Кафедра дошкільної освіти

Про кафедру

Кафедра дошкільної освіти є одним із потужних структурних підрозділів Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського. 

Кафедру, як окрему структурну одиницю засновано у жовтні 1960 року у складі факультету підготовки вчителів І-ІV класів. У витоків становлення кафедри стояли відомі вчені, досвідчені фахівці у галузі організації початкової освіти: доктор педагогічних наук, професор А.Б.Щербо, кандидат філологічних наук, доцент В.В.Богачук, кандидат педагогічних наук, доцент Л.П.Любивець, кандидат філологічних наук, професор І.І.Дацюк, кандидат психологічних наук, доцент А.Н.Цимбалюк, кандидат педагогічних наук, професор В.Я.Волошина.  З 1996 по 2017 рік кафедру очолювала доктор педагогічних наук, професор Г.С.Тарасенко. З 1996 року при кафедрі розпочинає функціонувати аспірантура, а з 1997 – магістратура. Відбувається підготовка наукових кадрів зі спеціальностей 13.00.04, 13.00.07. Так, випускники факультету і аспірантури університету Т.М.Кривошея, Н.О.Пахальчук, О.В.Колосова успішно захистили кандидатські дисертації під керівництвом завідувача кафедри проф. Тарасенко Г.С. і до цього часу плідно працюють на кафедрі. 

З 2010 року розпочалась підготовка студентів СВО «бакалавра» за спеціальністю «Дошкільна освіта», а у 2014 році відбувся перший набір студентів на навчання в магістратурі за спеціальністю «Дошкільна освіта».

З 2017 по 2022 р. кафедру очолювала канд.пед.наук, доц. О.А. Голюк У цей час було підписано договори зі Старопольською Школою Вищою у м.Кельце (Польща), Вищою Школою Лінгвістичною у м.Ченстохова (Польща), згідно з якими студенти могли здобувати «подвійний» диплом, українського та європейського зразка. Налагоджуються стосунки із організаціями ГО «Вінниця ДАУН СИНДРОМ», «HUB-school», закладами дошкільної освіти та центрами розвитку дітей м.Вінниці. Зважаючи на міжнародні зв’язки, викладачі кафедри мають можливість проходити закордонне стажування в найкращих університетах Польщі, Фінляндії, Словаччини та Чехії.

З 29 квітня 2022 р. виконувачем обов’язки завідувача кафедри  призначено кандидата педагогічних наук, доцента О.В.Шикиринську.

Кафедра дошкільної освіти сьогодні забезпечує освітній процес за такими освітніми програмами: 1. Дошкільна освіта. Початкова освіта (бакалаврський та магістерський рівень); 2. Дошкільна освіта. Логопедія (бакалаврський рівень та магістерський рівень).

Професорсько-викладацький склад кафедри має високий рівень фахової кваліфікації та досвід навчальної, науково-дослідної і методичної діяльності в галузі дошкільної освіти. Викладачі кафедри постійно працюють над удосконаленням змісту і форм підготовки студентів у контексті реформування вищої освіти України, над модернізацією освітніх програм підготовки бакалаврів та магістрів  спеціальності «Дошкільна освіта» згідно зі змінами в нормативно-правовій базі у сфері освіти, над забезпеченням якості освітнього процесу в умовах змішаного та дистанційного навчання, а з 24 лютого 2022 року – ще й в умовах воєнного стану. 

Сьогодні на кафедрі працює 1 доктор педагогічних наук, професор , 7 кандидатів педагогічних наук, доцентів  ( О.В.Колосова, Т.М.Кривошея, Н.О.Пахальчук, О.В.Шикиринська), 2 кандидатів наук, старших викладачів (К.А.Колеснік), 4 асистентів (О.О.Бондарчук, І.В.Карук, К.В.Мазур, о), 1 сумісник (А.В.Король). Кафедра постійно нарощує свій науковий потенціал. У 2021 році науковий склад кафедри поповнився доктором філософії – К.А.Колеснік, яка захистила кандидатську дисертацію під керівництвом проф. Н.І. Лазаренко. Плідно працюють над дисертаційними дослідженнями А.В.Король, І.В.Карук, К.В.Мнишенко.

Викладачі кафедри мають численні публікації з проблем дошкільної освіти у фахових виданнях, у журналах категорії Б, у виданнях, які індексуються наукометричними базами Scopus та Web of Science, є авторами колективних монографій, підручників і посібників  з грифом МОН України, методичних розробок тощо. Видавнича діяльність викладачів кафедри щороку складає більше, ніж 100 одиниць наукової та навчально-методичної продукції. 

Викладачі кафедри активно діляться своїм досвідом,  напрацюваннями, секретами організації навчання дітей дошкільного віку за різними освітніми напрямами Базового компоненту дошкільної освіти України на сторінках науково-методичних журналів «Дошкільне виховання», «Палітра педагога», «Джміль» (Т.М.Кривошея, К.А.Колеснік, І.В.Карук). 

Проблеми підготовки майбутніх фахівців дошкільної освіти, удосконалення освітнього процесу шляхом використання інноваційних технологій в ЗДО та ЗВО стають предметом обговорення під час проведення викладачами кафедри авторських вебінарів, семінарів-практикумів, тренінгів, воркшопів, майстер-класів, освітніх зустрічей тощо (І.В.Карук, К.А.Колеснік, О.В.Колосова, А.В.Король, Т.М.Кривошея, Н.О.Пахальчук, Л.А.Присяжнюк, О.В.Шикиринська). 

Викладачі кафедри є постійними спікерами заходів, які організовує освітній хаб «NotBox» Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, залучаються до проведення вебінарів Всеукраїнського та міжнародного рівнів. Кафедра дошкільної освіти співпрацює з освітнім порталом «Всеосвіта», що дає змогу забезпечувати неформальну та інформальну освіту здобувачів вищої освіти з метою їхнього професійного саморозвитку.  

Сучасні реалії сьогодення ставлять нові виклики до організації освітнього процесу у вишах, тому викладачі кафедри урізноманітнюють  форми організації навчальної роботи зі студентами, зокрема, традицією стало проведення гостьових зустрічей з провідними науковцями України (А.М.Богуш, Н.І.Гавриш, І.Б.Стеценко та ін.) викладачами вітчизняних ЗВО, адміністрацією та вихователями закладів дошкільної освіти.

При кафедрі дошкільної освіти функціонує Центр авторських методик і модерних практик, роботу якого спрямовано на популяризацію нових технологій, які запроваджено в країнах Євросоюзу та Україні. У 2021 році силами викладачів кафедри дошкільної освіти було відкрито лабораторію гри та іграшки, на базі якої  проводяться практичні та лабораторні заняття зі студентами спеціальності «Дошкільна освіта». 

