Виховна робота

                   

 Акція «Запобігти. Врятувати. Допомогти.»


 З метою ознайомлення та навчання дітей основам пожежної безпеки, роз’яснення різноманітних аспектів безпеки життєдіяльності та популяризації професій рятувальника, медика, працівника газової служби- для здобувачів освіти працівники цих служб провели громадську акцію  «Запобігти. Врятувати. Допомогти.». Для дітей було проведене заняття, під час якого вони ознайомилися із діяльністю пожежно - рятувальної служби, газової та надання першої медичної допомоги. Працівники Служби порятунку особливу увагу звернули на важливості дотримання основних правил безпечної поведінки у побуті, а також, як правильно діяти у разі виявлення вибухонебезпечних, або схожих на них підозрілих предметів.

Ця зустріч справила велике враження на дітей та підлітків тому, що вони мали змогу побачити на власні очі спецтехніку та її обладнання та стали учасниками практичних занять.


Заходи

у рамках Тижня Безпеки дорожнього руху

із загальною темою

«Безпека на дорогах в умовах воєнного стану »

 

·   Єдиний національний урок «Безпечна дорога додому»;

·       Вікторина « Безпечна дорога додому» (3 клас);

·       Уявна подорож до країни " Світлофорія"(6 клас);

·       Гра-вікторина «Знай правила дорожнього руху» (1, 2 клас);

·       Вуличний марафон "Дорожні знаки та їх значення"(10 клас);

·       Бесіда  та вікторина "Правила дорожнього руху знай- життя та здоров'я зберігай" (9 клас);

·       Бесіда " Безпека дорожнього руху - це життя"(4 клас);

·       Квест «Знавці дорожнього руху» (7 клас);

·       Бесіда з елементами вікторини "Правила дорожнього руху"(8 клас);

·       Перегляд та обговорення презентації " Живи цікаво та безпечно" (5 клас);

·       Тренінг " Правила дорожнього руху" (11 клас)

 


День вишиванки

Запам’ятати, коли в Україні святкують День вишиванки, нескладно: щороку у третій четвер травня. Зручно пригадувати так: у травні, після Дня матері – третій тиждень місяця, четвертий день тижня, п’ятий місяць року. Вперше його відзначали у 2006 році. П’ятеро студентів історичного факультету Чернівецького університету започаткували День вишиванки. Історія свята дуже цікава. У той час це було своєрідним викликом, бо вишиванка не мала популярності і не була звичним предметом гардеробу. Вишиванка – це одяг, який доречний у будень і у свято, а взори на одязі українців дивують різноманіттям, від відтворення давніх мотивів до сучасних сюжетів та ідей. Тож носіть свої  вишиванки із задоволенням

Національна Руханка в вишиванках "Дякуємо ЗСУ"

І етап ТГ Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл»(«Джура»)

15 травня 2024 року відбувся І етап ТГ Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Наш рій "КоБра" в запеклій боротьбі показав себе якнайкраще і тому ми стали Переможцями!

                                                   День Європи    

  9 травня Освітній цент Верховної Ради України проводив парламентський онлайн-урок до Дня Європи. Здобувачі освіти нашого закладу стали його учасниками. Лихо Даша та Семінько Юля взяли участь, разом з тисячами  однолітків, в онлайн-вікторині про Європейський Союз.

      В закладі були проведені: година спілкування "В Європу- з Україною в серці", віртуальна екскурсія "Подорож країнами Європи", виготовлення лепбуку "Пам'ятні  європейські місця", квест "Галопом  по Європі".

Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності

Протягом тижня були проведені різноманітні заходи. Квест-гра «Наша безпека- в наших руках», вікторина «Дорожня грамота», бесіди «Вибухонебезпечні предмети. Дії при виявленні вибухонебезпечних або підозрілих предметів» та «Здорові звички- здоровий спосіб життя», конкурс малюнків «Обережно! Небезпека», хвилинка-веселинка «Ми - пішоходи», перегляд документального фільму «Небезпечні знахідки», година спілкування «Будь обережним на вулиці і вдома».

