Шестикласники з нетерпінням чекали дня, коли пролунає останній дзвоник, який ознаменує початок літніх канікул. І саме 31 травня учні та їх батьки вирушили до Умані. Прогулянку алеями «Софіївки» не зміг затьмарити навіть проливний дощ. Потрапивши в храм живої природи, мандрівники відразу переконалися: тут все нагадує казку. І це дійсно так, адже в основу композиційного вирішення центральної частини парку покладені сюжети з міфології Стародавньої Греції та Риму, а деякі місця нагадують оселю грецьких богів, героїв, письменників та філософів. Дітей зустріла досвідчений гід, яка влаштувала незабутню екскурсію найцікавішими і наймальовничішими куточками заповідника. Дивлячись на прекрасний музей під відкритим небом, учні дивувались смаку, винахідливості й невичерпній енергії проектувальників та будівельників, що породили справжній шедевр, який гармонійно поєднав у собі досконалість природи та мистецтва. Насамкінець школярі відвідали комплекс фонтанів “Перлина кохання” з колірними і звуковими ефектами, лазерним шоу та повеселилися на місцевій дискотеці. Мандрівники у піднесеному настрої повернулися додому.
Протягом року наші шестикласники брали участь у конкурсах, проектах, олімпіадах та стали переможцями і лауреатами, презентувавши школу як заклад, який не тільки дає ґрунтовні знання, а й допомагає дітям реалізувати свій інтелектуальний і творчий потенціал. На завершення семестру школярі не залишилися осторонь акції, яку розпочали учні початкових класів, та стали учасниками олімпіади на «Всеосвіті». Вони вибороли 26 нагород із різних предметів. Такі заходи сприяють розвитку творчих здібностей, індивідуальних якостей вихованців. Діти отримують безцінний досвід спілкування, заявляють про свій потенціал і здатність до перемоги. Але це не просто успіх, а кропітка, довга робота трьох складових, які є основою нашого навчального закладу, без яких не досягти успіху – сім’ї, учнів і школи.
29.05.2019
Відпочинок 4-А класу після тяжкого навчального року
28.05.2019
Сьогодні "естафету " з традиційного варіння каші та пікніку перейняли учні 3-Б класу разом з мамою Петросян Ерікназ
27.05.2019
Традиційно у травні, наша класна родина варить кашу. Ось і цього року 2-Б клас разом з мамою Качур Оксаною варили кашу. Чекаючи, поки звариться каша, діти гралися в ігри, співали пісень, веселились. Втомлені та щасливі повернулись до класу
27 та 28 травня, працівниками Звенигородського РВ УДСНС України у Черкаській області було проведено екскурсію в ДПРЧ-6 для учнів 2-Б та 3-Б класу Звенигородської СПШ ім. Т.Шевченка. Дітям було показано техніку і обладнання яке знаходиться на озброєнні частини.
Заходи сприяють тому, що школярам нагадують необхідні їм правила безпеки життєдіяльності. Це допоможе дітям уникнути небезпечних ситуацій у майбутньому, повірити у власні сили, зрозуміти справжню цінність людського життя та здоров’я.
Скоро пролунає останній дзвінок. І темою номер один стане ремонт школи. Вчителі візьмуться за створення затишку у своїх кабінетах. Працюватимуть самі, організовуватимуть батьків, учнів старших класів. Звісно, лише за рахунок бюджетних асигнувань зміцнювати й розвивати навчальний заклад неможливо. Тож освітян у їхній шляхетній справі підтримують спонсори та меценати. Для учнів 6-Б класу таким є місцевий успішний підприємець, депутат районної ради Сергій Лебединець. Так, саме завдячуючи його клопотанню, багато років поспіль проводиться ремонт у кабінеті, де більшість свого часу перебувають шестикласники.
— Турбуючись про школу, — зазначає Сергій Миколайович, — ми не лише віддаємо належне педагогам за їх подвижницьку працю, а й дбаємо про майбутнє краю.
Підтримка благодійників — свідчення їх небайдужого ставлення до проблем освіти і розуміння непересічної важливості шкільного виховання. Після літніх канікул діти прийдуть у світлі, охайні класи, щоб з новими силами вирушити у цікаву подорож країною знань.
