Новини, оголошення

ПРОФІЛАКТИКА КАШЛЮКУ

В Україні росте захворюваність на кашлюк. 515 випадків зафіксували за січень і лютий 2024 року, хоча минулого року в цей же час їх було тільки 27, Новоукраїнське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби надає роз´яснення, як захиститися від хвороби:

   Кашлюк – гостра високо контагіозна інфекція респіраторного тракту, що супроводжується запаленням гортані, трахеї і бронхів. У типовій формі хвороба проявляється нападами (пароксизмами) кашлю, тяжкість і тривалість яких варіюють.

  Клінічний плин кашлюку можна розділити на три періоди – катаральний (початковий, продромальний), спазматичний (судомний, пароксизмальний, конвульсивний) і одужання (зворотний розвиток).

  Середня тривалість захворювання складає від 6-ти до 10-ти тижнів, але можливо і затяжний перебіг. Кашлюк у дітей молодшого віку найчастіше має три чітко виражені стадії. Катаральна стадія – на початковому етапі кашлюк у дорослих і дітей має симптоми, схожі з ознаками простудних захворювань: пацієнтів турбує чхання, риніт, невеликий кашель, сльозотеча. В окремих випадках відмічається підвищення температури тіла з помірними гарячковими явищами. Перша стадія триває від кількох діб до 14 днів; у цей час хворий є джерелом інфекції для оточуючих людей. Розвиток кашлю (пароксизмальна стадія) – саме в цей час проявляються найбільш важкі симптоми кашлюку.

   Болісні напади сухого, спазматичного кашлю можуть наступати до 30 разів за добу, їх практично неможливо контролювати і купірувати; часто із-за хворим

2

кашлю важко дихати. Тривалість стадії 2-4 тижні. Стадія одужання – це заключний етап, на якому відбувається поступове відновлення здоров’я. Самопочуття хворого поліпшується, повертається життєва енергія; ознаки кашлюку зменшуються, кашель з’являється рідше, хоча і може бути більш гучним. До моменту повного лікування може пройти від декількох тижнів до декількох місяців.

   Заразитися кашлюком можна тільки від хворої людини або бактеріоносія.

Збудник передається повітряно-крапельним шляхом (через повітря). Крапельки слизу, що виділяються хворим під час дихання, чхання, кашлю поширюються на відстань 1-2 м і осідають на дихальні шляхи.

     Щеплення для профілактики кашлюку проводяться за віком: у 2 місяці (перше щеплення), у 4 місяці (друге щеплення), у 6 місяців (третє щеплення) та у 18 місяців (четверте щеплення). Для вакцинації дітей проти кашлюку на першому році життя можуть використовуватися вакцини як з ацелюлярним (далі — АаКДП), так і з цільноклітинним (далі — АКДП) кашлюковим компонентом.

     Перенесений кашлюк в анамнезі не є протипоказанням до вакцинації проти цієї хвороби. Щеплення проти кашлюку проводиться дітям до 6 років 11 місяців 29 днів.

 

 

Новоукраїнське районне управління

Головного управління Держпродспоживслужби

в Кіровоградській області


Сьогодні 11 липня о 14.00 год. за участі голови обласної військової адміністрації Андрія Райковича відбулася онлайн нарада з питань підготовки закладів загальної середньої освіти до 2022/23 року навчального року.

На нараді були присутні головні спеціалісти відділу освіти, культури, молоді та спорту Людмила Шведенко та Олена Паливода, керівники закладів загальної середньої освіти Злинської громади (Людмила Максименко, Юлія Безкровна, Ольга Гоян, Христина Щербак)

На нараді увага зосереджувалася на тому,  що «2022/2023 навчальний рік в області розпочнеться 1 вересня 2022 року та закінчиться 30 червня 2023 року. Освітній процес планується здійснювати в очному (денному) режимі, якщо не буде суттєвих змін. Головний пріоритет у 2022/2023 навчальному році – це безпека дітей під час освітнього процесу. Тому заклади освіти працюватимуть лише при умові забезпечення всіх безпечних умов перебування дітей у школах"



