Co se u nás děje

ŠKOLNÍ ROK 2017/2018

Rádi bychom touto formou upozornili širokou veřejnost na akce a události, které na naší škole realizujeme v rámci naplňování výstupů v oblasti "Environmentální Výchovy Vzdělávání a Osvěty".

Adaptační pobyt 6. ročníku

V pondělí 24. 9. 2018 vyjeli žáci šestých ročníků na Prostřední Bečvu, kde strávili tři dny plné aktivit zážitkové pedagogiky. Všechny aktivity měly neformálním způsobem pomoci budovat kolektiv, ve kterém není místo pro netolerantní chování, a který dokáže společně řešit problémy.

Žáci si vyzkoušeli mnoho pohybových, výtvarných i komunikačních her, které měly jeden ušlechtilý cíl – vytvořit z nově vzniklé třídy tým, ve kterém se žáci budou cítit dobře.

Mgr. Lenka Fukalová

Přírodovědný klokan

Ve středu 10. října proběhla na školách v celé republice soutěž Přírodovědný klokan. Soutěžní test obsahuje 24 otázek k oblasti přírodopisu, zeměpisu, matematiky a fyziky. Nabízí se vždy pět odpovědí, z nichž je třeba vybrat jednu správnou.

U nás se o první místo podělili Jakub Malík z 9.A a Ondřej Gejdoš z 8.A, oba získali 71 bodů. Za nimi se umístil Jakub Filip z 8.B s 59 body a Filip Gula z 9.A s 56 body.

Mgr. Šárka Tomisová

Exkurze 7. tříd do archeoparku v Chotěbuzi-Podoboře

7. třídy se v barevném podzimním úterý vydaly po stopách prvních Slovanů na našem území. Navštívili jsme nejbližší archeologickou lokalitu v Chotěbuzi, na jejímž území se nachází archeopark s moderním a velmi zajímavým návštěvnickým zázemím. Žáci prošli výukovým centrem i venkovní expozicí. Pro zpestření jsme zastavili také v Rybím domě.

Mgr. Alice Borová

Základní škola Šenov, Radniční náměstí, příspěvková org., Radniční náměstí 1040, Šenov 739 34