Документація закладу

                 

«ЗАТВЕРДЖЕНО»

Розпорядженням

Виконавчого органу Київської міської ради 

(Київської міської  державної адміністрації

 від  12.07.2012 року   №363 


__________________________________

 _________________________________







СТАТУТ









Дошкільного навчального закладу № 378

Печерського району м. Києва

(нова редакція)





Ідентифікаційний код 03539082


















м. Київ - 2012 р.


1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ .


1.1. Дошкільний навчальний заклад № 378 Печерського району м. Києва (надалі – Дошкільний заклад) заснований на комунальній власності територіальної громади міста Києва (ідентифікаційний код - 03539082).


1.2. Власником, Засновником Дошкільного закладу є територіальна громада міста Києва, від імені якої виступають Київська міська рада та уповноважені нею органи (надалі –Власник, Засновник).


1.3. Статут Дошкільного закладу викладається у новій редакції у зв’язку зі зміною Власника, Засновника та чинного законодавства України.

1.4. Дошкільний заклад безпосередньо підпорядкований управлінню освіти Печерської районної в місті Києві державної адміністрації та підзвітний Головному управлінню освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).


1.5. Дошкільний заклад є юридичною особою, має печатку, штамп, власну символіку та атрибутику, може мати поточні та інші рахунки в установах банку, реєстраційний рахунок в органах державного казначейства, самостійний баланс.

1.6. Дошкільний заклад у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Положенням про дошкільний навчальний заклад (затвердженим постановою Кабінетом Міністрів України від 12.03.2003 року № 305), наказами Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Головного управління освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Управління освіти Печерської районної в місті Києві державної адміністрації, іншими нормативно - правовими актами з питань освіти, власним статутом. 

1.7. Повне найменування  закладу: Дошкільний навчальний заклад № 378 Печерського району м. Києва.

1.8. Скорочена назва: ДНЗ № 378.

 

1.9. Місцезнаходження дошкільного навчального закладу: Україна-01015,  м. Київ - 015,  вулиця Лейпцизька,3.

 

 1.10. Головною метою Дошкільного закладу є забезпечення  реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у нагляді, догляді та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного, розумового і духовного розвитку.


 1.11. Діяльність дошкільного закладу спрямована на реалізацію основних завдань дошкільної освіти: збереження та зміцнення фізичного і психічного здоров’я дітей, формування їх особистості, розвиток творчих здібностей та нахилів, забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту в загальноосвітньому навчальному закладі.


 1.12. Дошкільний заклад самостійно приймає рішення і здійснює діяльність в межах компетенції, передбаченої чинним законодавством та даним Статутом.


 1.13. Дошкільний заклад несе відповідальність перед собою, суспільством і державою за:

- реалізацію головних завдань дошкільної освіти, визначених Законом України «Про дошкільну освіту»;

- забезпечення рівня дошкільної освіти у межах державних вимог до її змісту, рівня і обсягу;

- дотримання фінансової дисципліни та збереження матеріально – технічної бази.


 1.14. Взаємовідносини між Дошкільним закладом з  юридичними і фізичними особами визначаються угодами, що укладені між ними.

 

 


2. КОМПЛЕКТУВАННЯ ДОШКІЛЬНОГО ЗАКЛАДУ


2.1. Дошкільний заклад  є дитячим яслами–садком  з денним перебуванням  віком від 2-х до 6 (7) років, де забезпечується догляд за ними, розвиток, виховання та навчанні відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти та державних програм.


 2.2. Дошкільний заклад – є закладом загального розвитку, основна функція якого – інтелектуальний та творчий розвиток особистості дитини.


2.3. Наповнюваність груп дітьми становить:

                   ясельна – до 15 дітей;

                   садові  – до 20 дітей;

                   різновікові – до 15 дітей;

                   в оздоровчий період – до 15 дітей.


2.4. Для зарахування дитини в Дошкільний заклад необхідно подати:

- медичну довідку про стан здоров’я дитини з висновком лікаря, що дитина може відвідувати дошкільний навчальний заклад;

         - свідоцтво про народження дитини (копія);

         - заяву батьків про прийом до закладу;

         - довідка дільничного лікаря про епідеміологічне оточення.



