Новини

В рамках місячника з охорони праці та безпеки життєдіяльності в Золотівському ліцеї №16 у початковій ланці було проведено єдиний урок- тренінг з основ безпеки “Вчимося жити безпечно”та рольові ігри “Захищай іншого - захищай себе”.

Досить часто наші діти залишаються на вулиці самі, а також захоплені грою потрапляють у місця де може бути небезпечно. Тому даний урок-тренінг є актуальним у наш складний час.

Цілі тренінгу: обговорити з учнями, які небезпечні місця є у мікрорайоні біля їхнього будинку; формувати у школярів уміння обирати безпечні місця для відпочинку та гри, де ніщо не загрожує життю і здоров’ю; допомогти засвоїти загальні правила безпечної поведінки дітей надворі; розвивати вміння учнів розрізняти безпечні та небезпечні ситуації (ігри, зустрічі з незнайомцями) виховувати обережність, обачливість.

Складно уявити дистанційне навчання без роботи за комп'ютером. У пригоді також стають і інші ґаджети. Здається, що працювати за комп'ютером легко, але насправді така робота може зашкодити. Тому в рамках місячника з охорони праці та безпеки життєдіяльності в Золотівському ліцеї №16 для учнів 1 класу був проведений урок безпеки "Правила безпечного користування комп'ютерною технікою".

Щоб цього уникнути варто дотримуватися простих, але досить дієвих правил, з якими і ознайомилися першокласники. Дізналися про тримання постави за комп'ютером, гімнастику для очей, відстань від екрану, часте моргання. Ще діти дізналися, як безпечно ввімкнути та вимкнути комп'ютер, які його складові та їх призначення, до чого можна торкатися, а до чого - ні. Якщо не дотримуватися правил техніки безпеки та поведінки, робота за комп’ютером може завдати шкоди нашому здоров’ю.

Дбаємо про свою безпеку!

8 травня в Україні відзначається День пам'яті та примирення, присвячений пам'яті жертв Другої Світової війни. В цей день ми віддаємо данину поваги мільйонам наших співвітчизників, які врятували від нацизму Україну, Європу та світ.

Напередодні пам'ятної дати в 10 класі відбулась виховна година «Погляд у минуле», здобувачі освіти звернули увагу на те, якою саме ціною дісталась перемога та які сліди вона залишила. Всі присутні вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання.

Пам'ятаймо тих, хто боровся за Україну тоді! Шануймо тих, хто воює за неї сьогодні.

На третьому занятті в “Школі майбутнього першокласника” ми працювали з інтерактивним плакатом Thinglink. Цього разу ми говорили про сім’ю. Розгадали ребус, за допомогою емоційного термометра виміряли свій настрій на початку заняття, завдяки платформі Wordwal отримали жартівливі передбачення.

Переглянули відеоролик “Моя сім’я” та розповіли кожен про свою родину. Заздалегідь малюки ще й намалювали своїх рідних, тому ми змогли ще й побачити родину кожного. Виконали вправу з пальчиками, де кожен пальчик - член родини (дідусь, бабуся, мама, тато та малюк) і за допомогою відео “Долонька” вивчили назви пальчиків.Відпочивали з веселою фізкультхвилинкою, в якій танцює вся сім’я.

Складали пазл “Назви професій” та розповідали про професії батьків. Відповідали на питання вікторин на платформі Wordwal “Що це?” та “Що для чого?”. Наприкінці заняття малювали свій настрій.

У нас знову було весело та цікаво! Працюємо вже як одна родина.

Кольорове заняття в “Школі майбутнього першокласника” ми присвятили Великодню. Працювали в чудовому застосунку Canva.

Налаштовувалися на роботу, виконуючи вправу на платформі Interacty. Складали великодній пазл (Jigsawplanet). Переглянули відео про Великдень. Розповідали про те, як в родинах готуються до Великодня.

Виконали кольорову руханку з родиною веселих курчаток. Називали кольори. Переглянули мультфільм “Великодні крашанки” про хлопчика Дарчика та песика Міккі, які допомагали матусі фарбувати крашанки. Дізналися, які кольори можна отримати за допомогою матінки-природи (відвар цибулиння, куркуми, чорниці, морквяний сік, квіт синьої мальви та кропиви, відвар вишні). Розмальовували писанки на дитячому порталі “Пустунчик”. Відпочивали з мишенятами, які на Великдень пасочку місили.

А наостанок збирали свої великодні кошики з пластиліну. У нас вийшли чудові пасочки та крашанки.

До Великодня ми готові! Тепер черга матусь - пекти паски та фарбувати крашанки, а ми будемо їм допомагати.

Великдень – найвеличніше свято українців!

Воно вважається найсвітлішим, найважливішим святом весни й пов’язують його з Воскресінням Христовим, яке розкриває радість перемоги Божого Сина над смертю й вічним забуттям.

Учні 5- 6 класів Золотівського ліцею №16 ознайомилися з великодніми традиціями свого народу, дослідили історію свята, походження назви, символи свята та ї значення. Говорили про техніки пркрашанння великодніх яєць і створювали свій неповторний дизайн. Працювали весело, з цікавістю, освоювали роботу в техніці декупаж.

Розмалюю писанку, розмалюю,

Татові та мамі подарую…

Зовсім скоро настане свято, яке з вірою та надією входить у наше життя, обтяжене пандемією і війною, найбільше, найсвітліше християнське свято — Великдень. Це головне свято весняного циклу, тріумф життя над смертю, добра над злом, перемога правди над брехнею. Це початок чогось нового і чистого, усвідомлення того, що відбулося колись на планеті велике диво.

Вчителі початкових класів Золотівського ліцею № 16 провели тематичні заходи до Великодня зі своїми вихованцями. Під час занять діти познайомились з історією виникнення свята, традиціями, обрядами, виконували різноманітні завдання, читали і співали, ліпили і “пекли”, малювали, вирізали і клеїли, разом розглядали ілюстрації зі зразками писанок, переглядали відеофрагменти розпису, дізналися про символіку писанки, крашанки та їх різновиди. Відвідали онлайн музей писанкового розпису "Писанка", побували на Фестивалі української писанки та дізналися про новий рекорд України з розпису писанок.

Великдень для школярів – це знайомство з історією. Діти повинні знати про побут, звичаї, традиції, світогляд українського народу. Через такі хвилини спілкування йде духовне збагачення дітей, виховання любові до Батьківщини, любові до природи, рідної мови, історії, любові до краси і життя; діти переймаються глибоким почуттям національної гідності, гордості за культуру свого народу.

“Школа майбутнього першокласника” в Золотівському ліцеї № 16 продовжує свою роботу. Під час другого заняття малюки здійснили подорож до лісу. Обговорили правила поведінки в лісі. Відгадували загадки, розповідали про життя лісових мешканців.

Разом з лісовою красунею білочкою вчилися називати послідовно дні тижня. Виконували веселу руханку зі звірятами. Розмальовували звірят на сторінках розвивального сайту “Пепі”.

Також говорили про пори року: складали пазл, розповідали про улюблену пору року. Працювали на платформі LearningApps - рахували кількість звіряток на картках та знаходили їм пари з відповідною цифрою. Малювали свій настрій за допомогою застосунку CHROME MUSIC LAB та розмальовували анімаційну розмальовку зі звуковими ефектами “Качечка з каченятами”.

Час пройшов весело та цікаво! Отримали море позитивних емоцій.

*********************************************************

В умовах сьогодення не завжди виходить долучитися до занять всім учасникам одночасно, тому іноді працюємо індивідуально.

Якщо ви ще не з нами, долучайтесь. Ми чекаємо на вас!

Міжнародний день протидії булінгу відзначається щорічно 4 травня.

Цей день нагадує нам про важливість створення безпечного, підтримуючого та дружнього середовища для всіх.

Булінг може мати серйозні наслідки для психічного та емоційного здоров'я постраждалих осіб, тому важливо розуміти, як йому запобігати та як допомагати тим, хто стикнувся з цією проблемою.

Міжнародний день протидії булінгу нагадує нам про нашу спільну відповідальність перед цією проблемою. Кожен з нас може зробити свій внесок у боротьбу з булінгом, будучи більш уважними та підтримливими одне до одного. Ми можемо створити середовище, де кожна людина почувається впевнено та захищено.

З метою профілактики та запобіганню булінгу в Золотівському ліцеї №16 в 11 класі було проведено виховну годину на тему «Стоп булінг!».

28 квітня щорічно святкують Всесвітній день охорони праці.

Це свято присвячене важливій темі безпеки та здоров'я на робочому місці, яка стає дедалі актуальнішою в сучасному світі, де праця відіграє ключову роль у житті багатьох людей.

Зародження Всесвітнього дня охорони праці відбулося на початку 20 століття, коли в ряді країн почались масові акції за поліпшення умов праці та захист прав працівників. В 2003 році Міжнародна організація праці (МОП) офіційно ухвалила 28 квітня як Всесвітній день охорони праці, з метою залучення уваги громадськості до проблем безпеки на робочому місці та здоров'я працівників.

Цей день нагадує нам про важливість створення безпечних умов праці для всіх людей. Захист здоров'я та безпека на робочому місці є ключовими аспектами для забезпечення якісного життя та продуктивної праці. Незабезпеченість безпеки на робочому місці може призвести до травм, хвороб або навіть смертельних випадків, що негативно впливає на якість життя працівників і загальну продуктивність суспільства.

Чорнобиль... Рана, яка досі ятрить..

26 квітня – знакова для України дата, яка вже 38 років нагадує людству про наймасштабнішу техногенну катастрофу в світовій історії. Вибух атомного реактора на Чорнобильській АЕС.


Ця трагедія залишила невиліковні рани в серцях багатьох, а її наслідки відчуваються досі. Якби не подвиг простих людей, які ризикуючи власним життям і здоров’ям, врятували нас від подальшого поширення радіації, то важко навіть спрогнозувати повні масштаби трагедії не лише для України, а й всього світу.

Класним керівником 10-го класу було проведено виховну годину"Чорнобиль: пам'ять, надія, відродження". Низький уклін всім хто боровся зі страшною бідою.

Вічна пам'ять і шана тим, хто ціною власного життя захистив наше майбутнє

В історії нашого народу чимало скорботних дат, спогадів, які пронизують серце гострим болем. Одна з них 26 квітня, коли над квітучим Поліссям здійнявся в нічне небо зловісний вогонь радіаційного вибуху.

У 2024 році годинник життя відраховує 38рік Чорнобильської катастрофи. Чорною плямою стала на нашій блакитній планеті трагедія Чорнобиля. Ця біда назавжди залишиться у пам’яті людей, як застереження того, що науково-технічний прогрес може приносити і гіркі плоди.

В початковій ланці ліцею пройшли години спілкування за темами:

1 клас – Віртуальна екскурсія на місця подій «Чорнобильська біда»

2 клас- «Мужність і біль Чорнобиля»

3 клас- «Чорне крило Чорнобильського лиха»

4 клас-«Твій біль, Україно, – Чорнобиль»

Аварія на Чорнобильській АЕС 26 квітня 1986 року стала одним з похмурих символів трагедії, до якої може призвести техногенна катастрофа.

З того часу в цю дату в Україні щороку вшановують героїзм пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться у пам’яті українського народу.

Українці щороку повторюють чорнобильський урок: не тому, що погано засвоїли, а для того, щоб не забути…

Учні 5 класу Золотівського ліцею №16 також долучилися до уроку пам'яті про Чорнобильську катастрофу.

Щорічно, 28 квітня, відзначається Всесвітній день охорони праці. Міжнародна організація праці присвячує цей день актуальній темі.

У 2024 році це – «Забезпечуємо безпечну та здорову працю вже зараз в умовах зміни клімату».

Цей день звертає додаткову увагу на те, що забезпечення безпечної та здорової праці в умовах зміни клімату – це важливе завдання, яке потребує спільних зусиль.

З метою ознайомлення учнів з поняттям «охорона праці», з історією його виникнення, пояснення важливості усіх професій та значення їх для людства та виховання шанобливого ставлення до усіх професій у 5 класі Золотівського ліцею №16 була проведена виховна година, присячена, Всесвітньому дню охорони праці.

26 квітня вшановують пам'ять ліквідаторів та учасників трагедії на Чорнобильській АЕС.

Під час тестування четвертого реактора атомної електростанції Чорнобиль стався вибух реактора, що призвело до великого викиду радіоактивних матеріалів у навколишнє середовище. Величезна кількість радіоактивного хмари поширилася на великі відстані, забруднюючи значну територію Європи.

Ця аварія призвела до серйозних наслідків для людського здоров'я і навколишнього середовища. Тисячі людей отримали опіки від радіації, багато з них померли від радіаційних хвороб, а велика територія навколо атомної електростанції залишилася непридатною для життя на довгі роки.

Чорнобильська катастрофа стала однією з найбільш важливих подій в історії ядерної енергетики, її наслідки відчуваються й досі, і ця трагедія нагадує про необхідність безпеки в атомній промисловості та використанні ядерної енергії.

З метою вшанування подвигу учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, пам’яті жертв цієї катастрофи, у Золотівському ліцеї №16 в 11 класі було проведено виховні заходи з відзначення 38–річчя з Дня Чорнобильської трагедії.

26 квітня виповнюється 38 років від часу аварії на Чорнобильській АЕС, яка стала найбільшою техногенною катастрофою ХХ століття, сьогодні у  6 класі Золотівського ліцею №16 відбулась класна година «Чорнобильська катастрофа та її наслідки» 

28 квітня- Всесвітній день охорони праці.  

Щорічно міжнародна організація праці відзначає цей день та присвячує цей день актуальній темі.                 

  З метою привернення уваги до цього дня та  ознайомлення з темою та заходами для учнів 8 класу було проведено виховну годину. Учні дізналися про історію виникнення та мету цього Дня, обговорили небезпечні професії та заходи щодо охорони здоров'я та життя працівників, про закони, які захищають підлітків.Особова увага була приділена обговоренню заходів щодо  безпечних умов у школі та запобігання травматизму серед школярів.  Учень 8 класу Стецюк Микита поділився своїм малюнком з цієї нагоди. 

Щорічно, 28 квітня, відзначається Всесвітній день охорони праці. У 2024 році він проходить під лозунгом «Вплив зміни клімату

на здоров’я, безпеку та гігієну праці».

Для учнів 10 класу пройшла година спілкування.

Говорили про зміни погодних умов та їх значний вплив на умови праці, теплові стреси, забруднення повітря, УФ-випромінювання та інші екстремальні погодні явища, які стають частішими, підвищуючи ризик професійних захворювань та аварій. 

Вітаємо наших переможців та учасників Чемпіонату Луганської області зі спортивного орієнтування! 

22 квітня уся світова спільнота відзначає Міжнародний день Матері-Землі. І дійсно, Земля є нашою Матінкою та Годувальницею. Це спільний дім для всього людства, у якому створені дивовижні умови, що дозволяють людям отримувати радість та насолоду від життя.

Учні 5 класу Золотівського ліцею також долучилися до візначення цього дня. Здобувачі освіти познайомилися з історією виникнення свята, символами та традиціями відзначення Дня Матері - Землі. Гопорили про екологічні роблеми нашої планети та їх наслідки.

Ця дата дозволяє кожному задуматися над тим, що хорошого я можу зробити для свого дому, для своєї матінки.

Міжнародний день пам'яток і визначних місць — відзначається щороку 18 квітня. Спрямований на підвищення обізнаності громадськості з різноманіттям культурної спадщини, її вразливістю та необхідністю ефективних зусиль заради збереження її для подальших поколінь. В Україні цей день має назву «День пам'яток історії та культури», його відзначають щорічно. Його девізом став заклик “Збережемо нашу історичну батьківщину”. Збереження пам’яток є нашим святим обов’язком, адже ми повинні берегти їх для наступних поколінь, як зберегли їх для нас наші попередники. Важкі випробування випали на долю України, нищиться багато будівель та об’єктів охорони.

     Тому в початкових класах протягом тижня проводилися інформаційні хвилинки та ранкові зустрічі, на яких діти вчилися розрізняти історичні пам'ятки від культурних, знайомилися з найвідомішими пам'ятками нашої країни, історією їх виникнення тощо...

     Треба знати своє минуле, щоб бути гідними майбутнього.

У рамках проведення місячника з охорони праці та безпеки життєдіяльності в Золотівському ліцеї 16 для учнів 10 класу була проведена інформаційна хвилинка "Нещасні випадки та травми. Дитячий травматизм", під час якої привернули увагу здобувачів освіти на правила безпечної поведінки та дотримання їх у різних життєвих ситуаціях. Адже, саме сьогодні, як ніколи, життєво необхідно озброїти учнів знаннями, вміннями і розумінням важливості збереження власного здоров’я, формувати свідоме розуміння цінності власного життя, виховувати в них свідому, осмислену позицію щодо безпеки життєдіяльності.

Учні навчалися цінувати та берегти власне життя і життя оточуючих, уникати потенційно-небезпечних ситуацій, а у разі їх виникнення – діяти грамотно, надаючи самодопомогу чи допомоги іншим.

Людина може запобігти біді, уберегти себе і своїх близьких від небезпеки, якщо буде володіти елементарними знаннями основ безпеки життєдіяльності.

В рамках проведення місячника Охорони праці та до Дня пожежної охорони  в 5 класі Золотівського ліцею №16 було проведено виховну годину, присвячену пожежній безпеці. Діти повторили правила пожежогасіння та правила поведінки у небезпечній ситуації. Також здобувачі освіти перевірили свої знання з пожежної безпеки, взявши участь у цікавій вікторині. 