У середу, 16-го лютого, в Україні вперше відзначатимуть День єднання. Його запроваджено “З метою посилення консолідації українського суспільства, зміцнення його стійкості в умовах зростання гібридних загроз, інформаційно-пропагандистського, морально-психологічного тиску на суспільну свідомість…” В закладах загальної середньої освіти, дошкільних закладах, закладах культури Злинської сільської територіальної громади цього дня будуть проведені відповідні патріотичні заходи. Працівники відділу освіти, культури, молоді та спорту Злинської сільської ради теж долучилися до акції єднання, виконавши разом з усією країною Державний гімн України. 


Соборна. Вільна. Неподільна.

Незабаром український народ відзначатиме величну дату своєї багатовікової історії – День Соборності.

День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря як велике державне свято - День Соборності України. Саме тоді на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів.

Пропонуємо переглянути тематичний соціальний відеоролик «Ми єдині. Ми – Україна!».


конкурс.pdf

Відділ освіти, культури, молоді та спорту Злинської сільської ради вітає всіх причетних до свята з Днем знань! Сьогодні урочистий і важливий день, день старту до нових відкриттів і великих знань. Бажаємо, щоб знання і мудрість завжди посідали чільне місце у нашому житті, щоб все, чого вчить нас школа і життя, приносило рясні врожаї і все добре, мудре, вічне розросталося в світі, завдяки титанічній праці наших освітян! Нехай новий навчальний рік пройде щасливо. успішно і результативно як для учнів, так і для педагогів. Нових відкриттів і звершень вам у новому навчальному році!



Увага! Вакцинація!

Для мешканців Злинської територіальної громади 13-14 липня 2021 року з 10 по 13 годину в Злинській сільській лікарській амбулаторії загальної практики і сімейної медицини проводитиметься ІІ етап вакцинації вакциною "Астразенека" тих осіб, які пройшли І етап.

15-16 липня 2021 року проводитиметься вакцинація вакциною «Файзер» та «Ковішит» тих громадян, які звернулися вперше. Просимо всіх бажаючих звертатися в амбулаторію за попереднім записом. При собі мати паспорт та засоби особистого захисту.


Про підготовчі курси для осіб з тимчасово окупованих територій

IMG_0003.pdf

Відділ освіти, культури, молоді та спорту Злинської сільської ради вітає всіх причетних до дитинства з Днем захисту дітей!  

 Дитинство - це чудова пора, тож нехай кожна дитина не тільки в цей прекрасний святковий день, а й постійно відчуває на собі всю  батьківську любов, їх підтримку і захист від усіх життєвих негараздів.

Любі діти! Бажаємо радіти своєму дитинству, веселитися і посміхатися, добре вчитися і радувати рідних своїми здобутками і успіхами! Не поспішайте дорослішати, адже дитинство – найщасливіша мить нашого життя! Зі святом!


Річне планування роботи школи_ВКМС (2).docx

«Якісна школа — це середовище, у якому дитина щаслива» — з таким слоганом Державна служба якості освіти запустила інформаційну кампанію про систему забезпечення якості освіти в українських школах. Кампанія створена в межах ініціативи «Система забезпечення якості освіти», яка впроваджується в рамках проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe). 

Інституційний аудит — нова процедура оцінювання освітньої діяльності школи. Інституційний аудит – це зовнішнє оцінювання роботи школи, під час якого незалежні експерти оцінюють освітні та управлінські процеси. Аудит є новою для України процедурою вивчення діяльності школи, яка прийшла на зміну державній атестації шкіл. Його ідея – відійти від радянських перевірок шкіл, завдання яких було знайти проблеми. Аудит покликаний не карати, а підтримати школи та показати їм, як стати кращими. Це новий формат співпраці на місцевому та національному рівнях, який є запорукою майбутнього вдосконалення української освіти. 

Церемонія нагородження переможців ІІ етапу всеукраїнського конкурсу - захисту  науково дослідницьких робіт учнів - членів малої академії наук України в Кіровоградській області