8 клас

5 березня в школі пройшло свято, присвячене міжнародному жіночому дню. Веселою сценкою учні класу привітали своїх однокласниць, вчителів, працівників школи з цим святом, святом весни і кохання.

Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова, ота жива схованка людського духу. Наша мова – це той дар, з якого ми виростаємо, яким живемо й завдяки якому маємо велике право та гордість називатися українським народом. Учні класу прийняли участь в загальношкільному святі "Наша мова калинова".

20 лютого в Україні відзначають День Героїв Небесної Сотні, вшановуючи подвиг учасників революції Гідності.

Саме в ці дні під час Євромайдану протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піку. Учні занурилися у події тих трагічних днів семирічної давності, коли Україна вперше оплакувала своїх героїв. Учні класу підготували літературно-музичну композицію, щоб до глибини душі торкнутися тих подій, щоб пролита кров зобов’язувала кожного з нас усвідомити відповідальність за долю країни, за її майбутнє. Діти вкотре підкреслили, що Україна повинна бути понад усе.

День безпечного Інтернету відзначають щороку. Мільйони людей об’єднуються, щоб надихнутися для позитивних змін онлайн, підвищити освіченість з питань безпеки онлайн та взяти участь у заходах, що проходять у всьому світі. Цікаво і змістовно в школі пройшов виховний захід «Ми – за безпечний Інтернет».

Традиційно перед зимовими канікулами в класі був проведений інструктаж з техніки безпеки на канікули, повторили, як себе поводити під час карантину, міри безпеки від COVID-19.

Грудень… Місяць, на який ми всі чекаємо, адже саме в грудні розпочинаються одні з найулюбленіших свят для дітей – день Святого Миколая та Новий Рік. Гарна ялинка з новорічними прикрасами, гірлянди, що миготять різнокольоровими вогнями, аромат шоколадних цукерок, мандарин, ананасів… Так, 24.12.2020 р. весело пройшло свято новорічної ялинки. Учнів привітали зі святом Дід Мороз та Снігурочка.

Пандемія COVID-19 та ізоляція загострили в усьому світі проблему насильства над дітьми – як фізичного та психологічного характеру. З огляду на актуальність зазначеної проблеми і в межах Міжнародної кампанії «16 днів проти насильства» 17 грудня була проведена виховна година «Особиста цінність та безпека» для учнів класу, присвячена захисту дітей від сексуального насильства. Метою заходу є навчити дітей безпечній поведінці та правилам, які потрібно знати, щоб захистити себе від насильства.

Здоров'я – одне з основних джерел радості, щасливого та повноцінного життя. Здоров'я – це стан життя і діяльності людини за умови відсутності хвороб, фізичних дефектів, психологічне, соціальне і духовне благополуччя.

Поріг ХХІ століття людство переступило з низкою жахливих хвороб. Особливо небезпечні ВІЛ (вірус імунодефіциту людини) і його кінцева стадія СНІД( синдром набутого імунодефіциту). СНІД – особливо небезпечна хвороба, смертельна для людини. Про це обговорювали учні класу на годині спілкуванні 1 грудня на тему "СНІД - плата за безпечність" (до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом).

28 листопада, Україна та весь світ вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 рр. Голодомор, який забрав життя понад 7 000 000 людей — це страшна частина родинної історії майже кожного українця. Щохвилини від штучного голоду помирало 26 людей. Зникали не лише сім’ї, а й цілі села.

Традиційно в цей день відвідують поминальні богослужіння і покладають символічні горщики з зерном та свічками до пам’ятників жертвам Голодомору в Україні. О 16:00 оголошується загальнонаціональна хвилина мовчання. Також у рамках всесвітньої акції «Запали свічку пам’яті» у багатьох будинках біля вікон встановлюють вогники. Запалювання свічок – традиційний спосіб вираження поваги і шани.

Учні класу закликають долучитися до акції та запалити свічки у своїх оселях у пам’ять про жахливу трагедію українського народу.

З рекомендаціями Ради Європи, в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», щодо поваги, захисту та здійснення прав дитини в цифровому середовищі для дітей та молоді учні класу познайомилися під час години спілкування 26 листопада«Дізнайся про свої права в цифровому середовищі». Мета заходу – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

20 листопада ознайомилися учнів з історією виникнення свята «Дня гідності та свободи», поняттям «гідність» та «свобода», розумінням єдності й цілісності України, усвідомлення себе українцем, почуттям особистої відповідальності за долю держави, готовністю служити Батьківщині та стати на захист державних інтересів країни під час виховної години «День гідності та свободи».

До Міжнародного Дня толерантності (16 листопада), з метою формування в учнів загальнолюдських моральних цінностей, задля пропаганди принципів терпимості та розвитку толерантних відносин між учасниками навчально-виховного процессу 11 листопада у класі відбулася година спілкування з елементами тренінгу «Толерантність – основа взаємодії». Метою заняття було звернути увагу учнів на необхідність дотримуватись принципів терпимості, доброзичливості, взаємної поваги та мирного співіснування.

З метою профілактики булінгу 26 жовтня з учнями класу було проведено урок з елементами тренінгу - "Світ без насильства. Скажемо «ні» булінгу".Головною метою тренінгу - було спонукати дітей бути уважним один до одного, дбайливим, уміти співчувати та розуміти один одного, розвивати навички спілкування з однолітками.

22 вересня в класі відбулася година спілкування «Шкідливі звички чи життя в своє задоволення». Мета заняття сформувати у вихованців знання і переконання щодо шкідливості наркотиків, алкоголю та паління, сприяти розвитку потреби робити відповідні висновки, заохотити учнів до ведення здорового способу життя. Найбільше уваги було приділено курінню та алкоголізму, оскільки ці шкідливі звичка дуже поширені серед підлітків. Учні були вражені станом розповсюдження паління тютюну та алкоголізму серед молоді України. Під час обговорення заслуханої інформації було висловлено багато цікавих думок з приводу того, що потрібно зробити, щоб в нашій країні було менше молоді залежної від алкоголю і нікотину. Всі учні дійшли висновку, що такі шкідливі, сумнівні задоволення не варті цілого життя.

А також 1 вересня під час години спілкування “Україна починається з тебе!” учні прийняли участь у дискусії про розуміння своєї причетності до всіх подій, які відбуваються в Україні; про ціннісне ставлення до держави, суспільства, мови, сім’ї, самого себе, повагу до української культуpи.

Перший урок 1 вересня в класі пройшов на тему «ЗДОРОВ’Я – НАЙЦІННІШИЙ СКАРБ ЖИТТЯ!», де учні ознайомилися з новими правилами поведінки в умовах карантину, з правилами респіраторної гігієни, проаналізували причини та наслідки недотримання цих вимог.