18.04.2023 р. у 8 класі Золотівського ліцею №16  вчителем історії Новіченко О.М. був проведений онлайн-урок “Історія Євросоюзу”. Учні познайомилися з країнами-членами і країнами-кандидатами в члени Європейського союзу, визначили місце України на карті Європи. Порівняли символіку України і Євросоюзу. Дізналися, коли святкується День Європи. Обговорили важливість процесу євроінтеграції для України. 

Щорічно 28 квітня відзначається Всесвітній день охорони праці. Міжнародна організація праці присвячує цей день актуальній темі.

Девіз Дня охорони праці в 2024 році: ««Вплив зміни клімату на безпеку та гігієну праці» (The impacts of climate change on occupational safety and health)».

З метою підвищення уваги керівників закладів освіти до створення належних умов праці, навчання, відпочинку, вивчення та використання на практиці правил основ безпеки життєдіяльності, попередження травматизму та загибелі дітей, дорослих при виникненні різного роду надзвичайних ситуацій та в рамках відзначення Дня охорони праці у 2024 році Головним управлінням Пенсійного фонду України в Луганській області проводився конкурс «Кращий спеціаліст з охорони праці».

У конкурсі серед працівників служби охорони праці або осіб, які виконують функції служби охорони праці в порядку сумісництва, взяли участь 17 представників закладів освіти.

За результатами конкурсу «Кращий спеціаліст з охорони праці» І місце посіла Переяслова І. А., заступник директора з навчально-виховної роботи Золотівського ліцею №16 Гірської міської територіальної громади.

Інно Анатоліївно, ми Вас щиро вітаємо!

І наступного Вам побажаємо:

Безпечно й впевнено трудитись,

З недоліками не миритись.

Ми вдячні Вам за охорону

Життя й здоров’я на роботі.

За повсякденну ту рутину,

До нас увагу і турботу.

Переживати досить, годі!

Хай буде добре все в роботі,

Не буде перешкод ніяких,

Бажаємо Вам благ всіляких!

В рамках місячника з охорони праці та безпеки життєдіяльності в Золотівському ліцеї №16 було  проведено заняття з вивчення алгоритму дій у разі настання випадків травматизму учнів, та правил надання домедичної допомоги.

Кожна людина повинна знати основи надання першої допомоги. Значення першої медичної допомоги важко переоцінити. Вчасно й правильно надана медична допомога у більшості випадків не тільки рятує життя потерпілого, але й забезпечує подальше успішне лікування хвороби або ушкодження, попереджає розвиток важких ускладнень.

Шановні батьки!

Розпочато реєстрацію на оздоровлення дітей влітку 2024 року.

Гірська міська військово-цивільна адміністрація запрошує вас ознайомитися з детальною інформацією за посиланням:

В Золотівському ліцеї №16 протягом навчального року було проведено ряд профорієнтаційних заходів для учнів 9-11 класів. Профорієнтація - це важливий етап у житті кожного учня. На цьому етапі вони починають здійснювати перші серйозні кроки у виборі майбутньої професії та навчального напрямку. Основна мета профорієнтації - допомогти учням краще зрозуміти свої інтереси, здібності, таланти, а також ознайомити їх з різними професіями та можливостями для подальшого навчання. 

Вітаємо переможців весняної сесії Міжнародного дистанційного конкурсу “Олімпіс 2024”!

Бажаємо злетів і нових висот,

Щоб труднощі зникли навіки!

Побільше вам заслужених нагород.

Навчайтеся, старайтеся, радійте!


www.facebook.com/groups/412732506943496/permalink/1005505934332814/ 

Протягом березня учні початкових класів Золотівського ліцею № 16 брали участь в цікавому Міжнародному дистанційному освітньому конкурсі “Брейн Ринг 2024 - Весняна сесія”. Це були різноманітні цікаві завдання з основних шкільних предметів (українська мова, математика, англійська мова, інформатика та природознавство).

Змагання завершено, результати оголошено.

Вітаємо наших переможців!

Переможцям у змаганні

Найкращі наші побажання!

Розвивайтеся, навчайтесь,

На досягнутому не зупиняйтесь!

Будьте першими в науці

І високими душею!

Хай талант ваш розквітає

Під щасливою зорею!

Згідно плану виховної роботи  та з метою підвищення рівня обізнаності ліцеїстів щодо збереження власного здоров’я і усвідомлення його цінності у Золотівському ліцеї №16  соціальним педагогом Голубенко Н.О.  було проведено ряд інформаційно-просвітницьких заходів щодо пропаганди здорового способу життя та профілактики шкідливих звичок.

Під час цих лекцій учні отримали детальну інформацію про шкідливість цих звичок для здоров'я та соціального життя, а також про можливі наслідки для психічного та фізичного здоров'я.

Зусиллями вчителів, адміністрації та психологічної служби, Золотівський ліцей №16  активно працює над створенням здорового середовища для своїх учнів та вихованням в них свідомого ставлення до свого здоров'я. Тільки шляхом спільних зусиль учнів, вчителів та батьків можна досягти успішної профілактики шкідливих звичок і забезпечити яскраве та здорове майбутнє нашої молоді.

Торгівля людьми – нагальна проблема сьогодення. Це одна з форм порушення прав людини в сучасному світі. Будь-яка особа може постраждати від торгівлі людьми, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу.

    Тому, сьогодні, у 9 класі Золотівсьго ліцею № 16 була проведена класна година "Протидія торгівлі людьми", на якій розглянули основні правила безпеки для здобувачів освіти, міфи та факти про торгівлю людьми.

    Життя — це найбільша цінність людини, і один бездумний вчинок може завдати непоправної шкоди.

Учні та вчителі початкових класів Золотівського ліцею № 16 взяли участь в обласному етапі щорічного Всеукраїнського конкурсу «Годівничка».

Вітаємо переможців! І сподіваємося, що наступної зими кожен з нашої шкільної родини обов’язково допомагатиме пернатим друзям пережити голод і холод!

Птахи є окрасою нашого довкілля, вони – незамінні помічники в садах і на полях. Птахи, які зимують в України, потребують нашої допомоги.

Про зимуючих птахів, друже, пам’ятай,

Годувати взимку їх ти не забувай.

Небагато треба їм, жменька лиш зерна,

Лиш одна! І не страшна буде їм зима.

Не будьте байдужими і ви! Допомагайте нашим пернатим друзям взимку! Бережіть пташок!

#WhiteCard

#УФСЗР

#Спорт_заради_розвитку

#sport_for_development

#BeyondSport #peace #sport

05 квітня 2024 р. учні 1, 4, 5, та 6 класів Золотівського ліцею №16 Гірської міської територіальної громади Сєвєродонецького району Луганської області долучилися до встановлення нового Національного рекорду у Флешмобі «White card» з нагоди Міжнародного дня спорту на благо миру і розвитку та Всесвітнього дня здоров'я!

Бажаємо всім бути здоровими та щасливими!

Наша мандрівка уроками "Цікава фізкультура 2.0 Перезавантаження" продовжується. П'ятий урок був таким же цікавим, насиченим, наповненим! Учні 1, 5, 6 класів Золотівського ліцею №16 не зупиняються на досягненому, долають різні перешкоди і впевнено крокують вперед!

#Єдина_Україна

#Цікава_фізкультура

#Спорт_заради_розвитку

В рамках проведення заходів щодо реалізації «Стратегії комунікації з питань європейської інтеграції» 03.04.2024 р. у 10 класі Золотівського ліцею № 16 пройшов онлайн-урок “Європейські цінності - основа демократії України”. Учні поглибили свої знання про інституції Європейського Союзу: Європарламент, Європейську раду, Раду Європейського Союзу, Єврокомісію, Суд Справедливості Європейського Союзу, Європейський центральний банк і Європейський суд аудиторів. Ознайомилися з процедурою вступу до ЄС і згадали шлях України до набуття статусу кандидата в члени Євросоюзу. Проаналізували плюси і мінуси Європейської інтеграції України. 

28 березня 2024 року в Золотівському ліцеї №16 відбулося засідання атестаційної комісії педагогічних працівників. Троє творчих вчителів-професіоналів підсумували  свій  досвід і представили  результати своїх досягнень: Кулішова Л.Л., Жадік І.Ю., Євдокімова Т.С.

Атестація педагогічних працівників – це система заходів, спрямована на всебічне комплексне оцінювання їх педагогічної діяльності, за якою визначаються відповідність педагогічного працівника займаній посаді, рівень його кваліфікації, присвоюється кваліфікаційна категорія, педагогічне звання.

Метою атестації було стимулювання цілеспрямованого безперервного підвищення рівня професійної компетентності педагогічних працівників, росту їх професійної майстерності, розвитку творчої ініціативи, підвищення престижу й авторитету, забезпечення ефективності освітнього процесу.

Під час атестації домінували такі основні принципи, як відкритість та колегіальність, гуманне та доброзичливе ставлення до педагогічного працівника, повнота, об’єктивність та системність оцінювання його педагогічної діяльності.

Атестаційна комісія під керівництвом голови - директора ліцею Заїки В.М., працювала згідно визначених нормативно-правових документів, узагальнила результати вивчення професійної діяльності, підвищення фахової компетентності, загальної культури педагогічних працівників, які атестуються; забезпечувала об’єктивність експертних оцінок, дотримання основних принципів атестації педагогічних працівників, розглянула їх атестаційні портфоліо,  атестаційні листи, заслухала творчі звіти, та постановила:

- встановити кваліфікаційну категорію "Спеціаліст І категорії" - Жадік І.Ю. та Євдокімовій Т.С.

- підтвердити кваліфікаційну категорію "Спеціаліст І категорії" Кулішовій Л.Л.

Вітаємо колег з  досягненнями! Бажаємо мирних світлих днів, здоров'я, творчого натхнення!

Вітаємо наших переможців обласного етапу Міжнародного конкурсу еколого-валеологічної спрямованості "Квітка буття"!

В Золотівському ліцеї № 16 розпочала свою роботу “Школа майбутнього першокласника”. Хлопці та дівчата вперше зустрілися зі своєю вчителькою Леськовою Н. В. онлайн та здійснили подорож сторінками інтерактивного плаката Thinglink “Скоро до школи”.

Спочатку було знайомство: розповіли про себе, свої захоплення, улюблені іграшки. Потім складали пазл на платформі Jigsawplanet і розповідали про те, що вже знають про школу. Переглядали відео, виконували завдання вікторини на платформі LearningApps. Відпочивали виконуючи руханку від YouTube каналу “З любов’ю до дітей”. Працювали на Jamboard - виконували вправу “Знайди пару”. Слухали казочку про їжачка Буля, який боявся йти до школи. Пояснили йому, що не потрібно боятися школи, адже тут можна знайти нових друзів, отримати нові знання, а головне - тут весело та цікаво. Наприкінці зустрічі малювали свій настрій за допомогою застосунку CHROME MUSIC LAB, який допоміг створити малюнки, що видають звук.

В умовах сьогодення, враховуючи питання безпеки, вчимося працювати дистанційно і вже до школи опановуємо цифрові застосунки, які допоможуть у навчанні.

Зустріч була насиченою, цікавою та веселою! З нетерпінням чекаємо наступного заняття.

І знову цікава подорож у країну спорту! Учні 1, 5 та 6 класу продовжують приймати активну участь у Національному проєкті "Цікава фізкультура 2.0 Перезавантаження". І це вже четвертий урок!

#Спорт_заради_розвитку

#цікава_фізкультура

#ЄДИНА_УКРАЇНА

22 березня в Золотівському ліцеї № 16 пройшов День безпеки, в рамках якого класними керівниками 1-11 класів було проведено профілактичні бесіди щодо правил безпечної поведінки під час весняних канікул:

Учні Золотівського ліцею № 16 взяли участь у Чемпіонаті Луганської області з пішохідного туризму (в'язання вузлів).

Щиро дякуємо за активну участь всім, хто долучився до змагань!

Вітаємо учасників та переможців!

В рамках проведення заходів щодо реалізації «Стратегії комунікації з питань європейської інтеграції» у 7-9 класах Золотівського ліцею №16 було проведено уроки трудового навчання  на тему "Кухні країн Європи". 

Європейська кухня – це справжній скарб, який відображає багатство і різноманіття культур континенту. З відомими стравами, від класичних італійських піцц і французьких круасанів до іспанської паельї і німецького брауншвайгського боєфа, кухня кожної країни має свої унікальні особливості і смаки.

Ці уроки трудового навчання не лише надали учням можливість дослідити різноманіття кулінарних традицій Європи, але й підкреслив важливість культурного розмаїття та взаєморозуміння. Учні розширили свої горизонти та збагатили свої знання, готуючись стати громадянами світу.

Вітаємо переможців І обласного етапу Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста – 2024» за темою «Нектар життя», учня 5 класу Кузнецова Матвія та учня 6 класу Оберемка Євгена! Бажаємо подальших успіхів та нових перемог! 

Ми, українці готові платити кров'ю за відданість європейським цінностям і бути частиною ЄС.Кожен день доводимо це, захищаючи свої кордони і Європу.  Реалізовуючи “Стратегію комунікації з питань європейської інтеграції” для здобувачів освіти ліцею були проведені тематичні онлайн-уроки “Європейське і світове співробітництво, ”Інтеграція та глобалізація”,  “Витоки та процес європейської інтеграції”.

Здобувачі освіти 7 класу переглянули та обговорили відео “Як здійснюється співпраця в Європі та світі”. Здобувачі освіти  10-11 класів визначили поняття глобалізації та інтеграції.Зазначили позитивний та негативний вплив на економіку,  культуру і екологію. Восьмикласники дізналися в які світові організації інтегрувалася Україна,а дев’ятикласники дискутували на кшталт того,що потрібно виконати Україні ,щоб Інтегруватися в ЄС.

З 13 по 15 березня в Золотівському ліцеї №16 Гірської міської територіальної громади вчителями початкової ланки було проведено заходи щодо реалізації «Стратегії комунікації з питань європейської інтеграції».

1 клас Коваленко Н.М. – «Дітям про Євросоюз»

2 клас Ступак О.Б. Інформаційна хвилинка "Європейський союз - співтовариство народів Європи"

3 клас Євдокімова Т.С. - Година спілкування «День Європи в Україні. Цікаво про найголовніше»

4 клас Леськова Н.В. - Усний журнал “Подорож країнами Європи”  

Вчителем мистецтва Жадік І.Ю.  було проведено конкурс малюнкув на тему: "Україна - це Європа"

Метою цих заходів є підвищення рівня поінформованості та розуміння підростаючим українським суспільством, міжнародною спільнотою змісту і практичної цінності змін в Україні, пов'язаних з реалізацією стратегічного курсу євроатлантичної інтеграції, створення у зв'язку з цим системної інформаційної взаємодії .

З метою роз’яснення учням значення європейських цінностей, виховання культурного ставлення до цінностей інших народів, толерантного ставлення один до одного, ознайомлення їх з євроатлантичною інтеграцією в Україні класним керівником 10 класу було проведено інформаційну хвилинку «Європейська та Євроатлантична інтеграція України - нові перспективи та виклики»

1 березня 2024 року вчителем географії Кошельнюк Ю. М. був проведений урок у шостому класі на тему "«Інтеграція в європейський освітній простір: здобутки, проблеми, перспективи»" Учні дізнались про трансформацію освітнього процесу. Адже співпраця з західноєвропейськими освітніми закладами для України є необхідною.

Досвід трансформації та модернізації освіти в країнах ЄС, навіть з усіма їх теперішніми проблемами, залишається важливим орієнтиром у реформуванні української системи вищої освіти . Маю зазначити, що

•європейський курс є правильним, політично та економічно обґрунтованим

•важливо зберегти свою самобутність, власні українські звичаї, традиції, переконання тощо

•з усіма країнами мають вибудовуватися партнерські стосунки, що підтримуватиме конструктивний формат взаємодії.

Сьогодні у 8 класі було проведено інформаційну годину" Шлях України до євроінтеграції".       Виховний захід пройшов в рамках заходів " Стратегії комунікації з питань Європейської інтеграції" Під час заходу учні пригадали історію створення Євросоюзу, обговорили  що таке євроінтеграція та європейські цінності. Учні ознайомилися з інформацією про те, який шлях вже пройшла Україна та які ще кроки  треба зробити нашій державі, щоб стати членом  Євросоюзу. 

14 березня у 9 класі було проведено класну годину на тему: «Європейська та Євроатлантична інтеграція України – нові перспективи та виклики».

  Під час цього заходу учні дізналися про важливість європейської та атлантичної інтеграції для майбутнього України. Обговорили переваги та можливі виклики, які стоять перед країною на цьому шляху.

  Цей захід став важливим кроком у формуванні громадянської свідомості та активної позиції молодого покоління.

Сьогодні, 14 березня,  День українського добровольця. День людини з великої літери, яка без вагань покинула все задля захисту України, прекрасно розуміючи, чим ризикує.  З цієї нагоди у 5 класі Золотівського ліцею №16 була проведена виховна година, на якій учні вшановували героїв, які добровільно вступають до лав військових чи територіальної оборони для захисту національних інтересів та безпеки України. 

В рамках проведення заходів щодо реалізації «Стратегії комунікації з питань європейської інтеграції» у 6 класі Золотівського ліцею №16 була проведена  година спілкування «Україна – член європейського та світового співтовариства» 

До Дня українського добровольця у 6 класі  Золотівського ліцею № 16 відбулася тематична класна година, під час якої школярі переглянули документальний ролик "Українські добровольці", пригадали історію зародження сучасного добровольчого руху України. Діти розмірковували над поняттями честі, гідності, відповідальності, патріотизму. 

