнити, розширити професійні (фахові) компетентності, визначені чинним законодавством України про освіту.