Особливо насиченим був День цивільного захисту. Здобувачі освіти були учасниками практичних занять та змагання «Смуга перешкод». З цікавістю слухали розповідь наших постійних гостей Мартіяна Є.О та Басалу Р.М.- інспекторів Прилуцького РУ ГУ ДСНС України в Чернігівській області.


Заходи,

приурочені Дню пам’яті та примирення,

 присвячені пам’яті жертв Другої світової війни

 

·   Патріотична мандрівка «Не загасити пам’яті вогонь»;

·   Майстер-клас «Маки червоні знов розцвітають»;

·   Покладання квітів до пам’ятника загиблим у Другій світовій війні;

·   Кінолекторій  «Пам’ять … Вона нетлінна і вічна»

·   Виставка літератури «Про минуле книга пам’ять зберігає»

 


Проведення флешмобу «White card» 

6 квітня у світі відзначається – Міжнародний день спорту на благо розвитку та миру (International Day of Sport for Development and Peace). 23 серпня 2013 р. Генеральна Асамблея ООН одноголосно ухвалила резолюцію, у якій зазначалося, що «здоровий спосіб життя, фізична та інтелектуальна активність – запорука загального процвітання й добробуту». Також 7 квітня, світ відзначає Всесвітній день здоров’я. Спорт на благо миру та розвитку – це ключове формулювання згаданої міжнародної події, що підкреслює важливість і необхідність такого виду загальнолюдської діяльності для суспільства, держави, урядових і неурядових організацій. Здоровий спосіб життя, фізична та інтелектуальна активність – запорука благополуччя та процвітання людини. 5 квітня наша школа долучилася до флешмобу «White card» який був проведений  Українською федерацією «Спорт заради розвитку».

       6 квітня в Україні відзначають Міжнародний день спорту на благо миру та розвитку. З нагоди цього дня  з учнями початкових класів була проведена естафета. Заняття спортом допомагають дитині не тільки стати здоровішою та зміцнити імунітет, але й впоратися зі стресом, покращити настрій, набратись впевненості та вольових якостей. Діти отримали велике задоволення від командної гри та спілкування. 

                      Ми прагнемо миру!

         Намагаємось допомагати нашим захисникам здобувати ПЕРЕМОГУ. З метою підтримки наших воїнів 17 квітня у закладі освіти  був проведений ярмарок посадкового матеріалу. Долучилися до нього діти, вчителі, працівники закладу та жителі села.  Вторгували 6 тисяч 440 гривнів. Ці гроші були передані волонтерам громади для наших захисників.

                                          Акція  єднання та віри

         "Випускники  2024 року для майбутніх поколінь"        

 Здобувачі  освіти нашого закладу взяли участь у загальнонаціональній акції єднання та віри "Випускники  2024 року для майбутніх поколінь". Випускники  посадили горіхи, вишні, сливи неподалік церкви. Дев'ятикласники  висадили саджанці берізок та дубів навколо стадіону закладу. Сподіваємось, що всі деревця приживуться і будуть радувати майбутні покоління дітей та односельців.  

       Українки- це талановиті та сильні, наполегливі та працьовиті, розумні та дуже впливові жінки, які свого часу змінювали історію своєї держави. Вони ставали королевами, впливали на світову політику. Їхні портрети відображені на полотнах всесвітньовідомих художників та прикрашають знані галереї. Наші прекрасні жінки робили наукові відкриття та писали книги, виступали на світових сценах та досягали спортивних вершин, вражали своєю красою світ.

      Цій темі  був присвячений захід «Жінки в історії України : від стародавніх часів до сьогодення»



Відповідно до річного плану роботи закладу на 2023/2024 н. р. та з метою сприяння утвердження статусу української мови як державної, піднесення її престижу, виховання у здобувачів освіти поваги до свого народу, мови і традицій, виявлення творчо обдарованих дітей, підвищення рівня загальної мовної культури з 19 по 23 лютого учителька української мови і літератури Руленко Л. М. провела Тиждень української мови й літератури, приурочений до Міжнародного дня рідної мови, який у всьому світі відзначається 21 лютого.