В рамках проведення заходів щодо реалізації «Стратегії комунікації з питань європейської інтеграції» у 5 класі Золотівського ліцею №16 було проведено урок технологій "Готуємо страви європейської кухні" на якому учні  познайомилися з національними  стравами країн Європи та  рецептами їх приготування 

«День числа Пі» в Золотівському ліцеї №16

14 березня у світі відзначають Міжнародний День числа «Пі».

Це свято було засноване у 1987 році фізиком із Сан – Франциско Ларі Шоу, який помітив, що в американській системі запису дат дата 14 березня (14.03) і час 1:59 збігається з першими розрядами числа «Пі» (3,14159). З того часу кожен рік люди не байдужі до математики відзначають День числа «Пі».

Такими виявилися й учні та вчителі нашого ліцею, спільними зусиллями яких були проведені низки заходів, присвячених цьому святу, під час яких діти мали змогу "прокачати" свої математичні компетентності.

На уроці математики в 6 класі учні знаходили відповіді на питання вікторини «Стежками загадкових чисел».

З учнями 7 класу пройшла хвилинка спілкування на тему «Число ПІ - найвідоміша константа в світі".


Учні 8 та 9 класів подивилися відеофільм «Таємниці числа Пі. А що ви про нього знаєте?» про історію виникнення та традиції святкування Міжнародного дня числа “Пі”.


А здобувачи освіти 10 та 11 класів дізналися цікаві факти про використання константи у будівництві, історію винайдення, дослідження, ознайомилися з мнемонічними правилами запам’ятовування числа.

Окрім цього, всі ліцеїсти поринули в історію цього загадкового числа, дізналися цікаві факти його обчислення відомими математиками, рекорди запам’ятовування, застосування його у різних науках. Пограли у вікторину «Вірю- не вірю про число Пі» та онлайн – гру «Як багато ти знаєш про число Пі?». Діти дізнались багато цікавинок про здавалось таке собі просте і нічим не примітне число.


На завершення долучились до прекрасного - прослухали магічну музику американського юного піаніста, який закодував цифри числа Пі в ноти. Вийшла прекрасна мелодія. А хтось говорить що числа не звучать...

Для того, щоб побачити значення цього числа для нашого світу, не потрібно бути математиком: Пі проявляється в усьому, що нас оточує!

Сподіваємося, що, можливо, хтось із вас у майбутньому відкриє нову невідому сторінку в історії цього прекрасного й загадкового числа!

З Днем π!

9 березня виповнюється 210 років від дня народження національного і світового генія, поета, художника, громадського діяча Тараса Григоровича Шевченка.

Тарас Шевченко – національний символ українського народу. Його життя – це одвічна боротьба за волю українців, а його творчість – невичерпна скарбниця мудрості, правдивої совісті української нації, патріотизму та волелюбності.

З метою вшанування пам’яті, виховання любові та пошани до творчої спадщини поета, до рідної України, сприяння формуванню патріотизму учнів, в 11 класі Золотівського ліцею №16 було проведено виховні заходи, де учні згадували життя та творчість видатного поета.

Шевченкове слово і думка набувають особливого звучання з початку весни. Для шанувальників літературної та мистецької спадщини Великого Кобзаря – це можливість щоразу по-новому осмислити його поетичні та прозові твори, краще осягнути минуле, зрозуміти сучасне й себе в ньому.

Для учнів початкової ланки була проведена літературна вітальня «Шевченка нам не забути». Діти декламували вірші поета, здійснили віртуальну подорож до картинної галереї та познайомилися з творчістю Шевченка-художника, прийняли активну участь у конкурсі малюнків.

Тарас Григорович Шевченко – це вічний вогонь, що ніколи не згасне в серцях нашого народу. Ми, нащадки, будемо завжди берегти у своєму серці, той вогник любові до Вітчизни, який запалив поет своїми безсмертними творами.

8 березня - Міжнародний жіночий день. Він з’явився завдяки рухові жінок за рівні права. У 1975 році він вперше відзначався на рівні Організації Об’єднаних Націй, а у 1977 році Генасамблея ООН ухвалила резолюцію, яка пропонувала країнам світу "відзначати Міжнародний день прав жінок і міжнародного миру в будь-який день року залежно від своїх історичних і національних традицій".

    В умовах сьогодення хочемо привітати всіх жінок України та побажати мирного неба, ласкавого сонечка, теплої весни, пташиного співу!

    Віримо в Перемогу та світле мирне майбутнє!



Луганський обласний ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою

тимчасово розташований у м. Березань Київської області

Ліцей з 1 березня розпочинає прийом документів

для вступу до ліцею.

В цьому році набор здійснюється у 10 та 11 класи

Документи приймаються від юнаків та дівчат , які закінчили 9 або 10 класи, фізично здорові та придатні до навчання у військовому ліцеї за медичними та психологічними показниками

Абітурієнти надають до приймальної комісії наступні документи:

- копія паспорту – 2шт.;

- копія ідентифікаційного коду – 2 шт;

- копія свідоцтва про народження -2 шт;

- копія витягу з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання – 2 шт;

- педагогічну характеристику, засвідчену підписом директора

та печаткою закладу освіти;

- свідоцтво та додаток про базову неповну загальну середню освіту (оригінал та 2 копії, після їх отримання);

- довідку з місця проживання та складу сім’ї (або довідку внутрішньо переміщеної особи);

- 4 фотокартки розміром 3х4 см без головного убору;

- медичну довідку (форма 0-86у);

- медичну довідку про зроблені щеплення (форма 63);

- 2 паперові папки з зав’язками;

- 4 зошити (в клітинку та в лінію);

- 4 конверти з маркою по Україні

Ліцеїсти під час навчання забезпечуються 4-х разовим харчуванням, безкоштовною формою одягу встановленого зразку та мешкають у гуртожитку. Термін навчання – 2 роки (10 – 11 кл.)

Після закінчення ліцею випускники мають право на вступ до вищих закладів освіти Міністерства оборони України на пільгових умовах.

Приймальна комісія працює за адресою:

м.Березань, вул. Шевченків шлях, 34 (гуртожиток Аграрного ліцею)

Прийом документів здійснюєтьсяз з 9:00 до 13:00 крім суботи, неділі та святкових днів.

Додаткова інформація за телефоном приймальної комісії: 0505959408

Веб-сайт: lugakadet.com.ua

Сторінка Facebook: Луганський військовий ліцей. Кремінна

23 лютого учні 1 та 5 класів Золотівського ліцею №16 Гірської МТГ Сєвєродонецького району Луганської області дистанційно доєдналися до першого уроку з фізичної культури в рамках Національного проєкту "Цікава фізкультура - 2.0 Перезавантаження". Незважаючи на те, що не можемо через екран взятися за руки, ми все рівно змогли об'єднатися через любов до спорту, спільне виконання фізичних вправ, змогли пристосувати, змінивши правила, багато цікавих ігор, навчилися використовувати цифрові застосунки на уроках фізичної культури. Дякуємо проєкту за те, що ми можемо бути активними учасниками цього спортивного заходу. Щиро дякуємо за відзнаки, дипломи та подарунки - календарики! 

Сьогодні, 26 лютого 2024 року, ми відзначаємо десяту річницю спротиву Криму. Це не просто дата, це важлива подія в нашій історії, в історії незалежної України, історії Європи та усього світу.

Саме 26 лютого 2014 року в Сімферополі, кримські татари, українці та представники інших національностей відважно вийшли під будівлю Кримського парламенту на підтримку територіальної цілісності України, на захист свободи та демократії. Мітинг був організований Меджлісом кримськотатарського народу. Ця подія стала символом опору окупації, що триває вже десять років.

З ієї нагоди у 5 класі Золотівського ліцею була проведена година спілкування, у ході якої учні ознайомилися з подіями, які відбувалися у цей день,.

24 лютого 2022 року це -  найтрагічніша дата в сучасній історії України.  Саме 24 лютого — день, який на все життя запам'ятають мільйони україців. Два роки тому російські війська відкрито вдерлися із жорстокою війною на територію нашої держави.

У 5 класі Золотівськогог ліцею № 16 відбулася виховна година, приурочена цим трагічним подіям. Учні згадували події тих днів,  вшановували пам'ять всіх, хто боровся за незалежність та ідентичність нашої країни.

Щиро дякуємо організаторам проєкту "Цікава фізкультура-2.0 Перезавантаження" за отримані Грамоти, Дипломи та Відзнаки! Чекаємо нових цікавинок! 

24 лютого – дата, яка змінила мирне життя кожного з нас!!!

З учнями 10 класу було проведено інформаційну хвилинку до другої річниці війни з російською федерацією на тему "730 днів незламності!".

Переглянули відео та фотознімки. Поринули у спогади, як кожен із нас проживає цей важкий для всіх період. Вшанували хвилиною мовчання пам'ять всіх тих, хто віддав життя за щасливе і мирне майбутнє в рідній країні.

Наша боротьба триває. Україна чинить опір і ми з вірою у наше спільне світле майбутнє продовжуємо далі наближати перемогу, кожен на своєму фронті.

21 лютого згідно з рішенням ЮНЕСКО відзначається День рідної мови. Рідна мова є одним із найголовніших культурних надбань, душею і гордістю українського народу. В цей день учителем української мови та літератури Кулішовою Л. Л. в 5 класі було проведено філологічну майстерню "Слово до слова - зложиться мова", під час проведення якої учні не лише показали свої знання в інтелектуальних конкурсах: "Лінгвістичні загадки", "Мовознавче асорті", "Склади прислів'я", "Вгадай фразеологізм", а й поринули у багатий світ барв і краси рідної мови. 

Наш герб — тризуб,

Це воля, слава й сила;

Наш герб — тризуб.

Недоля нас косила,

Та ми зросли, ми є,

Ми завжди будем,

Добро і пісню несемо

Ми людям. Н. Поклад

19 лютого вчителі початкових класів Золотівського ліцею № 16 (Леськова Н. В., Євдокімова Т. С., Ступак О. Б. та Коваленко Н. М.) провели для своїх вихованців інформаційні хвилинки, присвячені одному з державних символів України.

День Державного герба України — пам'ятна дата, що нагадує про встановлення державного символу.

19 лютого 1992 року Верховна Рада України своєю постановою затвердила Державний Герб незалежної України. Ним став золотий тризуб на синьому щиті — знак Київської держави часів правління Володимира Великого, що символізує безперервність тривалого історичного розвитку українського народу.

Із давніх часів тризуб використовувався як своєрідний оберіг. Археологи віднаходили зображення у багатьох пам’ятках культури, датованих ще першим століттям нашої ери.

Щодо походження і значення українського герба Тризуба існують різні теорії, жодна з них не є загальновизнаною. Відомо до 40 тлумачень знаку — тризубець, підсвічник-трикірій, сокіл, якір, житній колос, лук зі стрілою…. Інші вважають тризуб символом закодованого знання наших предків про Всесвіт і Божественну сутність.

У ХХ столітті Тризуб став символом боротьби українців за незалежність. Правляча у минулому тоталітарна система затаврувала його як “націоналістичний знак”. Використання Тризубу заборонялося, а “винуватців” жорстоко карали.

Тризуб об’єднує українських громадян, які сьогодні захищають суверенітет і територіальну цілісність України від російської збройної агресії — він є символом, в якому закодована сила української нації, її дух, традиції та століття боротьби за незалежність.

Зображення Державного герба України є на печатках органів державної влади і державного управління, грошових знаках та знаках поштової оплати, службових посвідченнях, штампах, бланках державних установ з обов’язковим додержанням пропорцій зображення герба.

Український тризуб має тисячолітню історію, уособлює прагнення нашого народу до волі, незалежності та процвітання, символізує для українців в усьому світі нерозривний зв’язок із Батьківщиною.

20 лютого в Україні відзначається День пам'яті Героїв Небесної Сотні, які у 2014-му поклали свої життя за майбутнє держави. В цей день проводяться заходи та акції на честь подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.

     Початкова школа Золотівського ліцею №16 також прийняла участь в цих заходах: дізналися про історію виникнення Дня пам'яті Героїв Небесної Сотні, вшанували їх пам'ять хвилиною мовчання та  "Тихою акцією" з ангелами пам'яті.

     Не маємо права забути! Вічна пам'ять Героям!

20 лютого в Україні відзначають День Героїв Небесної Сотні.

"Герої не вмирають" - перше, про що думає кожен, згадуючи Героїв Небесної Сотні.

З метою гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України, в Золотівському ліцеї №16 у всіх класах пройшли виховні заходи, приурочені вшануванню пам'яті Героїв Небесної Сотні.

Революція Гідності підтвердила: українці не просто обрали шлях до Європи, а й готові за нього боротися, відстоюючи власні права та свободи.

Сьогодні, в умовах повномасштабного вторгнення рф в Україну згадуємо ті доленосні події, які стали символом боротьби за свободу та гідність.

Учні ліцею доєдналися до тихої акції «Ангели пам’яті»

   20 лютого в Україні вшановують День пам'яті героїв Небесної Сотні. У 8 класі було проведено виховну годину з метою гідного вшанування подвигу героїв.    Учні згадали про найтрагічніші події масових розстрілів протестувальників під час Революції Гідності.     

       День героїв Небесної Сотні покликаний увічнити людську громадську і національну відвагу , силу духу і стійкість громадян, завдяки яким   змінено хід історії нашої держави. Чітка громадянська позиція та готовність відстоювати її до кінця - це ті якості, які мали герої  Небесної Сотні та які гідні наслідування

#СпортЗарадиРозвитку

#ЦікаваФізкультура2_0_Перезавантаження

#ДняЄднання

       16.02.2024 р. учні 1, 4, 5 та 6 класів Золотівського ліцею №16 Гірської міської територіальної громади Сєвєродонецького району Луганської області доєдналися до Національного проекту ''Цікава фізкультура. 2:0. Перезавантаження'', впроваджений Українською федерацією ''Спорт заради розвитку ''.

Щиро дякуємо за організацію цього проєкту та отримані відзнаки і дипломи. Радіємо, що змогли долучитися до Всеукраїнської Just Dance онлайн-руханки, співу прекрасної пісні "Ой, у лузі червона калина".

Чекаємо наступних неймовірних заходів!

Сьогодні (19 лютого) пройшла класна година у 6 класі Золотівського ліцею № 16, яка була присвячена Дню Державного Герба України. Саме 19 лютого 1992 року Верховна Рада України затвердила своєю Постановою Державний Герб незалежної України. Ним став золотий Тризуб на синьому щиті – національний символ українців.  Вже багато століть герб єднає українців та надає сил. Український тризуб уособлює для нас зв’язок поколінь, прагнення українського народу до власної державності, соборності та незалежності. І сьогодні він на наших знаменах і зброї – як символ незламності і звитяжної боротьби проти окупанта! 

16 лютого - День єднання - молоде свято. Цього року ми святкуємо його лише втретє. Президент України Володимир Зеленський заснував його у 2022-му на тлі попереджень про можливу війну. В цей день у всіх українських містах і селах піднімають державний прапор і виконують гімн.

Учні початкової школи Золотівського ліцею № 16 також говорили про єдність, міцність та незалежність.

Зараз ми хочемо показати усьому світові, що ми сьогодні як ніколи єдині та попри все будемо відстоювати свою незалежність і своє майбутнє.

Завжди пам’ятайте, що ми – сильні, рішучі та незалежні. Особливо, коли разом! В єдності - наша сила! Разом ми непереможні!

16 лютого в Україні святкують особливе свято — День Єднання.

"Єднаймося, бо Воля в цих серцях,

Хай знають скрізь – ми нація єдина,

І ми давно обрали вже свій шлях,

Це – ВІЛЬНА, НЕЗАЛЕЖНА УКРАЇНА!!!"

Головна мета цього свята — показати єдність українського народу, згуртованість українців навколо національної ідеї, а також, що ми – єдиний народ і хочемо жити в мирі.

Сьогодні о 10 годині в Золотівському ліцеї №16 відбулося урочисте підняття прапора України та виконання гімну.

Педагоги ліцею з нагоди Дня єднання провели тематичні уроки «Сила України – у єдності її народу!», «Ми – єдина нація», виховні заходи «В єдності наша сила», «День єднання України – день єдності українців», на яких наголошувалось про важливість єдності в країні, збереження рідної мови та національних традицій.

Щорічно 15 лютого Україна вшановує День пам'яті загиблих воїнів-інтернаціоналістів та День виводу військ з Афганістану.

З кожним роком все далі і далі історія віддаляє нас від вогняних років афганської війни. Але час не підвладний викреслити з нашої пам’яті героїчні подвиги, приклади мужності і вірності військовому обов’язку, які продемонстрували тисячі героїв України.

З цієї нагоди у  5 класі Золотівського ліцею № 16 відбулася виховна година. Висловлюємо слова шани, вдячності поваги ветеранам-афганцям. Слава Україні!

"Золотівські козачата" активно долучаються до заходів від Луганського обласного центру дитячо-юнацького туризму і краєзнавства.

Сьогодні отримали чергову нагороду. Пишаємося!


Щороку, напередодні нового року,  учні нашого ліцею брали участь у Всеукраїнському конкурсі "Новорічна прикраса" та здобували призові місця.  2024 рік не став виключенням. Вітаємо наших учнів з новим досягненням на їх творчому шляху! Зичимо натхнення, подальшого розвитку та нових звершень! 

     Завдяки Інтернету діти та підлітки шукають необхідну інформацію для занять, завантажують музику та фільми, переглядають пошту, спілкуються з іншими користувачами Інтернету.

     Коли у всіх сферах життя використовується інтернет, набуває особливого значення створення безпечного інтернет-простору. В першу чергу це стосується дорослих, які повинні розповідати дітям правила безпечного перебування в мережі.