 2.5. Зарахування дітей до Дошкільного закладу здійснює директор. В першу чергу до Дошкільного закладу приймаються діти, які мешкають на закріпленій за дошкільною установою територією, а при наявності вільних місць незалежно від місця проживання.


2.6. За дитиною зберігається місце у Дошкільному закладі у разі хвороби, карантину, на час чергової відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, а також у літній період (75 календарних днів).


2.7. Відрахування дитини із Дошкільного закладу може здійснюватись:

          - за бажанням батьків або осіб, які їх замінюють;

- на підставі медичного висновку про стан здоров’я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування в цьому закладі;

- у разі несплати без поважних причин батьками або особами, які їх   замінюють, плати за харчування дитини протягом 2-х місяців;

         - у разі невідвідування впродовж двох місяців без поважних причин.


Батькам або особам, які  їх замінюють, повідомляють письмово про відрахування дитини з Дошкільного закладу за 10  календарних днів.


2.8. Дошкільний навчальний заклад здійснює соціально – педагогічний патронат.


     


3. РЕЖИМ РОБОТИ ДОШКІЛЬНОГО ЗАКЛАДУ.

    

3.1. Режим роботи Дошкільного закладу встановлюється його Власником, Засновником за погодженням з управлінням освіти Печерської районної в місті Києві державної адміністрації.


3.2. Дошкільний заклад працює за  пятиденним робочим тижнем впродовж 12 годин. Вихідні дні субота, неділя, святкові тощо. 


3.3. Щоденний графік роботи дошкільного закладу: з 7.00 годин до 19.00 годин. В разі необхідності визначений графік роботи може змінюватись.


                 


4. МЕТА ТА ПРЕДМЕТ ДІЯЛЬНОСТІ ЗАКЛАДУ.

ОРГАНІЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ

У ДОШКІЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ



4.1. Головною метою Дошкільного закладу є задоволення потреб у догляді, лікуванні, оздоровленні, вихованні та навчанні дітей дошкільного віку.


4.2. Предметом діяльності Дошкільного закладу є:

         - реалізація державної політики в галузі освіти;

         - забезпечення фізичного і психічного здоров’я дітей;

         -  розвиток творчих здібностей та інтересів дітей;

         - формування умінь і навичок, необхідних для навчання у школі;

         - забезпечення відповідності рівня дошкільної освіти вимогам Базового компонента дошкільної освіти;

        - створення безпечних та нешкідливих умов розвитку, виховання та навчання дітей, умов для їх фізичного розвитку та змінення здоров’я дітей відповідно до санітарно – гігієнічних вимог, та забезпечення їх виконання;

         - формування у дітей гігієнічних навичок та основ здорового способу життя, норм безпечної поведінки;

         - надання платних послуг в галузі освіти у порядку, визначеному нормативно – правовими актами України для дошкільних навчальних закладів комунальної та державної власності;

         - бути осередком поширення серед батьків психолого – педагогічних та фізіологічних знань про дітей дошкільного віку;

         - дотримання фінансової дисципліни, збереження матеріально – технічної бази.


4.3. Навчальний рік у Дошкільному закладі починається 1 вересня і закінчується 31 травня наступного року.

Із 1 червня до 31 серпня у Дошкільному закладі проводиться оздоровчий період.


 4.4.  Дошкільний навчальний заклад здійснює свою діяльність відповідно до річного плану, який складається на навчальний рік та період оздоровлення.


 4.5. План роботи навчального закладу схвалюється педагогічною радою закладу, затверджується директором Дошкільного закладу і погоджується з управлінням освіти Печерською районною в місті Києві державною адміністрацією.


4.6. В Дошкільному закладі визначена українська мова навчання і виховання дітей.


4.7. Навчально – виховний процес у Дошкільному закладі здійснюється відповідно до Базової програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у світі», затвердженої Міністерством освіти і науки України (протокол засідання  Колегії  від 21.03.2008 року № 13/2-2), Програми розвитку та виховання дитини раннього віку «Зернятко» та програми «Впевнений старт», затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 23.11.2010 року №1111 та іншими додатковими програмами розвитку дітей.


4.8. Дошкільний заклад може здійснювати міжнародні зв’язки в установленому порядку.


4.9. Дошкільний заклад  може надавати  додаткові освітні  послуги  які не визначені Державною базовою програмою лише на основі угоди між батьками або особами які їх замінюють та ДНЗ в межах гранично допустимого навантаження дитини визначеного МОН разом з МОЗ України.



