🅽🅰🅼🅰🅶🅰🆈🆃🅴🆂🆈🅰 🅽🅰 🆄🆁🅾🅲🅸 🆉🅰🅱🅴🆉🅿🅴🅲🅷🅸🆃🅸 🅴🅵🅴🅺🆃🅸🆅🅽🅴 🆃🅰 🅴🅵🅴🅺🆃🅽🅴 🅽🅰🆅🅰🅽🆃🅰🆉🅷🅴🅽🅽🆈🅰 

Методики прогнозування здоров'я міських підлітків з урахуванням їх рухової активності 

Методики прогнозування здоров'я міських підлітків з урахуванням їх рухової

активності. Упоряд. : Н.С. Полька, С.В. Гозак, О.Т. Єлізарова, М.Ю Антомонов, Т.В.

Станкевич, А.М. Парац. Київ, 2019. 19 с.

Методичні рекомендації розроблені з метою прогнозування ризику для здоров’я підлітків з урахуванням їх антропометричних, фізіологічних, соціальних, демографічних та поведінкових детермінант, в тому числі рухової активності. Дані методики рекомендуються, як інструмент первинної та вторинної профілактики у заходах попередження розвитку неінфекційних захворювань. 

Використовуйте подані методичні рекомендації під час розробки індивідуальних тренувальних та оздоровчих програм зі своїм учнівством.

Вважається недостатнім педагогічним змістом знань у навчанні руху та фізичної активності. Досвід дослідження, орієнтованого на дію, серед вихователів у сфері дошкільної освіти та догляду

Ann-Christin Sollerhed. Perceived insufficient pedagogical content knowledge in teaching movement and physical activity. Experiences from an action-oriented study among educators in early childhood education and care

Час розвитку мозку та пов’язана з ним нейропластичність для навчання руховим навичкам робить раннє дитинство критичним періодом для розвитку та зміцнення рухових навичок. Діти, які не беруть регулярної участі в заходах, збагачених руховими навичками, можуть ніколи не досягти свого потенціалу для контролю над моторикою, що лежить в основі сталої рухової активності та фізичної підготовки в подальшому житті. Оволодіння основними руховими навичками (FMS) можна розглядати як будівельний блок, який важливий для розвитку дітей  і для вивчення більш складних навичок. Дослідження втручання показали, що уроки, спрямовані на розвиток FMS, призводять до підвищення рівня PA, тоді як структурована PA призводить до кращого опанування FMS. Таким чином, існує взаємний зв’язок.

Педагоги повинні знати, як створити умови, щоб діти вивчали фізичну культуру, і приймати рішення про те, чого і як навчати. Крім того, ставлення вихователів до фізичної активності, перебування на свіжому повітрі з дітьми, сама участь у фізкультурній діяльності мало велике значення для можливостей дітей виконувати різні види діяльності. Дидактичні навички педагогів, знати, чого навчати, і знати, як цього навчати, є життєво важливими для результату. Було визначено три компоненти знань педагогів, необхідних для викладання:

Навчальні аспекти

Дискусії показали, що педагоги вважали, що їхні знання про те, чого навчати і як навчати, були недостатніми. Вони відчули, що було важко вибрати відповідну діяльність, і вони хвилювалися, чи була ця діяльність «правильною». Тому різноманітність рухів була обмеженою, а зміст занять часто був однаковим, незалежно від віку чи навичок дітей. Вони виявили, що було особливо важко підібрати вправи, щоб спонукати дітей до прогресу. Низький КК і відсутність знань щодо прогресування сильно обмежували планування занять. Педагоги наголосили, що головна мета заходів – дати дітям відчути радість і щастя. Таким чином, діяльність була окремою, вибраною для задоволення, а не для навчання.

Кілька вихователів дійшли висновку, що вони бояться заподіяти шкоду або заподіяти травму, якщо виберуть «неправильну» діяльність або якщо темп діяльності буде високим. Крім труднощів у виборі того, що навчати, вони вважали, що знати, як навчати, ще складніше. Педагоги наголошували на труднощах нести відповідальність за групу рухомих дітей, а крім того, давати інструкції, спостерігати за роботою кожної дитини та давати зворотній зв’язок. Більшість з них вважали це недосяжним. Ті кілька, хто був впевнений у сфері MoPA, були спортивними тренерами у вільний час. Більшість педагогів сказали, що віддають перевагу сидячим сферам навчання, таким як мова та естетична діяльність. Навчання МОП у групі дітей виходило за межі їхньої педагогічної компетентності та лідерських якостей. Вони боялися, що не зможуть гарантувати безпеку дітей. Багатьом вихователям було дуже страшно дозволяти дітям рухатися на великій швидкості і намагалися уникати цього або гальмували дітей. 

FMS мають важливе значення для теперішнього та майбутнього PA. Надання дітям можливостей покращити FMS та підвищити рівень PA за допомогою адекватно структурованих сеансів MoPA є життєво важливим, якщо вони хочуть насолоджуватися змістовним життям через гру та брати участь у приємних MoPA в дитинстві, але це також важливо з довгострокової точки зору. У нашому дослідженні було виявлено, що викладачі вважали, що їхній низький PCK для викладання FMS та MoPA був перешкодою для викладання адекватного MoPA, що є проблемою. Важливо розвивати FMS у ранньому дитинстві , і структурована MoPA може покращити FMS дітей. FMS є важливими будівельними блоками для вивчення більш складних навичок і для здатності бути фізично активним у дитинстві та пізніше в житті. Низький пріоритет MoPA в ECEC  і загальний низький рівень PA серед дітей  можуть мати негативний вплив на фактичне та майбутнє здоров’я дітей, а також на громадське здоров’я. Раннє впровадження покращених FMS і MoPA може пом’якшити зниження ПА, яке часто спостерігається під час переходу від дитинства до підліткового віку і далі до дорослого віку ( 45 ). Фітнес є сильним провісником довголіття і обернено пов’язаний зі смертністю від усіх причин. Слід зазначити, що на системи охорони здоров’я лягає велике економічне навантаження. Втручання на ранньому етапі життя шляхом просування MoPA може не тільки допомогти запобігти хронічним захворюванням і забезпечити економію коштів для суспільства, але також може збагатити задоволення дітей від руху та загального розвитку. Наслідки для здоров’я з раннього дитинства є важливими для стійкості  і включені до Конвенції про права дитини.

Імунітет і фізичні навантаження

Стан імунної системи людини при фізичних навантаженнях різного типу 

Траверсе Г. М., Горошко В. І., Гордієнко О. В. 

Як заняття спортом впливають на імунітет людини

Євген Суборов, лікар, к.м.н, — про імунну систему, відновлення після хвороби і, головне, про те, як спорт (і тривалий біг зокрема) впливає на опірність вірусам.

Спорт та імунна система: як тренування допомагають менше хворіти

Цікаві факти про імунітет

Круті в укритті

До проєкту долучилися музиканти, актори, блогери, волонтери, ведучі, письменники та інші лідери думок. Підбадьорять, покажуть натхненні вправи, цікаві завдання чи ігри, у які можна грати навіть в укритті.

Дивіться відео і знайомтеся з нашими друзями ближче.

А ще, наші круті BraveKids та їхні наставники, діліться своїми фото та відео – показуйте, чим займаєтеся в укриттях. Залишайте відгуки, виконуйте завдання, тегайте нас у соцмережах. І беріть участь у розіграшах призів!

Сайт Проєкту