     Тому в нашому ліцеї з дітками початкової школи були проведені бесіди щодо безпечного використання інтернету. Вчителі підготували корисну інформацію, вправи, завдання, завдяки яким діти дізналися про правила спілкування в інтернеті.

Золотівський ліцей № 16 Гірської міської територіальної громади Сєвєродонецького району Луганської області отримав Золоту відзнаку “ЗАКЛАД ПАРТНЕР” Української федерації “Спорт заради розвитку”.

Щиро дякуємо президентові Української федерації Олексію Качану, його дружній команді, Всеукраїнському проєкту “Єдина Україна” та партнерам ЮНІСЕФ за довіру, підтримку, співпрацю!

06 лютого у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) .

Метою Дня безпечного Інтернету є поширення знань про безпечне та відповідальне використання цифрових технологій для дітей та молоді. Більш того, це запрошення для всіх до поважливого онлайнового спілкування задля забезпечення найкращого цифрового досвіду.

З нагоди цієї дати в Золотівському ліцеї №16 дистанційно проведено тематичну годину спілкування ""Безпечний інтернет".

Учні розширили та поглибили знання про безпечний інтернет та соціальні мережі, дізнались про небезпеки, які існують в інтернеті та соціальних мережах і про шляхи їх подолання.

Багато знакових подій пережив український народ за всю історію свого існування. На жаль, ледь не кожна сторінка нашої історії омита кров’ю Героїв. Однією з таких трагічних і водночас героїчних дат є 29 січня, коли вся Україна вшановує пам’ять Героїв Крут.

Сьогодні учні 5 класу Золотівського ліцею №16 вшановували пам’ять загиблих під Крутами.  Ми низько схиляємо голови перед пам’яттю тих, хто віддав своє життя у боротьбі за єдину, неподільну, незалежну Україну.

29 січня в Україні відзначають пам'ять героїв Крут-українських студентів, які ціною власного життя зупинили більшовицький наступ на Київ у 1918 році. Сьогодні учні 8 класу пригадали події тих часів і  віддали  шану стійкості і мужності молодих хлопців, які так само, як і сьогоднішні захисники , стали на захист української держави і зупинили нападника.

"Золотівські козачата" долучилися до літературних читань, присвячених Дню Соборності України в рамках гри «Джура» 

  Сьогодні в Україні державне свято- День Соборності України. Під час виховної години у 8 класі учні пригадали історію святкування цього Дня, цікаві факти , пов'язані з минулим і сьогоденням нашої країни.    Головне, що усвідомили учні- це свято нагадує про найголовніший урок нашої спільної історії- в єдності - сила,  в розділенні- - поразка 

22 січня всіма українцями відзначається національне свято – День Соборності України. Саме у цей день, у далекому 1919 році возз'єдналися Українська Народна Республіка та Західноукраїнська Народна Республіка. Офіційно ця подія святкується з 1999 року. Територіальна єдність України ще з давніх часів – дуже болюча тема, так як вороги завжди "роздирали" нашу Батьківщину на дві частини. Тепер це свято, як ніколи актуальне. Сьогодні ведуться запеклі бої за єдність та свободу України.

З нагоди Дня Соборності України в початкових класах відбулись уроки, присвячені цьому дню. На уроці учні  дізналися про історичні події, говорили  про цінність мови, історії, культур.

У шостому класі Золотівського ліцею № 16 пройшла класна година з нагоди відзначення Дня Соборності України. З метою виховання в підростаючого покоління глибокої поваги та любові до Батьківщини, людської гідності, формування національної свідомості школярів, виховання у них почуття патріотизму 

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ РОБІТ ЮНИХ ФОТОАМАТОРІВ 

«МОЯ КРАЇНА – УКРАЇНА!»

Кузнецов Матвій, учень 5 класу, Оберемко Євген та Шатілов Єгор, учні 6 класу, взяли активну участь у Всеукраїнському заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!»від Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді та посіли призові місця у кількох номінаціях!

Бажаємо нашим учням ніколи не зупинятися на досягнутому, навчатися, розвиватися, впевнено йди вперед і досягати нових цілей, долаючи всі перешкоди!


Щороку 22 січня, у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, Україна відзначає День Соборності. Ідея соборності для українців завжди була актуальною та важливою. Акт Злуки став символом і легендою для наступних поколінь борців за Україну, адже тільки в єдності наша сила і перемога.

З метою ознайомлення учнів з історією виникнення свята Соборності України,  виховування патріотичного почуття та поваги до своєї держави у 5 класі Золотівського ліцею №16 була проведена виховна година, присячена, цій історичній події.

Щорічно 22 січня відзначається День Соборності України. Цього дня було проголошено Акт злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Україна постала як соборна держава. Акт злуки приурочили до першої річниці проголошення ІV Універсалу – 22 січня 1919р.


Для учнів 10 класу пройшла інформаційна бесіда «У єдності наша сила», яка мала на меті довести цінність Дня Соборності для сучасної України. Соборність передбачає не лише пам’ять про минуле, а й потребує згуртованої спільної праці та взаємодії в сучасній Україні.

Національна єдність є не тільки базовою цінністю громадян країни, а й обов’язковою передумовою успішного спротиву зовнішній агресії.

Учні початкової школи Золотівського ліцею № 16 є активними учасниками бурхливого життя ліцею. Хлопці та дівчата долучаються до всіх масових заходів. Цього року взяли участь у конкурсі відеопрезентацій до ДНЯ ПРАПОРА ТА ДНЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ в рамках Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри ”Джура”, активно відповідали на питання обласної краєзнавчої вікторини до Дня ЗСУ, взяли участь в акції “Новорічні привітання ЗСУ”.

Протягом І семестру молодші школярі виконували завдання математичного конкурсу “Кенгуру”, конкурсів та олімпіад від освітніх платформ “Всеосвіта” та “На Урок”, малювали малюнки, робили поробки, долучилися до Всеукраїнської руханки в рамках фестивалю “Назустріч Успіху”. Словом, активно, плідно та весело проводили час РАЗОМ, хоча й на відстані.

Дорогі наші хлопці та дівчата, ми пишаємося вами!

Адміністрація ліцею та вчителі радіють вашим успіхам.

Будьте активними, допитливими, дружніми та веселими. Бажаємо й надалі досягати нових висот і не зупинятися, ставати з кожною перемогою ще сильнішими!

Окремо хотілося б звернутися до батьків. Адже саме батьки є трампліном в життя для маленької людини. Шановні батьки, саме ваша щоденна праця, терпіння, відповідальність та чуйність стають надійним стартом на шляху до майбутніх успіхів. Дякуємо ВАМ за активність, за творчий підхід, за підтримку та допомогу!

Цього навчального року наш Золотівський ліцей № 16 долучився до

 Всеукраїнського проєкту “Єдина Україна”.

Протягом листопада-грудня учні та вчителі початкової школи брали участь у всіх активностях в рамках Всеукраїнського проєкту “Єдина Україна” та фестивалю “Назустріч Успіху” від Української федерації «Спорт заради розвитку» спільно з Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні за підтримки Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти». Хлопці та дівчата разом з вчителями із задоволенням виконували вправи Всеукраїнських онлайн-руханок разом з іншими школярами України та щоразу ставали свідками встановлення нових рекордів щодо кількості учасників проєкту. Це неймовірна подія, така необхідна кожному українцю сьогодні - відчувати себе частинкою великої Єдиної України.

Ми отримали велику кількість відзнак. Було цікаво та весело!

Щиро дякуємо організаторам проєкту за позитивні емоції та гарний настрій!

Учні початкових класів Золотівського ліцею № 16 щиро вітають захисників та захисниць з новорічними святами!

ДОРОГІ НАШІ ЗАХИСНИКИ та ЗАХИСНИЦІ!

Ми вам низенько вклоняємося,

Любимо вас і вами пишаємося!

#ЛОЦДЮТК#новорічні_вітання_ЗСУ#дякуємо_ЗСУ#dzhura_2023 

Учні 1 і 3 класу Золотівського ліцею №16 Гірської міської територіальної громади Сєвєродонецького району Луганської області знову прийняли участь в онлайн-марафоні "Разом до перемоги" в рамках Всеукраїнського проєкту "Єдина Україна" за концепцією "Спорт заради розвитку". Дуже вдячні організаторам, що можемо дистанційно долучатися до спортивних заходів. Було весело!

#Разом_до_перемоги

#Єдина_Україна

#unicef

#Спорт_заради_розвитку

10 грудня у світі відзначався День прав людини. Саме у цей день в 1948 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини – перший універсальний міжнародний акт з прав людини.

Міжнародним актом, покликаним гарантувати захист прав людини, є Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод.

З нагоди цієї події у Золотівському ліцеї №16 пройшли виховні заходи на тему «Права людини».

Учні були ознайомлені з історією розвитку прав людини у світі, ознайомилися з правами які мають громадяни України, та правами які мають діти у нашій державі згідно Конвенції ООН про права дитини, яка з 1991 року є частиною національного законодавства України.

У рамках щорічної Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» в Золотівському ліцеї №16 було проведено ряд заходів, які спрямовані на поглиблення та розширення знань учнів про поняття та види насильства.

З метою створення безпечного освітнього середовища у закладі, запобігання вчинення дітьми злочинів, правопорушень, проявів булінгу в освітньому просторі, формування позитивних соціальних установок, було проведено інформаційно-просвітницькі та профілактичні заходи:

Ми повинні донести до дітей розуміння того, що насилля є порушенням прав людини.

Проведені заходи, стали приводом для аналізу власних дій, вчинків, переосмислення цінностей.

6 грудня — День вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі

В Україні триває Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою і проводиться з 25 листопада по 10 грудня. Кампанія покликана вкотре наголосити, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням її прав.

У рамках 16 днів проти насильства 6 грудня відзначається День вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі.

Учні 10 класу переглянули інформаційне відео, спрямоване на підвищення обізнаності та усвідомлення цієї проблеми в сучасному суспільстві.

День вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі — знакова подія для всього світу, адже насильство над жінками залишається одним із найпоширеніших порушень прав людини.

6 грудня в Україні відзначається день Збройних Сил ❤️

Учні початкових класів Золотівського ліцею 16 разом зі своїми вчителями (Леськовою Н. В., Євдокімовою Т. С., Ступак О. Б. та Коваленко Н. М.) долучилися до заходів, присвячених ДНЮ ЗБРОЙНИХ СИЛ України.

Це визначна подія, яка відображає стійкість, самовідданість військовослужбовців у захисті кордонів країни. 

Історія Дня Збройних Сил України бере свій початок з 1991 року, після проголошення незалежності країни.

За останні 9 років Україна зіштовхнулася з численними викликами. День Збройних Сил стає символом єдності, стійкості та рішучості долати негаразди.

ДЕНЬ ЗБРОЙНИХ СИЛ - це свято тих, хто просто зараз боронить нашу країну від підступного ворога. Свято тих, завдяки кому ми можемо жити, навчатися, працювати, почуватися в безпеці

В цей день ми хочемо подякувати всім, хто став на захист,  та побажати їм довгих років життя, здоров’я та віри в себе! Ми цінуємо вашу працьовитість, силу духу та відданість ідеалам незалежності. Ваша відданість та героїзм створюють міцний щит, який захищає нашу Батьківщину від будь-яких загроз.

Ми пишаємось вами! Нехай Господь оберігає вас. Слава ЗСУ! Слава Україні!💙💛

Свято Святого Миколая Чудотворця – одне з найулюбленіших народних свят, з яким пов’язано безліч легенд та переказів. Цьогоріч в Україні офіційна дата святкування перемістилась на 6 грудня (замість 19 грудня, як було раніше). Зимової ночі, перед 6 грудня, Святий Миколай опускається на срібній вервечці з неба на землю. Сивобородий, у довгій золотистій накидці, він заходить до кожної домівки і вкладає дітям в черевичок чи під подушку пречудові небесні гостинці. Щоправда, неслухам він дарує хіба що прутика. У народі кажуть, що Святий Миколай з неба бачить кожного й добре знає, хто чемний, а хто не дуже.

Золотівський ліцей №16 усіх вітає зі святом Святого Миколая!

Хай у вашому житті буде якомога більше чемних людей, міцним буде здоров’я, буде радість від успіхів та якомога менше проблем!

6 грудня це - святковий день на честь Збройних сил України. Дату обрали не випадково. Саме цього дня 1991 року ухвалили Закон України «Про Збройні сили України».

Учн 5 класу Золотівського ліцею №16 вітають захисників зі святом!

Дорогі наші захисники, вітаємо вас зі святом! Сьогодні ми не тільки славимо ваш професіоналізм та самовідданість,  але й висловлюємо подяку кожному захиснику та захисниці. Ми цінуємо вашу працьовитість, силу духу та відданість ідеалам незалежності. Ваша відданість та героїзм створюють міцний щит, який захищає нашу Батьківщину від будь-яких загроз. Ми пишаємось вами! Нехай Господь оберігає вас!

Слава ЗСУ! Слава Україні!

День Збройних сил України щорічно відзначається 6 грудня.

Це свято тих, хто просто зараз боронить нашу країну від підступного ворога. Свято тих, завдяки кому ми можемо жити, вчитись, працювати, почуватися в безпеці.

З нагоди відзначення свята Збройних cил України у Золотівському ліцеї №16 було проведено цикл патріотичних заходів: уроки мужності, години спілкування, виховні бесіди.

Ми відчуваємо особливу гордість і за нашу армію, і за країну, котру вона захищає! У День збройних сил України ми вітаємо наших військових з їх професійним святом, і щиро дякуємо їм!

Бажаємо нашим воїнам міцних сил та незламної віри, козацької мужності і найшвидшої перемоги!

Сьогодні, 5 грудня, весь світ відзначає міжнародний День волонтера. З цієї нагоди у 5 класі Золотівського ліцею №16 була проведена виховна година, присвячена саме цим людям. Сьогодні говорили про важливість волонтерів у суспільстві, про їх неоціненний внесок у допомогу всім, хто її так потребує.

Бажаємо волонтерам наснаги, чуйності та доброти. Нехай усе, що ви робите, повернеться до вас такими ж добрими справами.

5 грудня здобувачі освіти Золотівського ліцею №16 прийняли  участь у онлайн проєкті «Олімпійська вітальня».

Гостем програми став Вадим Маркович Гутцайт - Олімпійський чемпіон, заслужений майстер спорту і заслужений тренер України з фехтування, президент Національного олімпійського комітету України.

Щороку 3 грудня у світі відзначається Міжнародний день людей з особливими потребами, який проголошено Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році. Відзначення цієї дати спрямоване на посилення уваги до проблем людей з особливими потребами, захисту їх гідності, прав і благополуччя. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до людей з особливими потребами.

З метою виховання в учнів ліцею толерантного ставлення до людей з особливими потребами , доброзичливого відношення, вміння співчувати людині, бажання прийти на допомогу в Золотівському ліцеї №16 були проведені виховні заходи.

Учні зробили висновок, що толерантність кожного з нас, милосердя та увага допоможуть спростити життя людей з обмеженими можливостями.

Щорічно 1 грудня у світі відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

Всесвітній День боротьби зі СНІДом вперше відзначили 1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я. Тоді, на зустрічі міністрів охорони здоров’я всіх країн, прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІДу.

Із того часу Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно у межах акції “16 днів проти насильства”. Головна мета — звернути увагу суспільства на цю проблему.

Символ Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом – червона стрічка, яка символізує пам’ять про людей, життя яких забрав СНІД. Також вона є символом боротьби із захворюванням і надії на те, що незабаром знайдуть ліки від “чуми XX століття”.

У Золотівському ліцеї №16 для здобувачів освіти старших класів відбулась інформаційно-пізнавальна година, присвячена Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом.

Учні мали можливість дізнатися про факти поширення ВІЛ-інфекції та шляхи передачі, про наслідки жахливої хвороби – СНІД.

#Єдина_Україна

#Спорт_заради_розвитку

#ВсеукраїнськийпроектЄдинаУкраїна

#ЮНІСЕФ

#єднання_нації

30 листопада 2023 р. учні 1, 3 і 5 класів Золотівського ліцею №16 Гірської міської територіальної громади Сєвєродонецького району Луганської області разом із вчителями доєдналися до Всеукраїнської онлайн-руханки в рамках проведення фестивалю "Назустріч успіху" Всеукраїнського проєкту "Єдина Україна" за концепцією "Спорт заради розвитку". Дуже раді і щасливі, що прийняли участь у такому онлайн-марафоні на встановлення рекорду Єднання, Всеукраїнські руханки були пречудові, ментальні вправи доречні і корисні. Не забули і про "Куточок сили"! Заряджаємося дистанційно! Всім організаторам вдячні, отримали велике задоволення!

#Єдина_Україна

#Спорт_заради_розвитку

#ВсеукраїнськийпроектЄдинаУкраїна

#ЮНІСЕФ

#єднання_нації

Учні 4 класу Золотівського ліцею № 16 знову долучилися до Всеукраїнської онлайн-руханки "Цікава фізкультура" в рамках фестивалю "Назустріч успіху" Всеукраїнського проєкту «Єдина Україна» за концепцією «Спорт заради розвитку». Після руханки виконали вправи для покращення ментального здоров'я та долучилися до вправи "Єднання Нації", створивши плакат.

Цього разу було встановлено новий Національний рекорд «Єднання» під час фестивалю на Івано-Франківщини 30 листопада.

Було цікаво, весело, напрочуд дивовижно! Отримали безліч позитивних емоцій. Дякуємо організаторам за цей чудовий фестиваль!

