СПІВДРУЖНІСТЬ З ПОЗАШКІЛЬНИМИ ЗАКЛАДАМИ

Сучасна освіта повинна готувати майбутніх громадян України, інформувати й виховувати молодих людей в дусі людських цінностей, сприяти підвищенню авторитету її духовних надбань.

"Співдружність" - це форма співпраці з засобами масової інформації; вчителів і учнів, працівників бібліотек та музеїв, батьків, громадських та молодіжних організацій, медиків та працівників різних галузей господарства, яка спрямована на поглиблення їх знань про історію, географію, культуру, мистецтво, науку. Особливо учнівська молодь повинна бути активна, толерантна, всесторонньо розвинута, адже отримана інформація, набуті знання та досвід допоможуть не лише у навчанні, але й при виборі майбутньої професії.

Позашкільні навчально-виховні заклади — широкодоступні заклади освіти, які дають дітям та юнацтву додаткову освіту, спрямовану на здобуття знань, умінь і навичок за інтересами, забезпечують потреби особистості у творчій самореалізації та організації змістовного дозвілля.

До них належать будинки, станції, клуби й центри дитячої, юнацької творчості, дитячо-юнацькі спортивні школи, школи мистецтва, студії, бібліотеки, оздоровчі та інші заклади.

Такі заклади можуть бути комплексними і профільними. Комплексний — творчі об'єднання за інтересами (гуртки, секції, ансамблі, театри тощо). Профільний — забезпечує умови для розвитку природних нахилів та інтересів дітей і підлітків, задоволення їх потреб з певного напряму діяльності. Усі вони працюють за річним планом, навчальний рік у них починається, як правило, 10 вересня поточного року і закінчується 26 травня наступного року.

Важливим завданням позашкільних установ є надання школам допомоги в організації позакласної виховної роботи з учнями.

Позакласна виховна робота спрямована на закріплення, поглиблення знань, застосування їх на практиці, розширення кругозору учнів, формування наукового світогляду, вироблення умінь і навичок самоосвіти, розвиток творчих здібностей, організація дозвілля, культурного відпочинку.