Бесіди з надзвичайних ситуацій
НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ
При загрозі ураження стрілецькою зброєю.
Закрийте штори або жалюзі (заклейте вікна паперовою стрічкою) для зниження ураження уламками скла.
Вимкніть світло, закрийте вікна та двері.
Займіть місце на підлозі в приміщенні, що не має вікон на вулицю (комора, ванна, передпокій).
Інформуйте можливими засобами про небезпеку близьких і знайомих.
2.При загрозі бойових дій.
- Закрийте штори або жалюзі (заклейте вікна паперовою стрічкою) для зниження ураження осколками скла. Вимкніть джерело живлення, закрийте воду і газ, загасіть пічне опалення.
- Візьміть документи, гроші і продукти, предмети першої необхідності, медичну аптечку.
- Негайно покиньте житлове приміщення, сховайтесь в підготовленому підвалі або найближчому укритті.
- Попередьте про небезпеку сусідів. Надайте допомогу старим і дітям.
- Без крайньої необхідності не залишайте безпечного місця перебування.
- Проявляйте крайню обережність, не піддавайтеся паніці.
Якщо стався вибух.
Переконайтеся в тому, що ви не отримали значних травм.
Заспокойтеся і уважно озирніться навколо, чи не існує загрози подальших обвалів і вибухів, які не звисає чи з руїн розбите скло, не потрібна комусь ваша допомога.
Якщо є можливість - спокійно вийдіть з місця події. Якщо ви опинилися в завалі - періодично подавайте звукові сигнали. Пам'ятайте, що при низькій активності людина може протриматися без води п'ять діб.
Виконуйте всі розпорядження рятувальника.
При повітряній небезпеці.
- Вимкніть джерело живлення, закрийте воду і газ.
- Погасіть пічне опалення.
- Візьміть документи, гроші і продукти, предмети першої необхідності, медичну аптечку.
- Попередьте про небезпеку сусідів і при необхідності надайте допомогу старим і хворим.
- Якнайшвидше дійдіть до захисної споруди, підвалу, або сховайтеся на місцевості.
Правила поведінки під час ожеледиці
· Під час ожеледиці краще ходити у взутті з підошвою з мікропористого чи іншого м'якого матеріалу та без високих підборів. Можна також перед виходом на вулицю на підошву прикріпити шматок поролону або лейкопластиру відповідного розміру, натерти підошву наждачним папером або прикріпити його на підошву, намастити підошву клеєм типу «Момент» і поставити взуття на пісок. Людям похилого віку краще в «слизькі дні» взагалі не виходити з будинку.
Обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони вкриті льодом. Крім того, вони можуть бути погано закріплені і перевертатися, що додає небезпеки травмувань.
Не прогулюйтесь біля самого краю проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах особливо. Можна впасти та потрапити на дорогу, автомобіль може виїхати на тротуар.
Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та ожеледиці. В ожеледицю значно збільшується гальмівний шлях автомобілів, і падіння перед автомобілем, що рухається, може призвести, в кращому разі, до каліцтва, а то і до загибелі.
Під час руху в ожеледь будьте готові до падіння. При порушенні рівноваги швидко присядьте - це самий реальний шанс залишитись на ногах. Якщо утриматись на ногах не вдалось, падайте з мінімальною шкодою для свого здоров’я. Для цього відразу присядьте, щоб знизити висоту падіння, згрупуйтесь і напружте м’язи, а, торкнувшись землі, обов’язково перекотіться - від цього удар зм’якшиться.
Що робити, якщо ж ви впали? Якщо через деякий час ви відчули біль у голові, в суглобах, нудоту, побачили, що утворилися пухлини - терміново зверніться до лікаря в травмпункт, інакше можливе виникнення ускладнень з неприємними наслідками.
Нестійкі погодні умови - відлига вдень і заморозки вночі сприяють активному утворенню бурульок на покрівлях споруд (особливо старих будинків з похилим дахом), що виступають на архітектурних частинах будинків та великих деревах.
Пересуваючись містом у період танення льоду, слід бути особливо уважним. Проходячи повз будинки чи біля високих дерев, спершу необхідно впевнитись у відсутності загрози падіння льодових наростів.
По можливості необхідно триматись на безпечній відстані від будинків та інших споруд, вибираючи найбільш безпечний маршрут руху. Ні в якому разі не заходити за спеціальні огорожі поблизу будинків чи дерев.