В Україні триває акція " 16 днів проти насилля".Ця кампанія вкотре наголошує, що будь-які прояви насильства над людиною є порушенням її прав.   Сьогодні учні 8 класу під час години спілкування ознайомилися з метою проведення цієї акції, з формами існуючого насилля. Учні дізналися про те, які дати охоплює ця акція та чому присвячений кожен день: про День боротьби з насильством щодо жінок, Всесвітній день боротьби зі СНІДом, День боротьби з рабством, День боротьби з корупцією та інше. Учні розглянули алгоритм дій у випадку, якщо людина стає свідком або потерпає від насилля. 

Життя людини має дуже велику цінність. А безпека на дорозі - це і є, насамперед, безпека життя.

Дотримання правил дорожнього руху - запорука збереження людського життя та здоров'я. З метою привернення уваги до складної ситуації з дорожньо-транспортним травматизмом в країні й необхідності зменшення смертності внаслідок ДТП шляхом популяризації дотримання правил дорожнього руху та безпечної поведінки на дорозі, учні 5 класу Золотівського ліцею №16 разом зі своїм класним керівником взяли участь у VI всеукраїнському конкурсі -фото та відеоробіт в рамках національного проєкту "Безпечна краіна" та були відзначені сертифікатами  учасників за активну участь у конкурсі.

В останню суботу листопада ми вшановуємо пам’ять жертв Голодоморів

Українці у ХХ сторіччі пережили три Голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Наймасштабнішим був голод 1932-1933 років — саме його називають геноцидом українського народу.

Цього дня українці запалюють у своїх оселях свічку пам'яті на вшанування загиблих від штучного голоду.

Втративши мільйони життів, Україна у минулому столітті довела: ми є нацією, яку не можна підкорити навіть тотальним голодом.

Учні початкової школи Золотівського ліцею № 16 долучилися до заходів щодо вшанування пам'яті жертв Голодомору

Засвітіть сьогодні свічку і поставте на своє вікно, вшановуючи пам'ять загиблих

Виставка малюнків, учнів Золотівського ліцею №16 «Світ без насильства». 

Пам'ять про Голодомор стала невід’ємною частиною національної пам’яті українського народу. Щороку в четверту суботу листопада українці запалюють свічки як символ пам’яті про вбитих голодом.

       Учні 9 класу Золотівського ліцею №16 також долучилися до цього заходу. На виховній годині, присвяченій трагічним подіям 1932 - 1933 рр., говорили про те, що таке геноцид та які його наслідки, вшановували пам'ять загиблих українців, жертв голодомору.

Щорічно у світі з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

17 грудня 1999 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок.

Дуже важливо, щоб кожен з нас усвідомив, що насилля проти жінки – це не міф, а реальна проблема, від якої навіть сьогодні, у XXI сторіччі, потерпають українські жінки.

В Золотівському ліцеї №16 були поведені виховні заходи основною метою яких є: привернення уваги учнів до актуальних для суспільства проблем, подолання насильства в сім’ї, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків.

"Голодний Дух" - День пам'яті жертв Голодомору

Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок там вписано криваво-чорним кольором. Однією з таких сторінок був голодомор 1932-1933 р.р. Не було ні війни, ні посухи. А була тільки зла воля одних людей проти інших. І ніхто не знає, скільки безневинних людей зійшло в могилу – старих і молодих, дітей, і ще ненароджених – у лонах матерів.

З метою вшанування пам’яті жертв голодомору та виховання в учнів ціннісного ставлення до держави, поваги до її історичного минулого та збереження державних традицій учні 10 класу переглянули відео "Чому голодомор став можливим", здійснили віртуальну екскурсію по містам, де знаходяться пам'ятники та монументи пам'яті жертв голодомору в різних містах України та за кордоном; поговорили про спогади людей про Голодомор.

Класна година у шостому класі була присвячена темі «Що таке насилля. Як себе захистити». Важливо ознайомити учнів з поняттям насильства та його видами бо говорячи про це, ми вже діємо проти насильства. 

Традиційно, в четверту суботу листопада, в Україні відзначають пам’ятний день жертв Голодомору 1932-33 років.

Голодомор – це страшна трагедія в історії нашої держави. Він забрав мільйони людей. Щоб не повторювалися такі події, ми маємо знати та пам’ятати про них.

З метою вшанування пам’яті жертв голодомору та виховання в учнів ціннісного ставлення до держави, поваги до її історичного минулого та збереження державних традицій  в  Золотівському ліцеї №16  відбулась виховна година в 11 класі.

Виховний захід у 7 класі "Вшанування жертв голодомору" 

Щороку в четверту суботу листопада українці у всьому світі вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. Це вияв скорботи за загиблими, віри в перемогу України й готовності докласти зусиль, щоб геноциди не повторювалися. Учні 5 класу Золотівського ліцею №16 також долучилися до цього заходу. На виховній годині, присвяченій трагічним подіям 1932 - 1933 рр., говорили про те, що таке геноцид та які його наслідки, вшановували пам'ять загиблих українців, жертв голодомору. 

21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи, у який вшановують громадянський подвиг, патріотизм і мужність людей, що виступили на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору під час подій Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013-2014 років. Ці доленосні події згуртували весь український народ навколо високої мети – відстоювання незалежності України, її стабільного розвитку в європейському співтоваристві, досягнення гідного рівня життя.


З нагоди цього свята в Золотівському ліцеї №16 21 листопада проведено низку заходів для учнів початкових класів.

В усіх класних колективах відбулися інформаційні хвилинки, де згадали події Майдану і вшанували пам'ять загиблих в ті дні хвилиною мовчання.

Відзначаючи День Гідності та Свободи, ми сповнені гордістю за наших співвітчизників, які понад усе цінують свободу і гідність та продовжують боронити незалежність України від зовнішньої агресії.

Слава Україні! Героям слава!

21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи, у який вшановують громадянський подвиг, патріотизм і мужність людей, що виступили на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору під час подій Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013-2014 років. Ці доленосні події згуртували весь український народ навколо високої мети – відстоювання незалежності України, її стабільного розвитку в європейському співтоваристві, досягнення гідного рівня життя.

З нагоди цього свята в  Золотівському ліцеї  №16   проведено низку заходів, серед них – класна година- «Наш символ Гідності та Свободи», в  якому взяли участь учні 5,6,7,8,9,10,11 класів.

В усіх класних колективах відбулися інформаційні хвилинки, де  згадали події Майдану і вшанували пам'ять загиблих в ті дні, запаливши свічку, переглянули  документальний фільм «Зима, що нас змінила» про події на Майдані.

21 листопада в Україні відзначають День гідності та свободи – одна зі знакових офіційних дат, встановлена на честь двох революцій, які відбулися в Україні у 2004 та 2013 роках. Цього дня українці вшановують пам’ять про людей, які під час Революції Гідності та Помаранчевої революції стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини й громадянина, національних інтересів держави та її європейського вибору.

В ході проведення виховної години, присвяченої Дню гідності та свободи, учні 5 класу Золотівського ліцею №16  поринули у історичні події, які відбувалися під час двох революцій,  вшановували пам'ятьзагиблих українців, які до останього подиху боролися за права і свободи людинини та національні інтереси своєї держави.

21 лютого Україна відзначає День Гідності і Свободи. Цей день установлено з метою донесення до сучасного та майбутнього поколінь інформації про доленосні події в Україні початку 21 століття, а також віддання шани патріотизму та мужності громадян, які восени 2013року стали на захист демократичних цінностей , національних інтересів нашої держави, її європейського вибору.          Саме цій темі була присвячена класна година у 8 класі. Учні ще раз пригадали події на Майдані  в листопаді 2013 року, які стали поворотним пунктом в  сучасній історії України. 

Є маленькі люди на планеті,

Невгамовні, часом смішні, діти.

З щирими та добрими серцями,

З допитливими і чистими очима.

Вони гідні найкращої долі.

Нехай ніколи їх не спіткає горе.

Нехай діти всієї Землі сміються дзвінко.

Хай живе Всесвітній День дитини!

         20 листопада в усьому світі щорічно святкують Всесвітній день дитини. Це свято відзначається як день світового братерства і взаєморозуміння дітей, день підтримки діяльності, спрямованої на забезпечення благополуччя дітей в усьому світі. Саме у цей день – 20 листопада 1959 року Генеральна Асамблея ухвалила Декларацію прав дитини, а 20 листопада 1989 року – Конвенцію про права дитини.

         Не оминуло це свято і наших наймолодших учнів ліцею. Діти 1-4 класів разом зі своїми вчителями зібралися, щоб відзначити цей день, прийнявши участь у встановленні чергового рекорду в рамках проєкту "Спорт заради життя", виконуючи Всеукраїнську руханку. Також ми згадали як було створено це свято, коли, які права мають діти, тощо...

         У День дітей хочемо привітати всіх малюків і їх батьків. Наші дітки – це наша гордість. Бажаємо їм благополуччя, радості і величезної ніжності.

Нехай щасливі будуть всі діти на світі,

Сміються, співають, веселяться юрбою.

Нехай ласкаво сонечко в небі всім світить

І щастя крокує кулею земною.

Згідно Указу Президента України 21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи.

З нагоди цих подій для учнів 10 класу проведено урок мужності і слави «Заряджені гідністю і жагою свободи».

Діти пригадали події, які відбувалися в країні і на Майдані Незалежності у 2013-2014 роках,розширювали знання про революцію Гідності та Свободи; поміркували над значенням таких понять, як «свобода» та «гідність»; підвищували розуміння єдності і цілісності України.

Захід пройшов в атмосфері патріотизму та болю за тими, хто не вагаючись, ціною власного життя заплатив за право жити у вільній, демократичній, правовій державі.

14  листопада учні Золотівського ліцею № 16 разом з вчителями долучилися  до Всеукраїнської онлайн-руханки "Цікава фізкультура" в рамках проведення фестивалю "Назустріч Успіху". Ми стали учасниками спільноти, причетної до встановлення нового рекорду участі: 1202 заклади та 63409 дітей.

Єдиний національний урок з безпеки дорожнього руху на тему «Безпечна дорога додому»

Під час нашого уроку ми з учнями 10 класу обговорили різноманітні ситуації на дорозі, які можуть виникнути в будь-який момент.

Згадали про правила переходу дороги, користування пішохідними переходами та використання світлових сигналів; обговорили важливість взаєморозуміння між учасниками дорожнього руху.

Автівки, мотоцикли, велосипеди, і, звісно ж, пішоходи – ми всі спільно ділимося дорогою, і наша безпека залежить від того, наскільки уважно ми ставимося один до одного. Терпіння та повага - це ключові аспекти на шляхах.

Пам'ятайте про правила дорожнього руху, будьте уважними та терплячими, і завжди дотримуйтеся правил безпеки. Ми всі маємо право на безпечну дорогу, і це залежить від нас всіх.

Бережіть себе та інших, і пам'ятайте, що безпечні дороги - це наша спільна відповідальність.

      16 листопада відзначається Міжнародний день толерантності. Толерантність – це терпимість до іншого світогляду, способу життя, інтересів та поведінки. У цей день як ніколи актуальним є гасло «Усі різні ‒ усі рівні», яке вже давно стало символом толерантності та шанування різноманіття. Дуже важливо навчити дитину з самого дитинства не засуджувати інших і не боятися «особливих» дітей, вміти співчувати, бути толерантними.

     Поговорити з учнями початкових класів Золотівського ліцею №16 про такі важливі речі допомагають добрі мультфільми, в яких закладена глибока ідея, вікторини, соціальні ролики, притчі, легенди, тощо… Прищеплюємо з молодшого віку любов і повагу до нашої багатонаціональної Батьківщини. Вчимо дітей  бути дружними і терпимими до оточуючих. Закріплюємо у них радість від спілкування з різними людьми, традиціями нашої багатонаціональної країни.

     Будьте завжди толерантними самі та навчайте цього своїх дітей. Адже це допоможе досягти успіхів у житті.

    Міжнародний день толерантності — свято, яке відзначається 16 листопада в усьому світі. Його запровадили у 1995 році за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етносу або кольору шкіри.

   Толерантністю називають повагу до людської індивідуальності. В цей день говорять про важливість визнання основоположних прав і свобод людини, прийняття та правильне розуміння різноманіття культур та найрізноманітніших форм самовираження.

   У рамках відзначення Дня толерантності в Золотівському ліцеї №16 проведено Тиждень толерантності з метою формування в дітей загальнолюдських, моральних цінностей, задля пропаганди принципів терпимості та розвитку толерантних настанов.

    12-13 листопада 2023 р. до участі у II етапі XIV Міжнародного мовно - літературного конкурсу учнівської та студентської  молоді імені Тараса Шевченка та XXIV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика долучились здобувачі освіти Золотівського ліцею №16.

    За результатами II етапу XXIV Міжнародного конкурсу з української мови П. Яцика визначено переможців і нагороджено дипломами :

· ученицю 6 класу Козаченко Поліну;

· учня 5 класу Кузнецова Матвія ;

· ученицю 7 класу Грешко Дар’ю;

· учня 10 класу Круковського Романа;

· ученицю 4 класу Веселу Марію;

   З результатами II етапу XIV Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. Т. Шевченка визначено переможців і нагороджено дипломами:

· учня 6 класу Шатілова Єгора;

· ученицю 8 класу Ковальову Софію;

Вітаємо учасників! Висловлюємо щиру подяку вчителям, які підготували конкурсантів і ввійшли до складу журі: Ступак О. Б., Леськовій Н. В., Кулішовій Л. Л., Заїці Л. А.

Старайтесь робити добро

День і ніч, і у кожну хвилину,

Щоб серденько, як сонце цвіло,

Це хорошою робить людину!

13 листопада у світі відзначається Всесвітній день доброти. День доброти – чудова можливість знайти час на хороші вчинки для людей та тварин. Добро врятує світ та з’єднає народи, тому що воно закладене в людській природі, саме тому робити гарні вчинки може кожен. Учні початкових класів теж в цей день говорили про чесноту – добро, доброту, добрі вчинки, милосердя. Діти дізналися історію цього дня, брали участь у квестах,  іграх, переглядали  мультфільми про доброту та мали можливість підсумувати, які добрі справи вони зробили, кому допомогли, сказали добрі слова, підтримали тих, кому це потрібно.

Учні та вчителі Золотівського ліцею №16 Гірської міської територіальної громади Сєвєродонецького району Луганської  області долучились до Всеукраїнської руханки "Цікава фізкультура" в рамках проведення фестивалю "Назустріч успіху", що проходила 7 листопада 2023 р. на базі Ліцею "Крила України" Знам'янської міської ради Кіровоградської області. Дякуємо організаторам за змогу прийняти участь у встановленні нового рекорду!

#Цікава_фізкультура

#Назустріч_успіху

#Спорт_заради_розвитку

#ЄДИНА_УКРАЇНА

У результаті військової інтервенції російської федерації до України, постало гостре питання стану психологічного здоров’я здобувачів освіти та їхніх батьків, що впливатиме на освітній процес у 2023-2024 навчальному році. Одним із головних завдань закладу освіти є повсякденна психологічна допомога та емоційна підтримка учасників освітнього процесу.

Відповідно до вимог Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», на виконання Стратегії розвитку Золотівського ліцею №16, річного плану роботи на 2023-2024 н.р., з метою розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освітньої діяльності,   протягом жовтня-листопада 2023 року  буде проведено самооцінювання діяльності ліцею з надання психосоціальної підтримки учасників освітнього процесу. Це питання буде розглядатися за напрямками «Освітнє середовище»,  «Педагогічна діяльність педагогічних працівників закладу освіти», «Управлінські процеси».

30 жовтня 2023 року відбулося засідання робочої групи з проведення самооцінювання освітньої діяльності. На засіданні розглядалися наступні  питання:

1. Самооцінювання освітньої діяльності Золотівського ліцею №16 Гірської міської територіальної громади з питання «Психосоціальна підтримка учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану в Україні».

2. Визначення критеріїв, індикаторів та інструментарію для самооцінювання освітніх і управлінських процесів в ліцеї з даного питання.

3. Розподіл обов’язків між членами робочої групи.

4. Строки проведення процедури самооцінювання.

Ми сподіваємося, що результати  самооцінювання з надання психологічної допомоги дозволять зробити  процес подолання стресу, переживання з втрати батьків, домівки, здоров’я, горя, печалі та страждання під час бомбардування максимально ефективним.

У рамках Місячника безпечного інтернету в Золотівському ліцеї №16 для учнів 11 класу було проведено виховну годину «Правила безпечного інтернету».

Учнів було ознайомлено про ризики у мережі Інтернет, формування спільно з учнями правил безпеки при роботі в мережі Інтернет, розуміння необхідності дотримання певних правил поведінки в мережі, формування навичок правильного поводження в інтернеті, безпечного та поважного онлайнового спілкування.

Стираються із пам’яті події, люди,

Забуваємо ми дати, імена.

Є спогади, що не діваються нікуди,

Перед очима постають немов стіна...

Пам'ять про події Другої світової війни повинна нагадувати нам про те, якою дорогою ціною дісталася нам свобода - звільнення від фашистських загарбників. Мільйони людських життів та тисячі спалених міст... Ця трагедія не оминула жодної української родини. Більшість областей сучасної України перебували під німецькою окупацією від двох до трьох років.

Наприкінці 1942 року, 18 грудня, було визволено перший населений пункт - село Півнівку на Луганщині. Далі було проведено низку операцій з визволення інших населених пунктів України, яке тривало майже 700 днів.

