Міжнародна діяльність кафедри

Міжнародні угоди

Участь кафедри у міжнародних проєктах, програмах, членство в міжнародних асоціаціях освітян

Програма CALL (Computer Assisted Language Learning). Нові форми партнерства

21 грудня 2022 року відбулася друга координаційна зустріч завідувача кафедри англійської філології Інни Дем'янівни Забужанської та координатора проєкту “Навчання англійської мови за допомогою комп’ютерних технологій” (CALL – Computer Assisted Language Learning) Світлани Анатоліївни Кузьміної з професором Південно-східного Міссурійського університету Др. Дітріх.

Було обговорено терміни проведення проєкту, силабус, платформу для об’єднання студентів ВДПУ і американських студентів для роботи з навчальними матеріалами.

Проєкт працюватиме в рамках програмного курсу, який існує в американському університеті. Залучення студентів ВДПУ до нього додасть новизни і створить можливості міжкультурного обміну для майбутніх американських учителів. Студенти факультету іноземних мов ВДПУ, в свою чергу, зануряться в американське академічне середовище і вивчатимуть передові комп’ютерні технології для викладання англійської мови.

Засновники цього проекту вважають його перспективним напрямом в освіті. Основна робота планується, переважно, в асинхронному форматі, але синхронні зустрічі також передбачені. Завдання і організація проєкту вимагатимуть щотижневої роботи студентів обох університетів і обов’язкового написання рефлексій для коригування методів і оптимізації роботи. Др. Дітріх ознайомила організаторів проєкту від ВДПУ з дизайном онлайн платформи Південно-східного університету (CANVAS), продемонструвала організацію свого курсу, розміщену на сайті департаменту англійської мови SEMO.

Проєкт International Leadership Academy (Міжнародної академії лідерства). Спільне навчання емоційного інтелекту в умовах війни. 

Кафедра англійської філології завершила 6-тижневий міжнародний проєкт «Міжнародна Академія Лідерства», який було започатковано American Council Ukraine, Education USA Ukraine разом з COIL (Collaborative Online International Learning) США. Проєкт об’єднав студентів магістратури - майбутніх учителів ВДПУ і американських майбутніх учителів університету Ворчестер штату Массачусетс в роботі над модулем “Доброта і підготовка учителів до роботи з емоційно-травмованими дітьми”. Було надзвичайно приємно і цікаво спостерігати за роботою як наших студентів, так і американських студентів-магістрів, які працювали у трьох напрямках: вивчення кейсів, дослідницька, проектна робота. Окрім вивчення проблеми через опрацювання наукових статей та їх обговорення в групах з наступною презентацією результатів на загальних зустрічах, студенти обох університетів дослідили вплив промов президентів на емоційний стан і патріотичні настрої в країнах, що було корисно як з точки зору вивчення мови, так і в соціальному і культурологічному планах. Дослідження здійснювалось синхронно і асинхронно в створених україно-американських групах. Результати досліджень були представлені викладачам на перевірку і, звичайно, обговорювались в групах. Але підсумки і обмін ідеями між групами виносились для обговорення на загальні великі зібрання. Залучення до проєктної роботи вимагало серйозного вивчення першоджерел (наукових статей, ресурсів YOUTUBE), лекційного контенту “Вплив емоційних травм на мозок дитини” (лектор Др. Суе Фу).  Об’єктами вивчення були процеси й зміни, які відбуваються в мозку емоційно травмованої дитини, що перебуває в стані стресу, їх вплив на мовленнєві й поведінкові парадигми та на здатність навчатися. Студенти ВДПУ зазначили, що ця робота стала надзвичайно корисною для них як педагогів-початківців. Дехто визнав (Бойко Л.), що те, що сприймалось, як неслухняність, роздратування або неуважність учня на уроці під час практики в школах, мало свої пояснення і потребувало належної уваги до визначення причин. 

Дехто згадав свої шкільні роки, і те, як емоційну напругу намагалися знімати шкільні учителі (Лазукова А.). Дехто для себе вже вирішив, що буде вивчати цю тему після закінчення проєкту, оскільки вважає її вкрай важливою для України сьогодні (Качуровська Ю.). Також, українськими студентами було відмічено схвально, що теоретичні знання подавалися в контексті їх подальшого практичного застосування (Зюбанова А., Рибак Л.).