Родзинкою навчання студентів за освітньою програмою «Дошкільна освіта. Логопедія» є співпраця кафедри з «ЛогоКлубом» (засновниця А.В.Король), в якому проводяться частина лабораторних занять зі  спеціальних дисциплін та студенти мають змогу проходити  виробничу практику, а також ознайомитися із впровадження шведської методики проблемно-орієнтованого навчання – PBL (problem based learning), в рамках співпраці ГО «ЛогоКлуб» з Folkuniversitet (Упсала, Швеція) під час викладання дисциплін логопедичного спрямування 

Дух науки, співробітництва панує і серед студентів, оскільки викладачі кафедри дошкільної освіти активно залучають їх до наукової діяльності – підготовки та друку статей у вітчизняних і зарубіжних виданнях, написання наукових робіт, виконання емпіричних досліджень. На кафедрі працює 8 студентських наукових гуртків та проблемних груп. Щорічно кафедра пишається науковими перемогами студентів спеціальності «Дошкільна освіта» у Всеукраїнських олімпіадах та конкурсах наукових робіт, які вони здобувають під керівництвом викладачів кафедри.

Викладачі кафедри залучаються до проведення експертиз різного рівня: акредитаційної експертизи НАЗЯВО ( К.А.Колеснік); у складі експертної групи Державної служби якості освіти (О.В.Колосова); виконання обов’язків проктора з проведенням ЄДКІ (О.В.Шикиринська,); рецензування наукових статей журналів (О.В.Колосова, Т.М.Кривошея, Н.О.Пахальчук).

Висока професійна кваліфікація науково-педагогічних працівників кафедри дошкільної освіти, їх педагогічний досвід, методичний і науковий рівень, постійний пошук і використання новітніх технологій в освіті і науці, залучення до творчого пошуку студентів є одним з основних напрямів роботи кафедри дошкільної освіти, а також  визначальним чинником забезпечення високої якості освіти випускників, їх затребуваності і конкурентоспроможності на ринку праці та мобільності на європейському освітньому просторі.

Склад кафедри

Кривошея Тетяна Михайлівна

завідувач кафедри дошкільної освіти, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри дошкільної освіти
Google Academia

Підвищення кваліфікації

Наукові інтереси

Сфера наукових інтересів окреслена  кількома напрямами: історико-педагогічні розвідки; проблема взаємозв’язку розумової  і  естетичної  діяльності молодших школярів; проблема розумового розвитку дітей дошкільного і молодшого шкільного віку; методика формування сенсорно-пізнавальної, логіко-математичної, дослідницької компетентностей у дітей дошкільного віку; методика формування компетентності здобувачів початкової освіти в математичній освітній галузі; технології вивчення математики в дошкільній та початковій освіті

Навчальний заклад, який закінчили, рік, кваліфікація

-1989 р. закінчила з відзнакою Вінницьке педагогічне училище  за спеціальністю «Викладання в початкових класах загальноосвітньої школи» (кваліфікація – учитель початкових класів, вихователь) 

- 1993 році з відзнакою закінчила Вінницький державний педагогічний інститут за спеціальністю «Педагогіка і методика початкового навчання», отримавши кваліфікацію учителя початкових класів

- 2014 р. здобула другу вищу освіту в Рівненському державному  гуманітарному університеті, отримавши кваліфікацію «Організатор дошкільної освіти; вихователь дітей дошкільного віку»

Стаж роботи 

Загальний стаж педагогічної роботи – 29 років, з них у Вінницькому педагогічному університеті імені М.Коцюбинського – 25 років.

З 1993 по 1997 р.р. працювала учителем початкових класів у ЗОШ № 5 м.Вінниці.

З 1997 по 2003 р.р. – асистент кафедри педагогіки та методики початкового навчання Вінницького державного педагогічного університета.

2003 р. захистила кандидатську дисертацію. 

 2004 р. присвоєно науковий ступінь кандидата педагогічних наук зі спеціальності 13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки. 

2007 р. присвоєно вчене звання доцента кафедри педагогіки і методики початкового навчання  

З 2020 р. – по теперішній час– доцент кафедри дошкільної освіти Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського.

Тема дисертації, рік захисту, науковий керівник

Кандидатська дисертація на тему: «Взаємозв’язок  розумової  і  естетичної  діяльності  в  навчально-виховному  процесі  школи   І  ступеня»  зі спеціальності 13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки захищена у 2003 р. у Прикарпатському університеті імені В. Стефаника (м. Івано-Франківськ).  Науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор Г.С.Тарасенко)

Викладає навчальні дисципліни за спеціальністю «Дошкільна освіта»:

«Історія дошкільної педагогіки», «Методика формування сенсорно-пізнавальної та математичної компетентності дітей», «Методика формування компетентності в математичній освітній галузі», «Сучасні технології формування компетентностей здобувачів дошкільної освіти», «Технології формування компетентностей молодших школярів у математичній освітній галузі»,  «Методика логіко-математичного розвитку дітей передшкільного і молодшого шкільного віку», «Методика розумового розвитку дітей»,  «Методика формування компетентностей за освітнім напрямом «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі». 

Участь у грантах,  конкурсах, всеукраїнських проектах

- Перемога у Конкурсі освітніх технологій – 2020, організованому видавництвом «Світич» та редакцією науково-методичного журналу «Учитель початкової школи».

 - Перемога у Конкурсі освітніх технологій – 2021 р., організованому видавництвом «Світич» та редакцією журналів «Дошкільне виховання», «Палітра педагога», «Джміль».

Підготовка призерів олімпіад, конкурсів (вказати рік, назву заходу, прізвища та ініціали студентів, які брали участь, місце, яке отримали )

Підготувала 7 переможців ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальностей «Початкова освіта», «Дошкільна освіта» та конкурсу студентських наукових робіт: 

2012 р. – ІІ етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Початкова освіта» (Гресько Людмила, Коліжук Ганна) – дипломи І ступеня.

2013 р. - ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Початкова освіта» (Марчук Ірина) – диплом І ступеня.

2018 р. -  ІІ етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Початкова освіта» (Кривоконь Тетяна, Кривоконь Світлана) – дипломи І ступеня.

2021 р. - ІІ етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Дошкільна освіта» (Похила Світлана, Репінська Катерина) – дипломи І ступеня.

Крім того, у 2017 р. студентка Бойко Олена нагороджена грамотою за кращу презентацію наукового доробку на Всеукраїнській студентській олімпіаді зі спеціальності «Дошкільна освіта» та увійшла у 10-у кращих студентів України зі спеціальності «Дошкільна освіта».

