Психологічна скарбничка учнів, учителів, батьків під час війни

Протоколи першої психологічної допомоги

ППД збудження.docx
ППД галюцинації.docx
ППД страх.docx
ППД паніка.docx
ППД горе.docx
ППД ступор.docx
ППД плач.docx
ППД істерика.docx
ППД стрес.docx
ППД агресія.docx
ППД тремтіння.docx
ППД апатія.docx

Фрази, які потрібно казати дитині щодня.

 У ці тяжкі дні ми розуміємо, що наші діти потребують підтримки зі сторони рідних та близьких. Щоденні нагадування дитині, що вона особлива є дуже важливим фактором її психічного благополуччя.

Пропонуємо ознайомитися з фразами, які бажано почати вживати щоденно у спілкуванні з дітьми.

🙋🏼‍♀️🙋🏼‍♀️🙋🏼‍♀️ УСІМ МИРУ ТА ЗЛАГОДИ!

Що робити, якщо ваша дитина стала жертвою булінгу за кордоном?

Через війну тисячі дітей були змушені переїхати до інших країн і адаптовуватись там. Комусь це вдалось, а хтось зазнав булінгу з боку місцевих дітей. Зазвичай діти не спішать ділитись подібним, тому батькам варто бути уважними до фізичного й емоційного стану своїх дітей, щоб вчасно виявити проблему.

Про те, як діяти батькам, якщо дитина стала жертвою булінгу, читайте в нашому дописі☝🏻

Більше порад від наших психологів читайте тут 👉 voices.org.ua/blog

Що варто знати батькам під час повітряної тривоги в закладі освіти.pdf
Пам'ятка для шкільної адміністрації.pdf
Дії освітян під час повітряної тривоги.pdf
Активності з дітьми в укритті.pdf
Правила поведінки в укритті.pdf
Алгоритм дій.pdf

😨Осіння тривога🍁

Осінь надзвичайно красива пора року, але часто ми не можемо сповна насолодитися нею через посилення тривоги. Її симптоми: дратівливість, втома, поганий настрій, надмірна тривога та хандра.

❓Звідки ж береться осіння тривога? 🍂

Причин декілька. 

1️⃣ По-перше, зменшується кількість сонячного світла протягом доби, і як наслідок — падає рівень гормону серотоніну, який забезпечує нам позитивний настрій, міцний сон та хороший апетит.

2️⃣ Друга причина — організм починає виробляти більше мелатоніну, через який ми відчуваємо сонливість протягом дня.

Зрештою, закінчується сезон відпусток, ми все більше часу проводимо за роботою, в офісах. І це теж не додає позитивного настрою в наше життя.

❓🧐Як боротися з осінньою тривогою?

✅ Більше світла.

Прогулянки у світлі години доби мають стати обов’язковою рутиною: використайте сонячну енергію максимально.

✅ Сон.

Налаштуйте режим дня: лягайте спати раніше, щоб мати змогу вчасно зранку прокинутися на роботу і не бути потім цілий день сонливим і в’ялим.

✅ Рухайтеся.

Робіть фізичні вправи щоденно, хоча б по 30 хвилин. Будь-яка активність покращить ваше фізичне та ментальне самопочуття. Біг, піші прогулянки, йога, плавання — обирайте на власний смак.

✅ Харчуйтеся здорово.

Восени чи не найлегше сформувати собі здорову тарілку на кожну трапезу, адже саме осінь багата на овочі та фрукти, що містять цінні вітаміни та корисні речовини. Тому у вас не може бути приводу відмовити собі в здоровому та повноцінному харчуванні. Пам’ятайте, ваш сніданок, обід чи вечеря повинні складатися з білків, вуглеводів та жирів. Особливо зверніть увагу на продукти, які мають високий вміст омега-3: морську рибу, горіхи, насіння льону. 

✅ Цікаві заняття. 

Час згадати про улюблені хобі, які вам піднімуть настрій, і якими можна займатись у приміщенні: малювання, майстер-класи, походи на концерти і театральні вистави чи зустрічі з друзями. Підійде будь-що, що приносить радість.

10 жовтня - День психічного здоров'я

Щороку 10 жовтня відзначається День психічного здоров‘я. 

Одним із основних завдань у школі , які стоять перед психологами і педагогами, є збереження фізичного і психологічного здоров‘я дитини, розвиток творчих здібностей, формування навичок самосвідомості та самореалізаціі. 

Класний керівник, Маслакай Тетяна Павлівна, з учнями 4-В класу  провела  заняття на розвиток емоційної сфери, діти знайомилися з методами  арт-терапії,  виконували вправи на зняття стресу та тривожності, малювали малюнки.

До Всесвітнього дня психічного здоров'я, який відзначається 10 жовтня, у Голопристанському ліцеї 4 практичним психологом проведено "психологічні хвилинки", на яких учні виконували вправи, які допоможуть дбати про свій внутрішній стан, сприятимуть атмосфері емоційного відновлення, почуттю безпеки та психоемоційного комфорту.

Класні керівники  провели виховні години, зокрема  " Ментальне здоров'я. Допоможемо Їжачку- Стресовичку", челендж " Поділися теплом свого серця іншим".

Отож, піклуйтеся про своє ментальне здоров'я!