5. ОРГАНІЗАЦІЯ ХАРЧУВАННЯ ДІТЕЙ

У ДОШКІЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ


5.1.  Харчування у Дошкільному закладі проводиться відповідно до «Інструкції  з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах», затвердженої спільним наказом Міністерства освіти, і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 17.04.2006 року № 2981/227. 


5.2. У дошкільному закладі встановлено 3-х разове харчування дітей за нормами, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України  від 02.11.2005 року № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах».


5.3. Харчування дітей у Дошкільному закладі забезпечується Власником, Засновником та Управлінням освіти Печерської районної в місті Києві державної адміністрації.


5.4 Контроль  за організацією   та   якістю   харчування, вітамінізацією страв,  закладкою продуктів харчування,  кулінарною обробкою, виходом страв, смаковими якостями їжі, санітарним станом харчоблоку, правильністю   зберігання,   дотриманням   термінів реалізації  продуктів  покладається  на  медичних  працівників  та керівника дошкільного закладу.


5.5. Контроль і  державний нагляд за  якістю харчування в Дошкільному закладі здійснюється  районною санепідстанцією, управлінням освіти Печерської районної в місті Києві державної адміністрації, Власником, Засновником.




6. МЕДИЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ ДІТЕЙ

У ДОШКІЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ


6.1. Медичне обслуговування дітей Дошкільного закладу здійснюється органом охорони здоров’я на безоплатній основі, Управлінням охорони здоров’я і дитячою клінічною лікарнею №7 відповідно до законодавства України.


6.2. Медичний персонал здійснює лікувально – профілактичні заходи, в тому числі проведення обов’язкових оглядів, контроль за станом здоров’я, фізичним розвитком дитини, організацією фізичного виховання, загартування, дотриманням санітарно – гігієнічних норм та правил, режимом та якістю харчування.

 

6.3. Дошкільний заклад надає приміщення і забезпечує належні умови для роботи медичного персоналу та проведення лікувально – профілактичних заходів.



7. УЧАСНИКИ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ




7.3. Права батьків або осіб, які їх замінюють:



7.5.  На  посаду педагогічного працівника Дошкільного закладу приймається  особа,  яка  має  відповідну вищу педагогічну освіту, забезпечує  результативність  та якість роботи, а також фізичний і психічний стан якої дозволяє виконувати професійні обов'язки.


7.6. Трудові відносини педагогічних працівників та інших працівників Дошкільного навчального закладу регулюються законодавством України про працю, Законами  України "Про освіту", "Про дошкільну освіту",  іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, правилами внутрішнього трудового розпорядку та цим Статутом.


7.7. Педагогічні працівники мають право:


7.8. Педагогічні працівники зобов'язані:


7.9. Педагогічні та  інші працівники приймаються на роботу до дошкільного закладу директором ДНЗ.


7.10. За   успіхи   у   роботі   встановлюються   такі   форми матеріального та морального заохочення:

м. Києва, Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.


7.11. Працівники дошкільного закладу несуть відповідальність за збереження життя,  фізичне і психічне здоров'я дитини згідно із законодавством.


7.12.  Працівники  дошкільного  закладу   відповідно  до статті   26   Закону  України  «Про  забезпечення  санітарного  та епідемічного благополуччя   населення» проходять періодичні безоплатні  медичні  огляди   двічі на рік, та при вступі на роботу.


 7.13Педагогічні  працівники Дошкільного закладу підлягають атестації,  яка  здійснюється,  як правило, один раз на 5 років відповідно  до  Типового  положення  про  атестацію  педагогічних працівників України,  затвердженого  Міністерством освіти і науки України від 06.10.2010 року за № 930. 


7.14. Педагогічні працівники Дошкільного закладу мають право на позачергову атестацію, з метою підвищення кваліфікаційної категорії, але не раніше ніж раніше ніж через 2 роки після присвоєння попередньої.


 7.15.  Педагогічні  працівники Дошкільного закладу,  які  систематично  порушують статут,  правила  внутрішнього  розпорядку Дошкільного закладу, не виконують   посадових   обов'язків,  умови  колективного  договору (контракту), або   за  результатами  атестації,  не  відповідають займаній  посаді,  звільняються  з  роботи  відповідно  до чинного законодавства.