Загальна кількість публікацій

Є автором більше, ніж 140 публікацій з проблем професійної підготовки вчителя початкових класів та вихователя ЗДО, організації освітнього  процесу у школі І ступеня, ЗДО та ЗВО, серед яких  4 публікації з грифом МОН; 4 міжнародних колективних монографії  (Білорусія, 2013 р.; Польща, 2014 р., Польща, 2019 р. Німеччина, 2020);  9 посібників («Цікаві числові фігури: Збірник нестандартних  завдань з математики для розвитку мислення школярів» (2008), «Відшукай закономірності: Зошит з розвитку мислення учнів початкових класів» (2010), «Організація дитячої ігрової діяльності в контексті наступності дошкільної та початкової освіти» (2010 р.), «Поділи. Полічи. Склади: Навчально-методичний посібник з елементами робочого зошита з розвитку мислення молодших школярів» (2012), «Практикум з теорії виховання: Навчально-методичний посібник» - у співавторстві  з Г.С.Тарасенко, О.А.Голюк (2013),  «Скарбничка педагогічних думок: Робочий  зошит з історії педагогіки для студентів  освітньо-кваліфікаційного  рівня „бакалавр”  напряму підготовки 6.010102 Початкова  освіта»  (2014), «Спілкуємось з видатними педагогами: Робочий зошит з історії дошкільної педагогіки для студентів ступеня вищої освіти «бакалавр» спеціальності 012 Дошкільна освіта» (2016, 2018)  та ін.);  численні методичні рекомендацій   для студентів спеціальностей «Дошкільна  освіта», «Початкова освіта»,  статті у фахових журналах, збірниках, що індексуються наукометричними базами  Scopus, WoS, зарубіжні публікації, статті у журналах «Учитель початкової школи», «Дошкільне виховання» тощо.

Нагороди

- Грамота Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського (Наказ № 103 к від 26.02.2010 р.)

- Подяка Глухівського педагогічного університету імені Олександра Довженка (2012 р.)

- Занесена на Дошку пошани Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського (Наказ № 316- к від 11.07.2012 р.)

 - Грамота Міністерства освіти і науки України  (наказ МОН України № 347-к від 24.07.2015 р.),

-Подяка Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського (від 11.04.2018 р.)

-Подяка Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського (Наказ № 266-ос від 24.05.2018 р.),

- Почесна грамота Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського  (Наказ №257-ос від 15.07.2020 р.),

- Подяка Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського (Наказ № 310 ос від 28.08.2020 р.),

- Почесна грамота Міністерства освіти і науки України  (Наказ № 270-к від 22.09.2020 р.)

- Грамота видавництва «Світич», редакції журналу «Учитель початкової школи» (від 30 березня 2021 р.)

- Подяка  Бердянського державного педагогічного університету (23 квітня 2021 р.),

- Почесна грамота Департаменту гуманітарної політики Вінницької ОДА (Наказ № 274 від 20.05.2021 р.)

- Подяка Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського (Наказ № 240 ос від 04.06.2021 р.)

- Подяка Інституту модернізації змісту освіти МОН України (2021 р.)

- Почесна грамота Вінницької обласної державної адміністрації та обласної Ради (Розпорядження № 533 від 30.06.2021 р.)


Іщенко Людмила Валентинівна

доктор педагогічних наук, професор кафедри дошкільної освіти
Google Academia

Підвищення кваліфікації



                  Перетяга Людмила Євгенівна

доктор педагогічних наук, професор кафедри дошкільної освіти
Google Academia

Підвищення кваліфікації

Наукові інтереси

Теоретико-методичні засади формування голосової культури майбутніх педагогів у процесі професійної підготовки; використання музики у корекційній роботі з дітьми з порушенням мовлення; професійна підготовка майбутніх педагогів.

 Навчальний заклад, який закінчили, рік, кваліфікація

1995 р. – закінчила Харківський педагогічний коледж та отримала диплом з відзнакою за спеціальністю «Дошкільне виховання. Музика».

1999 р. – закінчила Харківський державний педагогічний університет імені Г.С.Сковороди (факультет дошкільного виховання) та отримала дипломи з відзнаками за спеціальностями «Дошкільне виховання. Музика» та «Дошкільне виховання. Логопедія». По закінченню працювала в міському дитячому будинку №1 на посаді логопеда, а також у ДМШ № 9 (за сумісництвом) педагогом у гуртках естетичного виховання.

2008 р. – захистила кандидатську дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук зі спеціальності 13.00.09 «Теорія навчання».

2010 р. – присвоєно вчене звання доцента.

2016 р. – захистила докторську дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора педагогічних наук зі спеціальності 13.00.04 «Теорія і методика професійної освіти».

2019 р. – присвоєно вчене звання професора.

2020 р. – закінчила з відзнакою магістратуру Української інженерно-педагогічної академії зі спеціальності «Менеджмент», освітня програма "Управління навчальним закладом".

2022 р. – закінчила з відзнакою магістратуру ХНПУ імені Г.С. Сковороди зі спеціальності «Спеціальна освіта», освітня програма "Логопедія".



Пахальчук Наталія Олександрівна

кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри дошкільної освіти

Google Academia

ORCID ID

Scopus

WOS

Підвищення кваліфікації

Підвищення кваліфікації

30.06-04.07 2015 р. завершила «Bothmer International Summer School»  (Краків, Польща), міжнародний педагогічний конгрес «Дитяча індивідуальність: педагогічні виклики» (м. Варшава, Польща, 2015 р.). 1.06.2016 р. –30.11.2016 р. пройшла стажування в Міжнародному інституті інновації, науки, освіти та розвитку (Польща, Варшава); 2017-2018 р. стажування в  Старопольській Школі Вищій (Польща, Кельце). 10-11 березня 2017 р. Міжнародна конференція «Інноваційні наукові дослідження у сфері педагогіки та соціальної роботи»  (Словенія), 18 січня 2018 р. «Наука 21 століття: проблеми та перспективи пошуку» (Варшава, Польща), 21-22 грудня 2018 р. «Педагогіка в Європейських країнах та Україні на сучасному етапі» (м. Бая-Маре, Румунія), 26-27 лютого 2021 р. «Педагогіка і психологія в сучасному світи: мистецтво навчання та опанування» (Вроцлав, Польща); 5-6 березня 2021 р. «Фізична культура і спорт в освітньому просторі: інновації та перспективи розвитку» (Вроцлав, Польща) тощо.

Наукові інтереси

Підготовка студентів до фізичного виховання дітей дошкільного віку та молодших школярів.  Просування фізична активність, що зміцнює здоров'я (HEPA). Забезпечення здорового способу життя. Взаємодія фізичного та естетичного виховання дітей дошкільного віку та молодших школярів. Використання інноваційних технологій у системі вищої освіти. Створення розвивального середовища для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку засобами інноваційних технологій. 

Навчальний заклад, який закінчили, рік, кваліфікація

1998-2003 Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського. Кваліфікація: учитель початкових класів і музики в початкових класах.

2003-2004 Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського. Кваліфікація: магістр педагогічної освіти, викладач педагогічних дисциплін.

2004-2008 Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського. Аспірантура за спеціальністю 13.00.04 Теорія та методика професійної освіти. Присвоєння наукового ступеню кандидата педагогічних наук (2009, PhD).

2010-2011 Глухівський національному педагогічному університеті імені Олександра Довженка (12 ДСК № 225647). Кваліфікація: вихователь дітей дошкільного віку, організатор дошкільного виховання.

Стаж роботи

14 років

2008-2009 рр. – асистент кафедри мистецької підготовки Іституту педагогіки та психології.

2009-2011 рр. – асистент кафедри педагогіки та методики початкового навчання Інституту педагогіки та психології. 

2011-2015 рр. – старший викладач кафедри дошкільної та початкової освіти Іституту педагогіки, психології та мистецтв.

