Plaats: Hoeksteen Thorbeckelaan 2
Datum: 15 februari 2024
Tijd: 20.00 uur
Begeleiding: Sam Janse
Wij spreken over een klimaatcrisis. Voor zover we onze kop niet in het zand steken kan de situatie in de wereld ons benauwen. Wetenschappelijke rapporten maken ons niet vrolijk. Sommige jonge mensen durven geen gezin te stichten. Grootouders vragen zich af hoe de wereld er uitziet als hun kleinkinderen groot zijn.
Op deze avond willen we onderzoeken wat de Bijbel zegt over deze vragen. Directe antwoorden krijgen we natuurlijk niet, omdat de Bijbel onze situatie niet kent. Maar er staan wel teksten in over de schepping, over rentmeesterschap en leven van genoeg die in onze tijd als een kompas kunnen dienen.
We bezinnen ons op deze avond op onze situatie, we kijken wat de Bijbel zegt en zoeken naar een nieuwe levensstijl: Genoeg is genoeg
Sam Janse is emeritus predikant, bijbelwetenschapper en opa. Hij maakt zich zorgen over het klimaat en paste daarom zijn levensstijl flink aan. Ondanks alle alarmerende cijfers wil hij geen doemdenker zijn.