Освітня діяльність

Форми здобуття освіти

Запорізька початкова школа "Натхнення" Запорізької міської ради провадить освітню діяльність на рівні дошкільної освіти та першому рівні повної загальної середньої освіти.

Освітній процес у Запорізькій початковій школі "Натхнення" Запорізької міської ради організовується відповідно до Законів України "Про освіту", "Про повну загальну середню освіту", інших законів України в галузі освіти, інших актів законодавства України, Статуту ЗПШ "Натхнення", освітньої програми (освітніх програм) ЗПШ "Натхнення".

Початкова освіта  у Запорізькій початковій школі "Натхнення" Запорізької міської ради може здобуватися за очною (денною), дистанційною, сімейною (домашньою), екстернатною формами чи формою педагогічного патронажу на підставі положень, затверджених центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.

Очна (денна) форма здобуття освіти – це спосіб організації навчання здобувачів освіти, що передбачає їх безпосередню участь в освітньому процесі.

Дистанційна форма здобуття освіти – це індивідуалізований процес здобуття освіти, який відбувається в основному за опосередкованої взаємодії віддалених один від одного учасників освітнього процесу у спеціалізованому середовищі, що функціонує на базі сучасних психолого-педагогічних та інформаційно-комунікаційних технологій.

Сімейна (домашня) форма здобуття освіти – це спосіб організації освітнього процесу дітей самостійно їхніми батьками для здобуття формальної (дошкільної, повної загальної середньої) та/або неформальної освіти. Відповідальність за здобуття освіти дітьми на рівні не нижче стандартів освіти несуть батьки. Оцінювання результатів навчання та присудження освітніх кваліфікацій здійснюються відповідно до законодавства.

Екстернатна форма здобуття освіти (екстернат) – це спосіб організації навчання здобувачів освіти, за яким освітня програма повністю засвоюється здобувачем самостійно, а оцінювання результатів навчання та присудження освітньої кваліфікації здійснюються відповідно до законодавства.

Педагогічний патронаж – це спосіб організації освітнього процесу педагогічними працівниками, що передбачає забезпечення ними засвоєння освітньої програми здобувачем освіти, який за психофізичним станом або з інших причин, визначених законодавством, зокрема з метою забезпечення доступності здобуття освіти, потребує такої форми.