Практична підготовка

Навчальні та виробничі практики студентів

Навчальні та виробничі практики на факультеті комп'ютерних наук, математики, фізики та економіки у 2022 році були проведені згідно затвердженого графіка.

Cтуденти II курсу першого (бакалаврського) рівня вищої освіти денної форми навчання спеціальності 014.09 Середня освіта (Інформатика) проходили навчальну обчислювальну практику на базі навчальних лабораторій факультету комп'ютерних наук, математики, фізики та економіки ПНПУ імені В.Г. Короленка. Обчислювальна практика є складовою частиною навчального процесу і здійснюється з метою закріплення й розвитку умінь і навичок розв’язування практичних задач на базі сучасних комп’ютерних технологій, які передбачають проектування програм і програмних комплексів, реалізацію процедур і операцій в процесі технічного проектування.


Виробничу педагогічну практику (літню) студенти II курсу спеціальності 014.09 Середня освіта (Інформатика) проходили у закладах позашкільної освіти, селищних культурно-мистецьких центрах, відділах культури, молоді, спорту міських і селищних рад, позашкільних навчальних закладах, центрах науково-технічної творчості учнівської молоді, центрах культури і дозвілля, будинках культури, благодійних громадських організаціях. Літня виробнича педагогічна практика має на меті підготовку студентів до професійної діяльності вихователя оздоровчо-виховного закладу, передбачає актуалізацію знань із психолого-педагогічних дисциплін, застосування їх у власній педагогічній діяльності, спостереження за роботою досвідчених педагогів, формування компетентностей виконання самостійної методичної роботи.


Виробнича педагогічна практика студентів IV курсу першого (бакалаврського) рівня вищої освіти та виробнича педагогічна практика у старшій школі студентів I курсу другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 014.09 Середня освіта (Інформатика) забезпечує умови для формування у майбутніх вчителів умінь і навичок, пов’язаних із використанням теоретичних знань методик викладання відповідних курсів в умовах реального педагогічного процесу. Студенти проходили практику в закладах загальної середньої освіти міста Полтави та Полтавської області.

Студенти II курсу другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 014.09 Середня освіта (Інформатика) проходили виробничу педагогічну практику у вищій школі на базі кафедри загальної фізики і математики та кафедри математичного аналізу та інформатики.

Виробнича педагогічна практика у вищій школі готує магістрантів до виконання функцій викладача закладу вищої освіти ІІI-IV рівнів акредитації як лектора, науковця і вихователя, формує в магістрантів морально-етичні якості викладача вищої школи, індивідуальний творчий стиль педагогічної діяльності, потреби у продовженні самоосвіти. Практика створює можливості для перевірки готовності магістранта до самостійної науково-педагогічної діяльності, адекватної самооцінки здібностей, професійних якостей із погляду їх відповідності вимогам до викладача вищої школи.

Особливістю педагогічної практики є включення магістрантів на певний період до складу стійких навчально-методичних підрозділів закладу вищої освіти – кафедр, їх участь у різноплановій роботі колективів викладачів. При цьому практиканти навчаються встановлювати стосунки з колегами на демократичних засадах, принципах поваги, взаємодопомоги та взаєморозуміння, такту, творчої ініціативи в спільній діяльності. Все це сприяє становленню сучасного індивідуального стилю роботи майбутнього викладача, розвитку педагогічного мислення, формуванню дослідницького характеру діяльності.

На базі відділів, служб підприємств та організацій, пов’язаних з діяльністю у сфері інформатизації, виробничу проєктно-технологічну практику проходили студенти II курсу першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 122 Комп’ютерні науки. Основним завданням проєктно-технологічної практики є застосування знань теоретичних основ дисциплін інформатичного циклу у професійній діяльності в реальних виробничих умовах. Студенти IV курсу спеціальності 122 Комп’ютерні науки проходили виробничу практику зі спеціальності на базі інформаційно-обчислювального центру ПНПУ імені В. Г. Короленка та ТОВ «Діджи Код». Основним результатом практики є формування у студентів професійних практичних знань, умінь та навичок, необхідних для успішної роботи з проєктування і розробки програмного забезпечення інформаційних систем у реальних виробничих умовах, розвиток комплексних професійних якостей.

Ознайомитися з базами практик можна тут.