2015-2017 рр. – доцент кафедри дошкільної та початкової освіти факультету дошкільної, початкової освіти та мистецтв.

2017-2018 рр. – старший викладач кафедри дошкільної та початкової освіти факультету дошкільної, початкової освіти та мистецтв.

2018-2020 рр. – доцент кафедри дошкільної та початкової освіти факультету дошкільної, початкової освіти та мистецтв.

2020-2022 рр. – доцент кафедри дошкільної освіти факультету дошкільної і початкової освіти. 

Тема дисертації, рік захисту, науковий керівник

Тема дисертації: Підготовка майбутніх учителів початкових класів до формування естетичного досвіду молодших школярів (2008).

Науковий керівник: доктор пед. наук, проф. Г.С. Тарасенко. 

Дисципліни, які викладає

Протягом 2008-2011 рр. виконувала навчальне навантаження по кафедрі педагогіки і методики початкової освіти Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського (м. Вінниця, Україна), забезпечуючи викладання навчальних дисциплін: «Фізична культура з методикою викладання», «Формування естетичного досвіду молодших школярів», «Педагогічні технології», «Технології роботи соціального педагога», «Методичні аспекти соціально-педагогічної діяльності», «Основи наукових досліджень», «Дидактика» (для студентів за напрямом підготовки «Початкова освіта»), «Реабілітація людей засобами естетотерапії» (спецкурс для студентів за напрямом підготовки «Початкова освіта», спеціалізація «Соціальна педагогіка»).

Протягом 2011-2020 рр., виконувала навчальне навантаження по кафедрі дошкільної і початкової освіти Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського (м. Вінниця, Україна), забезпечуючи викладання навчальних дисциплін: «Сучасні технології формування компетентностей здобувачів дошкільної освіти», «Методика фізичного виховання та валеологічної освіти», «Основи науково-педагогічних досліджень», «Технології дошкільної освіти» для студентів спеціальності 012 Дошкільна освіта; «Методика вихованої роботи», «Теорія та методика виховання», «Теорія та методика естетичного виховання», «Методики викладання дисциплін професійної підготовки вчителя початкової школи», Технології навчання освітніх галузей початкової освіти: «Мови і літератури», «Математика», «Природознавство», «Суспільствознавство», «Здоров'я і фізична культура», «Методика викладання предметів у початковій школі: Методика фізичного виховання дітей», «Організація колективних форм роботи учнів у різновікових групах»; «Технології формування компетентностей здобувачів початкової освіти», «Основи викладання методик початкової освіти у закладі вищої освіти» для студентів спеціальності 013 Початкова освіта.

Протягом 2020-2022 рр. виконувала навчальне навантаження по кафедрі дошкільної освіти Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського (м. Вінниця, Україна), забезпечуючи викладання навчальних дисциплін:

«Технології формування компетентностей здобувачів дошкільної освіти: Технології формування компетентностей дітей дошкільного віку за освітніми  лініями «Особистість дитини», «Гра дитини»;  «Практикум зі збереження та відновлення ресурсного потенціалу педагога»; «Технології дошкільної освіти: Технології фізичного виховання та валеологічної освіти»; «Методика навчання освітньої галузі «Здоров’я і фізична культура»; «Технології дошкільної освіти», «Основи науково-педагогічних досліджень», «Використання body percussion у роботі з дітьми», «Технології формування компетентності у фізкультурній освітній галузі» для студентів спеціальності 012 Дошкільна освіта (освітня програма: Дошкільна освіта. Початкова освіта, освітня програма: Дошкільна освіта. Логопедія). 

Участь у грантах,  конкурсах, всеукраїнських проектах

Проєкт ЕРАЗМУС+, напрям Жан Моне (2022). 

Підготовка призерів олімпіад, конкурсів 

2019 - Всеукраїнський конкурс наукових робіт зі спеціальності «Початкова освіта»; Мацібора М., Зіневич В.; 2 призове місце. 

2020 – Всеукраїнський конкурс наукових робіт зі спеціальності «Дошкільна освіта»; учасники - Чорна С., Жолудько А.;  2 призове місце. .

2021 –Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт за напрямом «Управління спортивно-оздоровчою діяльністю»; Береженна Л., Жолудько А., 3 призове місце.

2022 – Всеукраїнський творчий конкурс для студентської молоді «Здорова дитина – здорова нація»; Бережена Л., Куліш І.; 3 призове місце. 

 Публікації

Автор більше 150-и праць, серед яких одноосібні навчально-методичні посібники, навчальна програми з грифом МОН України, 6 колективних міжнародних монографій (Польща, Латвія). Співавтор 5-ти опублікованих статей у виданнях, зареєстрованих у міжнародній наукометричній базі Scopus, Web of Science, серед яких 2 проіндексовано. Автор 27 публікацій у фахових виданнях.

1. Oksana Garachkovska Kateryna Kruty, Larysa Zdanevych, Olha Demianenko, Natalia Pakhalchuk, Lyudmyla Perminova E-Learning Methods in Students’ Education International Journal of Innovative Technology and Exploring Engineering(TM) 2020. T.8. P. 251-256. URL:

http://baltijapublishing.lv/omp/index.php/bp/catalog/book/44/842/1686-1 

2. Pakhalchuk N.O., Holyuk O.A. Problems of physical activity in vocational training of future teachers. Physical education of students. Kharkov, 2018. VOL 22, № 1. P. 45-50. URL: http://www.sportedu.org.ua/index.php/PES/article/view/535

3. Demchenko, O., Kit, G., Holiuk, O., Rodiuk, N., Pakhalchuk, N., Hryhorovych, O. Деловые игры в квазипрофессиональной подготовке будущих педагогов к развитию одаренности детей. Proceedings of the International Scientific Conference. Volume I. 2019. Т. 144.  С. 159. URL:

http://journals.ru.lv/index.php/SIE/article/view/3993 

4. Holiuk, O., Pakhalchuk, N., Rodiuk, N., Demchenko, O., & Kit, G. Сriteria and indicators of formation of humanistic and value attitude of primary schoolchildren towards themselves. Proceedings of the International Scientific Conference. Volume III. 2020. Т. 198. С. 198-211. URL: http://journals.ru.lv/index.php/SIE/article/view/4887 

5. Стежинки у Всесвіт: комплексна освітня програма для дітей раннього та передшкільного віку / автор. колектив; наук. керівник К. Л. Крутій. Запоріжжя: ТОВ “ЛІПС” ЛТД, 2020. 244 с. 

Колосова Олена Вікторівна

кандидат педагогічних наук, ст. викладач кафедри дошкільної освіти

Google Academia

ORCID ID

Scopus

WOS

Наукові інтереси

Актуальні проблеми дошкільної педагогіки, педагогіки початкової школи, методики навчання та виховання дітей дошкільного віку та учнів початкової школи, зокрема формування їх громадянської компетентності, а також проблема створення інклюзивного середовища для дітей з ООП, інтеграція дітей з ООП різних категорій в суспільстві, педагогічні технології інклюзивного навчання, організація  навчально-виховного процесу в ЗДО та початковій школі з врахування принципу наступності та на основі педагогічного партнерства з різними соціальними інституціями.

