СТРУЧНИ ЖИРИ 2024.


Гоара Нонна Лазић 

представник руске пианистичке школе. Стручњак са више од 30 година радног искуства на пољу музичког образовања.  Школовала се у Совјетском Савезу. Завршила је једанаестогодишњу специјализовану музику школу за таленте  у граду Одеса. Дипломирала на Националној музицкој академији у Одеси  и добила квалификације : концертни изводјац, педагог, солист камерног ансамбла, корепетитор.

Педагошку делатност је започела још као студент у муз. школи при државној академији. 1992. се сели у Србију и ради у средњој  музицкој школи у Шапцу, где је почела да развија свој лични педагошки метод базиран на најбољој традицији пијанистичких школа.

Од 2005.  ради у Словенији и у Србији.

Колекција диплома Гоаре Лазић и њених ученика богата је значајним и бројним наградама са националних и интернационалних такмичења у земљи  и иностранству (Србија, Босна и Херцеговина, Црна Гора, Чешка, Француска, Македонија, Израел, Аустрија, Италија). "Одгајила" је плејаду талентованих ученика. Сви њени средњешколци наставили школовање на Академијама и данас раде широм Србије и у иностранству а, многи обављају и концертну делатност.

Држала је  мастер класове у Србији и семинаре у Словенији. Поред педагошког рада учествовала је и у раду жирија на многобројним такмичењима у Србији и иностранству. Идејни је иницијатор такмичења у Шапцу који има традицију већ 27 година и које је  прерасло у међународно такмичење, на којем је стални члан организационог одбора, а 2020. обављала функцију уметничког директора истог.

Гоара Нонна Лазић добитник је награде од Заједнице музичких и балетских школа за вишегодишње резултате и  улагање у музицке таленте 2003. 

Мр ОЛГА БОРЗЕНКО 

Завршила је школу за таленте «Соломија Крушељницкаја» при Конзерваторијуму «Н. В. Лисенко» и Музичку академију (класа С. А. Дајч) у Лавову. Магистрирала је на Националној музичкој академији «Чајковски» у Кијеву 1986. године у класама роф. В. В. Сечкина и А. М. Снегерјова. По завршетку сваке фазе школовања добијала је одликовања за изузетне успехе у раду из свих предмета.

Педагошку активност започела је у Лавову управо на Академији где је и студирала. Као професор клавира на Катедри за клавир радила је од 1986. до 1998. године. Овај период обележен је значајним резултатима на националним такмичењима и почетком рада у области клавирске методологије. 

Концертну и педагошку делатност наставила је на Цетињу, где долази на позив Сенада Гачевића, декана Музичке академија са Цетиња. Од 1998. године запослена је као ванредни професор клавира на Музичкој академији и (до 2002. године) као хонорарни професор у средњој Музичкој школи у Котору. Наставила је успешан рад са ученицима и студентима, што потврђују и бројне награде на републичким и интернационалним такмичењима, те је била и члан жирија на републичким и савезним такмичењима.

Од 2002. године живи у Новом Саду и запослена је у Музичкој школи «Исидор Бајић» на радним местима клавирског стручног сарадника и професора клавира. Даље учешће на бројним концертима и такмичењима чини њено искуство и биографију све богатијом. Колекција диплома Олге Борзенко и њених ученика богата је бројним наградама са домаћих и интернационалних такмичења.

Средњошколци из њене класе редовно настављају даље усавршавање на музичким академијама у земљи и иностранству. 

Учествовала је, заједно са својим ученицима, у раду Првог, Другог ,Трећег  и Четвртог Меморијала «Исидор Бајић» - у оквиру Округлог стола Отвореног пијанистичко-педагошког форума и на Пијанистичком такмичењу «Исидор Бајић». Резултат тих активности и контаката је учешће на «Yале Мастерцласс» у виду предавача. 