Безсумнівно, спільне навчання пройшло успішно. Це було також спілкування і налагодження контактів для майбутніх проєктів. Наші студенти вкотре показали себе гідними традицій факультету іноземних мов, продемонструвавши високий рівень володіння англійською мовою, всебічний розвиток, здатність перебувати в авангарді передових досягнень української педагогічної науки, розуміння важливості міжнародної співпраці і налагодження професійних контактів з навчальними закладами США.

Наш факультет давно є лідером у цьому напрямку і, як наслідок, ми маємо повне право пишатися своїми студентами. Вони гідно представляють свою Alma Mater в міжкультурному професійному середовищі, показуючи добру педагогічну і методологічну підготовку, зацікавленість, креативність, високий потенціал для самостійної і наукової роботи, а також, величезні, відкриті для добра і міжкультурного спілкування серця і безмежну вдячність нашому університету за створені умови для професійного зростання. Як сказала Юля Качуровська, староста 1МСО, “Не кожен університет створює такі умови для своїх студентів”. Користуючись нагодою, хочеться висловити вдячність всім нашим студентам-магістрам 1 МСО. Особливо, Лазуковій Альоні, Копитко Богдані, Новіцькій Олені, Бойчук Лілі, Зюбановій Аліні, Качуровській Юлії, Рибак Лері, Ковтун Маргариті, Поліщуку Артуру, Сушко Миколі, Григорук Наталі, Кулик Каті, Скрипнику Ярославу , Юрченко Марії, Григорьєву Миколі, Лаврененко Даші, Ружинській Діані, які ефективно попрацювали на створення позитивного іміджу нашого університету і України. Незважаючи на різницю в часі, відсутність струму, повітряні тривоги, проведення синхронних зустрічей по суботах, слід відмітити високий рівень відвідування американськими студентами занять по суботах, що було досить жертовним, беручи до уваги те, що американські магістри мають повну робочу занятість впродовж тижня.

Судячи з відгуків американських студентів спільне навчання з українськими студентами стало для них “eye-opening” (“за ці 6 тижнів спільного навчання дізналися більше, ніж за всі роки навчання з книжок”), збагатило їх культурно, покращило професійну підготовку. Багато хто з них дякував Др. Суе Фу за можливість участі в такому незвичайному проекті. Прозвучало також, що не всі американські університети надають такі можливості своїм студентам, а Др. Суе Фу працює так, що “goes above and beyond to make them good teachers”.

За дорученням Др. Суе Фу і американських майбутніх учителів, передаєм вітання і вдячність усьому колективу Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, зокрема, колективу факультету іноземних мов, Тамарі Іванівні Ямчинській, за вагомий внесок в інтернаціоналізацію освіти і гідну підготовку українських учителів. Ми дякуємо American Council Ukraine, Education USA Ukraine та фундацію COIL за створення даного проекту.

Міжнародна співпраця з колегами з США

AMERICAN COMMUNITY: UNITED FOR EQUITY, українська філія якої створена колегами Вінницького державного педагогічного університету імені М. Коцюбинського

21-24 жовтня 2021 року викладачі факультету іноземних мов Т.І. Ямчинська, С.А. Кузьміна, Т.В. Глазунова взяли участь у науково-практичній онлайн конференції на тему «Сonfronting Barriers and Building Bridges to Equity», яка проходила під егідою міжнародної асоціації NORTH AMERICAN COMMUNITY: UNITED FOR EQUITY, українська філія якої створена колегами Вінницького державного педагогічного університету імені М. Коцюбинського. У доповіді на тему «Developing Online Collaborative International Educational Projects to Equalize Educational Opportunities» С.А. Кузьміна розповіла про унікальний досвід багаторічного проекту Web-Blended Teaching, який триває на базі факультету іноземних мов.

Участь представників української філії організації освітян NORTH AMERICAN COMMUNITY: UNITED FOR EQUITY 

29 березня 2019 року відбулось спільне засідання правління міжнародної організації GCUE. У засіданні взяли участь члени правління: Клей Старлінг – виконавчий директор, професор Орегонського університету (США); Теммі Шатт –президент організації (США), професор Девід Пауелл –член правління (США), професор Рочонда Неноніне –член правління (США), Памела Янг - член правління (США), Суніта Мейєр –член правління (США),  Бенет Кофі –член правління (Уганда), Камала Лувель - член правління (Канада), Елейме Таларскі –член правління (США). 