28 жовтня Україна відзначила 79 річницю з Дня визволення від окупантів. Щороку в цій день в українських містах проходять масові заходи з вшанування усіх тих, хто визволяв Україну. Другий рік поспіль Україна відзначає День визволення від загарбників на тлі повномасштабної російської агресії, яка розпочалася 24 лютого 2022 року...

Вчителі початкових класів Золотівського ліцею 16 (Леськова Н. В., Євдокімова Т. С., Ступак О. Б. та Коваленко Н. М.) провели інформаційні хвилинки для своїх вихованців та вшанували пам'ять загиблих героїв.

Україно моя мила,

Скільки крові ти пролила?

Скільки бід ти натерпілась?

Як той вітер гомоніла.

Гомоніла, що війна -

Завжди біль і всюди сльози,

Кров на травах, наче роси;

Ніч, світанок у боях.

Скільки злості у серцях...

Скільки ж то пішло життів?

Ясний день і той змарнів..

Наші предки - славні люди,

Хай їм пам'ять вічна буде!

Під час осінніх канікул не варто забувати про безпеку дитини. Учням та батькам 1-4 класів Золотівського ліцею №16 були запропановані рекомендації та поради щодо безпечної поведінки дітей під час осінніх канікул через відеоролики, пам’ятки, бесіди та презентації різних правил.

Пропонуємо додатково ознайомитися ще з деякими порадами.

Зібрали 5 основних правил, щоб неприємності не зіпсували відпочинок. На один тиждень діти забудуть про ранні підйоми у школу, домашні завдання та підручники. Нарешті можна гуляти, грати та проводити час з друзями! Однак, небезпека може очікувати дитину будь-де: повітряна тривога, вимкнення світла чи підозрілі особи — розповідаємо, як уникнути цих проблем.

Правило 1. Жодних розмов з незнайомцями

Те, що говорити чи кудись йти з незнайомцями не можна, сучасні діти загалом знають добре. Однак, війна внесла свої корективи: незнайомець може підійти до дитини у сховищі чи запропонувати перечекати тривогу у безпечному місці».

Як діяти?Поясніть дитині, що у сховищах та безпечних місцях краще за все звертатися до людей у формі: військових чи поліціянтів, робітників станцій метро тощо. У крайньому разі (сів телефон або немає звʼязку) можна підійти до мам з дітьми.

Друге:якщо вашій дитині менш як 9 років, краще ходити у сховище разом, адже вона може заблукати чи розгубитися. Якщо дитині більш ніж 10 років, варто провести детальну бесіду щодо безпеки, завантажити на телефон офлайн-застосунок з мапою укриттів та написати на аркуші паперу від руки ПІБ, телефон батьків та найближчих родичів, потім покласти його у сумку дитини.

Правило 2. Що робити, якщо вимкнули світло?

Навіть без обстрілів у мережі зараз частіше виникає екстрене навантаження, через що можна залишитися без світла на декілька годин. Дитина на канікулах проводить більше часу вдома і такий момент може застигнути її зненацька, коли вона буде сама.

Як діяти?Памʼятаємо золоте правило: сірники та відкритий вогонь — не іграшка для дітей! Тому залишати дитині свічки — не найкращий варіант. Краще за все придбати світильники на батарейках чи акумуляторах, а також павербанки чи зарядну станцію. Проведіть дитині докладний інструктаж, як цим користуватися та максимально полегшить його взаємодію з цими речами, підготувавши все заздалегідь.

Робіть контрольні дзвінки кожні пів години, а якщо відчуваєте страх дитини, краще або відпроситися з роботи, або ж — звернутися до близьких родичів.

Правило 3. Підозрілі предмети на вулиці

І у мирний час брати невідомі сумки чи коробки у руки було небезпечно. У воєнний стан це взагалі може коштувати життя. У «нічийних» покупках можуть сховати бомбу, вибуховий пристрій або навіть міну.

Як діяти?Детально розкажіть дитині, чому не варто брати до рук невідомі пакунки (навіть якщо хтось пропонує їх взяти) та чому у таких випадках потрібно терміново телефонувати у поліцію та батькам.

Також можна показати тематичні відеоуроки для дітей від песика Патрона, а щоб закріпити знання в ігровій формі, пропонуємо взяти участь у нашому конкурсі «Мінна безпека», де ми розповідаємо про мінну безпеку та базові правила першої допомоги.

Правило 4. Правила дорожнього руху

Безпека на дорогах — одна з головних тем на уроках ОБЖ у школах. Проте, з дитиною варто говорити про це і вдома, особливо, якщо ви живете у великому місті.

Як діяти?Мало розповісти дитині базові правила ПДР — краще покажіть на власному прикладі під час прогулянки та коментуйте кожну дію. Закріпіть на одязі своїх дітей світловідбивальні елементи — це зробить їх помітними для водіїв у темряві або в умовах обмеженої видимості.

Правила 5. Виховуйте власним прикладом

Головне правило безпеки навколо дитини: безпечний дорослий. Тому дотримуйтесь ПДР завжди, а також — дійте згідно з інструкціями при відключенні світла чи повітряній тривозі.

Чому це потрібно?Дитина має відчувати себе частиною родинного колективу, де від кожного вимагається дотримуватися правил і умови для всіх чесні та відкриті. Тоді їхнє виконання вона буде сприймати одночасно і як гру, і як необхідність.

Цього року українці в усьому світі вперше відзначають надзвичайно важливе свято – День української писемності та мови - 27 жовтня.

Адже Президент України Володимир Зеленський 28 липня 2023 року підписав Указ №455/2023, відповідно до якого дата святкування Дня української писемності та мови була перенесена з 9 листопада на 27 жовтня.

Вчителі початкової ланки Золотівського ліцею №16 зі своїми учнями традиційно долучилися до вшанування української мови.

В 1 класі Коваленко Н.М. познайомила учнів з цікавими фактами про українську мову, переглянули відео "Говоримо українською"

в 2 класі Ступак О. Б., - продивилися та обговорили легенду- казку "Про українську мову", дізналися цікавинки про нашу мову.

В 3 та 4 класах Євдокімовою Т.С. та Леськовою Н.В. були проведені інформаційні хвилинки, інтерактивні вікторини «Ми знаємо українську мову». А також вчительки підготували завдання та провели мовний конкурс імені Петра Яцика для учнів 3-4 класів.

Упродовж століть українська мова, так само як і її носії – український народ, зазнавала суттєвого тиску і заборон з боку різних держав.

Однак попри це, з кожним роком українська мова розквітає: носіїв рідної мови стає дедалі більше, молодь все частіше популяризує українську в соцмережах та спонукає до її вжитку в мовленні.

Давньогрецький філософ Сократ закарбував у віках мудрість: «Заговори, щоб я тебе побачив». Саме в розмові людина виявляє свою приналежність до певної культури.

Друзі, говорімо українською, щоб нас побачив світ, побачив успіх України, її духовні та інтелектуальні надбання!

Вчімо українську та шануймо її!

Учні 9-го класу взяли участь у цікавій класній годині, присвяченій проблемі кібербулінгу. Захід, організований з метою підвищення обізнаності стосовно цього актуального питання, дозволив здобувачам освіти краще розібратися в ризиках, пов'язаних із використанням інтернету, та способах запобігання негативним проявам кібербулінгу.

Під час класної години учні отримали важливі знання про поняття кібербулінгу та його наслідки для жертв. Вони дізналися про різні форми кібербулінгу, включаючи кіберзагрози, образи, шантаж та інші негативні впливи віртуального середовища і розглянули конкретні сценарії кібербулінгу, що допомогло їм краще зрозуміти його шкідливий вплив на психологічний стан та самопочуття підлітків.

Сучасний світ та наше життя майже неможливо уявити без Інтернету, він дає багато інформації та безліч можливостей.

Інтернет може бути прекрасним і корисним засобом для навчання, відпочинку і спілкування з друзями. Але, як і реальний світ, він теж може бути небезпечним! Діти можуть не усвідомлювати загроз які несе віртуальний простір. Актуальність проблеми безпечного Інтернету потребує постійної та пильної уваги зі сторони батьків та педагогів. Саме для покращення досвіду цифрового користування для учнів початкових класів були проведені уроки на тему «Безпечний інтернет». Метою проведених заходів є підвищення інформаційної компетентності учасників освітнього процесу, забезпечення захисту дитини від шкідливих інформаційних впливів, акцентування уваги на важливості безпечної поведінки у Всесвітній мережі.

 28 жовтня  - особливий день для нашої країни. Саме в цей день, 79 років тому, відбулося остаточне вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війи за межі сучасної території України.

Наш святий обов’язок – зберегти пам’ять про тих, хто героїчно боронив рідну землю зі зброєю в руках та самовіддано працював у тилу, хто загинув, визволяючи наш рідний край від нацистських окупантів. З нагоди цієї пам'ятної дати в 5 класі Золотівського №16 ліцею була проведена виховна година, на якій учні згадували події тих часів та вшановували пам'ять загиблих героїв.

Протягом жовтня в Україні проходить місячник кібербезпеки. Це дає можливість додатково акцентувати увагу учнів на актуальності проблеми та привернути  увагу до цього важливого питання. В рамках цього місячника учні 8 класу провели класну годину " Віртуальна країна Інтернету".             Учні ознайомилися з правилами безпечної поведінки в інтернет просторі, ознайомилися з поняттям нетікету.  А потім учні прийняли участь у     вікторині " Безпечний Інтернет".   Класна година була пізнавальною та цікавою 

Наближається знаменна дата в історії нашої держави - 79-та річниця  визволення України від німецько-фашистських загарбників. Напередодні цієї події 25 жовтня для учнів 10 класу пройшла година спілкування "Шлях перемоги".

Метою уроку було закріплення знань учнів про події Другої світової війни та про визволення України від німецько-фашистських загарбників, виховувати повагу, шанобливе ставлення до учасників війни, любов до країни, в якій ми живемо, до рідного краю, прагнення бути патріотом своєї країни.

Пам'ять загиблих воїнів вшанували хвилиною мовчання.

24 жовтня у світі відзначають Міжнародний день ООН - це день народження Організації Об’єднаних Націй. Відзначається щорічно, відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН. Україна являється однією з країн-засновниць ООН. В цей день у всьому світі та в Україні проводять зустрічі, дискусії та виставки, присвячені цілям Організації та її досягненням.

     Провели інформаційні хвилинки з нагоди Міжнародного дня ООН і в початкових класах Золотівського ліцею №16. Учні 1 класу сьогодні отримали відповіді на питання: що це за Організація та для чого вона створена? А ось вже діти 2, 3, і 4 класів дізнавалися про створення , структуру, цілі, офіційні мови, досягнення та цікаві факти щодо  Організації Об'єднаних Націй.

24 жовтня, світ відзначає Міжнародний день Організації Об’єднаних Націй. Цей день є річницею з моменту ухвалення Статуту ООН – документу, який описує всі цілі та напрями в роботі Організації.

Серед найважливіших досягнень організації, про які згадують 24 жовтня, можна назвати підписання декларацій про права людини в грудні 1948 року й про принципи міжнародного права 1970-го.

Діяльність ООН спрямована на забезпечення міжнародної безпеки й миру.

Україна була однією з перших серед 51 держави, що підписали Статут ООН, і відтоді ми неухильно дотримуємося цілей і принципів Статуту.

В Золотівському ліцеї №16 були проведені інформаційні хвилинки з нагоди свята. Учні дізнались про історію виникнення ООН, роль ООН у світі та Україні та цікаві факти організації.

18 жовтня відзначався Європейський день боротьби з торгівлею людьми, започаткований Європарламентом у 2007 році. Протидія цьому ганебному явищу є основним завданням сьогодення. Жертвою торгівлі людьми може стати кожен, а знання – ефективний інструмент протидії.

Щоб привернути увагу, розповісти про ризики, на які наражаються українці, у Золотівському ліцеї №16 пройшов Тиждень протидії торгівлі людьми. Мета всіх заходів Тижня - підвищити рівень поінформованості та усвідомлення учнями гостроти проблеми торгівлі людьми, обговорити причини, форми та ознаки цього явища. Протягом тижня учні ліцею переглянули відеофільми «Запобігання торгівлі людьми та експлуатація дітей», «Скажи «Стоп» торгівцям людьми» та інші.

Соціальний педагог Голубенко Н.О. ознайомила старшокласників з проблемою торгівлі людьми, основними способами втягнення дітей в торгівлю людьми, як уникнути цієї проблеми. 

Безпека на дорозі – дуже важлива тема, яку необхідно обговорювати з дитиною, оскільки дорога і транспорт приховують в собі безліч небезпек для неї. тому учні 5 класу Золотівського ліцею №16 в рамках ІІ етапу національного Тижня безпеки дорожнього руху взяли участь у вікторині "Бузпека дорожного руху" , в ході якої діти повторили правила поведінки на проїжджій частині та в

транспорті, познайомилися з історією виникнення дорожних знаків та повторили означення основних дорожних знаків.

Дорога як об’єкт особливої небезпеки потребує нашої уваги, адже кожна дитина почуває себе у безпеці тоді, коли знає, як правильно діяти у тій чи іншій екстремальній ситуації. Безпека на дорозі – дуже важлива тема, яку необхідно обговорювати з учнями. Тому в рамках ІІ етапу національного Тижня безпеки дорожнього руху у 6 класі проведено класну годину на тему «БЕЗПЕКА РУХУ – ЗАПОРУКА ЖИТТЯ І ЗДОРОВ’Я»

В рамках ІІ етапу національного Тижня безпеки дорожнього руху у 9 класі проведено класну годину на тему «БЕЗПЕКА РУХУ – ЗАПОРУКА ЖИТТЯ І ЗДОРОВ’Я»

Учні пригадали основні правила поведінки на дорозі, переглянули відео та обговорили навички надання першої медичної допомоги постраждалим при ДТП.

Здоров'я і життя наших дітей – найвища цінність на землі. Тому, на дорослих покладається неабияка відповідальність за цілеспрямоване формування у дітей ціннісного ставлення до власного здоров'я, адекватних реакцій на різноманітні чинники ризику для життя.

з 13 по 19 листопада 2023 року в Україні проводиться ІІ етап національного Тижня безпеки дорожнього руху, в рамках якого для учнів 10 класу була проведена інформаційна хвилинка «Учасники дорожнього руху та умови безпеки пішоходів».

Учні мали змогу повторити основні правила поведінки на вулиці, дорозі, вміння знаходити вихід з різних ситуацій, пов' язаних з дорожнім рухом та оволодіти навичками надання першої медичної допомоги.


Учні початкової школи долучилися до IV Міжнародного уроку доброти. Цей урок вже є традиційним для початківців ще з 2018 року. Протягом тижня, з 4 по 11 жовтня, молодші школярі нашого ліцею ділилися розповідями про своїх врятованих домашніх улюбленців, обговорювали правила догляду за чотирилапими, пригадували цікаві історії про своїх вихованців, переглядали відео, грали в онлайн-ігри від "Happy paw".

Хлопчики та дівчатка розширили знання про гуманні шляхи розв’язання проблем тварин, які втратили своїх господарів, та безпечну поведінку при зустрічі з безпритульними собаками чи котами.

Посмішки, доброта та турбота про тварин - це те, що об'єднало всіх учасників Уроків доброти та дарувало промінь тепла та надії в ці складні часи.

Творіть добро, щоб кращим став цей світ! І пам'ятайте: ми відповідальні за тих, кого приручили!


Участь у різноманітних конкурсах та фестивалях - це завжди розвиток для дитини, можливість спробувати свої сили. Учні 5 класу Золотівського ліцею № 16 взяли участь у ІІІ Всеукраїнському конкурсі малюнків до Дня Незалежності України категорія "Малюнок" "Що для мене Україна?" та були нагороджені дипломами учасників. 

Вітаємо Кузнецова Матвія, Кулака Дениса та Сизову Міланію з їх особистим досягненням! Молодці, не зупиняйся, продовжуйте розвиватися та творити! 

День психічного здоров’я або ментального здоров’я у світі та в Україні відзначається щороку 10 жовтня. Свято покликане звернути увагу на проблеми, пов’язані з психічним станом людини та підтримки людей з подібними захворюваннями.

Ментальне здоров’я є важливою складовою психофізичного розвитку здобувачів освіти, що поєднує здоровий дух, гарне фізичне самопочуття та психіку людини із соціальним складником.

В Золотівському ліцеї №16 були проведені виховні години присвячені ментальному здоров'ю учнів.


У ході уроку доброти учні 5 класу Золотівського ліцею №16 радо ділилися історіями порятунку своїх домашніх улюбленців та розповідали які особливості догляду за їхніми тваринками. Відповідальність – це розуміння, що тварина –така ж жива істота як ми: з своїми потребами, особливостями, характером та життєвим циклом. Не розвага, не іграшка та не знаряддя захисту чи виховання. 


півчуття до тварин так тісно пов’язане з добротою характеру, що можна з упевненістю стверджувати: хто жорстокий з тваринами, той не може бути доброю людиною."

Артур Шопенгауер

Саме під таким гаслом у 5 класі Золотівського ліцею № 16 відбувся Всеукраїнський урок доброти, присвячений Всесвітньому дню захисту тварин.



З 25 по 29 вересня у Золотівському ліцеї №16 пройшов тиждень протидії булінгу «СТОП булінг».

Протягом тижня вчителями початкових класів були проведені просвітницькі заходи, спрямовані на інформування учасників освітнього процесу про шкільний булінг та запровадження адміністративної відповідальності за вчинення булінгу (цькування). Учні почули інформацію про види булінгу, міри покарання, навчилися відрізняти булінг від звичайного конфлікту.

https://www.facebook.com/groups/412732506943496/permalink/897394645143944/

Батьки відповідають за безпеку дітей, але не можуть бути поруч з ними абсолютно весь час. Тому вчителі постійно проводять з учнями уроки безпеки. В нашому ліцеї в рамках місячника безпеки дорожнього руху вчителями початкових класів були проведені ранкові зустрічі, вікторини та години спілкування.

