Академічна мобільність

Академічна мобільність – можливість учасників освітнього процесу навчатися, проходити практику, викладати, стажуватися, здійснювати науково-дослідну діяльність в іншому вищому навчальному закладі (науковій установі) на території України або за її межами.

За місцем реалізації права на академічну мобільність вона поділяється на:

- внутрішню академічну мобільність – академічна мобільність, право на яку реалізується учасниками освітнього процесу ПНПУ в закладах вищої освіти (наукових установах) – партнерах в межах України протягом певного періоду;

- міжнародну академічна мобільність – академічна мобільність, право на яку реалізується учасниками освітнього процесу ПНПУ в закладах вищої освіти (наукових установах) – партнерах поза межами України, а також іноземними учасниками освітнього процесу в ПНПУ протягом певного періоду.

Формами академічної мобільності для учасників освітнього процесу, що здобувають освітні ступені бакалавра, магістра та доктора філософії є:

- навчання за програмами академічної мобільності;

- мовне стажування;

- наукове стажування;

- практики;

- літні та інші школи.

Формами академічної мобільності для осіб, що здобувають наукову ступінь доктора наук, науково-педагогічних, наукових і педагогічних працівників та інших працівників і учасників освітнього процесу, є:

- участь у спільних проєктах;

- викладання;

- наукове дослідження;

- наукове стажування;

- підвищення кваліфікації.

Викладачі факультету комп'ютерних наук, математики, фізики та економіки регулярно проходять підвищення кваліфікації та наукові стажування в закладах вищої освіти, як в Україні, так і за її межами. Беруть участь у спільних міжнародних проєктах.

Реалізація внутрішньої академічної мобільності на факультеті комп'ютерних наук, математики, фізики та економіки учасниками освітнього процесу, що здобувають освітні ступені бакалавра відбувалась наступним чином:

У 2019-2020 н.р. на підставі Угоди про співпрацю щодо реалізації програм академічної мобільності між Полтавським національним педагогічним університетом імені В. Г. Короленка та Вищим навчальним закладом Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» студенти спеціальності 014 Середня освіта освітньої програми «Середня освіта (Інформатика та мова і література (англійська))» Борисенко Юрій (М-24) і Вільницький Богдан (М-24) вивчали дисципліну «Операційні системи та системне програмування» у складі групи КНб-21 на кафедрі математичного моделювання та соціальної інформатики ПУЕТ.

У 2020-2021 н.р. продовжилась співпраця з Вищим навчальним закладом Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» щодо реалізації програм академічної мобільності. Так, студенти спеціальності 014 Середня освіта освітньої програми «Середня освіта (Інформатика та мова і література (англійська))» Юлія Мешко (М-24) та спеціальності 122 Комп’ютерні науки освітньої програми «Комп’ютерні науки» Борис Передерій (КН-21) вивчали дисципліну «Операційні системи та системне програмування» у складі групи КНб-21 на кафедрі математичного моделювання та соціальної інформатики ПУЕТ; студенти спеціальності 014 Середня освіта освітньої програми «Середня освіта (Математика та інформатика)» Вероніка Бондаренко (М-31) та Вікторія Гончаренко (М-31) вивчали дисципліну «Основи комп’ютерного дизайну» у складі групи КНб-21 на кафедрі математичного моделювання та соціальної інформатики ПУЕТ.

Студенти Юлія Мешко та Борис Передерій отримали ґрунтовні теоретичні знання про операційні системи, набули умінь та практичних навичок програмування в операційних системах MS Windows та Linux (Ubuntu) з використанням мови програмування С/С++. Вероніка Бондаренко та Вікторія Гончаренко отримали знання щодо ефективного застосування сучасних редакторів векторної і растрової графіки у майбутній професійній діяльності.

По завершенню академічної мобільності, усі учасники отримали відповідні сертифікати.