Україну представляли Тамара Ямчинська – член правління та Світлана Кузьміна. Засідання відбувалося в режимі ZOOM конференції. Правління заслухало звіт про роботу Клея Старлінга, познайомило склад правління з новими афіліаціями (Україна, Уганда, Марокко). Був представлений фінансовий звіт про матеріальну допомогу школам Уганди (закупівля шкільних меблів) та обговорювались можливості спонсування учасників з інших країн для участі в конференції (Дейтон, вересень 2019 р.)

Участь представників української філії у черговому засіданні правління міжнародної організації освітян Global Community Uniting for Equity

26 січня 2023 року відбулося чергове засідання правління міжнародної організації освітян Global Community Uniting for Equity, у я кому взяли участь представники української філії GCUE - виконавчий директор філії Світлана Анатоліївна Кузьміна та секретар Тамара Володимирівна Глазунова. Виконавчий директор організації Др. Клей Старлін зробив доповідь про стан справ і фінанси організації. Др. Старлін повідомів, що організація розширяється. До неї долучились Індія і Марокко. Було сказано про наміри створити фонд підтримки членів організації для участі в міжнародних конференціях, організованих GCUE. Зокрема, говорилось про конференцію, проведення якої планується в Сан Антоніо, Техас, в жовтні 2023 року. Члени правління з інших країн прозвітували про роботу своїх філій. Освітяни з інших країн в рамках організації багато роблять, кожен в себе вдома, для надання рівних і якісних послуг в освіті.

Українська організація Спільнота освітян розповіла про спільний проект з університетом Ворчестер “Добро і робота з емоційно-травмованими дітьми”.

Засідання закінчилося побажанням миру українським колегам, студентам, усій країні.

CONFERENCE PROGRAM_3.06 final (1) (2).pdf
Program Final (1) (1).pdf
Svitlana. Dayton 2019 (2).pdf
Міжнародна співпраця_Hopak.mp4

Трансформації курсу ТРАДИЦІЇ АКАДЕМІЧНОГО СПІЛКУВАННЯ – МІЖНАРОНИЙ ДОСВІД в умовах воєнного стану

Курс Традиції академічного спілкування, який викладається в партнерстві с професорами американських університетів, відобразив драматичні зміни в житті наших студентів і викладачів. Цей курс став ще одним маленьким доказом того, що українці мають величезну моральну підтримку за межами країни. Зазвичай, кафедра англійської філології запрошувала експертів з підготовки майбутніх учителів з американських університетів, підлаштовуючись під їх робочий графік, фаховий напрямок та зміст навчальних дисциплін.

Цього року курс, по-перше, став платформою для міжнародного проекту International Leadership Academy, націленого на підготовку наших студентів до роботи з емоційно-травмованим дітьми (Social Emotional earning/Trauma-Informed Learning). В рамках проекту магістрам ВДПУ і викладачам кафедри англійської філології вдалося взяти участь у роботі міжнародного симпозіуму, де досвідом роботи з травмованими дітьми ділились викладачі США та Канади (за підтримки Global Community Uniting for Equity та North American Community Uniting for Equity).

По-друге, наші перевірені часом партнери самі ініціювали теми для занять і підлаштовували час зустрічей під наш графік. Так, наприклад, Др. Флойд і Геланія Локхард (Південно-східний Міссурійський університет) - висококласні спеціалісти з використання технологій в освіті та їх ролі для академічної доброчесності - навчали, які саме засоби і платформи є найбільш надійними для викладання в наших умовах. Лекція закінчилась вкрай зворушливим чином - Др. Флойд і Г. Локхард сказали, що кожен їх ранок починається з перевірки новин про Україну і комка в горлі, коли вони думають про те, що випало на долю українських студентів та їх викладачів.

Др. Дженні Тріпсіс (університет Бредлі, штат Іллінойс), попросила дозволу представити книгу, видану в США “The Fight of Our Life” (автор Юлія Мендель) про війну в Україні. Зустріч і обговорення книги було проведено в інтерактивному форматі, що дуже сподобалось нашим студентам. Багато хто з них не тільки висловив свої судження про книгу, але і поділився власним досвідом проживання через війну, і того, як їх родичі, друзі захищають незалежність країни. Др. Тріпсіс запевнила, що її країна буде і далі підтримуватиме Україну і запитала, що б вона принагідно могла передати американським студентам. Дженні написала після зустрічі:”As always, I thoroughly enjoyed talking with you and your students. They are so full of emotion, hope, and resolution. I know this horrible injustice will end someday, and I pray it will be soon.”