До того часу, коли дитина підросте настільки, що зможе сама виходити з дому, вони повинні навчитися цих правил. Під час прогулянок з дитиною перевіряйте на практиці, чи правильно вона їх зрозуміла. Кожна дитина повинна знати правила дорожнього руху і безпеки.

Ось найважливіші з них:

1. Звертай увагу на сигнали світлофора.

Розкажіть дитині про те, що означає кожен колір світлофора. Зауважте, що світлофор із зображення людини, яка йде — призначено для пішоходів. Переходити дорогу можна тільки тоді, коли він світиться зеленим. Але перед цим потрібно подивитися праворуч і ліворуч, щоб переконатися, що не наближається автомобіль.

У жодному випадку не можна переходити дорогу, якщо зображення з чоловічком горить червоним кольором.

2. Зупинися, подивись і переходь дорогу.

Поясніть дитині, що переходити дорогу можна тільки на пішохідному переході. Якщо поруч з переходом немає світлофора, дитина повинна дотримуватися таких правил:

- подивитися праворуч, а потім ліворуч, щоб побачити, чи не їде поруч автомобіль;

- якщо поруч їде автомобіль, потрібно його пропустити, і тільки потім переходити дорогу;

- не можна переходити дорогу на повороті;

- не можна переходити дорогу між двома транспортними засобами, що стоять.

До шести років дитина повинна переходити дорогу тільки разом з дорослими, тримаючись за руку.

3. Будь уважний. Не тільки дивись навкруги, а й слухай.

Поясніть дитині, що вона не завжди може побачити зустрічний автомобіль. Тому перед тим, як переходити дорогу, вона повинна прислухатися, чи не наближається автомобіль. Поясніть дитині, що вона повинна дотримуватися таких правил:

- якщо дитина чує звук автомобіля, вона повинна зупинитися і подивитися ліворуч, а потім праворуч;

- поясніть дитині, як розрізняти звуки: гучний шум двигуна означає, що автомобіль поблизу, а тихий — що автомобіль далеко.

4. Не можна вибігати на дорогу.

Діти бувають нетерплячі, іноді вони перебігають дорогу, щоб швидше дістатися до іншої сторони вулиці. Дитина також може вибігти на дорогу під час гри.

Поясніть дитині, що не можна переходити дорогу в непризначеному для цього місці або ходити по ній. Дитина може легко відволіктися і випустити вашу руку, коли ви переходите дорогу, або просто втекти від вас. Навчіть дитину завжди зберігати спокій, коли ви йдете вулицею, і не тікати від вас.

5. Гуляй по тротуарах.

Навчіть дитину ходити тільки по тротуарах, коли вона йде по вулиці. Покажіть їй хороший приклад: переходите дорогу тільки на пішохідному переході. Неважливо, якою вулицею ви йдете, людною чи ні — ходіть тільки по тротуару, щоб залишатися в безпеці.

6. Переходь дорогу тільки по пішохідному переходу.

Діти часто бігають по вулиці де завгодно. Це може бути небезпечно: машини не знижують швидкість, якщо поруч немає світлофора або попереджувального знака. Поясніть дитині, що переходити дорогу можна тільки на пішохідному переході.

7. Коли їдеш в автомобілі, не висувай руки з вікна.

Діти часто висувають руки з вікна, коли їдуть у машині. Старші діти можуть навіть висунути голову, щоб помахати зустрічним автомобілям або закричати щось. Діти вважають це кумедним, але насправді це може бути дуже небезпечно. Дитину може травмувати автомобіль, який їде назустріч.

8. Ніколи не переходь дорогу на поворотах.

Повороти — це «сліпі плями» для водіїв. Якщо дитина переходить дорогу на повороті, у водія немає достатньо часу, щоб помітити її та пригальмувати. Поясніть дитині, що не можна переходити дорогу на повороті, бо це небезпечно.

9. Дотримуйся правил безпеки, коли катаєшся на велосипеді.

Якщо ваша дитина вже настільки доросла, що сама катається на велосипеді, переконайтеся, що вона знає правила безпеки:

- дитина завжди повинна одягати шолом перед тим, як сісти на велосипед;

- перевіряйте справність велосипеда, коли дитина збирається покататися. Особливу увагу зверніть на те, чи справні гальма. Якщо дитина катається ввечері, перевірте, чи працює фара і чи встановлені світловідбивні деталі.

Не дозволяйте дитині кататися на велосипеді на багатолюдних вулицях без вашого супроводу.

10. Дотримуйся правил безпеки, коли їдеш в автомобілі.

Ви можете забезпечити безпеку дитини в автомобілі, встановивши автокрісло або переконавшись, що дитина пристібнута паском безпеки. Щоб дитина залишалася в безпеці в транспорті, навчіть її таких правил:

- дитина не повинна ходити салоном транспортного засобу (маршрутного таксі, автобуса тощо);

- якщо дитина стоїть в автобусі або маршрутному таксі, вона повинна триматися за поручні до повної зупинки;

- дитина не повинна висувати руки або голову з вікна автомобіля, що рухається, або автобуса.

11. Будь завжди видимим.

Якщо дитина збирається гуляти ввечері, одягти чорний одяг — погана ідея. Дитина буде в безпеці, якщо водії будуть добре бачити її навіть у сутінках:

- якщо дитина гуляє або катається на велосипеді ввечері, її одяг повинен бути світлим або містити світловідбивні елементи;

- протягом дня дитина повинна носити яскравий одяг;

- якщо дитина заходить в автобус або маршрутне таксі, вона повинна махнути рукою, подаючи водієві знак.

12. Не поспішай.

Дитина може поспішати, щоб наздогнати когось на вулиці або потрапити кудись вчасно. Це може бути небезпечно для неї. Навчіть дитину таких правил:

- дитина не повинна поспішати, коли сідає в машину або виходить з неї — це може бути небезпечно;

- коли дитина йде за руку з вами, вона не повинна відволікатися або тягнути вас у якийсь бік;

- коли дитина сама йде вулицею, вона не повинна поспішати;

- дитина не повинна сама відкривати двері автомобіля, а тільки після того, як ви їй дозволите;

- дитина не повинна грати або пустувати в салоні автобуса або на проїжджій частині.

Матеріал взятий з https://osvitoria.media/.../bezpeka-ditej-na-dorogah.../

ДБАЙТЕ ПРО БЕЗПЕКУ РІДНИХ!


https://www.facebook.com/groups/412732506943496/permalink/896878298528912/

День захисника та захисниці України - це свято вдячності всім, хто захищав і захищає нашу рідну землю У переддень Дня захисника та захисниці України, Дня святої Покрови Пресвятої Богородиці в початкових класах було проведено низку заходів, метою яких стало формування в учнів розуміння понять «єдність», «цілісність», «незалежність», «герой», «патріот», «захисник», плекання громадянських якостей, почуття щирої поваги і вдячності до захисників Вітчизни усіх поколінь та історичних віх. Учні, хоч і заоочно, але з усією щирістю дитячої душі бажали Захисникам України благополуччя і сил, здоров’я і щастя, мужності, стійкості, витримки. А ще з великою надією висловлювали переконання, що Мир – це Добро, а Добро завжди перемагає. 

Дорогі наші вчителі, вітаємо вас із Днем Учителя! Дякуємо вам за щедрість ваших сердець, безмежне терпіння і розуміння, відданість справі та любов до своїх учнів. Бути вчителем - нелегка праця, тож бажаємо вам здоров'я, бадьорості тіла і духу. Нехай учні вас поважають і люблять та ніколи не засмучують! 

Дню працівників освіти присвячуємо "Challeng Fest" з нагоди Всеукраїнського Дня учнівського спорту! 

Вчителем фізичної культури в 5-6 класах Коваленко Н. М. спільно із вчителями початкових класів Леськовою Н. В., Ступак О. Б., Євдокімовою Т. С. було проведено спортивний захід до Всеукраїнського Дня учнівського спорту "Challenge Fest". На цей захід були запрошені учні з 1 по 6 клас. Діти різного віку разом показали свою тягу до занять спортом. Розпочали ми наш урок із ранкової зарядки, щоб завжди бути здоровими, енергійними, витривалішими, веселими, бадьорими. І не обійшлося заняття без танцювальної руханки. 

Щороку у жовтні українці вшановують захисників та захисниць України, які вже дев'ятий рік дають відсіч російській агресії.

У воєнний час це безсумнівно найважливіше світське свято в році, адже тільки завдяки цим людям Україна зберегла свою незалежність.

У цей День ми приєднуємося до привітань на адресу всіх захисників і захисниць нашої Вітчизни та пам'ятаємо кожного, хто віддав своє життя за вільну Україну!

Бажаємо всім причетним благополуччя і сил, здоров’я, перемог і щастя! Нарешті мирного неба і смачного хліба!

Зі святом Вас дорогі наші захисники і захисниці

У рамках проведення заходів з нагоди вшанування захисників та захисниць України учні 5 - 6 класів Золотівського ліцею №16 взяли участь у Всеукраїнському конкурсі «Захисники та захисниці України» від освітнього проєкту "На Урок", де діти були відзначені дипломами переможців та сертифікатами учасників конкурсу. 

1 жовтня в нашій країні відзначається День захисників і захисниць України!

 Це – свято спадкоємності героїчних традицій нашого народу, сили духу і мужності, відданості своїй Вітчизні і гордості за її ратну славу.

Учні 5 класу Золотівського ліцею №16 щиро вітають усіх захисників та захисниць нашої держави, зичать їм доброго здоров’я, витримки, сили, незламності духу та наснаги!

На знак вдячністі мільйонам наших героїв, які захищали та продовжують захищати рідну землю від ворога у 5 – 6 класах було проведено ряд заходів національно - патрічного виховання. виховні години, виготовлення вітальних листівок для привітання захисників, участь у конкурсі приуроченому Дню захисників та захисниць України.


З метою вшанування пам’яті жертв злочинів, скоєних нацистами під час окупації столиці України, виховання поваги і толерантного ставлення учнівської молоді до історії і культури інших народів в 11 класі Золотівського ліцею №16 було проведено виховну годину, присвячену 82-м роковинам трагедії Бабиного Яру. Учні 11 класу ознайомилися з історичними документами, спогадами свідків трагедії, переглянули фото та відеоматеріали. 

У 6 класі Золотівського ліцею № 16 пройшла класна година «УКРАЇНЦІ – НАЦІЯ НЕЗЛАМНИХ» Наша держава відзначає багато свят, у тому числі професійних. Але, є таке, що стосується кожного українця. З 2023 року Згідно Указу Президента України День захисників і захисниць України відзначається 1 жовтня, цей день передусім свято тих, завдяки кому ми втримали незалежність, маємо змогу жити своїм щоденним життям. Учні, на уроках технологій і мистецтва виготовили листівки і вже встигли привітати військових. Віримо, що нинішні захисники та захисниці здобудуть перемогу, бо УКРАЇНЦІ-НАЦІЯ НЕЗЛАМНИХ, ВИСТОЇМО!!! 

Інколи діти стають жертвами булінгу. Вони соромляться про це говорити і часто звинувачують себе. Можуть відчувати себе безпорадними та вважати, що з ними щось не так. Для того щоб запобігти таким ситуаціям, ще раз нагати дітям як діяти, якщо все ж таки вони раптом стануть жертвою булінгу, у 5 класі Золотівського ліцею №16 була проведена година спілкування «Стоп булінг». 

28.09.2023

БАБИН ЯР ...

Особливе місце в Києві, місце пам'яті про невинно вбите нацистами у часи Другої світової війни мирне населення.

29 - 30 вересня 1941 року в Києві було проведено перший масовий розстріл фашистами беззбройного цивільного населення.

Загалом було вбито більше ста тисяч невинних людей.

Схиляємо голови перед жертвами Бабиного Яру...

Вічна пам'ять невинно убієнним.

З початку навчального року в Золотівському ліцеї №16 на уроках основ здоров'я проводяться уроки з попередження ризиків від вибухонебезпечних предметів.

Міжнародна організація ЮНІСЕФ розробила уроки спільно з ДСНС України, Міністерством освіти і науки України, Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та Національною поліцією України.

На уроках діти дізнаються, як відрізняти вибухонебезпечні предмети, де вони можуть приховуватись, які знаки попереджають про них та яких правил безпечної поведінки потрібно дотримуватися у разі виявлення міни чи боєприпасів.


В Золотівському ліцеї №16 розпочався Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу, який триватиме з 25 по 29 вересня.

Соціальним педагогом Голубенко Н.О. було проведено просвітницькі заходи, які були спрямовані на інформування учасників освітнього процесу про поняття «Булінгу» і його різновиди, відповідальність за вчинення, протидію та профілактику цього явища в ліцеї.

Кожен повинен почувати себе захищеним. Треба поважати свої права, права іншого і вчитися співіснувати разом.


Кожного року 21 вересня відзначають Міжнародний день миру. Для більшості людей планети Земля мир – це повсякденна реальність. Мир у рідній Україні – це найзаповітніше бажання усіх українців, котре вони висловлюють вголос так згуртовано, як ніколи раніше.

Міжнародний день миру, встановлений після Першої світової війни й офіційно визнаний ООН у 1981 році, став символом глобальних прагнень до гармонії й злагоди.

До відзначення Міжнародного дня миру долучився і Золотівський ліцей №16. Учні 1-9 класів приєдналися до Всесвітньої акції «Голуб миру», виготовивши паперових голубів. Акція пройшла під гаслом «Хай буде мир на всій Землі!».

Учні ліцею також підготували малюнки на тему «Мир очима дітей».

Міжнародний день миру відзначають у різних куточках планети. Це свято покликане змусити кожного не тільки задуматись, але й зробити що-небудь дієве заради спокою на Землі. Адже найбільше у світі щастя – це мир


ДЕНЬ МИРУ - особливе свято для України, адже ми саме зараз боремося за мир та виборюємо свою свободу.

Учні початкових класів Золотівського ліцею № 16 разом зі своїми вчителями (Коваленко Н. М., Ступак О. Б., Євдокімовою Т. С. та Леськовою Н. В.) говорили про МИР, малювали МИР та створили символи МИРУ - білих паперових голубів.

Найбільше у світі щастя – це мир, коли люди живуть спокійно, земля не здригається від страшних вибухів, не ллються сльози від горя та втрат.

Є у мене мрія невеличка,

Щоб коли прокинусь — не було війни.

І ота хатинка білоличка

Забуяла квітом навесні.

Щоб усі додому повернулись,

Всі, кому прийшлось під час війни

У далекім краї опинитись,

України-неньки ріднії сини!

Щоби діти більше не лякались,

Не страждало жодне місто і село,

А дорослі до роботи брались,

Щоб ще краще в нас життя було!


З 1 по 30 вересня 2023 р. в Україні традиційно проходить місячник безпеки дорожнього руху «Увага! Діти на дорозі».

В рамках цього місячника в Золотівському ліцеї №16 пройшли профілактичні заходи з безпеки дорожнього руху.

Здобувачі освіти мають знати та дотримуватись у повсякденному житті правила дорожнього руху, а особливо сьогодні, коли в Україні запроваджений воєнний стан.

Протягом місяця вчителі проводили інформаційні хвилинки, нагадуючи здобувачам освіти про дорожні знаки та правила безпечного переходу дороги.


Найбільше у світі щастя – це мир, коли люди живуть дружно та спокійно, земля не здригається від страшних вибухів, не ллються сльози горя та втрат.

Щорічно 21 вересня у всьому світі Міжнародний день миру.

На сьогодні для нашої держави це свято є особливо значущим. Кожен українець мріє про якнайшвидше припинення бойових дій , про перемогу, про повернення рідних, близьких, друзів, про мирне небо над головою. Учні 5 - 6 класів Золотівського ліцею №16 також долучилися до відзначення дня миру. Виготовили чудові поробки, дізналися про особливості відзначення свята у інших країнах, і найважливіше, говорили про свої щирі бажання настання миру та спокою у нашій рідній Україні!

21.09.2023

До Міжнародного дня миру соціальним педагогом Золотівського ліцею №16 Голубенко Н.О., серед учнів було проведено тренінг «Вирішую конфлікти мирним шляхом". Питання вирішення конфліктів мирним шляхом та пропаганда ненасильницької поведінки по відношенню до оточуючих на сьогодні є дуже

актуальним та важливим у суспільстві. Метою заходу було навчити учнів уникати конфлікту в житті, уміти спілкуватися, розвивати загальнолюдські чесноти, а також навчитися сприймати, аналізувати і знаходити шляхи виходу з проблемних ситуацій.

16 вересня під гаслом «Хай небо буде мирним, а Україна чистою!»  Золотівський ліцей №16 і з дотриманням обмежень воєнного часу, враховуючи норми безпеки та географічні особливості регіонів,  традиційно приєднався до Всесвітнього дня прибирання «World Cleanup Day» разом з 70 мільйонами учасників у 191 країні Світу.

«Побачив? Прибери» − девіз акції, до якої запрошує долучитися  молодіжна організація «Let’s do it Ukraine».

Основна мета – формування культури чистоти, правильного поводження з відходами та відповідального споживання ресурсів серед громадян, об’єднання зусиль заради екологічного майбутнього.

www.facebook.com/groups/412732506943496/permalink/888464862703589/ 

16.09.2023

Вітаємо Рій "ЗОЛОТІВСЬКІ КОЗАЧАТА". Молодша вікова група. 

