Відповідальні за ведення військового обліку

Загальна організація військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів на підприємствах покладається на їх керівників. Відповідно керівники і будуть нести певну відповідальність саме за організацію обліку або її відсутність. 

Сам же обов’язок з ведення військового обліку за нормами Порядку 1487 покладається на працівників служби персоналу (служби управління персоналом) (далі – служба персоналу). 

Якщо такої служби немає, то обов’язки з ведення військового обліку покладаються на особу, яка загалом веде облік працівників на підприємстві. 

Особи, відповідальні за ведення військового обліку, повинні відповідати кваліфікаційним вимогам, визначеним для інспектора з військового обліку відповідно до національного класифікатора ДК 003:2010 “Класифікатор професій”. 

Для ведення військового обліку визначається кількість осіб, відповідальних за його ведення, з урахуванням наявної кількості на військовому обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів станом на 1 січня поточного року. 

менше 500 осіб -  обов’язки по веденню військового обліку покладаються на особу служби персоналу   (на особу, яка веде облік працівників) + встановлюється доплата в розмірі до 50 відсотків посадового окладу.

Керівник підприємства зобов’язаний: 

видати наказ (розпорядчий документ), яким покласти виконання обов»язків з ведення військового обліку або доручити службі персоналу чи окремому працівникові вести персональний військовий облік.

затвердити посадову інструкцію для окремої особи ( див. додаток 2).або (якщо військовий облік стане додатковим обов»язком) внести відповідні зміни до посадової інструкції працівника, який буде виконувати ці обов»язки разом із своєю основною роботою; 

поінформувати відповідний ТЦК та СП про призначення (або звільнення) працівника (працівників), який (які) будуть відповідальними за ведення військового обліку у семиденний строк з дати видання наказу (див. додаток 3, 4).