Robomaker

Rezultay projektu

Nasza farma wiatrowa

Projekt nas bardzo wciągnął. Postanowiliśmy zbudować farmę wiatrową. Byliśmy z siebie niezmiernie dumni, gdy nasze plany się powiodły.

Nasza planeta

Wspólnie z partnerami rysowaliśmy w czasie rzeczywistym podczas spotkania online wymyśloną przez nas planetę. Do zadania użyliśmy aplikacji Colorillo.

Instrukcje do zbudowania naszych modeli

Prace w zespołach mieszanych

W zespołach mieszanych wykonaliśmy trzy zadania projektowe. Pierwszy zespół nagrał fragment hasła dotyczącego bezpiecznego korzystania z Internetu, zespół drugi wykonał napis "Robomaker project" z lego, natomiast zespół trzeci plakat z okazji Dnia eTwinningu.

Zadanie trzecie

W zadaniu trzecim mieliśmy zbudować owada zapylającego, następnie należało go zaprogramować i sprawdzić czy działa. Druga część zadania polegała na zmodyfikowaniu owada oraz jego programu.

Zadanie drugie

W zadaniu drugim mieliśmy zbudować auto do recyklingu, następnie należało go zaprogramować i sprawdzić czy działa. Druga część zadania polegała na zmodyfikowaniu pojazdu oraz jego programu.

Zadanie pierwsze

W zadaniu pierwszym mieliśmy zbudować wiatrak, następnie należało go zaprogramować i sprawdzić czy działa. Druga część zadania polegała na zmodyfikowaniu wiatraka oraz jego programu

Pierwsze spotkanie z klockami WeDo

Podczas naszego pierwszego spotkania z nowymi klockami zbudowaliśmy modele kotów i uczyliśmy się programować prosty ruch łapka.

Burza mózgów - co szkodzi planecie?

Zapoznanie z tematem

Plan pracy

Nasi partnerzy

Nasi partnerzy to uczniowie i nauczyciele ze szkół w Polsce, w Turcji oraz Grecji.

O projekcie

Nasz projekt powstał, aby szkolić naszych 7-11-letnich uczniów jako osoby wyposażone do budowania i ochrony znośnego świata, aby przyciągnąć ich uwagę do nauki przedmiotów ścisłych i technicznych oraz zmotywować ich w tym kierunku. W naszym projekcie dążymy do tego, aby uczniowie zdali sobie sprawę z wpływu zmian klimatycznych na nasz świat, opracowali rozwiązania tego problemu swoimi umiejętnościami technologicznymi i inżynierskimi, stworzyli projekty za pomocą lego wedo 2.0, narzędzia edukacyjnego i aktywowali swoje projekty poprzez zdobycie wiedzy o kodowaniu i umiejętności.