За зайняте II місце у щорічному обласному конкурсі відеопрезентацій до Дня прапора та Дня Незалежності України в рамках Всеукраїнської військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура")

https://www.youtube.com/watch?v=TmHAGQnuAc4

18.09.2023

Під гаслом «Хай небо буде мирним, а Україна чистою!» Золотівський ліцей №16 традиційно приєднався до Всесвітнього дня прибирання.

У часи глобальної діджиталізації та технологій громадян закликають об’єднуватися для подолання глобального виклику людства – цифрового сміття. Невидиме, замасковане, воно у своїй шкоді довкіллю починає наздоганяти звичайні відходи.

Всеукраїнський молодіжний рух «Let’s do it Ukraine» запропонував приєднатися до міжнародної акції Цифрового прибирання «Digital Cleanup», присвятити час видаленню своїх цифрових відбитків, які споживають світову енергію. Здобувачі Золотівського ліцею взяли активну участь у заході. Відповідально поставились до цифрового прибирання, видаляючи з телефонів, комп’ютерів, хмарних сховищ всю непотрібну інформацію. У підсумку видалили понад 150 гігабайтів пам’яті!

Ми дякуємо учням, батькам, колегам за персональний внесок у розвиток екологічної культури в Україні. Зробимо Україну чистою разом!

#digitalcleanupletsdoitukraine #цифровеприбирання #digitalcleanup #letsdoitukraine #worldcleanupday

https://www.facebook.com/groups/412732506943496/permalink/887746289442113/


15.09.2023

Щороку традиційно в Золотівському ліцеї №16 проводиться Олімпійський тиждень!

Мета Олімпійського тижня – навчити здобувачів освіти цінувати власне здоров’я, виховувати в них потребу в постійній руховій активності, у зміцнені здоров’я, залучити до занять фізичною культурою та спортом.

Олімпійські уроки проведено у всіх класах. Відбулися бесіди про олімпійські види спорту і виникнення олімпійських ігор.

Вчителем фізичної культури Черепан Л. В., проведено онлайн показ презентацій, квести «У пошуках олімпійського вогню»

Вчителем мистецтва Жадік І. Ю. проведено конкурс малюнків.

А чудові фото від учнів нашого ліцею підтвердили те, що ми олімпійці!

15.09.2023

Як гарно, що ми повернулся до школи. Сьогодні свято - День Знань, день зустрічей. Настрій піднесений та радісний. Але в наш час цей запас стійкості швидко виснажується. Тому сьогодні перший урок і був присвячений ментальному здоров'ю. На уроці учні 8 класу ознайомились із поняттям ментального здоров'я, опанували техніки протистояння стресу, поділилися своїм життєвим досвідом, як вони долають негативні емоції. Урок був корисний та цікавий. 

Ранок розпочавсь цікаво,

Світить сонечко ласкаво,

В календарик заглядає

І від посмішки аж сяє.

Знає сонце гомінливе –

День сьогодні особливий!

Перший раз у перший клас

Кличе дзвоник усіх вас :

Хто багато віршів знає ,

Хто пізнати хоче світ ,

Як минуло вам 6 літ , -

Школа всіх чекає, діти ,

Щоб учитись і радіти .

Перша вчителька чекає

І гостинно вас вітає :

Хто у школі перший раз ,

Прошу вас у 1 клас !

Любі мої першокласники, ще зовсім недавно ви були дошкільнятами. А сьогодні ви стали справжніми учнями. Віднині ви – частинка великої дружної шкільної родини. Перед вами відчиняються двері в чудову і неосяжну країну Знань.

Шкільний дзвінок сповістив вам про те, що починається перший у вашому житті урок. Я дуже рада, що ви завітали сьогодні з гарним настроєм, бажаю вам, щоб із таким настроєм ви відкривали щодня двері країни Знань! Бажаю вам успіхів у навчанні! Щоб ви завжди були добрими, слухняними дітьми і ніколи не засмучували своїх батьків!

Сьогодні ви отримали свій перший шкільний документ - посвідчення ПЕРШОКЛАСНИКІВ ! Тепер з гордістю можете сказати: "Я - школяр! Я - учениця!"

Я сподіваюсь, що наступні 4 роки стануть і для вас, і для мене надзвичайно цікавою пригодою, про яку ви завжди будете згадувати.

1.09.2023

Вересень щедро сонцем зігрітий.

В школу повсюди

сходяться діти.

Квіти барвисті в них у руках,

Вогники щастя ясніють в очах.

В кожного радісна усмішка сяє.

Дзвоником першим

їх школа вітає.

Золотівський ліцей №16 Гірської міської територіальної громади запрошує всіх на онлайн-лінійку "Свято Першого дзвоника"! З новим навчальним роком! Свято 1 вересня, День знань однаково хвилююче для дорослих та дітей. Батьків звук шкільного дзвінка переносить у шкільні, безтурботні роки, вчителів мобілізує до праці, дітей закликає до зібраності й відповідальності. Нехай цей рік почнеться вдало і минає успішно, нехай кожен день знаменується нехай навіть і маленькою, але перемогою, нехай здобуті знання і навички відкривають перед школярами нові двері до мрій, інтересів і рекордів.

1.09.2023

Увага! Увага! Увага! У Золотівському ліцею №16 Гірської міської територіальної громади відбулося велике і радісне свято до Дня знань - урочиста онлайн-лінійка "Свято Першого дзвоника!"

Сьогодні на календарі 1 вересня, а це означає не тільки початок осені, а й початок нового навчального року.

Зачекались дітей педагоги,

Не звичайний в нас перший урок,

У країні війна і лунають тривоги,

Дистанційний сьогодні дзвінок.

З Днем знань вітаємо учнів, вчителів, батьків! Бажаємо всім учням бути сміливими, старанними, енергійними, добрими, допитливими та дружніми, тоді ви з легкістю будете збирати знання зі сторінок підручників, ніби гриби в кошик. Успіхів вам, хлопці та дівчата, гарного настрою і цікавих уроків!

Бажаємо всім вам творчої наснаги, наполегливості та великого терпіння! Успішного навчального року!

Вітаємо наших молодших друзів ПЕРШОКЛАСНИКІВ на святі Першого дзвоника нашого рідного ліцею! Ми раді бачити ваші щирі обличчя, які прагнуть найшвидше відкрити для себе світ школи!

Дорогі ВИПУСКНИКИ! Цей навчальний рік стане останнім для вас. Нехай попереду чекає багато цікавого, кожен урок дарує відкриття, навчальний рік буде успішним, а педагоги допомагають осягати секрети наук!

І ось вона настала та хвилина, коли наш перший дзвоник продзвенить! Бажаємо кожному з вас гарних оцінок, нових звершень та блискучих перемог!

Нехай дистанційно наш дзвоник лунає.

Нехай якнайшвидше усіх позбирає.

Дзвони, дзвіночку наш, щоб чули всі на світі.

Що починають знову навчатися діти!

«Ти як?» – хочеться запитати в кожного школяра й кожного вчителя, які сьогодні розпочинають новий навчальний рік.


Тому і перший урок у новому навчальному році присвятили ментальному здоров’ю та поговорили з учнями 10 класу про важливість цього поняття, та як вони можуть піклуватися про нього; повчилися розпізнавати свої емоції та пояснювати, що робити, якщо вони не можуть впоратися з ними; розглянули деякі вправи та практики, щоб допомогти впоратись зі страхом, тривогою, опанувати злість, заспокоїтися, почуватися впевненіше, а також пригадали загальні правила поведінки унів, правила техніки безпеки та правила поведінки на онлайн-уроці

Говорили багато, говорилі цікаво, говорили довго, і не могли наговоритися.... Приємні емоції та маленькі скупі сльози радості від такої важливої та теплої зустрічі...

Перший крок в новому навчальному 2023-2024 році зроблено, а далі тільки більше!


Зі святом, люба громадо, зі святом найкращі батьки, зі святом найулюбленіші учні, зі святом нас, вся ліцейна родина! 


Сил, терпіння, наснаги, здоров'я, сімейного затишку та мирного неба!

1.09.2023

УВАГА! Батьки, інформація для вас!  1.09.2023

Педагогічний колектив та учні Золотівського ліцею №16, шанують день пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. МИ СИЛЬНІ! МИ ВІЛЬНІ! МИ УКРАЇНЦІ! 

Щорічно 29 серпня в Україні відзначається День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Цей день встановлено Указом Президента України від 23 серпня 2019 року для увічнення героїзму військовослужбовців і добровольців, які віддали життя за батьківщину, як нагадування про одну з найкривавіших подій війни на сході України – Іловайську трагедію.

Офіційним символом Дня пам’яті загиблих захисників України є сонях. З початку повномасштабної війни ця квітка стала для всього світу символом героїчного спротиву українців.

Ми схиляємо голови перед тими, хто тримав мирне небо над нашими містами, даючи нам можливість у цей час вчитися, працювати, відстоювати демократію й права людини.

Висловлюємо щирі співчуття родинам загиблих захисників, які втратили у війні з російським окупантом своїх рідних та близьких.

Вічна пам’ять загиблим…

Наказ Золотівського ліцею №16 про випуск учнів 4 класу з закладу освіти та вручення свідоцтв про отримання початкової освіти. Вітаємо учнів та їх батьків! 

Наказ Золотівського ліцею №16 про випуск учнів 9 класу з закладу освіти та вручення свідоцтв про отримання базової загальної середньої освіти! Вітаємо учнів та їх батьків!  

Наказ Золотівського ліцею №16 про випуск учнів 11 класу з закладу освіти та вручення свідоцтв про отримання повної загальної середньої освіти!

Вітаємо випускників із закінченням школи! Бажаємо Вам світлої дороги на шляху до самостійного життя, особистісного зростання та впевненості у всьому. Удачі Вам і всіх найкращих побажань!

17 травня пройшов єдиний національний урок "Безпечна дорога додому"

  З метою запобігання травматизму внаслідок дорожньо-транспортних пригод та збереження життя та здоров'я здобувачів освіти в Золотівському ліцею №16 було проведено єдиний національний урок «Безпечна дорога додому» 

26 квітня - роковини Чорнобильської катастрофи.

26 квітня – роковини Чорнобильської катастрофи. У цей день людство вшановує пам’ять жертв радіаційних аварій та катастроф, а також героїзм персоналу ЧАЕС, пожежників, військовослужбовців, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії.

   В 11 класі Золотівського ліцею №16 відбулася виховна година "26 квітня 1986 року. Історія, яку неможливо забути...", на якій ми знову згадували ті страшні трагічні події для нашої країни, вшановували пам'ять загиблих героїв - ліквідаторів та цивільного населення. Говорили про те, що людство повинно дбати про те, щоб таких трагедій більше не ставалося в жлдній країні світу.

    Уклінно вдячні кожному, хто виявив свою жертовність у боротьбі з безпосередніми наслідками катастрофи, розуміючи всю її небезпеку. Чорнобильська катастрофа нагадує всім про ту відповідальність, яку людство несе за долю всієї планети. 


Золоте є і буде Україною!


#Ми_сильні_бо_ми_єдині

#UAразом
#НалініїЗіткнення

День пам'яті Героїв Небесної Сотні

   20 лютого в Україні відзначають День Героїв Небесної Сотні, вшановуючи подвиг учасників революції Гідності.

   Сьогодні, 18 лютого 2022 року, віддаючи належну шану тим, хто загинув протягом кривавих січневих та лютневих днів 2014 року, тим, завдяки кому було змінено перебіг історії нашої держави, тих, хто ціною власного життя захищав та відстоював наші права, заради нашого майбутнього, пройшла щорічна всесвітня тиха акція вшанування Героїв Небесної сотні «Ангели пам'яті», яка відбувається у містах України уже восьмий рік поспіль.

    Вчителі Золотівського ліцею №16 долучилися до акції "Ангели пам'яті", а ліцейна молодь прийняла участь у флешмобі "Подаруй свого ангела Героям Небесної сотні"

  Герої Небесної Сотні...тепер Ви захищаєте нашу Україну своїми молитвами на небі... А ми пам'ятаємо і молимося за Вас на землі.

  Світла пам'ять... 

    Щороку 22 січня в Україні відзначають державне свято День Соборності України. День, який є яскравим свідченням того, що українці завжди прагнули жити в єдиній, незалежній, самостійній державі. Напередодні свята 20 січня для учнів 7 класу Золотівського ліцею №16 бібліотекар Федяєва О.А. разом з вчителем історії Бережною А.І. підготували і провели цікаву інтерактивну гру національно-патріотичного спрямування «Одна єдина Соборна Україна» Під час гри діти згадали важливий момент історичного минулого - День злуки ЗУНР та УНР в одну державу.

  У бібліотеці ліцею була організована тематична виставка літератури «Соборна. Вільна. Неподільна ». Також до відзначення цієї дати долучилися діти групи подовженого дня та учні 5 класу, які намалювали яскраві малюнки, приурочені до Дня Соборності. А щоб підкреслити значення свята, вчителі та учні одягнулися у вишивані сорочки та об’єдналися в символічний живий «Ланцюг єдності».

   Двадцяте століття залишило нам у спадок вирішальні події минулого, які, віддаляючись, не втрачають своєї значущості та актуальності. Ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови духовно багатої, вільної та демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки. 

ОРГАНІЗАЦІЯ ПРИЙОМУ ДІТЕЙ ДО 1 КЛАСУ 2022-2023 н.р.

  Зарахування учнів до 1 класу відбувається відповідно до порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом МОН від 16.04.2018 № 367

    Враховуючи Лист МОН № 1/9-182 від 31.03.20 року «Щодо організованого завершення 2019/2020 навчального року та зарахування до закладів загальної середньої освіти» зарахування учнів до 1 класів 2020-2021 н. р. відбувається таким чином:

    Відповідно до підпункту 3 пункту 2 розділу II «Прикінцеві положення» Закону України від 17 березня 2020 року № 530-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (СОVID)-19)» (далі – Закон) з дня оголошення карантину зупиняється перебіг строків звернення за отриманням адміністративних та інших послуг. Тому у разі продовження режиму надзвичайної ситуації, перебіг місячного строку для прийому заяв та інші відповідні строки, зокрема строки оголошення конкурсного відбору, видачі наказу про зарахування тощо, визначені Порядком, будуть подовжені з урахуванням часу, що минув до завершення карантину.

    З метою дотримання протиепідеміологічних вимог рекомендуємо засновникам та керівникам закладів загальної середньої освіти організувати прийом документів, необхідних для зарахування, після припинення карантину.

   Додатково інформуємо, що згідно з підпунктом 2 пункту 2 розділу II «Прикінцеві положення» Закону на період встановлення карантину власником установи, організації або уповноваженим органом може змінюватися режим роботи, зокрема щодо прийому та обслуговування фізичних та юридичних осіб. Таким чином, засновники закладів загальної середньої освіти у період карантину можуть гнучко організовувати режим прийому документів та їх копій, зокрема дозволити їх подавати електронною поштою у сканованій формі без електронного цифрового підпису. Інформація про такі зміни має бути доведена до відома населення з використанням вебсайтів та інших комунікаційних засобів.

Які документи потрібні для зарахування дитини

до 1 класу на 2022 - 2023 н.р.

1. Заява батьків про зарахування дитини до 1 класу (заяву батьки пишуть в день подання документів).

2. Паспорт одного з батьків дитини.

3. Копія та оригінал свідоцтва про народження дитини.

4. Медична довідка дитини встановленого зразка (ОРИГІНАЛ)

ЯКА ДОВІДКА ПОТРІБНА ДЛЯ ВІДВІДУВАННЯ ШКОЛИ

    Перед вступом до школи дитина має пройти профілактичний огляд. Після медогляду видається для надання медичному працівнику загальноосвітнього навчального закладу Форма № 0 086-1/о "Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов'язкового медичного профілактичного огляду”. У разі, якщо дитина має певне захворювання, то за рішенням одного з батьків або іншого законного представника дитини, в цій довідці може бути зроблено відповідний запис. Відповідно, медичні працівники шкільних навчальних закладів володітимуть необхідною інформацією про стан здоров'я дитини. 

ПРО ФОРМИ ДЛЯ ПРОФІЛАКТИЧНИХ ЩЕПЛЕНЬ

   Усю інформацію про проведення вакцинації чи ревакцинації, а також здійснення туберкулінових проб лікарі чи медсестри фіксують у "Карті профілактичних щеплень" (форма № 063/о). "Карта профілактичних щеплень", яка містить. Цю форму ведуть в амбулаторно-поліклінічних, виховних і навчальних закладах. Відповідно, довідка про проведені щеплення, що містяться у формі № 063/о, дає змогу медичним працівникам освітніх закладів бути ознайомленими з наявністю чи відсутністю щеплень у конкретної дитини.

5. Копія та оригінал документу, який підтверджує місце проживання дитини:

- паспорт одного з батьків або витяг з реєстру (при наявності ID-картки);

- копія та оригінал договору про оренду квартири юридично завірений.

- інші офіційні документи (оригінал та копія), що засвідчують місце проживання дитини.

/Копії всіх документів завіряються відповідно оригіналів та лишаються в пакеті наданих документів до Золотівської багатопрофільної гімназії Попаснянської районної ради Луганської області/

Початкова освіта здобувається, як правило, з шести років.

  Діти, яким на початок навчального року виповнилося сім років, повинні розпочинати здобуття початкової освіти цього ж навчального року.

- Надання документів дитини до зарахування в 1 клас здійснюється батьками, або особами, що їх замінюють.

- Присутність дитини при наданні документів не є обов'язковою, оскільки співбесіда з нею проводитись не буде.