Освіта

Гуртки

Практика

У системі професійної підготовки майбутніх педагогів важлива роль відводиться педагогічній практиці. Вона виступає органічною складовою єдиного освітнього процесу, психолого-педагогічної і методичної підготовки майбутнього вчителя, пов’язуючи теоретичне навчання студента у ЗВО з його майбутньою самостійною роботою в початковій школі. Саме тому її організації і проведенню на кафедрі надається велика увага. Вінницьким державним педагогічним університетом імені Михайла Коцюбинського підписані угоди з Департаментом освіти та науки Вінницької обласної державної адміністрації та з Департаментом освіти та науки Вінницької міської ради, що надає можливість нашим студентам проходити практику у всіх школах міста Вінниці та Вінницької області, таким чином краще познайомитися із педагогічною справою, перейняти досвід вчителів (області), розширити панорамність педагогічного світогляду.

Педагогічна практика є неперервною протягом усього періоду навчання студента в ЗВО. На кожному курсі, починаючи з другого, майбутній педагог проходить один-два запланованих види практики. Тривалість практики від курсу до курсу зростає в міру ускладнення завдань, які ставляться перед студентами з метою поступової і систематичної підготовки їх до самостійної професійної діяльності.

Педагогічна практика сприяє поглибленому вивченню професійної діяльності вчителя на основі засвоєної фахової методики, психолого-педагогічних дисциплін, вироблення умінь і навичок з навчальної і виховної роботи.

Проведенню кожного етапу педагогічної практики передує організаційна робота, спрямована на ознайомлення студентів з метою та завданнями практики, формами і методами роботи, критеріями оцінювання. На початку практики проводиться настановча конференція. Педагогічною практикою студентів керують досвідчені викладачі, які мають значний досвід роботи у вищих, закладах середньої загальної та дошкільної освіти.

Найулюбленішою практикою наших студентів є практика у літніх оздоровчих таборах. Вона відбувається наприкінці VІ семестру. Передує такій практиці табірний збір, під час якого студенти залучаються до участі у конкурсі малюнка на асфальті, презентації загонів, конкурсах „Світ – театр, а ми – в ньому актори”, „Барви літа”, оформленні загонової газети тощо. Крім того, майбутні вожаті відвідують заняття майстерень „Марафон ігор”, „Художньо-прикладна”, „Клуб „Підліток”, „Справи в загоні”, „Здоров’я”, „Туристична”, „Пісенний вернісаж” та інші. Базами такої практики є оздоровчі табори, дитячі санаторії м. Вінниці, Вінницької області, Одеси, Одеської області (л.о.т. „Казкова долина” Літинського району Вінницької області; д.о.т. ім. Ю.Рябчинської с. Коло-Михайлівки ; ДС ім. М.Коцюбинського м. Вінниці; л.о.т. „Мрія” с.Городківки Крижопільського району Вінницької області; ДЮСОБ „Колос” м.Вінниці; л.о.т.„Пролісок” с. Йосипівки Козятинського району Вінницької області, л.о.т. „Дружба” с.Вовчок Немирівського району; Шаргородський ОК ім. Загурного; д.о.т.„Залив” Одеської області та ін.).

Студенти мають можливість проходити практику у найкраших освітніх закладах міста та області:

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4 ім. Д.І. Менделєєва Вінницької міської ради. Вчителі школи активно працюють, використовуючи інноваційні технології навчання та виховання учнів, займаються їх розвитком та компетентнісним зростанням.

Загальноосвітня школа І ступеня №5 Вінницької міської ради. Основне гасло школи полягає не лише у тому, щоб давати знання, а виховувати людей – Людей з великої літери. Школа завжди радо приймає наших студентів та ділиться досвідом.

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №8 Вінницької міської ради. Школа працює над розвитком особистості кожного учня і підвищенням творчої активності обдарованих дітей; займається вихованням школярів як моральних, культурних людей із розвиненим естетичним і етичним ставленням до навколишнього світу і самого себе. Педагоги з радістю діляться своїм досвідом із студентами та активно залучають їх до педагогічної діяльності.

Спеціалізована загальноосвітня школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов №25 Вінницької міської ради. Ця школа – єдина в області з поглибленим вивченням англійської мови. Серед шкіл України має високий рейтинг з рівня знань учнями англійської мови; налагоджені інтеркультурні зв’язки з освітніми закладами близького і дальнього зарубіжжя. Заклад має міцну матеріальну базу, сучасні технічні засоби навчання. Школа працює над створенням умов для розвитку інтелектуально-творчої особистості молодшого школяра через систему багатовекторного розвитку закладу. Саме в цій школі майбутні педагоги під час педагогічної практики мають можливість реалізувати свої творчі проекти, ідеї та задуми.

