Distantsõpe

Head Viljandi Gümnaasiumi õpilased, lapsevanemad ja sõbrad!

Hetkel on kõik Eesti gümnaasiumid distantsõppel. Sellega seoses viibivad Viljandi Gümnaasiumi õpilased kodudes ning koolitunnid toimuvad digitaalsete õppevahendite vahendusel. See seab õpilaste kui õpetajate teele ette takistusi, mis raskendavad meie igapäevast elu.

Et raskustest üle saada, on Viljandi Gümnaasiumi juhtkond ja õpetajad kokku pannud Distantsõppe nipinurga. Nipinurgast leiate soovitusi, mis aitavad teil:

· muuta kodus õppimist efektiivsemaks

· toime tulla stressiga

· mitmekesistada oma igapäevast elu

· jpm

Nipinurk ei paku teile ainuõigeid lahendusi, kuid te võite siit leida „nippe“, mis aitavad teil kodus õppimisega paremini toime tulla. Lisaks õpinurgale soovitame endiselt hoida sidet oma õpetajatega ning takistuste esinemisel pidada nendega nõu. Samuti on koolis olemas õppenõustajad, kelle poole võite alati pöörduda. Kontaktid leiate kooli kodulehelt.

Õppetöö korraldus distantsõppe ajal

Distantsõppe üldkirjeldus

1.-11. aprillini on kõik Eesti gümnaasiumid distantsõppel. Sellega seoses viibivad kõik Viljandi Gümnaasiumi õpilased kodudes ning koolitunnid toimuvad digitaalsete õppevahendite vahendusel. Tundide planeerimisel on lähtutud sellest, et distantsõpe on juhendatud õpe, mille käigus on õpilastel võimalus saada õpetajatelt juhiseid ja tagasisidet oma õppetööle. Koolis rakendatakse nii video- kui ka iseseisva õppimise tunde. Viljandi Gümnaasiumis toimuvad koolitunnid õppeperioodi alguses kehtestatud tunniplaani alusel.

Kes tohivad koolimajas viibida?

Koolimajas tohivad viibida õpetajad ning erijuhtudel ka õpilased. Õpetajatele on antud võimalus anda koolitunde kodust, kuid tehniliselt nõudlikumate koolitundide läbiviimiseks võivad nad kasutada koolimaja ruume.

Erijuhtudel võivad koolimajas viibida ka õpilased, kes:

· vajavad hariduslikke tugiteenuseid (nt tugispetsialistide juures nõustamine);

· vajavad õpetaja hinnangul konsultatsioone õpitulemuste saavutamiseks;

· sooritavad eksameid, teste või osalevad olümpiaadil;

Mis on saanud valikainetest ja huvitegevusest?

Valikained jätkavad tegevust, kui nende tööd on võimalik korraldada distantsilt ja digitaalselt. Valikained, mida pole võimalik piirangute tõttu läbi viia, on pandud pausile. Valikainetega jätkatakse siis, kui koroonaviiruse levik on langenud ja üleriigilised piirangud maha võetud.

Mis saab konsultatsioonidest ja järelevastamistest?

Koolimajas on lubatud konsultatsioonid ja järelevastamised, kui aineõpetajad peavad seda vajalikuks. Küll aga proovitakse võimalusel läbi viia digitaalseid konsultatsioone. Koolimajas viibides peavad õpilased kandma kaitsemaski ning järgima 2+2 põhimõtet. Samad reeglid kehtivad ka õpetajatele.

Mis saab koolitoidust?

Õpilastele, kes avaldavad selleks soovi, on tagatud toidupakid. Toidupakke jagatakse kahe nädala kaupa. Toidupaki soovist on võimalik teada anda Viljandi Gümnaasiumi Stuudiumi keskkonnas. Iga kord enne toidupakkide jagamist avatakse Stuudiumis vastav registreerumisvorm, kus on võimalik oma toidupaki soovist märku anda.

Kas õpilaskodu on avatud?

Õpilaskodu on avatud, kuid kool on omalt poolt palunud õpilastel püsida distantsõppe ajal kodus. Nii saame vältida üleliigseid otsekontakte ja vähendame viiruse leviku riski. Juhul, kui õpilaskodus resideeruv õpilane peab osalema konsultatsioonides füüsiliselt, on tal vajadusel võimalus kasutada oma õpilaskodu tuba.