Др. Рет Олдем (середня школа в Сент Женєвів штату Міссурі) запросив до себе на урок, який розпочався на годину раніше (7.00 ранку за американським часом для зручності наших студентів), щоб відповісти на будь-які запитання стосовно практичних порад проведення уроків і управління класом. Український прапор на стіні класної кімнати одразу привернув нашу увагу. Учні Др. Рета сказали, що прапор висить в класі з початку війни в Україні. Невимушена атмосфера (студенти ВДПУ стали навіть свідками тренування пожежної тривоги в американської школі ), яскрава особистість самого професора зробили візит до школи незабутнім. А ось що написав Др. Олдем: “I genuinely love collaborating with you. Your students are so fun to talk to and ask excellent questions. I truly wish I could have them all come over to the United States where I could meet them and have them teach in my school. I believe they would be wonderful. Thank you for providing me with the opportunity to speak to your students each semester. It always makes my day.”

«Оскільки курс завершено, хочу виразити вдячність Кулик Каті, Лазуковой Альоні, Копитко Богдані, Качуровській Юлі, Поліщуку Артуру, Синчук Ірині, Курганюк Юлії, Журавель Тетяні, Ковтун Маргариті, Биктимировій Юлії, Томчук Аліні та всім іншим студентам-магістрам, які вкотре продемонстрували відмінну фахову підготовку, патріотизм і відданість демократичним цінностям» - Кузьміна С.А.

Aliona Kind.MOV
Am st Kind.MOV
AmFst Kind (2).MOV
Eliz KInd.MOV
Floyd& Geanie.MOV
Lilia KInd (1).MOV
Margo &Rhett.MOV
PrSp Amst (4).MOV

The Structure and Types of Activities on the website WEB-Blended-Education for English Skills (Vinnytsia State Pedagogical University, Ukraine)

Forum Participation

Control, assessment and communication with students:

Website Visitors Traffic

Академічна мобільність викладачів та студентів

КУЧЕР Тетяна Анатоліївна

доктор філософських наук (PhD), менеджер комунікацій, 

випускниця факультету іноземних мов 2014 року

“Я безмежно вдячна Вінницькому державному педагогічному університету за набуті знання та неймовірну можливість отримати досвід навчання та роботи в США. Програма подвійного диплому започаткована між ВДПУ та Південно-Міссурійським університетом допомогли мені не лише ознайомитися з системою роботи освітніх закладів в США та отримати диплом магістра, але й надала впевненості і цілеспрммованості розвивати свій академічний зріст. Я працювала викладачем у декількох державних університетах в США, отримала ступінь доктора наук, та наразі працюю у сфері освітніх технологій, і все це стало можливим завдяки моій освітній базі, підтримці, та можливостям що я отримала у ВДПУ”.

Т.А. Кучер народилась 29 червня 1992 року у м. Вінниця. Закінчила Вінницьку середню загальноосвітню школу № 35. З 2009 до 2014 навчалась у Вінницькому державному педагогічному університеті на факультеті іноземних мов. У 2013 році взяла участь у програмі подвійного диплому та розпочала навчання на заочному відділенні у ВДПУ та на очному відділенні у Південно-Міссурійському державному університеті штату Міссурі, США, де у 2015 році здобула диплом магістра за спеціальністю викладача англійської мови. Під час навчання працювала репетитором у програмі вивчення англійської мови при університеті, а після випуску стала тимчасовим викладачем англійської мови на повну ставку у цій програмі.

