Здоровий спосіб життя
Фактори здоров'я
ПРИНЦИПИ І СКЛАДОВІ ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ
Однак сьогодні – 21 сторіччя, в якому здоров’я людини пов’язують ще з більшою кількістю ознак її благополуччя – духовним, емоційним, інтелектуальним, соціальним і, звісно ж, фізичним. Так, на сьогодні, вже можна виділити п’ять, а не чотири, основних складових здоров’я: фізична; соціальна; емоційна; інтелектуальна; духовна. Усі вони взаємопов’язані і взаємообумовлені.
Фізична — складова, що визначає фізичний (тілесний) стан людини, її розвиток. Це можливість виконувати певні дії: рухатися, працювати, пристосовуватися до змін довкілля.
Соціальна — складова, що окреслює ефективну взаємодію людини із соціальним середовищем (сім’я; колектив учнів у класі, гуртку; суспільство). Відповідний соціальний статус людини, вміння спілкуватися з навколишніми дає змогу створити належні умови для формування і зміцнення здоров’я.
Емоційна — здатність розуміти почуття, висловлювати і контролювати їх. Важливо комфортно почуватися, беручи до уваги емоції людей, що тебе оточують.
Інтелектуальна — здатність сприймати, засвоювати та аналізувати інформацію, творчо її використовувати для прийняття відповідних рішень щодо поліпшення стану свого організму.
Духовна складова — основа здоров’я, що показує самовдосконалення і духовний розвиток особистості, який виявляється у розумінні сутності довкілля, набутті унікальної властивості вибору власної віри.
ОРГАНІЗМ ЛЮДИНИ ЯК ТІЛО ЖИВОЇ ПРИРОДИ
Пізнаємо загадковий, непередбачуваний і таємничий світ природи.
Живе не може існувати без живлення.
Рослинам необхідна вода й ґрунтові добрива, тварини та комахи живляться або рослинами, або іншими тваринами й комахами. Ну а в людини, мабуть, найрізноманітніший у світі раціон харчування.
Щоб рости й відновлюватись, тіло людини потребує поживних речовин.
З їжею та напоями ми отримуємо енергію, потрібну для того, щоби наше серце билося, м'язи скорочувалися, а мозок працював.
Харчування має бути різноманітним, бо це важливо для нашого здоров'я.
Необхідно споживати не лише улюблені солодощі, а й овочі та фрукти.