Безкорислива практична допомога в усі часи становила фундамент доброти і гуманності в усьому світі. Благодійність є тим рятівним колом, яке допомагає людям у непростих ситуаціях. У нашій школі була проведена акція «Відкрий своє серце». Джури рою «Завзяте козацтво» не лишилися осторонь заходу і стали його активними учасниками. Вони мали змогу вкинути кошти у благодійні скриньки, залишити оплачений товар на «Поличці добра», заплатити за пенсіонера у магазині. З огляду на мізерну пенсію літні люди часто не можуть собі дозволити навіть мінімальний набір продуктів. Тому таким дійством учні хотіли привернути увагу до скрутного становища пенсіонерів та людей з обмеженими можливостями.
Не треба соромитись допомагати, треба хоча б спробувати, це вже краще, ніж нічого! Долучайтесь до акції! Робімо добро разом!
На минулому тижні на базі пожежної частини міста Шполи відбулися щорічні змагання з пожежно-прикладного спорту серед юнаків. Продемонструвати свою силу та швидкість зібралось 9 команд із Звенигородського району.
Головною метою заходу стало популяризація здорового способу життя, підвищення мотивації у молоді до занять фізичною культурою та спортом та популяризація пожежно-прикладного спорту у Черкаській області. Переможці та призери змагань були нагородженні медалями та подарунками.
У світі настільки все пов’язано, що одне явище спричиняє появу іншого. Якщо існує яблуко, то, звичайно, існує і дерево, на якому воно виросло. Наша школа – це дерево, на гілках якого ростуть плоди науки – його учні, які «живляться» мудрістю вчителів, виростаючи, стають справжніми особистостями, громадянами нашої держави.
Участь в олімпіадах – це щоденна робота на уроках і після уроків, у школі й удома, із досвідченими вчителями й самостійно.Цілеспрямованість, прагнення досягти омріяної мети, працездатність і працелюбність, уміння бачити проблеми в сучасному світі, намагатися дослідити та вирішити їх – ось характерні риси призерів і переможців обласних олімпіад.
Начитані, наполегливі, ерудовані, вони не лише вчаться на відмінно, а й беруть активну участь у житті школи та міста.
20 травня учні 4-А класу виступили з казкою "Білосніжка і семеро гномів" перед молодшими школярами під керівництвом Олійник Л.В. та Мухаметзенової Я.І.
Цікаві заходи, присвячені Міжнародному дню музеїв, який відзначають 18 травня, провели напередодні у Звенигородському районному краєзнавчому музеї імені Т.Г.Шевченка. Взявши участь у акції «Ніч у музеї», співробітники установи відкрили двері для відвідувачів у вечірній час. Цього дня тут було багато дітей, молоді, дорослих. Шестикласники нашої школи теж не проминули нагоди завітати на захід. Судячи з їхніх захопливих поглядів та активної участі у дійстві, вечір виявився вдалим. У незабутній атмосфері численні гості могли не лише доторкнутися до історії рідного краю, а й насолодитися живою музикою та співом у виконанні місцевих колективів. Діти із захопленням складали глиняні пазли горщиків пізньотрипільської та середньодніпрянської археологічних культур. Учні мали змогу прикрасити себе аквагримом, скуштувати борщу та каші. Родзинкою дійства стали Шевченківські читання й екскурсія з ліхтариками. Подібні заходи дають школярам можливість глибше вивчати справжню українську історію, детальніше дізнаватися про життя видатних українців.
Сильні, сміливі, відважні, ерудовані, спортивні, артистичні. Рій "Завзяте козацтво" переможці районного конкурсу військово-патріотичної гри Сокіл (Джура).
Сім'я — це щастя, любов і удача,
Сім'я — це влітку поїздки на дачу.
Сім'я — це свято, сімейні дати,
Подарунки, покупки, приємні витрати.
Народження діток, перший крок, перший лепет,
Віра в найкраще, хвилювання і трепет.
Сім'я — дружна праця і вічні турботи,
Сім'я — це багато вдома роботи.
Сім'я — це складно.
Сім'я — це важливо.
