Інформація для батьків

Загальні відомості

Школа відкривається о 8 ранку та працює до 19 годин в групах подовженого дня. В школі встановлений пропускний режим. Будь ласка, не порушуйте його, піклуйтеся про безпеку ваших дітей.

Навчання та дозвілля з ранку до вечора здійснюється під наглядом вчителів, вихователів та охорони.

В школі працює гуртки і спортивні секції (див. Портал).

Відповідно до вимог статті 7 Закону України "Про освіту" мовою освітнього процесу в школі є українська мова.

Загальні методичні рекомендації щодо організації навчально-виховного процесу

1. Якщо Вас щось турбує в поведінці дитини, якомога швидше зустріньтеся і обговоріть це із класним керівником, шкільним психологом.
2. Якщо в родині відбулися події, що вплинули на психологічний стан дитини, повідомте про це класного керівника. Саме зміни в сімейному житті часто пояснюють раптові зміни в поведінці дітей.
3. Цікавтеся шкільними справами, обговорюйте складні ситуації, разом шукайте вихід із конфліктів.
4. Допоможіть дитині вивчити імена нових учителів, запропонуйте описати їх, виділити якісь особливі риси.
5. Порадьте дитині в складних ситуаціях звертатися за порадою до класного керівника, шкільного психолога.
6. Привчайте дитину до самостійності поступово: вона має сама збирати портфель, телефонувати однокласникам і питати про уроки тощо. Не слід відразу послаблювати контроль за навчальною діяльністю, якщо в період навчання в початковій школі вона звикла до контролю з вашого боку.
7. Основними помічниками у складних ситуаціях є терпіння, увага, розуміння.
8. Не обмежуйте свій інтерес звичайним питанням типу: «Як пройшов твій день у школі?». Кожного тижня вибирайте час, вільний від домашніх справ, і уважно розмовляйте з дитиною про школу. Запам’ятовуйте окремі імена, події та деталі, про які дитина вам повідомляє, використовуйте їх надалі для того, щоб починати подібні розмови про школу. Не пов’язуйте оцінки за успішність дитини зі своєю системою покарань і заохочень.
9. Ваша дитина має оцінювати свою гарну успішність як нагороду, а неуспішність – як покарання. Якщо у дитини навчання йде добре, проявляйте частіше свою радість. Висловлюйте заклопотаність, якщо у дитини не все добре в школі. Постарайтеся наскільки можливо, не встановлювати покарань і заохочень вони можуть привести до емоційних проблем.
10. Допомагайте дитині виконувати домашні завдання, але не робіть їх самі. Продемонструйте інтерес до цих завдань. Якщо дитина звертається до вас з питаннями, пов’язаними з домашніми завданнями, допоможіть їй знайти відповіді самостійно, а не підказуйте їх. Допоможіть дитині відчути інтерес до того, що викладають у школі.
11. З’ясуйте, що взагалі цікавить вашу дитину, а потім встановіть зв’язок між його інтересами і предметами, що вивчаються в школі. Наприклад, любов дитини до фільмів можна перетворити на прагнення читати книги, подарувавши книгу, по якій поставлений фільм. Шукайте будь-які можливості, щоб дитина могла застосувати свої знання, отримані в школі, в домашній діяльності. Наприклад, доручіть їй розрахувати необхідну кількість продуктів для приготування їжі або необхідну кількість фарби, щоб пофарбувати певну поверхню.
12. Особливі зусилля прикладайте для того, щоб підтримати спокійну та стабільну атмосферу в домі, коли в житті дитини відбуваються зміни. Намагайтеся уникнути великих змін чи порушень в домашній атмосфері. Спокій домашнього життя допоможе дитині більш ефективно вирішувати проблеми в школі.

«Пізнання дитиною світу починається з пізнання людини, а людина відкривається перед дитиною в образі матері і батька.»

Поради

Тільки разом зі школою можна досягти бажаних результатів у навчанні та вихованні дітей. Учитель – ваш перший союзник та друг вашої родини. Радьтесь із ним, підтримуйте його авторитет.

Зауваження щодо роботи вчителя висловлюйте в школі, на зборах. Не можна цього робити в присутності дітей.

Щоденно цікавтесь навчальними успіхами дитини. Радійте успіхам, не роздратовуйтесь через кожну невдачу, якої зазнали Ваш син або донька.

Регулярно контролюйте виконання домашніх завдань та надавайте , якщо зможете, допомогу в їх виконанні. Допомога та контроль не повинні бути муштрою, нудним моралізуванням, яке знесилює дитину. Головне – збуджувати інтерес до навчання.

Перевіряючи домашні завдання, націлюйте дитину на те, об вона вміла доводити правильність виконання завдання, наводити свої приклади. Намагайтеся вислуховувати розповіді дитини (про себе, товаришів, школу) до кінця.

Наша підтримка

В школі працюють досвідчені фахівці: соціальний педагог та психолог, які завжди прийдуть на допомогу в складних життєвих ситуаціях. Адміністрація школи також відгукнеться на вашу потребу.

Разом змінимо світ дитини на краще, звертайтеся!

Статут.pdf

Успіху Вам!