5-8 kl. mokiniams

Jei tenka mokytis savarankiškai

Nuotolinis mokymas - tai savarankiškas mokymosi būdas, todėl yra labai svarbūs tavo įgūdžiai ir gebėjimai mokytis, pasižymėti iškilusius klausimus ir dalyvauti susitikimuose su mokytojais. Todėl mes tau rekomenduojame:

Susidaryti savo dienos darbotvarkę bei įsireng tokią darbo vietą, kuri neblaškytų tavo dėmesio:

  • numatyk, kuriuo laiku dirbsi su vadovėliu ar kita medžiaga bei mokinsies teoriją;

  • laiku atlik užduotis ir atsiskaityk mokytojo nurodytose virtualiose aplinkose: Google Classroom, Ema, Eduka ar Eduten ir pan.;

  • Skirk laiką, kada dirbsi prie kompiuterio ir atliksi užduotis elektroninėje erdvėje;

  • Dalyvauk nuotolinėse pamokose pagal nustatytą konsultacijų tvarkaraštį (jei toks yra) su Google Meet programos pagalba

Dirbk kiekvieną dieną nuosekliai, laikykitės mokytojų paskirtų terminų. Nepalik visų užduočių vienai dienai.

Mokantis savarankiškai pagrindinis užduočių skyrimo ir bendravimo su mokytojais būdas yra Tamo el. dienynas. Jame mokytojai Jums nurodys, ką turite išmokti, ką reikia atlikti, taip pat bus nurodyti prisijungimų kodai prie kitų elektroninių platformų. Nauja medžiaga bei naujos užduotys bus skiriamos pagal įprastą pamokų tvarkaraštį. Jei vyktų nuotoliniai susitikimai su mokytojais stenkis išsiaiškinti neaiškius dalykus, klausimus, temas ir pan. Konsultuotis su mokytojais gali ir el. dienynu ar Google Classroom aplinkoje.

Mokinio gidas mokymuisi namuose

Mokytojai gali dirbti su šiomis el. aplinkomis: GOOGLE CLASSROOM (pagrindinė mokymo(si) aplinka bei papildomai EMA, EDUKA, EDUTEN ir kt.

Tavo atliekami darbai bus vertinami, todėl visas užduotis atlik laiku.

Gautą mokymosi medžiagą panaudok tikslingai, jos neplatink (draudžiama platinti vaizdo konferencijų įrašus), Tu ir tavo tėvai atsakote už savo veiksmus.

Saugiai ir atsakingai naudokis elektronine aplinka.

Išnaudok laiką skaitydamas knygas, kurias gali skaityti tau tinkamu būdu, o mokymosi ir savo išgyvenimus fiksuok rašydamas dienoraštį. Rūpinkis savo sveikata (dažnai gerk vandenį, pajudėk, saugok akis ir pan.). Rask laiko pabendrauti su savo draugais. Jei reikia pagalbos, susisiek su socialiniais pedagogais >>>.

Jei mokaisi hibridiniu ar nuotoliniu būdu


Pasiruošk pamokos: susikurk patogią darbo vietą, kartu su tėveliais pasitikrink turimą įrangą bei interneto ryšį, jei naudosi ausines, patikrink ar jos yra pakrautos bei tinkamai prisijungia prie kompiuterio.

Pamokų metu devėk mokyklos uniformą bei naudok vaizdo foną, kad užtikrinti namų privatumą.

Per Google Meet programą junkis į pamokas pagal įprastą pamokų tvarkaraštį.

Pasistenk, kad niekas neblaškytų tavo mokymosi (žaislai, žaidimai ir kt. dalykai neturėtų trukdyti nei tau, nei tavo draugams mokytis).

Po pamokos ar leidus mokytojai visada pajudėk ir/ar pažiūrėk į tolį pailsindamas akis. Pasirūpink higiena ar atsigerk vandens.

Pamokų metu įsijunk vaizdo kamerą ir laikyk išjungęs mikrofoną. Būk aktyvus dalyvis: klausk, kelk ranką, nesiblaškyk po kitus langus. Atidžiai klausykis mokytojo ar klasės draugų!

Po pamokų, būtinai pailsėk ir pasivaikščiok, nesinaudok kompiuteriu ar kita įrangą mažiausiai visą valandą.

Taisykles mokiniams nuotolinės

Viskas prasideda nuo pirmo žingsnio. Svarbiausia pradėti.

AŠ GALIU.

Susikaupk, planuok, pradėk!