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Вінницької міської ради. Чудова школа, яка творчо підходить до освітнього процесу учнів. Педагоги переконані, якщо вчитель став другом дитини, якщо ця дружба осяяна благородним захопленням, поривом до чогось світлого, розумного, у серці дитини завжди пануватиме радість. Саме таким досвідом роботи вчителі з радістю діляться з нашими студентами.

Фізико-математична гімназія №17. Гімназія – це талановитий колектив однодумців, який створює умови для реалізації творчих здібностей учнів та вчителів, гарантуючи високу якість освіти. ФМГ є експериментальним закладом Всеукраїнського рівня. Тема інноваційної та дослідницької діяльності – “Створення інформаційно-освітнього середовища як форми організації навчально-виховного процесу загальноосвітнього навчального закладу”. Гімназія показує зразковий приклад професійного становлення вчителя для майбутніх педагогів, які приходять на практику.

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №22 Вінницької міської ради. Головне своє завдання вчителі вбачають у розкритті індивідуальності кожної дитини, тому що розуміють: від того, якими будуть перші шкільні роки вихованців, залежить усе їхнє подальше навчання і майбутній життєвий шлях. Девізом школи стали слова Ш. Амонашвілі: “Нехай учитель поспішає до дітей, радіє кожній зустрічі з ними, тоді й діти поспішатимуть у школу і щиро радітимуть кожній зустрічі зі своїм учителем”.

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №27 Вінницької міської ради. Школа для учнів є другою домівкою, вона славиться багатьма досягненнями та нагородами, особливо педагогічний колектив звертає увагу на компетентнісне зростання кожного учня.

Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія №30 імені Тараса Шевченка Вінницької міської ради. Особлива увага у виховній роботі школи-гімназії приділяється екологічному, правовому, патріотичному та громадянському вихованню учнів. Постійно та наполегливо педагогічний колектив працює над створенням можливостей для самореалізації кожного учня школи-гімназії як громадянина та соціально компетентної особистості, готової жити в інформаційному суспільстві.

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №32 Вінницької міської ради. Педагогічний колектив школи працює над реалізацією Концепції, цільової програми та методичної проблеми: «Формування конкурентоспроможної особистості учня засобами інноваційних технологій в умовах створення сучасного освітнього простору». З чим активно знайомлять студентів та залучають їх до активної співпраці.

Агрономічненська середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, Вінницького району, Вінницької області. Унікальна за своєю суттю школа, яка забезпечує висококваліфіковану підготовку молодших школярів, працює над розвитком та становленням як кожного окремого учня, так і колективу зокрема. Педагогічний колектив з радістю приймає студентів на практику, ділиться досвідом.

Угоди

Всеукраїнські угоди

Договір про свівпрацю Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника

Договір про спільну діяльність Вінницький міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді

Договір про співробітництво Київський університет імені Бориса Грінченка

Договір про співробітництво у наукого-освітній сфері Маріупольський державний університет

Меморандум про створення Платформи Академіного Розвитку Університетського Співробітництва (ПАРУС)

Договір про нуково-медодичну співпрацю Барська міська рада і Барський ліцей №2 Барської міської ради

Угода про співпрацю Глухівський національний педагогічний університет імені Олександа Довженка

Угода про наукове співробітництво Інститут педагогіки Національної академії педагогічних наук України

Угода Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова

Угода про співробітництво Полтавький національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка

Договір про співпрацю Національний університет «Чернігівький колегіум» імені Т.Г. Шевченка

Міжнародні угоди 

Договір про співробітництво Вища лінгвістична школа у Ченстохові (Республіка Польша)

Меморандум про взаєморозуміння щодо академічної співпраці Pedagogium. Вища школа соціальних наук у Варшаві

Угода про співпрацю УО «Брестський державний університет імені О.С. Пушкіна»

Угода про творчю співпрацю Мозирський державний педагогічний університет імені І. П. Шамякіна

Угода про співпрацю в галузі науки, освіти і культури Старопольська Вища Школа (Польша)

Угода про співпрацю Резекненська академія технологій (Республіка Латвія)

Угода про наукову, навчальну та культурну співпрацю Університет Humanitas (м. Сосновець, Республіка Польща)