7.16. Права та обов’язки працівників Дошкільного закладу визначаються посадовими інструкціями, що розробляються відповідно до типових кваліфікаційних характеристик, з урахуванням умов роботи Дошкільного закладу.


 7.17. Працівники Дошкільного закладу несуть відповідальність за життя, фізичне та психічне здоров’я кожної дитини відповідно до законодавства України. 




8. УПРАВЛІННЯ ДОШКІЛЬНИМ ЗАКЛАДОМ


  8.1. Управління Дошкільним закладом здійснюється відповідно до цього Статуту на основі поєднання прав Власника, Засновника, управління освіти Печерської районної в місті Києві державної адміністрації, щодо господарського використання комунального майна та участі в управлінні трудового колективу.


 8.2. Безпосереднє керівництво роботою Дошкільного закладу здійснює його директор, який  призначається і звільняється з посади наказом Головного управління освіти і науки виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) за поданням Голови Печерської районної в місті Києві державної адміністрації.


8.3. На посаду директора Дошкільного закладу призначається особа, яка є громадянином України, має відповідну вищу педагогічну освіту не нижче кваліфікаційного рівня «спеціаліст», стаж педагогічної роботи у сфері дошкільної освіти не менше як три роки, а також організаторські здібності, та стан здоров’я якої не перешкоджає виконанню професійних обов’язків.


 8.4. Директор Дошкільного закладу:


 8.5. Постійно діючий колегіальний орган у Дошкільному закладі - педагогічна рада.


     Педагогічна рада закладу:



8.6.  Органом  громадського самоврядування закладу є загальні збори колективу закладу та батьків або осіб, які їх замінюють, які скликаються не рідше 2-х разів на рік. 


Загальні збори:



8.7.  У  період  між  загальними зборами діє рада Дошкільного закладу. Кількість засідань ради визначається за потребою.

Засідання  ради  дошкільного  закладу  є  правомірним, якщо в ньому  бере  участь  не  менше  двох  третин її членів (працівники дошкільного закладу, батьки, засновники, спонсори та інші).

Рада  закладу організовує виконання рішень загальних зборів, розглядає  питання поліпшення умов для здобуття дошкільної освіти, зміцнення  матеріально-технічної  бази,   поповнення й використання бюджету  закладу,   вносить   пропозиції   щодо   морального   і матеріального  заохочення  учасників  навчально-виховного процесу, погоджує зміст і форми роботи з педагогічної освіти батьків, здійснює громадський контроль за організацію харчування, охорони здоров’я, охорони праці у закладі. 


8.8. У  дошкільному  закладі  може  діяти піклувальна рада - орган  самоврядування,  який  формується  з  представників органів виконавчої   влади,  підприємств,  установ,  навчальних  закладів, організацій,  окремих  громадян з метою залучення громадськості до вирішення проблем освіти, забезпечення сприятливих умов ефективної роботи дошкільного закладу.

Піклувальна  рада  (у  складі  7 осіб)  створюється за рішенням  загальних  зборів  або  ради  Дошкільного закладу. Члени піклувальної  ради  обираються  на  загальних  зборах  Дошкільного закладу і працюють на громадських засадах. Очолює піклувальну раду голова, який обирається шляхом голосування на її засіданні з числа членів  піклувальної  ради.  Кількість  засідань  визначається  їх доцільністю, але, як правило, не менше ніж чотири рази на рік.


     Основними завданнями піклувальної ради є:


           


9. МАЙНО ДОШКІЛЬНОГО ЗАКЛАДУ.

  

9.1. Майно Дошкільного закладу складають основні засоби виробництва та інші матеріальні цінності, які належать до комунальної власності територіальної громади міста Києва, закріплені на праві  оперативного управління управлінням освіти Печерської районної в місті Києві державної адміністрації (обліковуються на балансі) і використовуються Дошкільним закладом для здійснення своєї статутної діяльності.


9.2. Відповідно до чинного законодавства Дошкільний заклад користується землею, несе відповідальність за дотримання вимог та норм з охорони, раціонального використання і відновлення природних ресурсів.


9.3.  Дошкільний заклад користується приміщеннями, обладнанням, відведеною територією, розпоряджається ними  межах, передбачених законодавством України, рішенням Власника, Засновника та цим Статутом. 


