Безпека життєдіяльності у закладі дошкільної освіти


Нацiональна дитяча безкоштовна «гаряча» лiнiя, яка працює у буднi - з 12.00 до 20.00 та в суботу - з 12.00 до 16.00

0800500335

або

116123

(з мобiльного)

Нацiональна безкоштовна «гаряча» лiнiя з попередження домашнього насильства, торгiвлi людьми та гендерної дискримiнацiї, яка працює цiлодобово

 

За вищезазначеними телефонами учасники освiтнього процесу можуть безкоштовно отримати консультацiю з питань протидiї торгiвлi людьми, попередження домашнього насильства, гендерної дискримінації.


 ЗВЕРТАЙТЕСЯ !   

Для вирішення питань, що стосуються збереження життя чи здоров"я, а також захисту прав та інтересів дитини безпосередньо в закладі дошкільної освіти можна звертатися до:

директора Юлії Шумської

ПЛАН    РОБОТИ

З ОХОРОНИ ЖИТТЯ І ЗДОРОВ’Я ДОШКІЛЬНИКІВ

Життя і здоров`я дітей    найважливіша цінність

 Загальновідомо: дитинство — унікальний період у житті людини, адже саме в цей час формується її здоров’я, відбувається становлення особистості. Досвід дитинства багато в чому визначає доросле життя людини.

Дитина, її життя і здоров’я — найвища цінність держави. Тож захистити її від можливих небезпек і навчити безпечно взаємодіяти з довкіллям  (предметним ,природним та  со­цільним ) — одне з провідних завдань, визначених у голов­ному документі дошкільної освіти — Базовому ком­поненті.

Так, саме дошкільний навчальний заклад:

Щоб забезпечити гармоній­ний розвиток людини, потрібно з дошкільного віку формувати у дітей  усвідомлення цінності свого життя і здоров’я, бережного ставлення до власного здоров’я, вироблення стереотипів без­печної поведінки в довкіллі. Адже, проблема навчання  дітей правил особистої безпеки потребує уваги з боку дорослих: педагогів і батьків. Слушні та вчасні поради дорослих по­винні допомогти дитині зберегти своє життя, зміцнити здоров’я, усвідомити, що грати можна не скрізь і що деякі заборони та правила – не примхи дорослих, а життєва необхідність.

Головна ме­та – формування в кожної дитини активної життєвої позиції щодо власного життя та власної безпеки, формування здорового способу життя, накопичення ними знань та  навичок безпечної поведінки вдома, на вулиці, у дошкільному навчальному закладі, в природі тощо.

Основні напрямки роботи педагогічного колективу з формування знань дітей з безпеки життєдіяльності

(взаємодія з довкіллям: предметним ,природним та  со­цільним )

Діти дошкільного віку  повинні  мати  певний рівень знань правил  безпеки життєдіяльності  у наступних  напрямках:

Максимального ефекту можна досягти лише тоді, якщо  в діяльності педагогічного та батьківського колективів буде відпрацьовано єдину стратегічну лінію  спрямовану на формування у  дітей знань правил безпеки життєдіяльності. Реалізація всіх  завдань з даної проблеми  у ЗДО  можлива лише через комплексну, цілеспрямовану роботу шляхом організації та  проведення різних форм роботи з дітьми ( з врахуванням вікових та індивідуальних особливостей дітей), які  сприятимуть усвідомленню цінності власного життя, бережному ставленню до здоров’я, виробленню стереотипів без­печної поведінки в довкіллі.

Етапи освітньої роботи з формування в дошкільнят навичок безпечної поведінки

Форми роботи з дітьми з безпеки життєдіяльності

Вся педагогічна робота з вихованцями закладу щодо підвищення рівня  знань правил безпеки життєдіяльності та  ефективного формування у них навичок безпечної поведінки здійснюється  з  урахуванням основних  загально – дидактичних принципів:

В організації освітньо-виховної роботи з дітьми з питань безпеки життєдіяльності  педагогам варто  керуватися наступними чинниками:

Завданням педагогічного колективу  закладу є: 

З метою удосконалення теоретичних знань та практичних навичок педагогів та батьків  з формування у дітей ціннісного ставлення до власного здоров’я та життя та з метою поліпшення якості освітньо-виховної роботи з питань особистої безпеки та захисту життя  дітей дошкільного віку в ЗДО щорічно проводиться Місячник «Зелений вогник» «Місячник знань дітьми правил  безпеки  життєдіяльності» та   «Тиждень безпеки дитини» як форми систематизації знань дітей про безпечне довкілля. 

Висновок:  Вся освітня робота  в ЗДО  з дітьми дошкільного віку  з   безпеки життєдіяльності  відповідно вимог Базового компонента дошкільної освіти  повинна   забезпечувати  їх життєву компетенцію, зокрема  вміти застосовувати здобуті знання, вміння і навички щодо збереження здоров’я в повсякденній діяльності , не зашкоджуючи як власному, так і здоров’ю інших людей та дотримуватися правил безпеки життєдіяльності.

Підсумовуючи,  можна відмітити : завдяки правильно організованій роботі діти здобувають необхідні їм знання та вміння з безпеки життєдіяльності, що стає першим кроком до усвідомлення власного життя.

Таким чином, за систематичної, планової, поетапної, методично грамотної роботи педагогів у тісній співпраці з батьками дошкільнята зростають готовими до безпечного розв’язання життєвих ситуацій у соціальному, предметному та природному довкіллі.