Було проведено цікаву й пізнавальну мовознавчу естафету «Рідна мова – життя духовного основа» між учнями 6 і 7 класів. Гра складалася з п’яти турів: «Вікторина», «Ой», «Імена», «Пантоміма», «Головоломка». Граючи в інтерактивну вікторину «Моя країна – Україна» здобувачі освіти (8 клас) довідалися чимало цікавих фактів про матеріальну та духовну культуру нашої держави. П’ятниця, 23 лютого, була Днем української кухні. Під час конкурсу «Українське – найсмачніше!» ведучі Лут В. та Месевра Н. розповіли присутнім про смаколики традиційної української кухні, а учні 5-11 класів підготували різноманітні українські страви та художні номери для їх захисту.

Усі заходи проводилися під девізом «Шануймо рідне, шануймо  українське!». Учні мали змогу поринути в багатий світ краси і принад рідної української мови, більше дізнатися про звичаї та традиції нашого народу. Отже, проведення предметного тижня не тільки поглибило знання з української мови, а й стало джерелом позитивних емоцій, мобілізації творчих зусиль і, як наслідок, підвищило мотивацію до вивчення мови та культури власної країни.


     У пам'ять про загиблих у боротьбі за волю, які зараз на небі, які дивляться на нас із ирію, які своїми крильми захищають мир і спокій українських дітей та їхніх батьків відбулася акція "Янголи світла". Діти дали обіцянку патріота не просто на словах любити Україну, а й справами прикрашати її, своїми вчинками та починаннями.

106 років тому відбувся бій, що для нас є прикладом патріотизму та боротьби за свободу. Крути стали символом подвигу жертовності та волі для багатьох поколінь борців за незалежність України. Це початок нової доби в історії України. З нагоди відзначення Дня пам'яті Героїв Крут у закладі освіти відбулися тематичні заходи:

До Дня Соборності України

З метою поглиблення знань здобувачів освіти про історичне минуле нашої країни, формування національної свідомості, виховання в підростаючого покоління глибокої поваги та любові до Батьківщини та з нагоди відзначення Дня Соборності України було організовано та проведено ряд заходів:

Ми, українці, єдиний народ, сильний і славний зі своїми символами, мовою, звичаями, традиціями, який нікому не вдасться розділити чи знищити. У важкий час для України ми об'єднані однією мрією. Ми мріємо про ПЕРЕМОГУ України! 

Єднаймося, браття, бо разом ми сила!

Потрібно здолати усіх ворогів,

Щоб наша країна навік захистила

Державність свою, своїх дочок й синів!

                       День цивільного захисту

     У  цей день були проведені практичні заняття з евакуації здобувачів освіти із закладу; з домедичної допомоги; транспортування потерпілого різними способами; накладання турнікету, пов’язок; метання гранати; одягання протигазу.  Діти стали учасниками змагання «Смуга перешкод».

    З бесідою про пожежну безпеку, поведінку  під час знаходження невідомих та вибухонебезпечних предметів , виникнення надзвичайних ситуацій різного характеру, популяризації професії виступили головний інспектор Мартіян Є.О. та Басала Р.М.- провідний інспектор Прилуцького РУ ГУ ДСНС України в Чернігівській області.

    Педагоги в класних колективах провели бесіди, вікторини , виховні години, конкурси малюнків на теми попередження та недопущення травматизму на дорогах та залізничних коліях, під час роботи з газовими та опалювальними приладами; правилами поводження з сірниками та на водоймах, при виявленні вибухонебезпечних і підозрілих предметівта інше.  


                                                    День Матері       

    День Матері - це сімейне свято. Мама- безумовно, найрідніша та найважливіша людина у житті кожного. Вона вчить нас найголовнішим навичкам у житті, першим словам та крокам. З вуст неньки ми вперше чуємо рідну мову , з молоком матері вбираємо любов до батьківщини. 

       У нашому закладі були проведені заходи до Дня Матері в рамках методичного об'єднання класних керівників, а саме: гра "Все починається з жінки" (класний керівник  Ворошилова В.А., 5 клас ), свято "Моя мама найкраща!"(класний керівник Антоненко Л.М., 2 клас)