У 2016 році Т. А. Кучер була прийнята на посаду координатора міжнародних програм та викладача на кафедрі вивчення англійської мови в Державному Університеті ім. Стівена Ф. Остіна (штат Техас). На цій посаді вона викладала англійську мову іноземним студентам, розроблювала навчальні плани, надавала академічну підтримку, та розвивала навчальні програми у сфері міжнародної освіти. З 2018 року – докторант при Північно-Техаському Університеті за основною спеціальністю “Навчальні технології” та другорядною спеціальністю “Навчальні програми та викладацтво”. З 2018 по 2021 викладала та займалася дослідницькою діяльністю при університеті. За навчальні роки представляла свої наукові роботи на міжнародних конференціях, отримувала числені стипендії та академічні нагороди. У 2020 перемогла у змаганні 3-хвилинних презентацій наукових робіт при університеті, а у 2021 представляла університет на регіональному змаганні, де стала фіналістом. В грудні 2021 Т.А. Кучер захистила докторську дисертацію за темою «Використання технологій віртуальної реальності для вивчення іноземних мов», на підставі чого їй було присуджено науковий ступінь доктора філософських наук (PhD).

Окрім академічного розвитку Т. А. Кучер розвивається в сфері індустрії технологій віртуальної реальності. У 2021 працювала інтерном у компанії ImmerseMe, де сприяла розвитку інтерактивної комп”ютерної програми, розробленої для вивчення іноземних мов в цифровому середовищі. У вересні 2021 була прийнята на посаду менеджера комунікацій при компанії віртуальної реальності SideQuest де співпрацює з розробниками віртуальних програм та налагоджує партнерсто з представниками передових технологій (Facebook, Google, Apple, та ін.)

Вітаємо Тетяну КУЧЕР із успішним завершенням навчання в докторантурі 

Північно-Техаського університету!

Участь у конкурсі наукових робіт 


КІСІЛЬ Вікторія

Випускниця магістратури факультету іноземних мов, яка навчалась за програмою подвійного диплому у Південно-Східному Міссурійському університеті. Вікторія закінчила ВДПУ із ступенем бакалавра у 2020 році та магістра у 2021 за спеціальностю «Вчитель англійської та німецької мов та зарубіжної літератури», а також магістратуру SЕМО за спеціальністю TESOL у 2022, сьогодні працює за фахом у державному шкільному окрузі номер 63 у Кейп-Джирардо, Міссурі.

У серпні наша колишня студентка почала працювати у початковій школі Кліппард вчителем англійської, де вона працювала з дітьми молодшого шкільного віку (садочок-4 клас), а у січні отримала підвищення. Зараз Вікторія навчає англійської дітей у двох школах Кейп-Джирардо - початковій школі Кліппард, та Центральній Старшій Середній Школі імені Террі В. Кітчен (7-8 класи).

Вікторія активно бере участь у професійному розвитку округу. Вікторія разом із Трейсі Резерфорд, керівником відділення ESL у держаному шкільному окрузі номер 63, діляться з колегами своїм досвідом роботи у державних школах Кейп Джирардо.

Також вона із задоволенням ознайомлює студентів із її рідною культурою - провела презентації у початковій та середній школах Кейп-Джирардо, де розповіла про українську культуру та історію. Подія у початковій школі була висвітлена на місцевому телебаченні.

12 травня 2023 року Вікторія Кісіль та її наставник і колега ,“Вчитель року штату Міссурі“ - Трейсі Резерфорд провели двохгодинну лекцію для студентів 3-4 курсів факультету іноземних мов на тему “Американська система освіти в державних школах США, штату Міссурі (початкова та середня школа). Роль вчителя англійської мови”

Презентація складалася з відео турів по школах та цікавої презентації. Студенти побачили класні кімнати, актові зали, спортивні зали, ігрові майданчики, їдальні, тощо. Трейсі і Віка надалі ґрунтовну інформацію про проблеми шкіл (безпека, бідність в деяких родинах, не сама висока заробітна платня учителів в порівнянні з іншими професіями). Доповідачі розповіли про переваги і труднощі в роботі американського вчителя. Було цікаво дізнатися, як отримати контракт на роботу, що вчитель це не робота, а стиль життя, що існує День Подяки Вчителю, коли різні організації і компанії організують безкоштовні заходи для шкільних учителів і виділяють для них подарунки. 

Лектори ознайомили з технічним забезпеченням шкіл, електронними платформами і програмами, з яким працюють учні і вчителі, програмами оповіщення про борги і відпрацювання пропущених занять. Було цікаво почути про програми мовної підготовки, за якими дітей навчають англійської мови, систему контролю знань, роботу з дітьми які потребують додаткової уваги. Також Трейсі і Віка зауважили на переваги, що їх вчителі штату Міссурі отримають з роками роботи: постійну 5% надбавку до заробітної платні, повне медичне страхування, інший соціальний захист. Школи створюють гарні умови для професійного розвитку вчителів та командної роботи. 

