Světové dějiny myšilovecké myslivosti

Nejzáhadnější postavou dějin světového myšilovu byl bezesporu N.E.Lacroix, který působil na přelomu 19. a 20. století v centrální části Francie. V kraji Auvergne proslul pod přezdívkou "Černý Emil" a stal se bezesporu nejúspěšnějším komerčním myšilovcem všech dob. Nedílnou smluvní součástí jeho zakázek byla nemožnost sledování jeho myšilovné techniky, o to vzácnější je snímek pořízený tajně teleobjektivem Leica-Panhard Levassor 300 mm v roce 1910.

Ludwig Boltzmann

Zakladatel atomistiky byl vášnivým myšilopsovodem. Málo známé je jeho dílo věnované entropii nekonečně malé myši na nekonečně velké ploše. A je to právě tato práce, která v konečné podobě dala světu vztah S=k. ln (W).

Důvody k jeho sebevraždě v roce 1906 byly po dlouhá léta přičítány na vrub vyčerpávajícím bojům s Oswaldem, dnes se většina historiků přiklání k názoru, že podlehl záchvatu zvláště silné deprese po zjištění, že entropii myši jako prostorově definovaného jedince nelze vypočítat.

Nathan Emiljevič Lacroix

Jediným zdrojem potravy jeho psů byly vlastní úlovky, sám Lacroix jedl pouze kaši z kvašených ovesných vloček a nosil jediný polorozpadlý černý kabát. Zemřel v roce 1913 v neuvěřitelné bídě a smradu. Jeho neustálému bědování nad nízkými odměnami něvěřil nikdo, jeho pozůstalost v hodnotě 16,5 milionů franků šokovala všechny.

Přednáška o pohrabové analýze 1932

Úroda jižních států USA byla v roce 1931 ze třetiny zničena drobnými hlodavci. Následná mise Thomase N. Moora v Alabamě se stala základem moderního oběhového myšilovu.

Vítězná sestava
Sestava malých plemen
Dějiny českého myšilovu
Dějiny světového myšilovu
Peru 1948 -1956
Z tvorby našich členů

VÝSLEDKY

R.J.Wattkins

Pro nácvik poslechové analýzy používal pásový výmetník myší atrapy s falešným dozvukem vlastní konstrukce.

Sestřenice McSporranovy

Mistryně USA 1937-1938 při nácviku pravého oběhu pomocí mobilního výmetníku atrapy.

White Devil

Postrach myší v Nebrasce. Píše se rok 1936.

Sir Thomas L. Chadwick

Úspěchy oběhového myšilovu v USA se dočkaly své ucelené písemné podoby až v Evropě. Chadwickova práce, vydaná v roce 1946 v Midsomeru, oslovuje příznivce oběhového myšilovu doposud.

Německo mezi světovými válkami

Nezávisle na americkém myšilovu vyvíjel se oběhový myšilov v německy mluvící oblasti v podstatě stejným způsobem. Původně kvalitní sborník myšiloveckých poznatků v Beyerische Jagerzeitung zneužila nacistická propaganda vydáním Průvodce mladé myšilovkyně, určené především pro henleinovská dívky. Dodatek 3. vydání v nakladatelství Otto Kraus v roce1937 se hemží výroky o vyšším lebečním indexu německého ovčáka oproti ostatním rasám a předmluva končí doslova: “ Nejdříve musíme od škůdců zbavit Sudety a časem i celou Českou kotlinu“.

Ani tato kniha nebyla pro Anglii a Francii dostatečným varováním a nedokázala zabránit mnichovské katastrofě.

Provokace Polska 1939

Sebevědomí myšiloveckých komand NSDAP vedlo k výzvě neněmeckým myšilovcům k měření sil v bavorském Holzkirchenu, a to v soutěži, kterou bychom podle dnešních pravidel mohli nazvat Mistrovství Evropy v myškování. Ačkoli účast odmítly Litva a Francie, sešlo se proti Německu 80 kvalitních psů ve 13 národních družstvech. Psal se 13. srpen 1939 a za vysokých bezpečnostních opatření navštívil německé kotce i sám říšský kancléř (snímek vpravo). Nikdo z nacistických pohlavárů nepochyboval o drtivém vítězství národně-socialistické myšilovecké koncepce. Závod však zcela jednoznačně vyhrál polský oříšek Broniek. Ještě tenýž den rozzuřený Hitler vydal rozkaz k urychlení příprav k napadení Polska a původní termín 14. září posunul proti času o celé dva týdny. Druhá světová válka mohla začít.

Necelý měsíc po vypuknutí války zastřelil Bronieka fanatický gestapák Egon Hausmann, necelý rok před koncem války zastřelili Hausmanna polští partyzáni.

Adolf Hitler předem gratuluje k jasnému vítězství