Навчальний заклад, який закінчили, рік, кваліфікація

Вінницький державний педагогічний, спеціальність «Початкове навчання», 1996 р., кваліфікація: вчитель початкових класів і музики 

Міжрегіональна Академія управління персоналом за спеціальністю «Правознавство», 2004 р., кваліфікація: юрист

Глухівський національний педагогічний університет імені Олександра Довженка, 2011 р., спеціальність «7.010101 Дошкільне виховання», кваліфікація: вихователь дітей дошкільного віку, організатор дошкільного виховання

Аспірантура Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського 2011р.

Стаж роботи (вказати кількість років та розписати де, коли, ким працювали)

Загальний педагогічний стаж становить 31 рік, з них науково-педагогічний – 14 років

1996 - 1999 рр. вчитель початкових класів у ЗОШ N 15 м. Вінниці.

1999 - 2008 рр. вчитель початкових класів ЗОШ І-ІІІ ступенів N 5 м. Вінниці. Отримала кваліфікаційну категорію «спеціаліст І категорії» (2007 р.)

З 2008 року працює викладачем факультету дошкільної та початкової освіти імені Валентини Волошиної Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського

Тема дисертації, рік захисту, науковий керівник

У 2011 році захистила дисертацію за спеціальністю «Теорія і методика виховання». Тема: «Формування у молодших школярів основ правової культури у позаурочний час», 2011 р. Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор Тарасенко Г.С.

Дисципліни, які викладає

«Теоретичні та методичні аспекти наступності в організації навчально-виховного процесу»; «Педагогічні технології інклюзивного навчання в ЗДО»; «Розвиток творчих здібностей дітей у театралізованій діяльності»; «Асистування в інклюзивному середовищі», «Інклюзивна освіта в закладах дошкільної освіти», «Методика формування компетентностей за освітнім напрямом «Дитина в соціумі»», «Методика ознайомлення дітей з довкіллям», «Тренінг особистісного зростання»; «Педагогічне партнерство з різними соціальними інституціями».

Участь у грантах,  конкурсах, всеукраїнських проектах

Міжнародний проєкт «Розвиток культури демократії в педагогічній освіті України, Норвегії та Палестини» Міжнародної програми «Democracy in Social Science» (Норвегія – Палестина – Україна). (2018-2020 рр)

Підготовка призерів олімпіад, конкурсів (вказати рік, назву заходу, прізвища та ініціали студентів, які брали участь, місце, яке отримали )

Переможці ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук із групи спеціальностей «Цивільна безпека (Безпека життєдіяльності)» у Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності (27.03.2019) студенти 2 курсу Хомкіна Анастасія та Яковенко Вікторія, які отримали диплом ІІІ ступеня.

Переможці ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук із групи спеціальностей «Цивільна безпека (Безпека життєдіяльності)» у Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності (2020) студенти 2 курсу Глухенька Ангеліна Василівна та Боровська Дар'я Володимирівна, які отримали диплом І ступеня.

Переможці ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук із групи спеціальностей «Цивільна безпека (Безпека життєдіяльності)» у Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності (15.03.2021) студенток 4 курсу Цьомик-Яворську Тетяну і Костюк Оксану, які отримали диплом ІІІ ступеня.

Загальна кількість публікацій

Понад 70 статей.

1. Колосова Е., Хиля А., Саранча И. Подготовка воспитателей дошкольных учреждений к работе с детьми с особыми образовательными потребностями // Society, Integration, Education. Proceedings of the International Scientific Conference, 2019. – Rezekne : Rezekne Academy of Technologies, 2019 (березень 2019). http://journals.ru.lv/index.php/SIE/article/view/3998 

2. Психолого-педагогическая готовность студентов к профессиональной деятельности в инклюзивной среде / A Khilya, O Kolosova, I Sarancha, N Kazmirchuk // Society, Integration, Education. Proceedings of the International Scientific Conference. Volume I, May 22th -23th, 2020. 363-373.

3. Khilya A., Kolosova O., Blashkova O., Hodlevska V. Use of Art Pedagogy in the Process of Adaptation of Immigrant Student to the Conditions of the University. SOCIETY. INTEGRATION. EDUCATION. 15th International Scientific Conference. Rezekne Academy of Technologies, Rezekne, Latvia. 2021. [in English]

4. Колосова Олена, Хіля Анна Особливості соціалізації дитини-шульги в умовах інклюзивного освітнього простору / О.В. Колосова, А.В. Хіля // Наукові записки Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського. Серія: педагогіка і психологія. – 2020. – Випуск 61. – С. 78-83.

5. Olena Kolosova, Iryna Sarancha, Yaroslava Pylypenko, Anna Khilya TOLERANT ATTITUDES TOWARDS PERSONS WITH SPECIAL EDUCATIONAL NEEDS AS A COMPONENT OF PROFESSIONAL TRAINING FOR TEACHERS IN HIGHER EDUCATION INSTITUTIONS. International Scientific Conference "SOCIETY, INTEGRATION, EDUCATION - SIE2022". Vol.(2022) I. 126-135

6. NATALIIA BAKHMAT, OLENA KOLOSOVA, OLENA  DEMCHENKO, IRINA IVASHCHENKO, VIKTORIA STRELCHUK «APPLICATION OF INTERNATIONAL SCIENTOMETRIC DATABASES IN THE PROCESS OF TRAINING COMPETITIVE RESEARCH AND TEACHING STAFF: OPPORTUNITIES OF WEB OF SCIENCE (WOS), SCOPUS, GOOGLE SCHOLAR» JOURNAL OF THEORETICAL AND APPLIED INFORMATION TECHNOLOGY (E-ISSN 1817-3195 / ISSN 1992-8645). 

Шикиринська Олександра Василівна

кандидат педагогічних наук, доцент, 

oleksandra.shykyrynska@vspu.edu.ua 

Підвищення кваліфікації

Підвищення кваліфікації

Міжнародне підвищення кваліфікації (Інститут науково-дослідний Люблінського науково-технологічного парку): 1.«Хмарні сервіси для он-лайн навчання на прикладі платформи Zoom» (1,5 кредита; 45 годин), 2.«Online learning as a non-traditional form of the modern education on the example of the moodle platform» (1,5 кредита; 45 годин; 9-10.11.2020), 3.«Using the opportunities of cloud services on the example of google meet, google classroom platforms in the modern online education (14 – 21.12. 2020), 4.«Академічна доброчесність при підготовці бакалаврів в країнах Європейського союзу та України» (20-27.06.2022), (1,5 кредита; 45 годин.

5.Дистанційний курс (Академія цифрового розвитку) «Додатки Google в освітній діяльності» (60 годин) (7 вересня-30 вересня 2020 року).

6.Міжнародне стажування 24 квітня 2021 - 30 травня 2021 «ФАНДРЕЙЗИНГ ТА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОЄКТНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ: ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДОСВІД» Польща – Україна (180 годин).