Сім'я — це коли
Все на світі можливо.
15 травня у всьому світі святкують світле і соціально важливе свято – Міжнародний день сім'ї. Цього дня учні початкової ланки вітали своїх рідних та близьких з святом і бажали всім добра, єдності та шанобливого ставлення до старших.
Наступний етап стрілецького турніру - в місті Звенигородка
Сьогодні вшановували чин Мирослава Мисли на стрілецькому турнірі та змагалися за першість школярі Звенигородки. Ми вітаємо з перемогою на районному етапі турніру Ярослава Кобилецького.
Другою стала Тимошенко Анна. Перемігши в місті минулого року та виборовши призове місце на обласному турнірі, вона лише на 3 бали відстала від цьогорічного переможця. Третє місце розділили між собою Ярослав Корнієнко та Анастасія Скляр.
Встає над світом щире сонце вранці
І землю гріє променем ясним.
А я іду по світу в вишиванці.
Я — українець! І горджуся цим.
В нас обереги вишивають здавна.
Така традиція в народі прижилась.
Вона прадавня, вічна й дуже славна.
В культурі й до сьогодні збереглась.
Ані вікам, ні моді не здолати...
Вона в людському серці і в душі.
У ній любові, мрій, надій багато
І ти традиції забути не спіши.
15 травня в Звенигородській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів імені Тараса Шевченка був проведений День цивільного захисту.
Учні та педагогічний колектив школи удосконалили свої теоретичні знання і практичні навички щодо дій в умовах екстремальних ситуацій, перевірили здатність грамотно і чітко діяти , щоб захистити своє здоров'я та життя.
Вранці учні зібрались на подвір'ї школи на урочисту лінійку, де було оголошено план проведення Дня цивільного захисту.
Класні керівники розповіли дітям про необхідність дотримання правил пожежної безпеки в побуті, під час подорожі до лісу та про небезпеку, яку несуть у собі вибухові знахідки, план дій під час радіаційної небезпеки, про правила поведінки на водоймах; провели вікторини «Основи поведінки учнів у надзвичайних ситуаціях».
Група волонтерів продемонструвала надання першої медичної допомоги для уражених при пожежі. Також провели комбіновану естафету з елементами вправ, контрольних завдань за програмою „Цивільний захист” .
Серед учнів початкової ланки був проведений конкурс малюнка на асфальту, а серед учнів 5-11 кл проведено конкурс тематичних стінгазет
Завершальним етапом була евакуація школи, де учні і вчителі продемонстрували обізнаність і підготовку з цивільного захисту населення на випадок надзвичайних ситуацій.
День цивільного захисту під гаслом проведено цікаво та повчально. Усі переконалися в тому, що отримані знання знадобляться у повсякденному житті.
На плацу Головного центру підготовки особового складу Державної прикордонної служби України ім. генерал-майора Ігоря Момота в одну шеренгу вишикувані 70 старшокласників.
Довгим і тернистим шляхом йшла Україна до дня своєї самостійності. Багато випробувань та негараздів випало на долю українців у боротьбі за свободу та незалежність. І завжди в цій боротьбі поруч із народом йшов воїн-захисник.
Символічно, що ця подія відбувається саме тут в Оршанці – у Головному центрі підготовки особового складу Державної прикордонної служби України, який є взірцем у підготовці спеціалістів для захисту рубежів нашої Вітчизни.
У Конституції України сказано, що служба в Збройних силах України, захист Вітчизни, її незалежності та територіальної цілісності - почесний обов'язок кожного молодого громадянина.
Саме тому у нас в області було започатковано Обласну почесну відзнаку, якою сьогодні нагороджувались кращі учні навчальних закладів області за досягнення у вивченні предмета «Захист Вітчизни».
Звенигородський район представляли найкращі учні 11х класів Абдін Ілля та Гурома Максим, які продемонстрували свої знання та вміння з воєнної підготовки.
Хай буде мир віднині і довіку!
Хай буде мир й замовкнуть війни злі.
І сльози щастя на своїх обличчях
Відчують всміхнені усюди матері.
Хай буде мир. Веселі будуть діти,
Спокійними скрізь стануть всі жінки
І перестануть думати ночами,
Що десь коханий гине на війні.