CGPS invitation flyer.pdf

ДРОНОВА Тетяна

Випускниця факультету іноземних мов Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, отримала диплом ступеня магістра у Південно-Східному Міссурійському державному університеті, США, де вона навчалась за програмою "Подвійний диплом".


КУЗЬМІНА Світлана Анатоліївна

Старший викладач кафедри англійської філології 

Учасник Fulbright Scholar-in-Residence Program, Southeast Missouri State University Cape Girardeau, MO, 2009-2010

«Згідно зі специфікою мого гранту (Fulbright Scholar-in-Residence, тип гранту – читання лекцій), я мала поєднати свої прагнення зі зацікавленнями гостьового університету. Читання лекцій курсу “Introduction to Teaching” майбутнім учителям вимагало багато підготовки, креативних підходів і навичок роботи зі студентами, які, як правило, були набагато старшими ніж, так добре знайома мені, українська аудиторія. Отже, лекційний контент обов’язково був пов’язаним із реаліями повсякдення, а спілкування з майбутніми учителями – необхідністю. Деякі з них могли поділитися чималим досвідом роботи в школі або на заводі, у вихованні онуків, багато хто поєднував навчання з роботою в барах, ресторанах, крамницях. Від своїх студентів я навчалася кращої організації часу, дізнавалася про Американську школу, проблеми в підготовці учителів, а також про життя середніх американців у аграрній Америці. Було несподівано дізнатися, що деякі місцевості потерпають від бідності, що питання нерівності та несправедливості є актуальними в США, а професія учителя також потребує більшої уваги та нагороди від уряду й громади країни.

Зустрічі в школах штату, в громадських організаціях, у різних підрозділах Південно-східного університету, міжнародні ярмарки в низці шкіл допомогли представити Україну та зануритися в культуру Америки. Участь у професійних конференціях додала нових контактів на роки вперед для спільних досліджень і стала невіддільною частиною професійного зростання та розповсюдження досвіду. 

Оскільки Southeast Missouri State University приділяв багато уваги інтернаціоналізації та диверсифікації, він був зацікавленим у співпраці з моїм рідним університетом. Тому однією із цілей мого гранту було налагодження партнерства між Вінницьким державним педуніверситетом і Південно-східним Міссурійским університетом. Маючи в союзниках такого партнера як Fulbright нам вдалося налагодити успішну й різноманітну за формами та змістом співпрацю, яка значно розширила перспективи професорів і студентів обох університетів.

Договір про співпрацю (2011р.)

Пройшло 10 років. Зроблено багато для покращення підготовки учителів. Програми мобільності студентів та викладачів працюють успішно. Серед них програма «Подвійний диплом» на отримання ступеня Магістра (TESOL); літні програми для студентів-інтернів із допомоги написання перших наукових робіт; програми професійного стажування для українських професорів; проєкт змішаного навчання; розроблення програм, читання лекцій у реальному часі, синхронна та асинхронна взаємодія студентів і викладачів; участь у міжнародних конференціях, спільні публікації в наукових журналах. Глибоко вдячна д-ру Маргарет Ноуі – декану (College of Education) у сприянні партнерству; д-ру Джін Бентон – моєму координатору в американському університеті; д-ру Давіду Пауеллу за проєкт змішаного навчання WBE: All courses (web-blended.dscloud.biz), д-ру Ірінє Устіновой – координаторці програми «Подвійний диплом», а також багатьом професорам із Southeast Missouri State University; декану факультету іноземних мов Т.І. Ямчинській (ВДПУ).“Я безмежно вдячна Вінницькому державному педагогічному університету за набуті знання та неймовірну можливість отримати досвід навчання та роботи в США. Програма подвійного диплому започаткована між ВДПУ та Південно-Міссурійським університетом допомогли мені не лише ознайомитися з системою роботи освітніх закладів в США та отримати диплом магістра, але й надала впевненості і цілеспрммованості розвивати свій академічний зріст. Я працювала викладачем у декількох державних університетах в США, отримала ступінь доктора наук, та наразі працюю у сфері освітніх технологій, і все це стало можливим завдяки моій освітній базі, підтримці, та можливостям що я отримала у ВДПУ.”