Наукові інтереси

Вивчення європейського досвіду у сфері цифровізації освіти, впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у освітній процес ЗДО, технологія BYOD

Навчальний заклад, який закінчили, рік, кваліфікація

1.Диплом спеціаліста ЛВ № 011246, рішенням ДЕК Педагогічного інституту імені М.Горького від 22 червня 1994 р, кваліфікація спеціаліста – вчителя фізики і астрономії

2.Диплом магістра з відзнакою М18 №057020, НПУ імені М.П.Драгоманова, кваліфікація: ступінь вищої освіти «магістр», спеціальність «Науки про освіту», професійна кваліфікація керівник закладу з оцінювання якості освіти; фахівець у галузі освітніх вимірювань.

3.Диплом магістра з відзнакою М19 №195102 ВДПУ імені Михайла Коцюбинського, кваліфікація: магістр початкової освіти, ступінь вищої освіти «магістр» спеціальність 013 Початкова освіта спеціалізація Інклюзивна освіта, професійна кваліфікація організатор початкової освіти. Вчитель початкової школи. Вчитель загальноосвітнього навчального закладу з інклюзивним та інтегрованим навчанням.

Стаж роботи 

Загальний педагогічний стаж становить 28 років, з них науково-педагогічний – 22 роки. 

- 1994-2000 рік вчитель фізики та математики в СШ № 9 м.Ірпінь, СШ №265 м.Києва

- 2000-2018 рік – старший викладач, аспірантка, доцент кафедри теорії та історії педагогіки НПУ імені М.П.Драгоманова.

- 2019-2021 рік – доцент кафедри дошкільної та початкової освіти ВДПУ імені Михайла Коцюбинського.

- 2021-2022 рік – доцент кафедри дошкільної освіти ВДПУ імені Михайла Коцюбинського.

З 29 квітня 2022 року виконую обовязки завідувача кафедри дошкільної освіти ВДПУ імені Михайла Коцюбинського.

Тема дисертації, рік захисту, науковий керівник

«Методичні засади використання якісних задач в особистісно зорієнтованому навчанні фізики в загальноосвітній школі», 2009, професор Коршак Є.В.

Дисципліни, які викладає

Методики формування компетентностей здобувачів початкової освіти: Методика формування компетентності в інформатичній освітній галузі 

Педагогіка дошкільної освіти: Технології раннього навчання дітей

Інформаційно-комунікаційні технології в організації освітнього процесу в закладах дошкільної освіти та початковій школі

Тренінг критичного мислення

Комп’ютерно орієнтовані технології професійної діяльності фахівців

Цифрові технології в наукових дослідженнях

Підготовка призерів олімпіад, конкурсів 

Підготувала переможців ІІ туру Всеукраїнського студентського творчого конкурсу наукових робіт зі спеціальності “Дошкільна освіта”: «Здорова дитина – здорова нація» (2021) – Береженну Ліну та Ярмошкіну Майю (диплом ІІІ ступеня).

Загальна кількість публікацій 

Загальна кількість публікацій: понад 100.

Karuk I., Kolesnik K., Kryvosheya T., Prysiazhniuk L., Shykyrynska O. ORGANIZATION OF GROUP ACTIVITIES OF OLDER PRESCHOOL CHILDREN IN THE PROCESS OF EXPERIMENTING // SOCIETY. INTEGRATION. EDUCATION Proceedings of the International Scientific Conference. Volume II, May 28 th - 29th, 2021. p. 729-743. Web of Science

 http://journals.rta.lv/index.php/SIE/article/view/6247 

Stakhova I., Shykyrynska O., Demchenko O., Groshovenko O., Imber V. FORMATION OF READINESS OF FUTURE PRIMARY SCHOOL TEACHERS FOR ENVIRONMENTAL ACTIVITIES: CREATIVE ASPECT // SOCIETY. INTEGRATION. EDUCATION Proceedings of the International Scientific Conference. Volume I, May 28 th - 29th, 2021. P. 642-655. Web of Science

http://journals.rta.lv/index.php/SIE/article/view/6279 

Вишківська В., Шикиринська О., Малінка О., Лобачук І. Theoretical and Methodological Aspects of Using Dialogue for the Purpose of Organizing Productive Interaction of Subjects of the Educational Process // Intellectual Archive. – Toronto : Shiny Word.Corp. (Canada). – 2020. The  October-December 2020 issue will be printed between December 10 and 17. (0,6 д.а.; авт. – 0,2 д.а.)

http://intellectualarchive.com/?link=iaj202004 

Vyshkivska V., Shykyrynska O., Malinka O. EDUCATIONAL ROBOTICS AS A MEANS OF DEVELOPMENT OF BASIC LEARNING SKILLS OF YOUNGER STUDENTS. // Innovative Approaches to Ensuring the Quality of Education, Scientific Research and Technological Processes. Publishing House of University of Technology, Katowice, 2021. p.323-330.

http://eprints.mdpu.org.ua/id/eprint/11484/1/Prokhorova%20L_Hryshko%20S_Nepsha%20O.pdf

Inna Karuk, Kateryna Kolesnik, Tetiana Kryvosheya, Larysa Prysiazhniuk, Oleksandra Shykyrynska, Vanda Vyshkivska, Komarivska Nadiia. The development of cooperation skills of senior preschoolers in the experimentation process. SOCIETY. INTEGRATION. EDUCATION Proceedings of the International Scientific Conference. Volume I, May 27, 2022. 404-414.

Колеснік Катерина Анатоліївна

доктор філософії, доцентка кафедри дошкільної освіти

Google Academia

ORCID ID

Scopus

WOS

Підвищення кваліфікації

Наукові інтереси:

Творчий підхід до викладання педагогічних і методичних дисциплін, педагогічне новаторство, формування готовності майбутніх вихователів до організації мовленнєвої, ігрової та групової діяльності дітей.

Навчальний заклад, який закінчили, рік, кваліфікація

2005-2009 – Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського. 

Напрям підготовки: «Педагогічна освіта» 

Кваліфікація: бакалавра педагогічної освіти, вчителя початкових класів. 

2009-2010 – Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського. 

Спеціальність: «Початкове навчання»

Кваліфікація: викладач педагогіки і методик початкової освіти, вчитель початкових класів, практичний психолог у закладах освіти.

2018-2021 – Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського. 

Ступінь доктора філософії галузі знань 01 Освіта/Педагогіка.

Спеціальність: 011 Освітні, педагогічні науки.

Стаж роботи 

2010-2015 – вихователь у Комунальному закладі «Дошкільний навчальний заклад № 23 Вінницької міської ради».

2015-2020 – асистент кафедри дошкільної та початкової освіти Вінницького державного педагогічного університеті імені Михайла Коцюбинського.

2020-2021 – асистент кафедри дошкільної освіти Вінницького державного педагогічного університеті імені Михайла Коцюбинського.

2021 – старший викладач кафедри дошкільної та початкової освіти Вінницького державного педагогічного університеті імені Михайла Коцюбинського.