9.4. Дошкільний заклад має право виключно за згодою Власника, Засновника або уповноваженого ним органу: відчужувати закріплене за ним майно, надавати в оренду або безоплатне користування (позичку), передавати в заставу нерухоме майно, обладнання, інвентар та інші цінності, а також списувати з балансу основні засоби в установленому порядку.


9.5. Дошкільний заклад здійснює оперативний та бухгалтерський облік результатів своєї діяльності і надає фінансову, статистичну  та іншу звітність у порядку встановленому чинним законодавством України. Фінансова звітність закладу надається Головному управлінню комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) в установленому порядку.

          


10. ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ

ДОШКІЛЬНОГО ЗАКЛАДУ


10.1. Фінансово – господарська діяльність Дошкільного закладу здійснюється відповідно до чинного законодавства, інших нормативних актів з питань освіти, а також рішень Власника, Засновника за рахунок бюджетних і  залучених коштів.


10.2. Фінансування Дошкільного закладу, його матеріально – технічне забезпечення, розвиток матеріально – технічної бази, утримання і ремонт приміщень, їх господарське обслуговування, а також харчування та медичне обслуговування дітей здійснюється управлінням освіти Печерської районної в місті Києві державної адміністрації.


10.3.  Джерелами фінансування Дошкільного закладу є:


10.4.  Дошкільний заклад за погодженням із Власником Засновником  має право:


10.5. Статистична звітність про діяльність дошкільного закладу здійснюється відповідно до законодавства.


10.6.  Порядок ведення діловодства і бухгалтерського обліку  в Дошкільному закладі визначається законодавством, нормативними правовими актами Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України та інших центральних органів виконавчої влади, яким підпорядковується Дошкільний заклад. Бухгалтерський облік закладу ведеться централізованою бухгалтерією Управління освіти Печерської районної в місті Києві державної адміністрації або самостійно за рішенням Власника, Засновника або трудового колективу. 


10.7. Дошкільний заклад самостійно визначає потребу в матеріальних ресурсах, продуктах харчування, одержує їх у централізованому порядку, а також на договірних засадах.



         11. КОНТРОЛЬ ЗА ДІЯЛЬНІСТЮ ДОШКІЛЬНОГО ЗАКЛАДУ


11.1.  Основною  формою  контролю  за  діяльністю Дошкільного закладу  є  державна  атестація, що проводиться один раз на десять років  у  порядку,  встановленому  Міністерством  освіти і  науки, молоді та спорту України.


11.2.  Контроль за дотриманням Дошкільним закладом державних вимог щодо змісту, рівня й обсягу дошкільної освіти здійснюється  управлінням освіти Печерської районної  в місті Києві державної адміністрації.


11.3. Зміст, форми та періодичність контролю, не пов’язаного з навчально – виховним процесом в Дошкільному  закладі  встановлюється Власником,  Засновником або уповноваженим ним органом.


12. РЕОРГАНІЗАЦІЯ ТА ЛІКВІДАЦІЯ  ДОШКІЛЬНОГО  ЗАКЛАДУ.

ВНЕСЕННЯ ЗМІН ТА ДОПОВНЕНЬ ДО СТАТУТУ.


12.1. Реорганізація (злиття, поділ) та ліквідація Дошкільного закладу здійснюється за рішенням Власника, Засновника у порядку, визначеному чинним законодавством України.


12.2. Дошкільний заклад вважається реорганізованим чи ліквідованим з дня внесення відповідних змін до Державного реєстру навчально – виховних закладів України.


12.3. При реорганізації чи ліквідації Дошкільного закладу його  працівникам гарантується дотримання їх прав та інтересів відповідно до чинного законодавства про працю та освіту.


12.4. Зміни та доповнення до статуту вносяться у порядку, визначеному чинним законодавством України.


12.5. При зміні організаційно – правової форми Закладу і його найменування, вносяться відповідні зміни до Державного реєстру закладів освіти. 





Заступник голови О. Федоренко



Керівник апарату К. Будник



Начальник управління освіти О. Батечко



Начальник юридичного відділу І. Щепетова












київська міська.docx
кошторис 1_2022.doc
кошторис 2_2022.doc
ЗВІТ КЕРІВНИКА_ПЕРЕД_ГРОМАДОЮ_20_21.doc