Італія

Італія- країна моди та музики, пасти та піци, балета та тарантели.

Цікаві факти про Італію

  1. Столиця Італії-Рим.

  2. В Італії зберігається більш ніж половина всієї культурної спадщини світу — близько 60 відсотків.

  3. Справжньою італійською піцою вважається та, яку спекли у печі на дровах.

  4. Спагетті в Італії виробляють навіть для собак.

  5. Форму італійським поліцейським проектує і шиє будинок моди Prada.

  6. Балет зародився саме в Італії в епоху Ренесансу. Сама назва походить від італійського дієслова ballare- "танцювати".

Кухня в Італії – одна з вагомих причин відвідати цю країну. Італійська кухня має масу шанувальників по всьому світу, і це не дивно, адже крім смакових якостей вона відрізняється ще й корисністю.

Традиційною стравою італійців вважається паста. В Італії налічується більше ста видів макаронних виробів, які відрізняються за своїм складом, кольором, формою і технологією виготовлення. До кожного виду пасти покладається свій соус. Найбільш популярними видами вважаються: спагеті, феттучіні, капелліні, лазанья, тальятелле, каннеллоні, букатіні, паппарделле. Є також і екзотичні види пасти. До їх числа відносять: кавову пасту з апельсином і куркою, пасту з каррі, спагетті з горілкою та ікрою і т.д.

Ще однією традиційною стравою вважають піцу. Великою популярністю користується піца «Маргарита» з білим сиром моццарелла, томатами і базиліком; закрита піца кальцоне; класична піца «Наполетана» з помідорами, анчоусами, маслинами і моццарелою; піца «Чотири пори року», розділена на чотири частини, кожна з яких приготовлена з різних інгредієнтів; біла піца, в приготуванні якої не використовують томати. Традиційними італійськими стравами є також равіолі, різотто, а також суп мінестра


Швидко, швидше, ще швидше - це головний принцип виконання тарантели. Шалений темп танцю змушує виконавця викладатися повністю, залучаючи в дійство все нових і нових танцюристів.


Відгадай загадку, щоб узнати історію винекнення танку.

Це великий отруйний павук з сімейства павуків-вовків, мешкає в посушливих районах - степах, пустелях. Вдень ховається в вертикальних нірках, вночі вибирається на поверхню і активно переміщається по землі, полюючи на комах.


Обери варіант відповіді та натисни на нього:

-крабовий паук

-тарантул

-чорна вдова



Колізей — грандіозний амфітеатр в Римі, одне з найвідоміших споруд античності. Це справжній символ Вічного міста та одна з його головних визначних пам’яток. Колізей правильно називати амфітеатром Флавіїв — на ім’я династії імператорів, при якій побудували цю громаду.

Побудували Колізей усього за 8 років. Почалось будівництво в 72 році н. е. при імператорі Веспасіані, а закінчилося в 80 році н. е. при імператорі Тіте.

Відкриття Колізею було ознаменоване грандіозними іграми. Амфітеатр був центром жорстоких розважальних видовищ Стародавнього Риму майже три з половиною століття – гладіаторські бої, звірині цькування. Тут гинули люди й тварини на потіху натовпу та патриціям. Поки на початку 5 століття імператор Римської Імперії не заборонив гладіаторські бої. Саме тоді християнство стало головною релігією великої Імперії. А її одне з найбільш колосальних споруд пізнає найсумніші свої часи.

Колізей виконаний у формі гігантського еліпса. Це найбільший амфітеатр античності, що вражає своїми розмірами — зовнішня вісь в довжину 524 метри, розміри майданчика 85 х 53 метри, а висота від 48 до 50 метрів. Стіни Колізею побудовані з великих шматків травертину. Амфітеатр мав безліч входів і виходів. Нижні ряди були призначені для багатих. Люди простіше займали верхні ряди. Для захисту від палючого римського сонця були передбачені щогли, на які натягали гігантський тент. Колізей всередині.