ИНТЕРНИ ЧАС наставника Сање Томашевић

4. децембра 2024. године у сали МШ " Војислав- Лале Стефановић" одржан је интерни час клавира, на коме су наступили сви ученици из класе наставника Сање Томашевић. Ученици су се представили одличним наступима и улепшали вече својим родитељима и публици. 

У четвртак 21. новембра 2024. на фестивалу КоМА 21 – Концерти младих аутора, у великој сали Дома Војске у Београду, на концерту у 20 сати, изведена је композиција „Расипа ми се снага“ за глас и харфу наставнице Мирјане Вељковић. Композицију су извеле Доротеја Аранђеловић, глас и Ирина Пејоска, харфа.

Трећи у низу од три концерта камерне музике који су приредили наша професорка, др ум. Весна Дамљановић, пијанисткиња и Андрија Мирковић, кларинетиста, одржао се у пуној сали академије Глинка, Нижњи Новгород, Русија. На програму су били Фантастични комади Шумана из опуса 73, затим, монументална "Арпеђоне" соната Шуберта Д. 821, "Вокализа" Марка Ковача, четвороставачни циклус "Разгледнице из Русије" Валентине Дутине и Пуланкова Соната фп. 184, све за кларинет и клавир.

Први у низу од три концерта камерне музике који су приредили наша професорка, др ум. Весна Дамљановић, пијанисткиња и Андрија Мирковић, кларинетиста, одржао се у пуној сали наше школе, 13. новембра. На програму су били Фантастични комади Шумана из опуса 73, затим, монументална "Арпеђоне" соната Шуберта Д. 821, "Вокализа" Марка Ковача, четвороставачни циклус "Разгледнице из Русије" Валентине Дутине и Пуланкова Соната фп. 184, све за кларинет и клавир. Уживали смо.

"Моји наставници-моје будуће колеге"

Стручна пракса ученика III и IV разреда СМШ (Ема Минић, Бобан Росић, Миона Ракочевић, Мирко Шуњеварић, Милован Петровић, Младен Стојић - IV СМШ

Војка Алексић, Тодор Алексић, Лазар Ристовић, Лазар Савић, Лазар Симеуновић - III СМШ) и промоција средње школе у групама VI разреда ниже музичке школе.

Ученици су имали прилику да се опробају у улози наставника, али и да са основцима деле своја средњошколска искуства.

Активност је организовао Тим за каријерно саветовање у сарадњи са наставницима Стручног већа теоретских предмета


У свечаној сали Ужичке гимназије, а у организацији Економске школе 2.12.2024. године су одржана предавања на тему Културне знаменитости града и познати Ужичани и Ужичанке. Том приликом професорка Александра Прокић се представила темом Музичка култура града Ужица и знамените личности, а ученица друге године Ивона Јовановић је презентацију употпунила звуцима трубе. 

У суботу, 16. новембра, у Ректорату уметности у Београду, ученици средње школе заједно са наставницама Александром Прокић, Биљаном Бакић и Марином Шапоњић имали су посебну прилику да буду део 27. Педагошког форума који организује Катедра за музичку педагогију, ФМУ у Београду. Форум носи назив ,,Интердисциплинарност музичке педагогије, приступи и перспективе" и ми смо се представили радионицом која је приказала на који начин и зашто сваке године у нашој школи одржавамо Квиз за средњошколце. Након презентације и симулације квиза, сви присутни су имали прилику да учествују. Радује нас то што су се у публици нашли наши некадашњи ученици. У школу смо се вратили са доста похвала, много нових идеја и искуством које је веома драгоцено.

У четвртак (14. новембра) у свечаној сали Музичке школе “Војислав-Лале Стефановић” потписан је уговор измедју уваженог професора др Димитрија Големовића (радовног професора на катедри за етномузикологију ФМУ у Београду) и Небојше Дјуричића, директора Музичке школе “Војислав-Лале Стефановић”. Музичкој школи и Граду Ужицу, као предстоници културе, указана је велика част да професор Големовић своју личну архивску градју (коју чине традиционалне народне мелодије западне Србије) дарује Музичкој школи. Ови материјални записи ће кроз рад новооснованог архива Школе у будућности сасвим сигурно бити од великог значаја за развој локалне културне баштине. Том приликом представила се и прва генерација ученика са одсека за српско традиционално певање које води професорка етномузикологије Александра Прокић.

Хор средње музичке школе, Етно секција и професор Игњат Милићевић као солиста су 28.11. били учесници програма на промоцији књиге "Крвава граница" аутора Драгутина Димчевског. Наступ је био одржан у великој сали Градског културног центра, а наши ученици су својим учешћем додатно улепшали догађај. Њихов професионализам и сценски наступ одушевили су публику и допринели посебној атмосфери вечери. Честитамо нашим ученицима, а посебно њиховим професоркама, Марији Карајовић, Тијани Видаковић и Александри Прокић.

Одржан је заједнички концерт различитих инструмената наше школе, учествовало је 35 ученика издвојених одељења из Ариља и Пожеге у сали музичке школе у Пожеги. 

Татјана , Миа и Нектарија - први разред, Нађа, Филип, Војин, Маша и Тина - други разред, Алексеј и Јелена - трећи разред, Лазар, Јана и Дуња - шести разред - сви у класи Изабеле Радмилац

У уторак, 26.11.2024.године, ученици првог и другог разреда Средње музичке школе присуствовали су предавању на тему Превенција болести зависности. Невенка Дедић, педагог у Саветовалишту за младе, водила је дискусију на теме: алкохолизма, коришћења психоактивних супстанци као и о опасностима прекомерног коришћења мобилних телефона.

