Programok
Az alábbi Ökoiskolai programokat szervezzük meg minden tanév során
Az Iskola minden tanévben több alkalommal (ősszel és tavasszal is) szervez tanulmányi kirándulásokat a természettudományos tantárgyakat oktató tanárok közreműködésével, az Ökoiskola keretében. A teljesség igénye nélkül, az elmúlt években az alábbi helyekre jutott el egy vagy több osztály:
Nagy-Szénás tanösvény (Pilis) - természetismereti túra, kirándulás, növényismereti feladatokkal.
Természettudományi Múzeum - múzeumpedagógiai foglalkozások a fenntarthatóság és a természetvédelem jegyében.
Tisza-tavi Ökocentrum - buszos kirándulás a magyarországi vizes élőhelyek egyik legszebbikéhez, idegenvezetéssel, állat-, növény- és vízvédelmi tájékoztató előadásokkal. Az egyik látogatásunkat követően írt képes beszámoló honlapunkon ide kattintva elérhető.
A Víz Világnapjának és a Föld Napjának iskolai szintű összevont megünneplése, tematikus előadásokkal, játékos programokkal és feladatokkal.
Rákospalotai Hulladékégető megtekintése - idegenvezetéssel, a lakossági (kommunális) hulladékkezelés megismerése, az egyes hulladékfajták elkülönült kezelésének és a városi hulladékképződéssel kapcsolatos problémák áttekintése.
Tájfutás szervezése - ezzel is megszerettetve az egészséges életmódot, az egészségmegőrzése való figyelemfelhívással és egyben a természetközeli életmód megjelenítése, mivel a tájfutás - ahogy a sportág is megjelöli - a természet szépségeit kívánja közelebb hozni az amatőr versenyzőkhöz.
Eco-show - korábbi években nagy sikerrel megrendezett osztály (évfolyam) szintű esemény, mely az ökotudatosságot erősíti és egyben rávilágít a szelektív hulladékgyűjtés, újrahasznosítás és visszaforgatás fontosságára. A tanulók az Eco-show keretében játékos feladatokon keresztül mérik össze tudásukat, miközben számos hasznos információt és tudást szereznek.
Lehetőségeinkhez mérten minden évben igyekszünk erdei iskolát szervezni a nyári szünetben, mely pár napos aktív pihenést kínál a tanulók számára, miközben minden nap valami újat tanulnak a növény- és állattan területéről, illetve a természeti környezetünk megóvásának vonatkozásában. Az erdei iskolák többsége tájvédelmi körzetben található - kimondottan ilyen céllal létesült - ökocentrumokban kerül megrendezésre, így nem csupán a természeti szépséget hozzuk közelebb a tanulókhoz, hanem országismereti szempontból is fontos élményekkel gazdagodnak.