  1. AŠ PABANDYSIU. MOTYVUOK SAVE, NUSPRĘSK, KAIP APSIDOVANOSI.

  2. AŠ NENULEISIU RANKŲ. MOKYDAMASIS NUOTOLINIU BŪDU KLAUSK IR BENDRADARBIAUK.

  3. KAIP PLANUOTI LAIKĄ IR EFEKTYVIAI MOKYTIS?

1. Gali įsigyti kalendorių - dienoraštį, į jį rašyti mokymuisi svarbias žinutes, datas, kada ką reikia atlikti. Taip turėsi galimybę reguliuoti savo darbo krūvį. Pasižymėk mokymuisi svarbius dalykus, iškilusius klausimus. Galėsi juos aptarti su mokytojais.

2. Užduotis žodžiu atlik atsižvelgdamas į savo gebėjimą greitai ir gerai suprasti ir įsiminti dalyko esmę. Jeigu perskaičius tekstą vieną kartą tau sunkiai pavyksta jį suprasti ir papasakoti, ruošk žodines užduotis kuo anksčiau, kad liktų laiko pasikartojimui. Nepamiršk, kad gali padėti sau: pasižymėti svarbiausius dalykus, sudaryti planą ir pan.

3. Gavęs sudėtingą, daugiau laiko reikalaujančią užduotį, suskaidyk ją į lygias dalis. Į tiek pat dalių padalink ir šiam darbui skirtą laiką (pvz., jeigu reikia perskaityti 100 puslapių knygą per 30 dienų, tai per dieną reikia perskaityti 3,5 puslapio). Laikykis numatyto plano.

4. Nuolatos stebėk, kaip paskirstai darbo krūvį. Ar mokaisi kasdien, ar dirbi tik kai kuriomis dienomis? Ar pakanka laiko poilsiui? Įvertink, kuriuo paros laiku esi darbingiausias. Tuo metu atlik sudėtingiausias užduotis. Joms skirk daugiau laiko, nuo jų pradėk mokytis.

5. Venk mokytis mechaniškai, nesigilindamas, nesuprasdamas. Mintinai mokytis reikia tik paprastus, suprantamus dalykus (pvz., formules, eilėraščius, datas, vardus, atskirus faktus).

6. Rodyk iniciatyvą, tarkis su mokytojais ar klasiokais dėl konsultacijų. Jų metu galėsi paklausti, išsiaiškinti. 7. Naujus dalykus mokykis tik po to, kai susitvarkysi su spragomis ir skolomis. Nelauk semestro (trimestro) pabaigos.

Atsiskaitymo darbų stresas?

Gali padėti sau sumažinti nerimą:

1. Didink pasitikėjimą savimi (pagirk save, pasidžiauk savo mažais laimėjimais, stenkis „apkabinti save“ su visomis savo klaidomis - tobulų žmonių nėra).

2. Vartok įgalinančius žodžius (pvz., aš galiu, aš padarysiu, man pavyks).

3. Venk neigiamų minčių, negalvok apie neigiamas pasekmes, negalėjimą atsiminti svarbių dalykų, venk kritinių minčių (pvz., aš nevykėlis).

4. Išbandyk atsipalaidavimo pratimus (pvz., relaksacija, mindfulness), pasikalbėk su artimaisiais, gerais draugais, kreipkis į kitus suaugusiuosius ar psichologą. Tai įmanoma nuotoliniu būdu.

5. Pagalvok apie kažką malonaus, kas leidžia nusišypsoti. Moksliniai tyrimai rodo, kad šypsena gerina žmogaus savijautą.

Prieš atsiskaitomąjį darbą išsiaiškink, kaip viskas vyks, susikaupk. Kontrolinio darbo, testo ar žinių bei gebėjimų patikrinimo metu susikoncentruok ties veikla, stabdydamas paniką keliančias mintis (pvz., STOP; dabar rašau, o vėliau galėsiu savęs gailėtis; geriau parašyti blogai, negu neparašyti nieko), kilus panikai giliai pakvėpuok, žinok - panikos priepuolis visada praeina.

Jeigu negali pakeisti situacijos, visada gali bandyti pakeisti savo požiūrį į ją.

Atidėtas atsiskaitymo darbas - tai daugiau laiko jo pasiruošimui.

Mokymasis namuose - tai galimybė mokytis savo tempu, savo mėgstamais būdais.

Tikėjimas, kad pasiruošei ir padarei tiek, kiek galėjai - padeda jaustis ramiau ir pasiekti geresnių rezultatų!