Редовно је приређивала клавирске реситале и често наступала са оркестрима под руководством познатих украјинских и европских диригената (Д. Кабалевски, Р. Филипчук, Д. Пелехатој, И. Симовић, Б. Гњедаш, И. Колесиј, И. Јузук, Ф. Албанези). Наступала је на фестивалима у Подгорици, Котору, Херцег-Новом, Тивту, Бару и Новом Саду. 

Учествовала је  у раду жирија  републичких такмичења Србије и Црне Горе , а такође  у раду жирија Међународног такмичења «Петар Коњовић», Интернационалног такмичења „Слобомир“-Бијељина, као и на многим домаћим такмичењима.

Члан је Удружења клавирских педагога Војводине «УКЛАПЕВ» и европске асоцијације ЕПТА.   

 Владимир Милошевић

Најистакнутији пианиста своје генерације Владимир Милошевић, стекао је основно и средње музичко образовање у Лесковцу, у класи проф. Миле Вељковић а затим наставио студије на Факултету музичке уметности у Београду где је дипломирао и магистрирао у класи проф. Невене Поповић. Усавршавао се на пијанистичкој академији  "Incontri col Maestro" у Имоли (Италија) у класама Лазара Бермана и Мишела Далбертоа и у Паризу на  Ecole Normale de Musique. Проглашен је уметником у успону за 2013. годину од стране Удружења. концертних уметника Њујорка (New York Concert Artists & Associates) након чега је наступио са Симфонијским оркестром НYЦА у сали Меркин халл у Њујорку, изводећи 1.Клавирски концерт у б-моллу П.И.Чајковског.

Наступао је на фестивалима широм Европе и света: Париз, Лондон, Берлин, Праг, Санкт Петербург, Беч, Тел Авив, Милано, Лион, Ница, Казабланка, Маракеш, Порто Алегре, Пелотас. Као победник конкурса "Concerti in Villa" у Вићенци дебитовао

у чувеној дворани Carnegie hall у Њујорку. Концертирао је и широм Јужноафричке републике; Кејптаун, Јоханесбург, Дурбан, Блумфонтеин, Порт Елизабет као и у Аустралији; Сиднеј, Канбера и Мелбурн. Као  Schwartz Artist-in-Residence, гостовао је на универзитету Еморy у Атланти, САД где је одржао мастерклас и реситал као и у Кини на Конзерваторијуму за музику Зхејианг у граду Хангзхоу. Такође, био је и предавач на фестивалу Global Summer Institute of Music где је поред мастеркласа наступао соло и на концертима камерне музике у Ричмонду и у Kennedy центру у Вашингтону, САД.

Редовно наступа и као камерни музичар са еминентним солистима, као што су Стефан Миленковић, Драган Ђорђевић, Роман Симовић, Дмитри Прокофиев, Јанош Балинт, Дејан Гаврић, на фестивалима у Русији, Словенији, Италији, Белгији, Србији. Са

Стефаном Миленковићем је имао запажене наступе на фестивалима у Хрватској, Босни и Херцеговини, Италији као и на фестивалу Арсана у Птују (Словенија) и фестивалу Охридско лето у Охриду (Северна Македонија). Са француским пијанистима Мишел Далбертоом и Жан Бернар Помиеом и Симфонијским оркестром из Бретање извео је Моцартов троструки клавирски концерт на

престижним фестивалима у Рену и Лилу. 

Наступао је са Филхармонијама из Кејптауна и Јоханесбурга, Београдском Филхармонијом, Симфонијским оркестром Радио Телевизије Србије, KwaZulu Natal филхармонијом из Дурбана, Оркестром прашке опере, Симфонијским оркестром Театра Олимпицо, Симфонијским оркестром града Wоллонгонга, Поморском Филхармонијом, Камерним оркестром Aрсана;, Симфонијским оркестром Camerata Serbica, Црногорским Симфонијским оркестром.

Добитник је више награда на престижним конкурсима у Пољској, САД-у, Аустралији, Италији, Француској. Снимао је за радио и ТВ канале у Јапану, Бразилу, Мароку, Канади, Пољској, Израелу итд. Владимир Милошевић је редовни професор Факултета музичке уметности у Београду на катедри за клавир.