Тема дисертації, рік захисту, науковий керівник

 «Педагогічні засади групової діяльності дітей в системі дошкільної освіти України (кінець ХХ – початок ХХІ ст.)». 

Рік захисту – 2021.

Науковий керівник: Лазаренко Наталія Іванівна, доктор педагогічних наук, професор.

Дисципліни, які викладає

Методика формування компетентностей за освітнім напрямом «Мовлення дитини».

Методика формування компетентності в мовно-літературній освітній галузі.

Організація групової діяльності дітей.

Практикум дидактичних ігор.

Участь у грантах,  конкурсах, всеукраїнських проектах

Проєкт Erasmus+ Programme (ERASMUS).

Тема: Preschool education in a green environment: the synergy of European practices and Ukrainian traditions.

Підготовка призерів олімпіад, конкурсів (вказати рік, назву заходу, прізвища та ініціали студентів, які брали участь, місце, яке отримали )


Загальна кількість публікацій 

Понад 50 публікацій.

Kolesnik K.A. Psychology of interpersonal relationships of preschool age in a team. Imperatives of civil society development in promoting national competitiveness: Proceedings of the 1st International Scientific and Practical Conference. Volume I, December 13-14, 2018. Batumi, Georgia: Publishing House “Kalmosani”, 2018, p. 229-231

Пахальчук Н.О., Грошовенко О.П., Колеснік К.А. Європейський досвід організації рухової активності дітей. C91 Moderní aspekty vědy: XVI. Díl mezinárodní kolektivní monografie / Mezinárodní Ekonomický Instituts.r.o. Česká republika: Mezinárodní Ekonomický Instituts.r.o., 2022. P. 377-389.

Kolesnik Kateryna, Komarivska Nadiia. Children's speech development in the process of collective creative activity. Sustainable Development: Modern Theories and Best Practices: Materials of the Monthly International Scientific and Practical Conference (March 31 - April 1, 2022) / Gen. Edit. Olha Prokopenko, Aleksander Sapiński, Tallinn: Teadmus OÜ, 2022, Р. 136-139.

Колеснік К., Комарівська Н., Карук І., Пахальчук Н. Розвиток зв’язного мовлення старших дошкільників засобами театралізації. Професіоналізм педагога: теоретичні й методичні аспекти. Вип.17(2). Слов’янськ, 2022. С. 104-115.

Inna Karuk, Kateryna Kolesnik, Tetiana Kryvosheya, Larysa Prysiazhniuk, Oleksandra Shykyrynska, Vanda Vyshkivska, Komarivska Nadiia. The development of cooperation skills of senior preschoolers in the experimentation process. SOCIETY. INTEGRATION. EDUCATION Proceedings of the International Scientific Conference. Volume I, May 27, 2022. 404-414.

Карук Інна Василівна

асистент кафедри дошкільної освіти

Google Academia

ORCID ID

Scopus

WOS

Підвищення кваліфікації

Наукові інтереси

педагогічна інноватика, екологічне виховання дошкільників, дослідницько-експериментальна діяльність, формування готовності майбутніх вихователів до впровадження дитячого експериментування в закладах дошкільної освіти, ігрова діяльність дітей

Навчальний заклад, який закінчили, рік, кваліфікація

2005-2009 рр. ‒ Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського.

Напрям підготовки: «Педагогічна освіта» 

Кваліфікація: бакалавра педагогічної освіти, вчителя початкових класів. 

2009-2010 рр. ‒ Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського.

Спеціальність: «Початкове навчання».

Кваліфікація: викладач педагогіки і методик початкової освіти, вчитель початкових класів, практичний психолог у закладах освіти.

2018-2022 рр. ‒ аспірант (PhD) за спеціальності: 011 Освітні, педагогічні науки у Вінницькому державному педагогічному університету імені Михайла Коцюбинського.

Стаж роботи 

Стаж роботи становить 12 років.

2010-2016 рр. ‒ вихователь у Комунальному закладі «Дошкільний навчальний заклад №10 (Вінницької міської ради)».

2016-2020 рр. – асистент кафедри дошкільної і початкової освіти Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського

З 2020 р. ‒ асистент кафедри дошкільної освіти у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського.

Тема дисертації, рік захисту, науковий керівник

Пишу дисертаційне дослідження на тему: «Експериментування як вид діяльності дітей у дошкільній педагогіці (середина ХХ – початок ХХІ століття)».

Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор Крутій Катерина Леонідівна

Дисципліни, які викладає 

Дитяче експериментування в закладах освіти;

Соціоігровий практикум;

Методика формування компетентностей за освітнім напрямом «Гра дитини».

Участь у грантах,  конкурсах, всеукраїнських проектах

Проєкт Erasmus+Programme (ERASMUS)

Тема: Ecological education of preschool and primary school children: European approach.

Підготовка призерів олімпіад, конкурсів (вказати рік, назву заходу, прізвища та ініціали студентів, які брали участь, місце, яке отримали )


Загальна кількість публікацій 

Загальна кількість публікацій понад 35 наукових праць.

Карук І.В. Дефінітивний аналіз та сутність поняття «експериментальна діяльність». Наукові записки Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського. Серія : педагогіка і психологія. Випуск 61., 2020. С. 30-35.

Карук І.В. Гра-експериментування як засіб розвитку дослідницької активності дошкільників. Інноваційна педагогіка, 2020. Вип. 20. С. 142-146.

Карук І.В. Дитяче експериментування у закладах дошкільної освіти: практикум. Вінниця : ВДПУ, 2021. 67 с.

Карук І.В. Зміст організації дитячого експериментування впродовж 1950–1990 рр. Актуальні питання гуманітарних наук: міжвузівський збірник наукових праць молодих вчених Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка / [редактори-упорядники М. Пантюк, А. Душний, В. Ільницький, І. Зимомря].  Дрогобич: Видавничий дім «Гельветика», 2022. Вип. 47. Том 1., 28-32.

Karuk I. Оrganization of children’s experimentation in environmental education of preschoolers. Sustainable Development: Modern Theories and Best Practices : Materials of the Monthly International Scientific and Practical Conference (March 31 - April 1, 2022) / Gen. Edit. Olha Prokopenko, Aleksander Sapiński, Tallinn: Teadmus OÜ, 2022, 150-152 p. 

Мнишенко Катерина Володимирівна

асистент кафедри дошкільної освіти

Google Academia

ORCID ID

Scopus

WOS

Підвищення кваліфікації

Наукові інтереси

Патріотичне виховання дошкільників; національне виховання дошкільників

Навчальний заклад, який закінчили, рік, кваліфікація

Київський університет імені Бориса Грінченка, 2015 рік, кваліфікація магістратура дошкільної освіти, викладача дошкільної педагогіки і психології, організатора дошкільної освіти

Стаж роботи 

3 роки 6 місяців - Дошкільний навчальний заклад №45, вихователь дітей раннього та дошкільного віку.

11 місяців – Вінницький гуманітарно-педагогічний коледж, секретар-друкарка.