У петак, 22. новембра ученици наше школе, Лазар Ристовић-виолина, 3. СМШ (класа: наст. Дане Зорзић), уз клавирску сарадњу Надежде Павловић и Трио (Лазар Ристовић-виолина 3. СМШ, Мирко Шуњеварић-хармоника 4. СМШ и Ивана Весовић-клавир 3. СМШ) из класе наст. Неде Арсенијевић, наступили су као гости на концерту виолинисте Јована Колунџије.

Овом приликом, од маестра Колунџије и његових сарадника, добили су позив да се представе и београдској публици, наступом у Установи културе Гварнеријус.

ЕТФ форум за осигурање квалитета  у стручном образовању и обуци састао се у Београду, како би дао предлог на тему осигурања квалитета у услугама каријерног вођења и саветовања. Организатор активности- Агенција за квалификације РС позвала је руководиоца Тима наше школе да узме учешће у једној од панел дискусија.

20.11.2024. године у дискусији "Каријерни практичари у систему формалног образовања" учешће је узела Марија Ковачевић Мишић, педагог наше школе. Одговарајући на питања представника ЕТФа презенован је рад наше школе у овој области, специфичности, проблеми са којима се сусрећемо али и предлози за унапређење рада.

Заједнички интерни час (класе: А.Голубовић, Н.Арсенијевић, Н.Аврамовић)

Мина Оташевић 1.ОМШ, Неда Лазаревић 2.ОМШ класа: Неда Арсенијевић.    1.разред ОМШ: Дуња Јовановић, Нада Јањић, Сања Јевтић, Дуња Миликић. 2 разред ОМШ : Николина Сретеновић, Петра Терзић.  3. Разред ОМШ :Ева Мићић. 4.разред ОМШ : Петра Цветановић. 5.разред ОМШ : Дарија Ристановић, Тијана Тешић, Марија Станојевић  6. разред ОМШ: Александра Панић.  Класа Александра Голубовић.    Први разред соло певања класа Нина Аврамовић: Нина Голубовић, Марија Добрисављевић, Мина Кнежевић, Дарија Ристановић

У уторак,  19.11.2024. године у свечаној сали школе реализовали смо активност за ученике СМШ. Наиме, глумац Јанко Радишић са ученицима поделио је своја искуства у одлучивању о даљем професионалном развоју, шта када "не иде" и како се мотивисати да истрајете у својим жељама.  Разговор је био занимљив јер смо имали прилику да чујемо нешто другачију причу али и колико је важна истрајност и упорност. Упоредивши улоге глумаца и музичког извођача осврнули смо се и на значај наших занимања и неопходност сталног вежбања и рада на себи.  

Активност је организована од стране Тима за каријерно вођење и саветовање. 

,,Интердисциплинарност музичке педагогије, приступи и перспективе" 

У суботу, 16. новембра, у Ректорату уметности у Београду, ученици средње школе заједно са наставницама Александром Прокић, Биљаном Бакић и Марином Шапоњић имали су посебну прилику да буду део 27. Педагошког форума који организује Катедра за музичку педагогију, ФМУ у Беогрсду. Форум носи назив ,,Интердисциплинарност музичке педагогије, приступи и перспективе" и ми смо се представили радионицом која је приказала на који начин и зашто сваке године у нашој школи одржавамо Квиз за средњошколце. Након презентације и симулације квиза, сви присутни су имали прилику да учествују. Радује нас то што су се у публици нашли наши некадашњи ученици. У школу смо се вратили са доста похвала, много нових идеја и искуством које је веома драгоцено. 

Етно секција средње музичке школе

Етно секција средње музичке школе је 15.11. наступала на свечаној академији поводом 180 година освећења Цркве Светог Георгија из Ужица. Концерт је одржан у Народном позоришту у Ужицу, а секцију су припремале професорке Тијана Видаковић и Александра Прокић. 

Концерт камерне музике: Андрије Мирковића (кларинет) и др ум. Весне Дамљановић (клавир)

У пуној сали наше школе, 13. новембра 2024. године, одржан је концерт камерне музике: Андрије Мирковића (кларинет) и др ум. Весне Дамљановић (клавир).

На програму су били Фантастични комади оп. 73 Роберта Шумана, монументална Арпеђоне соната Д. 821 Франца Шуберта, Вокализа за кларинет и клавир Марка Ковача и Соната за кларинет и клавир FP 184 Франсиса Пуланка.

За бис је изведен комад „Мостови на Неви“ из циклуса „Разгледнице из Русије“ Валентине Дутине, који ће своју пуну светску премијеру имати на Гњесину у Москви кроз који дан. 

Читање као лек-књиготерапија

Поводом сарадње наше школе и Народне библиотеке Ужице, у оквиру пројекта “Читање као лек-књиготерапија у Дому за стара лица”, у среду 13.11.2024. године, на Забучју је наступио трио ученика (Лазар Ристовић-виолина 3. СМШ, Мирко Шуњеварић-хармоника 4. СМШ, Ивана Весовић-клавир 3. СМШ) из класе наст. Неде Арсенијевић.