КИНАЛЬ Анна Юріївна

Участь в курсі Британської Ради «Викладання та навчання у важкі часи»

14-16 березня 2023 року старший викладач кафедри англійської філології, к.п.н. Киналь А.Ю. взяла участь у курсі «Викладання та навчання у важкі часи» (м. Краків, Польща), що є частиною глобальної програми Британської Ради «Language for Resilience». Курс передбачав опанування нових методів створення безпечного навчального середовища на уроках англійської мови, обговорення особливостей навчання внутрішньо переміщених дітей, вивчення методики виявлення та полегшення психологічних травм різного характеру, запобігання дискримінації, збереження та відновлення внутрішніх ресурсів вчителя. 

Під час тренінгів учасники мали змогу зустрітися з Лі Гібсон, директоркою Британської Ради в Україні, Вірою Роговою, заступницею міністра освіти і науки України, Оксаною Коваленко, головним спеціалістом Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН України,які виразили підтримку вчителям та поділилися своїми враженнями від події.

Особливо теплою та приємною була зустріч Анни Юріївни Киналь, представника факультету іноземних мов, з тренерами та розробниками пілотного проєкту "New Generation School Teacher", робота над яким відбувалась у ВДПУ у період з 2015р. по 2019 р.

31 березня завідувач кафедри англійської філології Забужанська Інна Дем’янівна та старший викладач Кузьміна Світлана Анатоліївна були запрошені на захист дипломної роботи студентки Дронової Тетяни, яка навчалася за програмою подвійного диплому у Південно-східному Міссурійському університеті з 2021 по 2023 н.р.

На захисті були присутні члени екзаменаційної комісії, а саме: декан факультету Др. Бейн-селбо, Др. Славіка Кодіш, Др. Ерік Сентелл, Др. Сара Дітріх, науковий керівник Др. Ірина Устінова, одногрупники Тетяни.

Тетяна представила роботу на тему “English Influence on Retail Advertising in Ukraine”. Члени комісії одностайно відмітили багатогранність, ґрунтовність дослідження, креативність, вдале інтегрування кроскультурного елементу, грамотну подачу матеріалу і високий рівень патріотизму магістрантки.

Викладачі високо оцінили роботу, а також схвально відмітили відповіді на додаткові запитання по роботі. Тетяна відповідала впевнено, демонструючи обізнаність, інтелект, ерудицію.

22 лютого 2023 року кафедра англійської філології розпочала новий проєкт разом з нашим партнером Південно-східним Міссурійським університетом (ПСМУ). Назва проєкту CALL (Computer Assisted Language Learning). Д-р. Сара Дітріх координує проєкт від американського університету і залучає до участі в ньому студентів магістрів ПСМУ.

22 лютого відбулася перша зустріч студентів- бакалаврів ВДПУ з американськими студентами-магістрами і Д-р Дітріх. Д-р Дітріх розповіла про цілі та механізм проєкту. Для того, щоб працювати в проєкті, студентів 4 курсу ВДПУ зареєстрували в класі Др. Дітріх на платформі ПСМУ (CANVAS) і зробили повноцінними учасниками освітнього процесу американського університету. Це зробив наш давній партнер по проєкту Веб-Блендід Едьюкейшн Др. Локхарт – директор технічного забезпечення та онлайн навчання (LMS) ПСМУ. Студенти обох університетів будуть працювати над навчальною літературою і брати участь в асинхронних дискусіях з американськими студентами. Др. Дитрих залучила до проєкту Тетяну Дронову, яка навчається за програмою подвійного диплому від ВДПУ у ПСМУ. Тетяна зробила детальне повідомлення на зустрічі, як працювати на CANVAS і як брати участь у дискусіях. Д-р Дитрих призначила Таню на допомогу нашим студентам, оскільки вони можуть стикатися з проблемами технічного та організаційного характеру при виконанні завдань на платформі американського університету. 

Також з нами працюють разом студенти Київського лінгвістичного університету. Робота в класі вже почалася. Наші студенти не вагаючись включилися в дискусії і вже отримують схвальні відгуки за рівень володіння англійською мовою. Дякуємо за активний початок роботи в проєкті Авксентьєвій Анастасії, Перві Анні, Кривонос Ірині, Білик Аліні, Кожухівській Юлії, Магденко Інні, Федоровій Діані, Петошиній Вікторії.