Хай буде мир й замовкнуть всі гармати.
Доволі крові, сліз, нещастя й бід…
Хай відпочине змучений боями
До праці звичний чоловічий рід.
“ Хай буде мир! “- звертаються до Бога,
Чоло зросивши потом трударі,
Бо хочуть, щоб сміялись дзвінко діти
На нашій славній, праведній землі.
Волонтерський рух зазнав змін. Сьогодні без добровільних помічників немислима ані підтримка військових, ані допомога людям з особливими потребами. Те, що відбувається останнім часом, стало принагідним поштовхом, щоб проявити доброту і милосердя. Ми бачимо, як активізуються батьки та учні в допомозі бійцям ООС, пораненим воякам, одиноким пенсіонерам та ветеранам праці, дітям з інвалідністю.
Напередодні Дня матері у нашій школі було оголошено акцію «Привітай маму воїна», яку зініціювало командування морської піхоти ВМС України. Учні квітами та солодощами привітали матусь наших героїв, побажали їм міцного здоров’я, достатку, любові ближніх, щастя та миру. Ми віримо, що наша увага необхідна цим людям сьогодні, що з маленьких справ починаються великі!
Школа провела ряд заходів, присвячених Дню пам'яті і примирення та Дню перемоги над нацизмом. У класах пройшли виховні години, урок-реквієм «1939-1945. Ніколи знову», на яких діти розповідали про подвиги наших вояків у тяжкій борні, про родичів, долю яких обпалила Друга світова війна. Ушановуючи безсмертний подвиг дідів та прадідів, що боролися проти коричневої чуми, учні взяли участь у загальношкільній акції «Маки пам'яті», посіявши ці символічні червоні квіти на подвір’ї школи. Світла пам'ять про мільйони загиблих назавжди залишиться в наших серцях, а мужність ветеранів, які ціною власного життя визволили українські землі, ніколи не буде забуто.
Традиційний велопробіг, започаткований за ініціативи та організації районної ради, вже вчетверте поспіль успішно відбувся 4 травня. Близько сотні любителів велосипеда стартували погожого травневого ранку від адмінприміщення районної ради за вже вивіреним маршрутом до міста Ватутіне і назад, а це більше двадцяти п’яти кілометрів. Серед учасників пробігу голова районної ради Володимир Кучер, депутат Черкаської обласної ради Олексій Озірний, директор міської школи №2, депутатЗвенигородської міської ради Володимир Каюк. Оскільки цей масовий спортивний захід присвячувався Дню Перемоги і Дню пам’яті та примирення, його учасники вклонилися пам’яті і поклали квіти до меморіалів загиблим у місті Ватутіне та до пам’ятної стелли у Звенигородці. На закінчення голова районної ради висловив подяку всім учасникам велопробігу за участь, а також працівникам поліції за організацію забезпечення безпеки дорожнього руху та працівникам служби швидкої допомоги за медичний супровід велопробігу під час його проведення.
3 травня за ініціативи та підтримки районної ради на футбольному полі Звенигородської загальноосвітньої школи – інтернату спортивного ліцею вдруге відбувся футбольний турнір «Шкіряний м'яч» на кубок Звенигородської районної ради. Початку змагань передувало урочисте відкриття турніру. Учасників привітав голова районної ради Володимир Кучер, який побажав юним спортсменам наснаги та успіхів у спорті.
У змаганнях взяли участь футболісти із шкіл Звенигородського району. Всі учасники футбольного турніру показали цікаву і видовищну гру в ході якої кожна з команд була варта звання переможця. Але перемагають найсильніші. Перше місце виборола команда Звенигородської загальноосвітньої школи – інтернату спортивного ліцею, друге місце у команди Звенигородської спеціалізованої школи ім. Тараса Шевченка, третє у спортсменів Озірнянської загальноосвітньої школи.
Команди-призери були нагороджені дипломами та медалями, команда-переможець ще й кубком районної ради.
Кращим гравцем турніру визнано Еміра Бурлаченка із школа ім. Тараса Шевченка, а кращим воротарем став Ярослав Пелипенко із школи-інтернату спортивного ліцею.