З 2018 року – Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, асистент

Тема дисертації, рік захисту, науковий керівник

«Формування основ художньо-естетичної культури вихованців дошкільних установ засобами народної творчості», науковий керівник – кандидат педагогічних наук, доцент Волошина О.В.

Дисципліни, які викладаєте (розмежувати по спеціальностях «Дошкільна освіта» та «Початкова освіта»

Національно-патріотичне виховання дітей; Аніматорська діяльність педагога в дозвіллі дітей 

Загальна кількість публікацій 

Загальна кількість: 25

Mnyshenco. K.V. FEATURES OF RECOGNITION OF ANOTHER PRESCHOOLERS WITH THE UKRAINIAN PEOPLE GAME. //Молодость. Интеллект. Инициатива : материалы VI Международной научнопрактической конференции студентов и магистрантов, Витебск, 19 апреля 2019 г. / Витеб. гос. ун-т ; редкол.: И.М. Прищепа (гл. ред.) [и др.]. – Витебск : ВГУ имени П.М. Машерова, 2019. – с. 338 – 340.

Мазур К.В. Особливості естетичного виховання дітей у процесі ознайомлення з декоративно-ужитковим мистецтвом: критерії і показники. //Молодий вчений. – 2019 - №5.2 (69.2) – с. 15-19.

Мазур К.В. Організація патріотичного виховання дітей старшого дошкільного віку засобами українського музичного фольклору. //Сучасні інформаційні технології та інноваційні методики навчання у підготовці фахівців:методологія, теорія, досвід, проблеми -Випуск 59 -Київ-Вінниця: ТОВ фірма «Планер», 2019. – с. 59-63.

Mazur K.V. EDUCATION OF NATIONAL PATRIOTIC SURVIVALS IN PRIMARY AGE CHILDREN BY NATIONAL SYMBOL.SIMPERATIVES OF CIVIL SOCIETY DEVELOPMENT IN PROMOTING NATIONAL COMPETITIVENESS: Proceedings of the 1st International Scientific and Practical Conference. Volume II, December 13–14, 2018. Batumi, Georgia: Publishing House “Kalmosani”, 2019, 224-227p..

Sarancha I., Mnyshenko K., Khilya A. Personal Values in the Structure of the Social Environment and Professional Activity. SOCIETY. INTEGRATION. EDUCATION. 15th International Scientific Conference. Rezekne Academy of Technologies, Rezekne, Latvia. 2021 - – р. 402-413

Похила Світлана Сергіївна

асистент кафедри дошкільної освіти

Google Academia

ORCID ID

Scopus

WOS

Підвищення кваліфікації

Наукові інтереси

Формування обчислювальних навичок дітей старшого дошкільного віку у контексті освітніх інновацій, Особливості формування мовленнєвої компетенції дітей раннього віку у контексті освітніх інновацій. 

Навчальний заклад, який закінчили, рік, кваліфікація

Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, СВО «магістр».  

Стаж роботи 

З 2020 по 2023 р.р. – працювала вихователем у Комунальному закладі «Дошкільний навчальний заклад  №30  «Світлячок» Вінницької міської ради».

З 2023 р. асистент кафедри дошкільної освіти Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського

Дисципліни, які викладає

1.   Психологія і педагогіка раннього та дошкільного дитинства;

2.   Практикум з розвивальних ігор для дітей;

3.   Тренінг із сенсорного розвитку дітей раннього віку.

Загальна кількість публікацій 

   Понад 20 публікацій.

1.  Похила С. Особливості формування обчислювальних навичок у дітей старшого дошкільного віку та молодших школярів з використанням паличок Х. Кюізенера // Розвиток особистості молодшого школяра: сучасні реалії та перспективи: матеріали четвертої науково-практичної інтернет-конференції молодих науковців та студентів. Випуск 6.Бердянськ, Вінниця, Івано-Франківськ, Кам’янець-Подільський, Київ, Кропивницький, Мукачево, Полтава, Умань, Херсон, 2019. С.304 - 306.

2.  5. Похила С. С. Розвиток логічного мислення дітей старшого дошкільного віку у процесі формування обчислювальних навичок // Сучасна система освіти і виховання: досвід минулого – погляд у майбутнє: матеріали міжнародної науково-практичної конференції ( м. Київ, Україна, 4-5 жовтня 2019 року). Київ: ГО «Київська наукова організація педагогіки та психології», 2019 Ч. 2 С. 101-104.

3.  Похила С., Репінська К. Формування обчислювальної складової логіко- математичної компетентності дітей старшого дошкільного віку в контексті освітніх інновацій Актуальні проблеми дошкільної освіти в Україні: збірник студентських наукових праць / уклад. Ю. Б. Семеняко; за наук. ред. І. Г. Улюкаєвої. Бердянськ : БДПУ, 2021. С. 154-159.

4.  Похила Світлана. Роль дитячої прози в мовленнєвому розвитку дитини  Українська дитяча література: здобутки й перспективи розвитку: матеріали І Регіональної студентської науково-парктичної конференції (м. Вінниця, 2 квітня 2019 р.) / Упор. Лапшина І. М., Віннічук А. П.  Вип. 1.  Вінниця: ВДПУ, 2019. С. 125-131.

5.  Кривошея Т. М., Похила С. С. Інноваційні освітні технології в роботі зі старшими дошкільниками “Дошкільне виховання” № 11, 2022. С. 3-10.

Петришина Тетяна Юріївна 

асистент кафедри дошкільної освіти

Google Academia

ORCID ID

Scopus

WOS

Король Альона Валеріївна

асистент кафедри, вчитель-логопед, голова ГО "ЛогоКлуб", засновниця та керівник Дитячого центру ЛогоКлуб

Google Academia

ORCID ID

Scopus

WOS

Місецька Ія Іванівна 

асистент кафедри дошкільної освіти. Вчитель-логопед 

Google Academia

ORCID ID

Scopus

WOS

Навчальний заклад, який закінчили, рік, кваліфікація

Кам’янець-Подільський національний університет ім. І. Огієнка 1999 р. Дефектологія. Логопедія 

Дисципліни, які викладає

Логопедія. Неврологічні основи логопедії 

Бондарчук Ольга Олександрівна

старший лаборант

Google Academia

ORCID ID

Scopus

WOS

Навчальний заклад, який закінчили, рік, кваліфікація

Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, 2010р., Магістр педагогіки та методик початкової освіти. Вчитель початкових класів і музики в початкових класах.

Стаж роботи 

Вчитель музики в СЗШ І-ІІІ ст. с. Кожухів, Літинського р-ну, Вінницької області. 2010-2012 (2 роки)

Художній керівник будинку культури с. Піщана, Балтського р-у, Одеської області 2014-2015 (1 рік)

Старший лаборант, асистент кафедри дошкільної та початкової освіти 2018-2020 р. (2 роки).

Старший лаборант, асистент кафедри дошкільної освіти  2020- по теперішній час.

Дисципліни, які викладає

Методика фізичного виховання з практикумом.

Дитяче експериментування в закладах освіти.

Методика формування компетентності в мовно-літературній освітній галузі.

Методика навчання іноземної мови  в закладах дошкільної освіти