Електронний навчально-методичний посібник
"АРХІТЕКТУРА КОМП'ЮТЕРІВ"
для здобувачів освіти спеціальностей
123 «Комп'ютерна інженерія»,
126 "Інформаційні технології та системи"

Даний електронний навчальний посібник присвячений питанням організації та функціонування сучасних комп'ютерів та їх основних складових частин. Розглянуто структуру і функціонування комп'ютерів фон-нейманівського типу. Подана структура пам'яті комп'ютера, організація взаємодії між її рівнями, сегментна організація пам'яті та питання її захисту, принципи організації шин комп'ютера, операційних пристроїв і системи вводу/виводу. Викладено основні тенденції в архітектурі сучасних процесорів, принципи побудови і архітектурні особливості паралельних комп’ютерних систем, принципово нові архітектури комп'ютерів і особливості їх побудови. Дано поняття «нейрокомп'ютер» і приведено його архітектурні особливості.

Навчальний посібник призначений у першу чергу для здобувачів освіти спеціальностей 123 Компютерна інженерія та 126 Інформаційні системи та технології, які вивчають дисципліну "Архітектура комп’ютерів". Він може бути корисним для учнів загальноосвітніх шкіл, ліцеїв, гімназій, студентів коледжів, що бажають опанувати комп’ютерні дисципліни, а також для самоосвіти.

Всі матеріали, розміщені на сайті, розроблені автором або зібрані із загальнодоступних публічних ресурсів мережі Інтернет і призначені виключно для читання з метою освіти, не носять комерційного характеру. Всі авторські права належать їхнім власникам. Будь-яке комерційне або інше використання окрім читання, освіти заборонено. Даний проект є некомерційним, і автор сайту не несе відповідальності за можливі наслідки використання запропонованих тільки для читання матеріалів з метою, забороненою нормами міжнародного права.

Мої розробки - лекції, практичні роботи, плани занять, презентації, тести і т.п., доступні на умовах ліцензії Creative Commons «Attribution-ShareAlike» («Атрибуція - На тих же умовах») 4.0 Всесвітня, будь-який бажаючий може використовувати інформацію з цього сайту з обов'язковим посиланням на автора.

© П.Б.Вовк, 2022